Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) resu8823


resu8823
tag

Látom megcsináltad a hardverapro-s hirdetett gépet! :D

(#2) zte.blade. válasza resu8823 (#1) üzenetére


zte.blade.
újonc

Nice :D

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog (1)

Szép munka! :R

(#4) flash-


flash-
veterán

gratulálok:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5) Luck Dragon

Ügyes vagy,gratulálok.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6) hcl válasza resu8823 (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amit hirdetek, azt azért, mert nem jutok vele semmire, valaki ügyesebbnek kellene nekilátni :) Azt ez után vettem már, beszívattak vele.

@többiek : Köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) Tomasz72


Tomasz72
tag

Le a kalappal!

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#8) hcl válasza Tomasz72 (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :) De igazából a zárban a redőny pótlásával együtt sem egy nagy mutatvány, inkább csak csavarozás :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) ecchphoto


ecchphoto
csendes tag

Nemsokára jöhet a K200D...

-=ecchphoto=-

(#10) hcl válasza ecchphoto (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyehe :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) PistiSan


PistiSan
addikt

Szép munka, én most 1 régi tetriszt próbálok megjavítani. :DD
Mennyi ideje foglalkozol ezzel? Gondolom jó pár éves gyakorlatod van.

(#12) hcl válasza PistiSan (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tükröst most javítottam másodszor :)

Szerelni dolgokat, azt már jó ideje, vagy 20 éve :)

Tetris rulez :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) zte.blade. válasza PistiSan (#11) üzenetére


zte.blade.
újonc

:DD :)) tetrist az igen bár gyakorlásra jó lesz így tovább

(#14) hcl válasza zte.blade. (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindenki elkezdi valahol :) Meg a régi tetris az zsír retro cucc :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) PistiSan


PistiSan
addikt

Mint kiderült volt már szétszedve, hiányzik belőle a hangszoró, nem látni honnan hiányoznak a kábelek, pedig még jó féle 8 és 16 játékos modellekről van szó.
Ha nem találok hozzá valami áramköri rajzot hogy mit hová kell forrasztani, akkor feladom. ^^

(#16) hcl válasza PistiSan (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elég gyakori volt, csak dokumentálta valaki... Bár nemrég hasonló információhiány miatt vágtam haza egy Atari klónt én is :(

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) Ewert


Ewert
csendes tag

Szia! :)

Egy olyan kérdésem lehetne, hogy a vakupapucs a vázon belül mire van rögzítve? (4 csavarral) sikeresen kiszakítottam a papucsot a helyéről, valószínűleg a felfogatás menetei is megszakadtak, mert visszacsavarozni nem tudom. szervízbe még nem vittem (nem akartam szívrohamot kapni a javíttatás árán :) ) köszi :R szép munka amúgy!

(#18) hcl válasza Ewert (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

1000D az is? Nem írtad a típust.
A papucs elvileg a tetőlemezbe rögzül, a cikkben (aminek a topicjában vagy most) ott van, hogyan kell levenni a tetejét (egyben lejön). Elég macera lesz hozzáférni, mert kb. egy szalagkábel az egész teteje belül, és a abban az idomban rögzül valamihez a papucs (nem nagyon nézegettem, de asz'szem kb. ilyen) :)

Azt kiveszed, és megnézed, mekkora kár keletkezett, illetve mit tudsz vele csinálni, hogy belül rögzüljön..

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) hcl válasza Ewert (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ami még esetleg nem derül ki a cikkből : ha az alaplapot nem veszed ki (a teteje javításához nem kell, de a gép elejét és hátulját mindenképp le kell venned) akkor az alaplapra menő szalagkábelekre is figyelj hátul jobb oldalt, mert az egyik a gép tetejéből jön. Bal oldalt nincs kábel. A gép elejére jobb oldalra megy a piros és a sárga káblosz, ezek a vaku cuccai, meg ne fogd, mert ráz, ha használtad a belső vakut előtte! Én gumikesztyű + csipesszel húztam ki. Ha fém csipesszel csupasz kézzel fogod meg, akkor is ráz.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) Ewert válasza hcl (#19) üzenetére


Ewert
csendes tag

Köszi a tippeket :)

70D amúgy. De inkább elviszem szervízben, csak arra voltam kíváncsi, hogy könnyen cserélhető-e a darab, valamint arra, hogy mennyire épül bele a vázba a "papucstartó"

(#21) hcl válasza Ewert (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ok :) Na de ez egy 1000D cikk. A 70D lehet, hogy tök más belül. Lehet.
Google és "70D disassembly" ...
Illetve a díj nem csak attól függ, mibe kerül cserélni - mondjuk ha mákod van, akkor nem kell cserélni semmit, csak összegányolni :)
A teljes tetőcsere tuti drága, mert a tető is lehhet drága. Ha meg tudja oldani a szerelő, akkor lehet olcsóbb, de akkor meg a munkaóra lesz sok.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) Bass


Bass
addikt

Ügyes vagy,Én a d40-nek nem mertem nekifogni így maradt a márkaszerviz. Gratula

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#23) hcl válasza Bass (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha D40 nem alátétes, akkor jobb, ha nem te csináltad :) Ha alátétes, akkor nem biztos, hogy lehetetlen az sem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) Bass válasza hcl (#23) üzenetére


Bass
addikt

Ennyire nem vágom szerkezetileg :-) Hát nézegettem videókat róla de jobbnak éreztem hogy nem nyúlok hozzá.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#25) hcl válasza Bass (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor igazad volt :) Én is fáztam tőle, de amellett, hogy kellett szerencse, nem volt lehetetlen. Emberek rakják össze, meg a szervizben sem ufók szerelik... :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) Bass válasza hcl (#25) üzenetére


Bass
addikt

D40-be forrasztgatni is kell és nagyon pici helyeket és amikor forrasztok remeg a kezem picit,máskor nem csak forrasztáskor és ha azt elrontom akkor oda a nyáklap,pedig sok mindent megcsinálok(telefonok,autóm stb) de azok nem ilyen picik :-)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#27) Geller72


Geller72
veterán

Én laptopot szedtem szét youtubos videó alapján. Mocskos bonyi, HP lapos volt, procicserés. Mondanom sem kell, hogy a legutolsó alkatrész volt a proci, amit kivettem belőle, annyira szarul szerelhető. Néztem a youtube-os videót, közben csináltam, pause, tovább..:D. Még így is 3 óra volt, mire készen lett. Visszafele kicsit cumibb volt. :D. Gratula a masinához. Ha egy kicsit értesz hozzá, megéri rossz gépet venni. No meg ha van egy kis szerencséd..:D.

(#28) hcl válasza Bass (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Telefon...? Mai telefonokban sokkal kisebb dolgok vannak :) De ezt mondom, a saját képességeidet te ismered. Forrasztán amúgy nem gáz, csak nem szoktam érteni, nem fér el egy csatlakozó, a másik 20 mellett...?

@Geller1972 : Laptop ehhez képest egyszerű... Videó alapján pláne :) Amúgy ja, konzumer gépek nagyon nehezen pucolhatók, egyáltalán néha borzalmasan vannak összerakva. 3 órával jól jártál, ez az 1000D kb. 2-3 nap volt részletekben, csak a szerelés.
Amúgy a 2-3 órát vesd össze azzal, hogy mennyit kellett volna érte fizetni egy boltban, és azt rendesen megcsinálják-e... :)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.