Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

Csak a szerverekkel ne legyen annyi gubanc mint a 14 esetében :(

(#2) Dominó85


Dominó85
veterán

Inkább nézek focit a TV-ben... Ez már régen nem az arcade stílusú Fifa, amivel 15 éve toltam. Überrealisztikus f0s lett belőle. Kár... :U

* Péter - 06302461862 *

(#3) Sz7Cs válasza Dominó85 (#2) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

Aki szereti a focit az ált. megveszi, még ha jelenleg nincs is jobb alternatíva sajnos :(
Nem szeretnék vitát generálni, de a PES-t is ismerem, és annak is meg van a maga baja !

Egy harmadik fél nagyon hiányzik, aki rákényszeríti a két nagyot a komolyabb versenyre pl. 2K Sports focis játék azért megérne egy misét szerintem...

(#4) zed1983


zed1983
őstag

2007 óta sajnos mindig csak a páratlan évszámú FIFA sikerül "jól" :W

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#5) NightBagoly válasza zed1983 (#4) üzenetére


NightBagoly
tag

Szerintem (és ezzel lehet, hogy nem leszek népszerű) a FIFA játéksorozat mindig egy permanens, bőven az átlag feletti színvonalat képvisel. Nem azt mondom, hogy bármelyik rész GOTY matéria, de ha az ember egy felvonásra beruház, tudja, hogy mit kap a pénzéért.

"Azt mondják, mielőtt meghalsz, minden lepereg a szemed előtt. Ez igaz is. Ezt hívják életnek." Terry Pratchett

(#6) StanDoFF válasza NightBagoly (#5) üzenetére


StanDoFF
tag

Ezzel azért vitatkoznék. :)
PC-n a 2006-os fifa után évről évre egyre rosszabb lett, mígnem pár évvel ezelőtt meg nem kaptuk azt a verziót, amit a konzolosok. Aztán most az utóbbi, 14-es fifa is egy rakás ... lett: semmit nem változott az előző részhez képest pc-n, még olyat is olvastam, hogy az átigazolások is itt-ott elmaradtak. Ha most idén megkapjuk mi is a Next-gen verziót, akkor idén minden jó lehet.
Ki tudja, hogy meddig...

(#7) NightBagoly válasza StanDoFF (#6) üzenetére


NightBagoly
tag

Bocsánat, nem feltétlenül a felvállaltan mostohagyermekként kezelt PC-s változatokra gondoltam, ott röhej, amit művel az EA.

"Azt mondják, mielőtt meghalsz, minden lepereg a szemed előtt. Ez igaz is. Ezt hívják életnek." Terry Pratchett

(#8) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hát azért azt nem mondanám, hogy a munkát is bemutatja, pedig szívesen elnéztem volna róla egy hosszabb videót

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9) kovy79 válasza Dominó85 (#2) üzenetére


kovy79
őstag

Ha pc-n, ritkán focizhatnékom támad, csakis Fifa 98 és WC98! :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10) sad_Vamp válasza StanDoFF (#6) üzenetére


sad_Vamp
őstag

PC-re nem ilyen lesz a fifa, ez az IGNITE motor képessége amit a videó bemutat, ezt csak HSA-s hardware (next gen és a AMD kaveri) fogja tudni számolni ha minden igaz.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#11) Ps Vita válasza Dominó85 (#2) üzenetére


Ps Vita
őstag

és nálad negatívum,hogy realisztikusabb :Y
hát szerintem meg pont ezért olyan élvezhető a next-gen változat :))

(#12) Rypejakten válasza sad_Vamp (#10) üzenetére


Rypejakten
addikt

az eddigi hozzászólok 90%-a szerintem ki sem próbálta az elmúlt évek fifáit...

nem, a 15 PC-n is megkapja az Ignite engine-t.

a lázongóknak: a játékkal abszolút semmi gond, évek óta. minden évben, ha nem is sokkal, de javul a játékmenet, csiszolgatnak a játékmódokon is.

amiben fejlődniük kellene, az nem feltétlen a játékmenet, hanem az online felület. a szerverek vagy üzemelnek, vagy nem, és a 'handicap' akarva akaratlanul előjön, és percek alatt dührohammá alakítja a kellemes délutáni kikapcsolódást.

(#13) Dominó85 válasza Ps Vita (#11) üzenetére


Dominó85
veterán

Sajnos te nem érzed át az egész EA stratégiát... Arcade, KULTUSZ játékokból csináltak realisztikus, az eredetinek pofont adó vackokat. Mondjuk nem lepődök már meg semmin, mert amihez az EA-nek köze van, az már nem lehet jó. Lásd Plants VS. Zombie: Garden Warfare... úgy volt, hogy Free2Play lesz. Erre az EA kitalálta, hogy igen az lesz, de előtte vedd meg a játékot 35 euróért... sajnos túl sok pénzük és még több balek van aki a játékaikat veszik ahhoz, hogy tönkre menjenek vagy legalább is változtassanak a stratégiájukon/árpolitikájukon. Mielőtt bárki is nekem rontana, én is ugyanakkora balek vagyok, mert Battlefield Heroes-ozok ezerrel. Az pedig Dice + EA kombináció :D

* Péter - 06302461862 *

(#14) Rypejakten válasza Dominó85 (#13) üzenetére


Rypejakten
addikt

nonszensz, amit írsz, egy sporttal, azaz a való életben szimplán lekövethető tevékenységgel foglalkozó játéknak nehogymár morális gátat szabjon az, hogy anno 98-ban (írd le egy papírra a dátumot, és nézd erősen) úgy rukkoltak elő a széria kezdőtagjával, hogy az egy árkád pixelhalmazként szerzett sok rajongót.

2014 van, kérek engedélyt fejbelőni magam, ha elfogadhatatlan, hogy elvárom, hogy a technika fejlődésével realisztikusabbá és testközelibbé váljon egy széria.

[ Szerkesztve ]

(#15) KubanitoS


KubanitoS
veterán

A Fifa 99 óta minden évben játszom az aktuális verziókkal. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én eljutottam arra a szintre, hogy szemet tudok hunyni afelett, hogy az adott évben esetleg elmaradnak a hatalmas újítások. Mint ahogy valaki fentebb írta valóban előre tudni lehet, hogy mire is számíthatunk, a "szokásos" minőséget évről-évre megkapjuk és számomra bizony megér évente ~10 ezret (brazil "kavarós" oldalakkal 6-7 ezret) kiadni egy olyan játékért, amely lehet, hogy elmarad a hatalmas újításokkal, viszont kis túlzással minden egyes nap játszok vele. Nem lesz ez másként idén sem. Remélem a karrier módot továbbfejlesztik azért.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16) batai15 válasza kovy79 (#9) üzenetére


batai15
félisten

Pont ezt akartam írni.

(#17) Ps Vita válasza Dominó85 (#13) üzenetére


Ps Vita
őstag

Neked akkor a böngészőben játszható kis focis játékok valók,azok hozzák a régi FIFA játékok hangulatát....

Az meg a másik,hogy azért köcsögök,mert rohadt sokat fejlődött a játékuk :U :DDD
Ja,és ma már jóval nagyobb KULTUSZ játékok ezek a Fifák :)

kubanitoS: +1,én is így vagyok vele,többet játszottam Fifával mint bármely más játékkal
Plusz a legtöbb fikázó nem is játszik pár óránál többet vele,ha meg valaki úgy alkot véleményt,hogy több száz órája van benne,akkor meg fanboy,és igazából semmit nem fejlődik a sorozat
(pedig nagyon is)

[ Szerkesztve ]

(#18) kovy79 válasza Rypejakten (#12) üzenetére


kovy79
őstag

Mivel szerintem rám is gondoltál, jelentem kipróbáltam, játszottam is vele (gondolom most akkor az jön kontraként, hogy "De nem játszottál vele 34421 órát!".
Nem igazán értem, mi a faxért kell itt szélsőségesen gondolkodni? Én pl nem szidom az EA-t, nem érdekel az üzletpolitikájuk (ezt a magam csendességében kifejezem a játékaik vásárlásával / nem vásárlásával).
Nekem egyszerűen a 2 98-as játék jön be és nem igazán érdekel, hogy valaki meg akarja mondani nekem, hogy mit szeressek / utáljak. Még mindig vannak szép számmal NFSU fanok, valaki meg az F1 2013-ról álmodik. És?? Most lőjék ágyúval egymást...?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#19) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Végre megkapja a PC is az új next-gen Ignite motort! :K
Abu írta, hogy csak Kaveri APU-n tudna futni a motor...
Ennek ellenére egy "hétköznapi" gépen is el fog futni.
Van ennek valami magyarázata??? :F

Hivatalos gépigény :

Minimum :

Oprendszer: Windows V/7/8/8.1 -64-bit
CPU: Intel Q6600 Core2 Quad @ 2.4Ghz
RAM: 4GB
HDD: 15.0 GB szabad hely
VGA: ATI Radeon HD 5770, NVIDIA GTX 650
DirectX: 11.0

Ajánlott :

Oprendszer: Windows V/7/8/8.1 -64-bit
CPU: Intel i5-2550K @ 3.4Ghz
RAM: 8GB
HDD 15.0 GB szabad hely
VGA: ATI Radeon HD 6870, NVIDIA GTX 460
DirectX: 11.0

(#20) Rypejakten válasza kovy79 (#18) üzenetére


Rypejakten
addikt

egyszerűen zavart, hogy pont azt az oldalát támadták meg sokan a játéknak, amellyel valójában semmi gond, hogy próbál egyre élethűbb lenni, míg az aktuális problémák fel sem merültek. semmi problémám azzal, hogy te a két 98-as játékban leled örömöd, én is a mai napig óriási rajongója vagyok a NFS Most Wantednak, miközben az sem mostani játék.

a szélsőséges gondolkodás bele sem volt vonva a beszélgetésbe, mindaddig, amíg szóba nem hoztad ("nem igazán érdekel, hogy valaki meg akarja mondani nekem, hogy mit szeressek / utáljak").
egy szóval nem utaltam arra, hogy elítélném azt, amivel játszol.

(#21) RECSKA válasza kovy79 (#18) üzenetére


RECSKA
veterán

Szerintem teljesen jo a 14, es biztos, hogy megjelenes napjan viszem is haza a 15-ot is.

Szerintem teljesen jo, nem tokeletes, de rettento sokat fejlodott a regiekhez kepest.
a 15 pedig szinte teljesen mas kesz. A konzolos 14 is nagyon kiraly. Ha megkozeliti azt, akkor mar elegedett leszek vele.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#22) jegenye77


jegenye77
addikt

A sok hibás bírói ítéletet is bele kellene tenni a játékba :K

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#23) RECSKA válasza RyanGiggs (#19) üzenetére


RECSKA
veterán

4 mag alatt nem indul el...

A mostani fifa14 egy core2duo E5200-al, 4GB rammal és egy ddr5-ös 5670-el fullHD-van mint a vaj, úgy szalad... :DDD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#24) StanDoFF válasza RyanGiggs (#19) üzenetére


StanDoFF
tag

Pont olyan gépem van, ami az ajánlottban van. :DD
Igaz csak 2500K a proci, de szerintem a kettő között nem lehet nagy különbség. :)

(#25) vegitossj7 válasza RECSKA (#23) üzenetére


vegitossj7
addikt

A régi gépemen ( 8600 gt 1 gb ram am2 2 ghz) is tökéletesen futott 1280*1024 be highon :K

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#26) Tazsam01 válasza RyanGiggs (#19) üzenetére


Tazsam01
tag

Természetesen van, ugyanaz mint a sims 4-ben kihagyott medence és csecsemő magyarázata.

(#27) Traxx


Traxx
őstag

"a milliónyi, mo-cap stúdióban eltöltött órának köszönhetően a saját egyéniséget kapó futballisták ez idáig sohasem látott módon ütközhetnek, szerelhetnek, habitusuktól függően pedig különböző, a szabályosság határait súroló mozdulatok tucatjait végezhetik el egymáson. "

Luis Suáreznél akkor várhatjuk a show-t ;] Bár az már túllép a szabályosságon.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#30) Traxx válasza #32839680 (#29) üzenetére


Traxx
őstag

:C :C

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#31) wednesday


wednesday
őstag

Én is azt mondom, hogy a FIFA egy jó játék, akinek bejön a stílus.

Az igaz, hogy az évenkénti részekben nincs mindig nagy újítás (egy kevés mindig van), de az az állítás, hogy 2006-os rész óta nem változott semmit, az nem igaz.

(#32) Benito94


Benito94
tag

Szerintem a egész jó a Fifa én szinte mindegyikkel játszottam, a 14 egy rakás sz@r lett az tény de a 13 nagyon jól el lett kapva. A Fifa sorozaton azért lehet érezni a javításokat vagy az újításokat nem úgy mint a PES-en. 2008-al játszottam először de azóta sem látok semmi újítás benne, írányításban meg főleg.

(#33) ted_mosby válasza Benito94 (#32) üzenetére


ted_mosby
senior tag

Szerintem meg az online játék egyre élvezhetőbb, hiszen már 10 osztály van mindkettő "fő" játékmódban , a "Tradingelésre" is rá lehet érezni, + ezt a Pace problémát is javították a 14es Ultimate teamben és élethű szaga van az egésznek.(persze akad egy két pont ahol nem) Viszont időnként eszméletlenül idegesítő tud lenni a játék..(1 kontrollerem bánta) Nem tudom hány éve tart , de 3 éve biztos , hogy azt a rohadt időhúzást nem lehet orvosolni.. Ez pedig égetően nagy probléma ,muvel gondol egyet az ellenfeled a 80. percben 2-1nél és elkezd hátul passzolgatni.. Én általában csak a FUT miatt veszem meg, engem az a játék mód fogott meg :) xbox360 a gépem

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#34) sad_Vamp válasza RyanGiggs (#19) üzenetére


sad_Vamp
őstag

hétköznapi gépen szerintem a régi motor fog futni, az új csak a HSA-s HW-ekkel rendelkező gépeken aktiválódik.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#35) wednesday válasza Benito94 (#32) üzenetére


wednesday
őstag

Nekem meg pont a 14 tetszik jobban. No, hát nem vagyunk egyformák. :)

Jobban lehet védekezni, már nem csak a nemcsak a 16-osnál. Van mezőnyjáték, nem a 2 kapu közötti rohangálásról és az azonnali szerelésről szól a játék. Ettől nekem élethűbb az egész.

A bíráskodáson kéne sokat javítani. Az előnyszabályt nagyon rosszul kezeli. Legtöbbször védekezésnél kapom, például az ellenfél szögletrúgásánál, ami egy vicc.

A kezezés bekapcsolása elméletileg jól hangzik, de....A legtöbb ilyen random generált. Egy sima labdalevételnél hátul kezezik a védő. :U Gyak ingyen szabadrúgás az ellenfélnek. De rengeteg kezezést nem fúj be, főleg a lövéseknél passzoknál, gólpasszoknál!!!

A nem a labdát cipelő játékos elleni szabálytalanságok sem mennek a játéknak még. Volt hogy szélen vezettem a labdát, hogy a 16-osra beíveljem. A középen szaladó csatárt meg szabályosan lekaratézták, eltüntették. És semmi!

Az a baj, hogy sok kontaktot ütközésnek vesz a játék, mert ugye sok eset nem a szerelés gombbal történik, hanem összeszaladással. De sok eset ugye a valóságban, hatalmas szabálytalanság lenne.

(#36) waccamár


waccamár
senior tag

ezen a "promótionált" szón a cikkben nem tudom túltenni magam -.-

(#37) Ps Vita válasza ted_mosby (#33) üzenetére


Ps Vita
őstag

Szerintem 90% már az UT miatt vásárolja,hihetetlenül eltalálták azt a játékmódot :K

(#38) Axel100


Axel100
tag

Évről évre jobba a FIFA, én nagyon várom!

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#39) StanDoFF válasza wednesday (#31) üzenetére


StanDoFF
tag

Igazad van, a 2006 után már egyre rosszabb lett.

(#40) Ps Vita válasza StanDoFF (#39) üzenetére


Ps Vita
őstag

:W

(#41) wednesday válasza StanDoFF (#39) üzenetére


wednesday
őstag

Pont, hogy 2005-től egészen 10-ig felejtős volt a FIFA. (PC-n)
A játékmenet nem sokban különbözött a 90-es évek végétől. Sablon, 2 féle passz, rugós foci jelleg, középpálya nem létezik. Nincs labdajáratás, labdatartás, fedezés, terület védés, üresbe passzolás, alig lehetett színesíteni a játékot. Csak a góllövésről szólt másról nem. Egy flippernek meg egy idő után unalmas lett. A védekezés ingerszegény volt, mert csak abból állt, hogy ráküldöd a védőket irányított rakétaként a támadóra a szerelés gombbal, azt vagy elveszi vagy nem.

Pont most lett igazán focis játék, mert a fent felsorolt elemek végre benne vannak.

(#42) RyanGiggs válasza sad_Vamp (#34) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Szerintem ebben tévedsz, mivel az Ajánlott gépigénybe nincs semmiféle HSA-át támogató hardver:

Oprendszer: Windows V/7/8/8.1 -64-bit
CPU: Intel i5-2550K @ 3.4Ghz
RAM: 8GB
HDD 15.0 GB szabad hely
VGA: ATI Radeon HD 6870, NVIDIA GTX 460
DirectX: 11.0

Tehát ezek szerint csak duma volt az EA-től, hogy nem tudják a régebbi hardverekre megírni az Ignite motort!

(#23) RECSKA : "4 mag alatt nem indul el..."
És?? Ha jól emlékszem 2006 óta létezik 4 magos proci. Ma 2014 van!
Tehát nem rég óta... csak 8 éves procikon is elfut a játék!
Mi ebben a problémád?
(Az első 4 magos procim egy Q9400 volt, kb 4 évvel ezelőtt.)

[ Szerkesztve ]

(#44) StanDoFF válasza wednesday (#41) üzenetére


StanDoFF
tag

"Pont, hogy 2005-től egészen 10-ig felejtős volt a FIFA. (PC-n)"
Te ha nem zavarna, én is ezt írtam! A Fifa 06 volt az utolsó, ami még úgy ahogy jó volt, aztán évről évre egyre rosszabb lett, majd a Fifa 13 volt jó újra (ekkor jött meg pc-re az, ami konzolon is volt), de a 14 már megint csak egy átigazolási patch volt.

(#45) Ps Vita válasza StanDoFF (#44) üzenetére


Ps Vita
őstag

Hát játszik egy picit az Ignite Engine-s Fifával és meglátod,hogy nem csak egy átigazolási patch :)

(#46) wednesday válasza StanDoFF (#44) üzenetére


wednesday
őstag

Sry igazad van! :R :B

Hirtelen úgy értettem, hogy 2006-tól napjainkig folyamatosan szar az összes rész, és előtte volt csak játszható.

Nekem a 14 is bejön, igaz tényleg nem eget verőek az újdonságot. De könnyebb forgolódni és védekezni.

(#47) StanDoFF válasza Ps Vita (#45) üzenetére


StanDoFF
tag

Ha jól emlékszem tavaly az új generációra már az jött ki nem?
De mi arról beszéltünk, hogy PC-n csak egy patch lett eladva 10 ezerért! Eddig nem vettem konzolt, ezek után sem fogok, mert nem azért vettem 4 éve egy gamer pc-t, hogy mellette még konzolt is vegyek!
Majd idén ki lesz próbálva mit tud ez az Ignite Engine - ha megkapja a pc-s tábor is -, aztán eldöntöm, hogy megveszem-e vagy sem!
A 13-at megvettem, a 14-et szerencsére nem, majd ezt talán megint megveszem...

wednesday: Azé' mondom! Amúgy nincs harag! :DDD

(#48) sad_Vamp válasza RyanGiggs (#42) üzenetére


sad_Vamp
őstag

akkor jól át"szabtak" mindnekit... mert iyen hírek keringtek az elején.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.