Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Első látásra ez egy Beats bármi. Mentségére legyen felhozva, a Pioneer nem amatőr a témában.

(#2) korpicschess


korpicschess
veterán

Elég "olcsó" ez a design. Azért érdekes kérdés, hogy 280$-ra az mondják, hogy felsőkategória.... Pedig határ a csillagos ég.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#3) wolfman válasza korpicschess (#2) üzenetére


wolfman
veterán

A design tényleg nem fog meg elsőre, de az anyaghasználattal ezt jóvá tehetik. Lehet ott már jobb a helyzet.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4) hugi0 válasza korpicschess (#2) üzenetére


hugi0
őstag

Ami draga az a felsokategoria ?

Ha a 6-40,000 Hz atvitel valos ertek (3dB-es ertekhataron belul van), akkor bizony mondhato ra a "felso kategoria".

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#5) korpicschess válasza hugi0 (#4) üzenetére


korpicschess
veterán

Nem feltétlen, csak ennyi pénzért nyílván nem lehet a jelenlegi csúcsot megcsinálni. Nem mintha számomra nem lenne drága egy ilyen.
A specifikáció meg szinte semmit sem számít, és nem is annyira kirívó. Számokból nem lehet kitalálni, hogy hogy szól.

Én amikor az AKG K551-et megvettem, nem tetszett a "divatos design" (főleg ATH AD900X után), de már egészen megszerettem, sőt élőben elég jól néz ki, de ehhez ez a Pio nem igazán tetszik.

Lehet azért, mert 1:1-ben szinte Beats Studio, csak kicsit minőségibbnek tűnik nála:

vs

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#6) kbyte1024 válasza szilagyiv (#1) üzenetére


kbyte1024
addikt

Bizony nem kezdő a témába, most vettem nem rég egy agybadugós fulest,es nagyon ott van:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#7) shteer


shteer
titán

nem szép, de legalább ronda

..szerintem jónak tűnik

(#8) elefant válasza korpicschess (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát ők mondták rá, nem én.

(#9) hugi0 válasza korpicschess (#5) üzenetére


hugi0
őstag

"Nem feltétlen, csak ennyi pénzért nyílván nem lehet a jelenlegi csúcsot megcsinálni. "
- nem ezt allitottak. Csak anyit, hogy felsokategorias.

"A specifikáció meg szinte semmit sem számít"
- direkt odairtam a 3dB-s kriteriumot.

"Számokból nem lehet kitalálni, hogy hogy szól."
- subjektiv megiteles az, hogy hogyan is szol.

Nyilvan amire 50-15KHz-ig terjedo atvitelt irnak, ki sem fogod probalni.
- szoval a szamok megis beleszolnak a vegleges dontesbe.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#10) devast válasza hugi0 (#9) üzenetére


devast
addikt

-Felső kategóriás cuccok általában az árakba szoktak tükröződni. $280 nem felső kategória, hiába állítja azt a gyártó.
-Specifikáció semmit nem számít, mert a 10ezer forintos noname-re vagy a legolcsóbb márkás cuccokra is ilyesmit írnak. Arra lehet nem írják rá a 40khz-et, de ha 22khz fölött hallasz akkor nagyon jó füled van.
Nem mellesleg 99,99% hogy hazudnak a 3db-el kapcsoltban (mint mindenki más). A $2000-os cuccok sem tudnak olyant produkálni gyakorlati tesztekben mérve, majd pont ez tud....
-szóval: marketingfejhallgató, szép színes, annyira sz*r azért nem lehet, de kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#11) gianni85


gianni85
veterán

Felsőkategóriás DJ fejhallgató, de nem forgatható a kagylója?

(#12) rootkiller


rootkiller
őstag

Bírom mikor leírják hogy 6-40000 Hz a frekvencia átvitel, mely jóval túllóg a kellő tartományon, de kérdem én hogy milyen dB viszonyokkal. 106dB a hangnyomás ami ugye 1mW teljesítményen értendő, tehát ez egy érzékenységi adat, a 32 ohm meg annyit tesz hogy ha bedugod a telefonodba is tud hangos lenni szemben a 600 ohmos K240 monitorommal.

Mára megtanultam, hogy az ilyenfajta alap műszaki paraméterek semmilyen, de tényleg semmilyen összefüggésben nem állnak azzal hogy valójában milyen az eszköz, milyen a hangja, milyen minőségű, mekkorát szól.

Artengo TR 990 Pro

(#13) elefant válasza rootkiller (#12) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Voltam fejhallgató oktatáson, és ott az előadó pont ezt mondta (nem hivatalosan persze)

(#14) nubreed


nubreed
veterán

Mikor ránéztem nekem is egyből a piros bícc jutott róla eszembe. Tényleg muszáj másolni azt a dizájnt? Ennyire életképtelenek a japánok amióta az Apple beleköpött a levesükbe? Nem hiszem el. :(

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15) ROBOTER válasza gianni85 (#11) üzenetére


ROBOTER
addikt

(#16) hugi0 válasza devast (#10) üzenetére


hugi0
őstag

En mar 18K folott sem erzekelek (oregszem).
Hogy honnan tudom ? - a lanc vege egy Infinity EMIT volt.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#17) rootkiller válasza hugi0 (#16) üzenetére


rootkiller
őstag

Egyébként én sem, valahol 16-17 felé meghal a tudományom. És? Amúgy meg 80Hz alatt akkor van értelme bárminek is, ha van melléje "szállított levegőmennyiség"

Artengo TR 990 Pro

(#18) korpicschess válasza hugi0 (#16) üzenetére


korpicschess
veterán

A DAC amit használok annak pl. 20 Hz-20 kHz a frekvenciatartománya.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#19) gianni85 válasza ROBOTER (#15) üzenetére


gianni85
veterán

Akkor nem szóltam, bár még mindig nem tartom DJ fejesnek :)

(#20) Döglött Róka válasza gianni85 (#19) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Miert nem? Nagy tartomany nagy hangnyomas forgathato kagylo. Mitol lesz DJ fules a DJ fules?

Mellesleg ha jobban megnezzuk, akkor kozen nincs a beats-hez, meg a szinarnyalat se passzol:D

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#21) gianni85 válasza Döglött Róka (#20) üzenetére


gianni85
veterán

Van a Pio-nak Dj szériája, ez csak egy mezei fejes. Igaz legalább 5 éve nem járok már bulizni, de régen legtöbb DJ-n Sony V700-ast, vagy Pio HDJ 1000-est illetve ezekhez hasonló Technics-et láttam mindig. Volt vagy 3m-es kábelük, kényelmesen mozoghattak vele a pultban, több állítási lehetőség volt rajtuk, mint egy mezei egy tengelyen történő mozgatás, és összecsukhatóak voltak. Lehet csak lemaradtam az évek során a fejlődésben :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Döglött Róka válasza gianni85 (#21) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Van dj szeriaja, attol meg egy ilyennel is lehet DJ-zni, technikailag es minosegben minden adott rajta ehhez a tevekenyseghez. Hagyjuk mar ezt az elitizmust.

A gyarto DJ-zesre is alkalmassa tette, te meg mivel 5 eve nem lattad senki fejen ezt, kijelented hogy nem az. :D Erdekes hozzaallas.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23) gianni85 válasza Döglött Róka (#22) üzenetére


gianni85
veterán

de te helyretettél, köszönöm szépen

(#24) Döglött Róka válasza gianni85 (#23) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Akart a halal helyretenni, csak hulyeseget irtal:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25) korpicschess


korpicschess
veterán

másik topik

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#26) mepet


mepet
addikt

Végre! :C
Monster Beats utánzat, feltehetően jobb hanggal, nevetséges áron. Ennek lesz piaca az szent. Nekem is nagyon tetszik, ha aktuális lenne fejes vásárlás, ez is tutira felmerülne.

(#27) #16939776 válasza hugi0 (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Pont ezek a sávszélek lényegtelenek ha veretés közben kell egy kiállást megtalálni, ezek arról szólnak hogy elég hangos tudjon lenni, és annak négyszeresét is elviselje meghibásodás nélkül.

a -3dB-s dolgot meg elfelejtheted, garantálom neked hogy az átviteli sávban van legalább 10dB kurv@ság.

(#28) mmdms válasza Döglött Róka (#20) üzenetére


mmdms
addikt

Mitol lesz DJ fules a DJ fules?


:DDD

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#29) bteebi válasza szilagyiv (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Ezt akartam írni én is, és emiatt a fíling miatt nekem nem igazán bejövős. Ettől függetlenül persze lehet tök jó, bár valószínűleg azért túl van árazva. Ez itthon 80k felett fog rajtolni, annyiért meg már nagyon jó fejeseket lehet venni.

#28: Nagyon pimp :DDD.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#30) Döglött Róka válasza mmdms (#28) üzenetére


Döglött Róka
veterán

:D

Egyebkent tenyleg nem ertem, miben hasonlit ez a beats-re. Ket fulkagyloja van ennek is?

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#31) oettinger01


oettinger01
őstag

Fikázzátok itt sokan a designt. Akinek ez gagyi hatású, dobjon már be pár képet, hogy el tudjam képzelni, designban mi a valami? Köszönöm.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#32) tecsu


tecsu
addikt

A cikk megfogalmazása érdekes ill. téves. Mert ugye nem attól felsőkategóriás valami, mert lehet DJ-zésre is használni.
Van az otthoni zenehallgatás és van a lemezlovas szakma, mind a kettő terület más igényeket szül és mindkét területen van alsó-közép-felső kategóra ha éppen kategorizálni akarunk.

A hangtechnikai, de főleg a szórakoztató-elektronikai termékek specifikációja általában hazugság, direkt félrevezető, üres marketing. Kellő óvatossággal kell kezelnünk a gyártó termékfényező állításait.
A legtöbb cég hasonló nagyságrendet költ marketingre, mint termékfejlesztésre, tehát gondolhatjuk, hogy már a színválasztásban komoly pszichológia van... bizonyos életérzés felkínálása, bizonyos célközönségnek.

Ha valaki otthonra (zenehallgatáshoz, játékhoz, filmhez) vagy otthoni környezetű zenei ill. hangstúdióba keres jó ár/érték arányú fejhallgatót, akkor pl. a félig nyitott Beyerdynamic DT 880 Pro ajánlott.

Aki dolgozott lemezlovasként vagy csak kipróbálta a feelinget, az tudja, hogy a DJ fejhallgatónak nem kell 20kHz-nél magasabb átviteli küszöb, stúdió-minőség vagy közel lineáris átvitel... egy közepes minőség kell, erős basszussal és komoly strapabírás minden szempontból, ne legyen extrém impedanciája és lehessen cserélni az alkatrészeit! Ebbe benne van, hogy ne essen szét az erőteljesebb mozgatásoktól, viselje a 6-7 órás izzadást, a kábel is bírja a nyúzást stb.
Ezek a szempontok, nem az, hogy dizájnos piros meg 40kHz. :-D A 6Hz meg fizikai képtelenség, ezeket csak csalással (a formai kialakításban felharmonikusokkal, bizonyos interferenciás kiemelésekkel) tudja produkálni, vagyis olyan érzetet kelt(ene ha hallanánk a 6Hz-et, de a 20Hz esetén is így áll a dolog), mintha... az ezt szemléltető grafikonok is eszerint tévednek.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#33) bteebi válasza tecsu (#32) üzenetére


bteebi
veterán

Nyilván nem mindegy, hogy a dinamikatartományt mekkora limit mellett adják meg: általában a ±3 dB a szokásos, de szokták a ±6 dB-t, sőt néha még talán a ±10 dB-t is használni - úgy már azért jóval könnyebb szép nagy (vagy épp kis) számokat írni fejesre-fülesre-hangfalra...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#34) hugi0 válasza bteebi (#33) üzenetére


hugi0
őstag

Valoban 3dB-n belul volt mikor kimertuk 20-53Hz-ig.
- 26-27Hz kornyeken mar nem hallotam, csak ereztem.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#35) tecsu válasza hugi0 (#34) üzenetére


tecsu
addikt

A mérésnek akkor lenne komoly értelme, ha mikrofonnal mérve ellenőriznéd a fejhallgatót, amit előtte vagy utána használtál ehhez a "méréshez". Mint említettem, a felharmonikusok és alharmonikusok becsaphatnak és be is csapnak. Nem csak egy erősítónek vagy a hangszórónak van THD-ja, hanem minden elemnek, vagyis a rendszer összességét kell nézni, ami már elág komoly torzítást, zajt és egyéb hibát produkál.

Ja most látom, ez egy kamu grafikon a basszus beállításához vagy talán a mikrofonnal mért adat? Az már ok, de figyelni kell a FFT felbontására is, mert a túl elnagyolt grafikon nem rajzolja ki a lényeges, de vékony tüskéket.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#36) hugi0 válasza tecsu (#35) üzenetére


hugi0
őstag

Kicsit elter a fejhallgatotol, ugyanis egy 15"-os volt.
A reflexlada tervei voltak, kis modositast kellet eszkozolni a cso hosszan.
- ami 900mm-rol 922mm-re modosult.

A merest hitelesitett eszkozzel vegeztuk (TermLab).

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.