Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TomKiss


TomKiss
tag

Nem azt mondom, hogy lehetetlen, amit szeretnél, de nem fog sikerülni. (jelen esetben annyi előnyöd van a külsős, jogsival rendelkezővel szemben, hogy ismered a céget, az eljárásokat).
Gondolj csak bele. A cég kifizeti a te tanulmányaid egy részét, és nem kap érte semmit cserébe? Sőt, bármikor otthagyod őket, amikor csak akarod. A cég szemszögéből ez így olyan kockázat, amit kevesen vállalnak fel (a jelenlegi körülmények között meg szinte senki).
A tanulmányi szerződésnek pont az a lényege, hogy azt a pénzt, amit beléd fektet, azt valahogy visszakapja (munkaidőben, vagy visszafizetési garanciával), egy garancia a cégnek, hogy nem hagyod csak úgy el őket, nem viszed a pénzüket.

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Altalaban akkor vallalnak be ilyet cegek, ha maskeppen nem jut soforhoz. C kategoriaval konnyen talal sofort szerintem, gyakorlottat, akkor minek fizetne ki valakinek a jogsit, aki aztan nulla gyakorlattal vagna neki az utaknak? De ezt neked kell tudni mi ott a helyzet. Ha maskeppen nem megy erdeklodj a munkaugyi kozpontnal, inditanak neha ilyen tanfolyamokat. Amugy 300 korul megvan a c-s jogsi+gki+pav+orvosi.

[ Szerkesztve ]

(#3) fesii válasza TomKiss (#1) üzenetére


fesii
aktív tag

Kicsit még délelőtt körbenézegettem és sajna tényleg csak egy előnyük lehet a tanulmányi szerződés.. Ettől se zárkozok el teljesen de nem minden áron akarom... De jó lett volna valami más megoldást találni, hogy jól járjanak ők is én is..

(#4) fesii válasza Lauda (#2) üzenetére


fesii
aktív tag

Hát igen nehéz megmagyaráznom, hogy mért engem tanítsanak ahelyett hogy felvegyenek egy embert akinek gyakorlata is van.
Munkaügyis témát nézegettem de ott kezdődik, hogy "sajna" van munkahelyem így már ki is vagyok lőve. Ha aztmondom, hogy felmondok akkor se biztos, hogy képeznek mert nem alanyi jogon jár hanem számít, hogy mióta nincs állása az embernek, mi a legmagasabb végzettsége stb... Plussz kb annyi pénzkiesésem lenne a felmondás miatt amennyibe kerül az egész...
Akkor ezekszerint mással nem tudok odaállni csak a tanulmányi szerződéssel. Mindegy egy próbát megér kiderül, hogy állnak ehez a témához. :)

Köszönöm a válaszotok!

[ Szerkesztve ]

(#5) Lauda válasza fesii (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Eleve ra kene kerdezni, hogy van-e ilyen a cegnel, mert lehet hogy nincs es akkor feleslegesen agonizalsz rajta. A munkaugyes resz az igaz, vegulis csak attol fugg, hogy van-e ott esetleg ismeros/ugyintezo aki segitene. Amig jarsz a tanfolyamra, addig is kapsz lovet. Persze fel kell hozza mondani.

(#6) fesii válasza Lauda (#5) üzenetére


fesii
aktív tag

A héten az a tervem csak gondoltam először körbenézek milyen lehetőségek vannak.. Nem akartam úgy odaállni hogy nem néztem utánna a dolgoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.