Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ha jól tudom juniornál van valami kedvezmény, hogy hányszor lehet 1 hónapban ingyenes pénzt felvenni (csak otp atm-ből persze). Én úgy szoktam, hogy felveszek egy nagyobb összeget egyszerre, aztán azzal elvagyok egy darabig. Messze vagyunk még attól, hogy mindenhol kártyával lehessen fizetni. Ahol meg lehet, ott is kevésbé macerás.

(#2) Viszlát


Viszlát
addikt

Elvileg pont a kártyával fizetés a költségmentes, mindig is az volt a legolcsóbb módszer. Nem tudom az OTP-nél mit változtattak, a K&H-nál továbbra sem terheli semmilyen jutalék vagy díj a bankkártyás fizetést.

Szerk: Úgy látom az OTP-nél is ingyenes maradt, az egyéb díjakról, havi ingyenes pénzkivételekről itt olvashatsz: [link].

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#3) Dany007 válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


Dany007
veterán

"Én úgy szoktam, hogy felveszek egy nagyobb összeget egyszerre, aztán azzal elvagyok egy darabig. "

Na így pont semmi értelme a kártyának... Annak épp az lenne a lényege, hogy ne kelljen készpénzt magaddal hordani, hanem ott legyen nálad "mind" a kártyán. Csakhát ugye nem lehet mindenhol kártyával fizetni. És valóban, ahol lehet sok helyen ott is gyorsabb ha kp-ban fizet az ember.

Mondjuk nekem olyan szempontból jó, hogy kp-ban kapom a fizetésemet is. Tehát nincs szükségem se számlára, se kártyára. Nincs számlavezetési díjam nincs készpénzfelvét utáni díjam se semmi.. És még a sort se tartom fel a kártyás fizetésnél a rendszerre való várakoztatással.... :U

(#4) DeFranco válasza Viszlát (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, csak épeszű ember sms kontrollt állít be, az pedig sajnos kövéren fizetős

(#5) Viszlát válasza Dany007 (#3) üzenetére


Viszlát
addikt

"És valóban, ahol lehet sok helyen ott is gyorsabb ha kp-ban fizet az ember."

Aztán hova siet az a sok fontos ember a boltokban, mondd meg nekem? :)

(#4) DeFranco: OTP-t nem ösmerem, sajátomnál 350 az elektronikus számlacsomag, amiben benne van a mobilinfo díja, sms-enként10 forint így csak az értesítés. Na bumm.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6) Dluinet válasza Dany007 (#3) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én azt látom, hogy a készpénzes tartja fel a sort, mert kotorászik és keresi az aprót vagy nagy pénzt ad, erre pénztáros kezdi vadászni az aprót.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7) Rive


Rive
veterán

Mikor hol, honnan.

Vannak bankok, ahol a kártyás fizetés ingyenes, és vannak, amiknél nem annyira.
Aztán van, ahol a kártyás fizetés KP felvételnek minősül (pl. Posta), és van, ahol nem lehet kártyával fizetni.

Szóval nálunk most az megy, hogy
- minden közüzemi beszedi magának, kivéve szemétszállitás
- általában kártyával fizetek, ahol lehet (a bankunk részéről ez ingyenes)
- minden hónap elején egy szuszra leveszek annyi KP-t, amennyi várhatóan elég lesz az adott hónapra.
- SMS-értesitések csak nagyösszegű levétekre vonatkoznak, kártyalimit beállitva, plusz rendszeresen nézem a forgalmat a webbankon.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8) Jhonny06 válasza Dany007 (#3) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mondjuk én még tanulok; a számlaszám elengedhetetlen, kártyát meg adtak hozzá, de nem sokat használom. A papírpénznek nem nagy a súlya ( :D ), tehát ez a "ne kelljen készpénzt hordanod" nem tudom, hogy mennyire állja meg a helyét. Nálam nem nagyon.

A kártya alapvetően azért van, hogy oda megy a fizetésed, nem kell emiatt bankba menni nyitvatartási időben, de nem feltétlenül arra, hogy mindent ezzel fizess. Ezt még a fejlettebb országokban se lehet megoldani, hogy ne legyen nálad kp. Nyilván egyetem után rendszeres fizetéssel ez biztos meg fog változni valamilyen szinten, de jelenleg nálam ez így működik. :)

(#9) cskamacska


cskamacska
addikt

Ahol lehet ott kártyával, ahol nem ott készpénzzel.

Mivel elvileg mindenki számlára kapja a pénzét(még nyugdíjat is lehet oda kérni), a pénzfelvételért pedig mind a pénzintézetnek, mind az államnak fizetsz, így nyilván érdemesebb a kp fizetést visszaszorítani ahol lehet.

mod: na ezt jólmegaszondtam úgy negyediknek :B Én próbálok kártyázni, Számlámról horror áron tudok csak kp-t felvenni. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10) Dany007 válasza Dluinet (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Eléggé változó. Én rendszeresen azt tapasztalom - pl az InterSparban vagy az Aldiban - , hogy a kártyásnak mire előkotorásszák a leolvasót -> aztán megmondják hogy zöld gomb-pinkód-zöld gomb -> majd odafordítják neki hogy írja be -> bepötyögi és jön a várakozás. A faszikám hátrépp lép és vár. A csajszikám meredten nézi a block kiadó gépet és vár... Meg mi is várunk a sorban. Eltelik egy fél perc, perc aztán puff megindul a gép, nyomja a számlát meg a blokkot meg a mittudom én mit. A csajszikám letépi, tűzőgéppel hozzátűzi valami másik számlához és odaadja az ügyfélnek, aki eztuán elrakja szépen a pénztárcájába és távozik. Jobb esetben, mert van amikor aláírást is kérnek és a pénztáros ezután az ő "blokkját aláírással" elrakja a pénztárgépbe.

Szóval én ezt semmivel se tartom gyorsabbnak, minthogy odanyújtok a csajnak egy húszezres - amit már odakészítettem miközben a csaj huzigálja le a cuccokat - a csaj átveszi, beüti a gépbe, nyomja az entert és adja vissza a visszajárót. Kb 10-15 másodperc szokott lenni nálunk egy ilyen fizetés! Szal nem kell várni, mert az értelmesebbje nem az utsó pillanatban kezd el kotorászni apró után... Ellenben kártyás fizetésnél az elfogadásra történő várakozás rendszeres. Én minden alkalommal látok pár ilyet.

@Viszlát:

Siet a dolgára. :) Tudod te jól. :P Képzeld el egy szombati csúcsforgalom esetén, mikor beáll az ember a hatméteres sorba és minden második emberkénél a fent is leírt procedúrát kell végigvárni kártyás fizetés esetében.. Ha csak 1-2 perccel vesz el több időt a fizetés 6-7 emberrel előttem - számolva - már kijön 10-15 perc is pluszban!!! (négy:P) Arról meg még nem is volt szó, hogy amikor jönnek a galibák, hogy nem jó a pin próbálja újra... Meg amikor nincs fedezet a kártyán sajnáljuk.... és akkor jön a tényleges kotorászás pénz után stb...

@:johhny:

Nekem is volt kártyám. Még Juniorkártyám is volt 98'-ban! Nem mondom, hogy rossz dolog. Sok esetben igen hasznos tud lenni. Főleg ha az ember nem választhat, hogy készpénzben kapja a fizetését. De jelen esetben kb semmi értelmét nem látom.
A csekkek fizetése lenne jó ha menne a számláról amire a fizetésemet utalják. Rendben. De igazából az se lenne túl jó, mert akkor mindig időben levonnák. :) Én meg szeretem azt mindig egy kicsit késve és egyben befizetni az összeset. Plusz ha valami gond van egy számlával akkor is levonják és már csak utólag tudok reklamálni. Stb... Szóval kényelmesebb lenne de én mégis inkább havonta egyszer bemegyek a Postára és feladom a csekkeket. Más előnyét meg az én életemben nemigazán látom.

[ Szerkesztve ]

(#11) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ha mar bank... Lehet, hogy váltok. Főleg utalok, de így is több mint 1k a havi levonás. Azért levon, hogy bankon belül utalok ráadásul családtagnak. Egy OTS-s bankomat alaphangon pár száz ft levonás.

(#12) N€T0X|N válasza Dany007 (#10) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Van egy csomó nyomorék-tirpák-gyökér-stb. aki nem tudja használni normálisan, de ha már a Spar volt említve, nekem azzal kizárólag jó tapasztalatom van, mivel melóhely környékén és otthon is ott vásárolok. Ez a fél perc várakozás a kártyára nem tudom honnan jön, mert még a legcsúcsabb csúcsforgalmas órákban is 4-5 mp maximum(!) míg visszajelez a bank (nálam OTP), hogy elfogadva és már tolja is ki a számlát, aláírni nem kell, összetűzni nem kell (a dombornyomott hitelkártyám viszont nekem is aláírós - lenne, ha használnám ilyesmire, ami eddig 1x esett meg). Én személy szerint csak jó tapasztalatot tudok mondani a kártyáról sebesség tekintetében, akárhol kellett fizetni vele. Aztán lehet más bankok tökörésznek vagy olyan üzletek, ahol én nem járok tökörésznek...

Sent from my keyBoard

(#13) aero. válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

OTP-nél havonta 1x a saját ATM-ben, utána 72ft. Máshol meg 500+ mindig.
Ellenben.
Most csináltam FHB Hello-t, havonta 3x díjmentes a mucsaröcsögei takarékszövetkezet ATM-jéből is felvenni, és a netes utalás is sokkal kevesebb. OTP utalás OTP/más bankba 110-120/210-220ft körül.

[ Szerkesztve ]

(#14) BomiBoogie válasza Viszlát (#2) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A tranzakciós adó az átutalásokra vonatkozik, igen.

Én ahol tudok, kártyával fizetek, hogy elkerüljem a kp. felvételét, illetve minél kevesebbszer kerüljön erre sor.

Egyrészt biztonságosabb, másrészt sokkal jobban követhető, mikor mire mennyit adtál ki.

(#15) Viszlát válasza Jhonny06 (#8) üzenetére


Viszlát
addikt

Magyarországon akadhatnak gondok, de Angliában egyáltalán nincs szükség készpénzre, a legutolsó sarki boltban is tudsz kártyával fizetni, tömegközlekedés is megoldható készpénz nélkül. Mondjuk én már otthon se hordtam magammal csak minimális készpénzt, igaz, autóval jártam, de a vásárlási szokásaim nem tették szükségessé, mindenhol meg tudtam oldani kártyával.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16) Dany007 válasza N€T0X|N (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Nem mondom hogy nincs gyors vásárlás kártyával. De eddig én csak nagyon ritkán tapasztaltam. Pedig járok Tesco-ba, néha Obiba, InterSpar meg Aldi meg Lidl, oda rendszeresen is.
Többségében csak a szüttyögés van és én kp-val eddig mindig elintéztem a fizetés 10-15 másodperc alatt.

(#17) total90 válasza Viszlát (#15) üzenetére


total90
veterán

Itt Németországban is mindenhol lehet kártyával fizetni és a legtöbb banknál kezelés költség sincs ilyen-olyan faszságokra. Pl. hogy pénzt kivegyek, vagy bankon belül utaljak...
Én mindenhol kártyával fizetek, de mivel a bérletem mindig nálam van, van benne egy 50-es, hogy ha még is kellene... de több mint egy éve benne van, azóta annyiszor használtam kp-t :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#18) sztanozs


sztanozs
veterán

Én is ahol lehet kártyával fizetek - de mondjuk ez pl. a piacon nem kivitelezhető.
A pénzem egy harmadát költöm el utalással (csekkek, rezsi, közös ktsg); még egy harmadát kártyával (nagyobb bevásárlás, tankolás, stb); a maradékot meg készpénzzel (piac, pékség, kínai/török kajálda, nyelvóra)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

+1 kártya.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Az a jó amikor a kint élők nyomatják mi van ott, marhára mindegy a mi szemszögünkből. Kb fejre is állhatnak nekünk akkor is ugyan úgy lesz.

(#21) Viszlát válasza Kolondrum (#20) üzenetére


Viszlát
addikt

Mivel már úgy is rajta vagyok valami listán: egy Magyarországon élő vetette fel a külföldi állapotokat és arra reagáltunk. Nem olyan bonyolult ez, csak kicsit kellene odafigyelni. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22) baluka26


baluka26
veterán

Kártya. Készpénz csak nagyon szükséges esetben, egy ezres van mindig tárcámban.

MKB Student, hogy minden ingyér' legyen már nekem :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#23) Jhonny06 válasza Kolondrum (#20) üzenetére


Jhonny06
veterán

Konkrétan én írtam, hogy szerintem még külföldön se működik ez a 'csak kártya' dolog, de ezek szerint mégis. :D Úgyhogy a téma szempontjából fontos infó, a bejegyzésben se korlátoz egy országra a kolléga, bárhol élhetne.

___________________________________

Mondjuk én még mindig nem tudnám elképzelni, hogy kp nélkül járjak (utcai árusok, piac; autómosó, ami nem a benzinkútnál van és kp-val kell fizetni). Ezek napi szinten előfordulnak, gondolom külföldön is.

(#24) baluka26 válasza Jhonny06 (#23) üzenetére


baluka26
veterán

PayPal csinált erre is szolgáltatást, jó lenne elterjedne mindenhol.

Nem bánnám, ha mással sem kellene fizetnem, mint a mobilomon lévő PayPal appal. :)
Annál biztonságosabbat sem tudok nagyon elképzelni (nem, az app mindig törli a jelszót kilépésnél, szóval még mielőtt ez jönne :D)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#25) Hintalow


Hintalow
senior tag

Ahogy már fentebb írták, utána kell nézni, mert vannak bankok, ahol vásárlásnál is áthárítják a tranzakciós adót.
Én amit csak lehet kártyával fizetek, van olyan hónap, hogy nincs is szükségem kp felvétre.
+ szoktam rendelni ezt azt külföldről, itt sem játszik a kp.
én az esetek többségében a kp-s fizetést lasabbnak érzem, sokan fizetnek kis összeget nagy címlettel.
a kisebb bevásárlásoknál pl. sparban a kártyám paypass funkcióját szoktam használni, azzal tényleg pár másodperc az egész procedúra.

tudom, hogy off, de a kártyáról jutott eszembe: most hogy elindult a tesco webshopja valószinűleg a havi nagybevásárlást onnan fogjuk megcsinálni lehet, hogy majd írok róla élményeket

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#26) Picike8 válasza baluka26 (#24) üzenetére


Picike8
aktív tag

Azt hiszem, ez még álom marad egy időre. :O

(#27) fesii


fesii
aktív tag

Köszi a válaszokat!
Úgytünik rosszul tudtam ezekszerint ha kártyával fizetek akkor maradt ingyenes csak az átutalásra tették rá a tranzakciós adót.
Általában én is inkább kártyával próbálok fizetni mert így jobban tudom követni kiadásaim. A házi költségvetés táblázat nem jött össze nekem hol beírtam hol nem. :)

(#28) Lortech válasza aero. (#13) üzenetére


Lortech
addikt

OTP-nél nemrég változtattak, március 1-től 0,3%-ot vonnak készpénzfelvétel után az első 1/2/4 (számlatípustól függően) készpénzfelvételnél, és ez már a kedvezményes költség, az első 1/2/4 alkalom után a kártyatípustól függ a költség. Pl. Mastercard standardnél 61 + 0,88%, idegen ATM-nél 1035 FT! Korábban az első 1/2/4, saját ATM-ből történő készpénzfelvétel valóban ingyenes volt.
Volt egy rendszerhiba náluk március elején, amikor is nem vonta le a készpénzfelvétel után a 0,3%-os költséget, de később korrigálták.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.