Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shaipo


shaipo
csendes tag

Első reakcióm: hű.
Szerintem az igazgató meg akarta mutatni, hogy milyen kemény legény, tekintélyt akart magának csinálni(hamár eddig nem volt gondolom), és megmutatni, hogy ha ő úgy akarja, akkor a haverod kirúgják. Dehát előfordul, hogy visszanyal a fagyi...

(#2) HavocS


HavocS
senior tag

Ilyenkor lenne érdemes azonnal átmenni másik suliba, több babér itt neki már nem terem :(

(#3) lesaux


lesaux
veterán

Két dolog jutott eszembe, a sztorit igazából nem kommentálnám.
1. Az írás stílusából számomra az derül ki, hogy nem vagy hülye, helyenként olvasmányos a stílusod, gördülékeny, jól érvelsz, következtetsz, és van logikád.
2. Ezért sem értem, miért jelenteted meg az írást egy nyilvános fórumon. Nem tudom, mikor van a legközelebbi tanítási nap, de szerintem az igazgató már várni fog téged.

(#4) REDeath válasza HavocS (#2) üzenetére


REDeath
őstag

hát ha már 3 és fél évet itt járt, itt készült az érettségire, 4-5 ös tanuló ő is, ismeri az érettségiztető tanárait, osztálytársakat stb. akkor nem lenne előnyös ha átmenne, mi sem szeretnénk. Egyébként az igaz hogy ránk van kattanva szegény pára, azóta minden kis hülyeségre csesztet. pl multkor osztálytársaim mennek fel lépcsőn büféből, kajával a kezükben. diri megálítja őket, hogy mér büféznek. mondják mer nincs még bent a tanár. aki egyébként ott ment előtük 2 méterrel, és ugye az a késés a házirend szerint ha a tanár után mész be a terembe, szóval ha nem állítja meg őket mr. kemény akkor simán beértek volna.
erre mivolt? elküldte őket az ofőhöz, az meg beírt nekik intőt dehonesztáló késésért
hát nemtom, lehet hogy valami vicces valóságshow/kandikamera részesi lettünk vagy csak egyszerűen bolondok házát csináltak a suliból.
de hogy mindenki szánalmasnak tartja az biztos. én azon csodálkozok, hogy egyáltalán akikről szó van azok elhiszik-e.

#3 - kétlem hogy ezt olvasná, másodszor meg mivel egy nevet sem említettem ezért nem sok esélye lenne emiatt is megszivatni. :U

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Ellenőrző szerintem okirat, az is lehet, hogy közokirat, azzal nem kellene szórakozni. Ez nem menti fel a pályaalkalmatlan igazgatót. Az ilyen igazgatók mindig rázogatják a pofonfát. Vagy más szülőkön szerzett frusztrációjukat akarják kiélni valakin, akiről azt hiszik, lehet.

Hallottam első kézből olyan történetet, hogy egy tanuló egy bizonyos gimiben minden reggel felírta a táblára, hogy börtönben élünk. Év végén jutalomkönyvet kapott azzal a felkiáltással, hogy egy évig kibírta, nem szökött meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) REDeath válasza bambano (#5) üzenetére


REDeath
őstag

:D de nem is volt bent 0-24 órát a börtönbe :)

amúgy igen, okiratnak számít. volt, hogy egyszer kaptam egy egyest (énekből...), aztán javítót 4-esre írtam, és az ellenőrőzben pedig csak átírtam az egyest 4-esre. pár hét múlva, félévkor beszedték, második félévben már "közokirathamisító" voltam :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Én elit gimibe jártam. Illetve akkor elit volt, most nemtom.
Szerintem a diákhumor is olyan, mint a felnőtt: van ízléses, meg nem ízléses. Sas József nem az. Mai fejjel azt gondolom, hogy a ti poénotok sem az.
A megoldás azonban még kevésbé az. Lehet ezt könnyedén, elegánsan intézni. Szólhatott volna bármelyik tanár, ofő, hogy csávókám, értékelem a hülyeségedet, de ez egy hangyányit erős. Nem nekem, de másnak talán az lesz. És akkor te talán azt mondod, hogy oké. Akkor vegyük le. A poén megvolt, látta mindenki, nem kell túlfeszíteni, a béke meg megmarad.
A tükör önmagában egyébként fasza ötlet.

Lehet, hogy már öreg vagyok. Mi is szopattuk a tanárokat, de mindig ott volt a tisztelet is. Jäger tanár úr órája előtt beraktuk keresztbe az ajtóba a tanári asztalt, mert mindig akkora svunggal jött be, hogy előre röhögtünk, persze frankón át is esett rajta majdnem. Jót röhögött, vette a lapot. Aztán karácsonyra kapott egy doboz Jägercsókot, csak úgy. (átcímkézett négercsók, ugye)

Persze sok függ a légkörtől, a diákok összetételétől és a tanári kartól is. Én asszem szerencsésnek mondhatom magam, hogy anno ilyen helyre jártam. Jó volt.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#8) ollie


ollie
MODERÁTOR

Igen, tiszteletlenek vagytok a tanárokkal. Helyes, hogy intő + fegyelmi lett a dologból.

***

(#9) REDeath válasza ollie (#8) üzenetére


REDeath
őstag

igen, az intőt meg is érdemeltük. csak kicsit nincs egy súlyba a fegyelmi a fegyelmi indokával. :U és ez nem szubjektív szerintem

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#10) concret_hp válasza REDeath (#9) üzenetére


concret_hp
addikt

eheh mókás sztori :)

az ilyen fontoskodó tanár/igazgató stb. fejlövéssel dícsérném :C
sok ahogy fentebb is írták pályaalkalmatlan pedagógus, csak mert egy tanárit el tudott végezni, attól azt hiszi hogy már király és mindi gneki van igaza :((

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11) bambano válasza ollie (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

épp csak a pedagógia meg a nevelés maradt ki a történetből tanári oldalról...

#10: abban az általánosban, ahova én jártam, egy villamosvezető végzettségű hisztérika volt az igazgatónő. vezető állás ez is, az is... 0 idő alatt takarították ki később.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Tüzi

Még egyet is értenék a (mondjuk ki) "röhelyes" jelzővel, ha nem látnám nap mint nap azt a már-már pofátlan stílust amit a mai "fiatalok" engednek meg maguknak a tanárokkal/szülőkkel szemben, a tisztelet legkevesebb jelét sem muatva.
Igazából nem is akarok én itt ítélkezni, mert nem tudom az előéleteteket, és az akkori viselkedéseteket, ami szerintem nagyban meghatározta a végeredményt.

Szerintem húzzátok meg magatokat, ezt a pár hónapot már ki lehet bírni.

mod: most éppen ti szívtátok meg, rajtatok statuálnak példát. ez pedig szar dolog :U

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#13) pink75 válasza ollie (#8) üzenetére


pink75
aktív tag

na bumm, a tiszteletet ki kéne előbb érdemelni, akárkiről is van szó

xxx

(#14) DeadMeat válasza ollie (#8) üzenetére


DeadMeat
veterán

Kisse alszent a hsz nemgondolod?Tiszteletet ki kel erdemelni mindenkinek.Es az atlag tanar mar ne is haragudj,de nem erdemli meg.Foleg az ilyenfelek mint ez az igazgato....
Into lehet hogy jogos,de fegyelmi targyalas ilyenert?Szanalmas.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#15) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nem, a tiszteletet nem kell kiérdemelni.

***

(#16) Wolverine válasza ollie (#15) üzenetére


Wolverine
félisten

Viszont az írásban felvázolt eseményekkel gyönyörűen el lehetett játszani.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#17) EQMontoya válasza ollie (#15) üzenetére


EQMontoya
veterán

hát ilyen posttal nem is lehet.

és remélem, hogy ebben a félmondatban nem csak flame-et látsz, hanem valamit, ami próbál rávilágitani egy-két problémára ezzel a dologgal kapcsolatban.

Tiszteletet elvárni és kierőszakolni nem lehet. Kierőszakolni félelmet lehet, a tisztelet elvárása meg szánalmat vált ki. És ezt nagyon sok pedagógus nem látja. Érdekes, valahogy azoktól a tanároktól, akiket tényleg tisztel az ember, soha nem hallotta a "mit képzelsz fiam, hogy ez meg az..." kezdetü mondatokat. Egyszerüen nincs rá szükségük. Ha valaki a tiszteletet kiharcolni akarja, ott már nagyon nagy baj van.

Same rules apply!

(#18) tildy válasza ollie (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

De.
Aki nem tisztel mást, milyen jogon varja el, hogy őt is tiszteljék?
Csak azért mert ő idősebb, vagy mert tanár?
Oké egy alap tisztelet mindenkinek kijár, de ha valaki elb...sza, akkor ne legyen mar felhaborodva.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) JoeYi


JoeYi
őstag

Szerintem helytelen volt kitenni az ellenőrzőt, az egy komoly okmány érettségiig, még akkor is ha nem idei. Azzal, hogy kitette a srác az idei ellenőrzőjét a falra, szimbólikusan megmutatta, hogy szarik ő bele az egészbe. Még ha nem is így gondolta, az üzenet akkor is ez, amire rá kellett volna ébredni (pl: ugye meggyújthatsz fűtési szándékkal egy keresztet, de ezt elég sokan zokon vennék). Viszont ha csak kifénymásoltátok volna belőle a viccesnek ítélt részeket akkor abba nem lehet belekötni.

Az igazgató gondolom vmi szocializmusból visszamaradt darab. Sose értettem ezeket az osztályfőnökieket, meg igazgatóiakat. Annyi hatásuk van, hogy a gyerek kicsi szorongással megy haza, hogy mit fognak szólni, aztán mikor elmeséli otthon miért kapta, akkor az egész család jót virul.

Szerintem ilyen esetekben a megértetés lenne az elsődleges, mert ha kifejti az igazgató, hogy miért helytelen amit csinál valaki, akkor sokkal jobban jár el mintha szegény "túlterhelt" tanárokat, délután behívja fegyelmikre.

Persze az is igaz, hogy 18 éves felnőtteket már aligha lehet nevelni.

(#20) JoeYi


JoeYi
őstag

Jam és szerintem itt az ofő érdemelte volna a legnagyobb büntit, főleg ha már hetek óta tisztában volt a dologgal. Ő felel az osztályért, ő felel mindenért ami ott törtéik.

(#21) Pukkancs


Pukkancs
tag

Érdekes, hogy nálunk olyanok az órák, mintha állatkertben lennénk (azért nem mindig) meg az ofő szülőin megjegyezte, hogy már lassan gépágyúval kell bemenni órára, mégsem rúgtak ki még senkit akit meg kirúgnának, azt a sok hiányzás miatt (975 hiányzás az osztályban, ebből 72 igazolatlan)
De végülis normálisak a tanárok, nem olyanok, hogy :Gyermek! Neem eez voolt aaa feladat. Ezt elégtelennel kell jutalmaznom! Hozd ki az ellenőrződet. Hmm gratulálok, ez már a 3. egyesed a héten.
Ja és a tanároknak évente , vagy minimum 2 évente meg kéne megvizsgálni pszihológussal

(#22) viharhozo válasza REDeath (#4) üzenetére


viharhozo
addikt

ismeri az érettségiztető tanárait, osztálytársakat stb. akkor nem lenne előnyös ha átmenne, mi sem szeretnénk.

Az sem lesz elonyos, ha meghuzzak a szobelin, de sot.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#23) viharhozo válasza Pukkancs (#21) üzenetére


viharhozo
addikt

azt a sok hiányzás miatt (975 hiányzás az osztályban, ebből 72 igazolatlan)

Erre tudtommal van konkret szabaly, 3/4/500 hianyzott ora utan kulon vizsgat kell tenni minden targybol.
Egyebkent csirkek vagytok, en jo regen jartam kozepiskolaba, de akkor a 130/6-tal meg a dobogora sem fertem fel. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#24) Pukkancs válasza viharhozo (#23) üzenetére


Pukkancs
tag

130/6? Van olyan osztálytársam, akit nem is láttam egyszer sem a héten, azt szembesítették őt, hogy ez milyen sok óra és hogy ki is vághatják, azóta már nem akar hiányozni, de le kell tennie félévkor a vizsgákat

(#25) Pötyi válasza REDeath (#6) üzenetére


Pötyi
őstag

Én maximálisan értem az élethelyzetet, hogy egy 15 éves középiskolás gyerek nincs és nem is lehet tisztában a Polgári perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvénnyel, aminek a 195. § (1.) bekezdése kimondja, hogy

Az olyan papír alapú vagy elektronikus okirat, amelyet bíróság, közjegyző vagy más hatóság, illetve közigazgatási szerv ügykörén belül, a megszabott alakban állított ki, mint közokirat teljesen bizonyítja a benne foglalt intézkedést vagy határozatot, továbbá az okirattal tanúsított adatok és tények valóságát, úgyszintén az okiratban foglalt nyilatkozat megtételét, valamint annak idejét és módját. Ugyanilyen bizonyító ereje van az olyan okiratnak is, amelyet más jogszabály közokiratnak nyilvánít.

MagyaruL: az ellenőrző NEM közokirat. (Legalább is a fentiek alapján nem minősül annak...)

DE!

Mi van akkor, ha egy tanár - mint közigazgatás szerv :D - azt mondja, hogy mégis az és büntet emiatt? Ráadásul ezt hozza fel indokolásul! Ki kéri számon a tanárt, hogy ez azért mégse úgy van? Milyen büntetést kap a tanár amiatt, hogy jogtalan büntetést alkalmazott a diákkal szemben? Amíg nem konfrontálódik egy jogot végzett szülővel, addig mindent szabad neki? :D

Fentieket első blikkre írtam, ráadásul reggel van, még nem kapcsoltam sebességbe az agyam...

QNX is cool!

(#26) Pötyi


Pötyi
őstag

Hm... Úgy érzem, hogy inkább sör mellett kellene erről a témáról filozofálgatni... :D

QNX is cool!

(#27) Tüzi

Egyéni megítélés kérdése, ki-mit érez ebben túlzottnak, vagy épp ellenkezőleg, jogosnak.
Ezen kár is vitázni, mindenesetre a sztori érdekes, és szvsz én addig nem ítélnék el senkit, amíg nem ismerem a történet résztvevőit.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#28) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én a középiskola 4 éve alatt mindig kussba voltam, és soha nem volt velem semmi baj.
Egy beírásom se volt, ezzel szemben álltalánosba majdnem minden héten kaptam eggyet mindenféle hülyeségért.
Bár azért azt hozzá kell tenni, hogy az igazgató helyettes rendes volt, és többször jött be órára és vicces történeteket adott elő.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#29) erdoke válasza lesaux (#3) üzenetére


erdoke
titán

Az igazgatót azért fizetjük, hogy versenyképes, életre való tudással és hozzáállással lássa el a gyerekeinket, nem pedig azért, hogy a kis szemétdombon nagy kakasos társasjátékot kapirgáljon össze.
Előre félek, hogy milyen módon tudom majd ezt megértetni a tanárokkal, ha a gyerekeim iskolába mennek (és ajjaj, jövőre már kezdődik).

A legjobb aláírás a héten

(#30) Vladi


Vladi
nagyúr

Szerintem egy kicsit gondolkozz pedagógus/igazgató fejjel is. A mai közoktatásban a tanároknak egyre kevesebb az eszköze a nevelésre és joga bármihez is.
Ha bármelyik szülő bemehet leordítani az igazgató fejét.. akkor hiába várható a tisztelet, vagy bármi más... Hogy mennyire alkalmas vagy sem, ez alapján én megítélni nem tudom. A nevelő szándékot én sem láttam a sztoriban, azért még lehetett is. (Nem feltétlenül az igazgató részéről.)
Tanárokat szidni, velük "harcolni" mindig is divat ebben a korban. Majd kinövitek és rajösztok, hogy értékes emberek is vannak a tanáratok között. Őket majd lehet tisztelni, meg figyelni rájuk. A többi meg...
kultúrált módon is lehet lesz@rni valakit. ;) (Később majd a politikusokat utáljátok ilyen bőszen. :DDD )

Én ennél szigorúbb középiskolába jártam, mégis komolyabb balhékat is megúsztunk, mert tudtuk mi a dörgés, és mikor kell kussolni és mikor lehet pfázni.
Nektek sem árott volna egy idő után jobban figyelni és akkor nem lett volna baj.
Pár nagyszájú havert is húztam ki a csávából. Szóltam nekik, hogy na most fogd be a szádat. Általában igazam volt és meg is köszönték, hogy kritikus helyzetben észnél voltam. :DD Neked is azt kivánom, hogy tanulj ebből az esetből. Sokat lehet. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31) Realradical


Realradical
őstag

Nálunk az egész iskolában 8 lány volt. Azt a brutalitást ami ott volt leírni nem lehet. :DDD

A tanároknak 2 évente pszihológia tesztet kéne tenniük valóban, ahogy előttem leírták. Azoknak a tanároknak akik jól tanítottak mai napig hálás vagyok, mert abból élek amit tőlük tanultam. (vittem is be kis alkeszcsomagot) A másik felével kapcsolatban meg tényleg sajnálom, hogy nem tudok ellenük tenni semmit.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#32) sasa311


sasa311
veterán

Mi van ma az iskolákban? :U
Nekem fél évig nem volt ellenőrzőm, és a kutyát sem érdekelte... Bár én nem voltam renitens és szerettek a tanárok, de akkor is :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#33) finest


finest
őstag

A szigorú megrovás nem vészes, a fegyelmi mással nem is érhet véget, csak megrovással vagy áthelyezéssel.
Szerintem is elég hülye eset, de nem hinném, h csak ennyi van a barátod rovásán. Amúgy az ellenőrző hiányáért nálunk is of. figyelmeztetés jár, egy-két iylen eset után el lehet jutni a fegyelmhez másho lis. A házirend az házirend.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#34) Biaggio válasza Vladi (#30) üzenetére


Biaggio
őstag

ott a pont :C

(#35) REDeath válasza Vladi (#30) üzenetére


REDeath
őstag

Én most is tudom, hogy vannak értékes emberek a tanárok közt. mondjuk ez az értékes kicsit durva kifejezés, mert olyan nincs hogy értéktelen tanár (legalábbis a mi sulinkban nem tudok róla).
amúgy én nem utálom az igazgatót se az ofőt, csak mostmár szánalmasnak tartom és ezt ők érdemelték ki maguknak.

#33 pedig csak ez van.
jó, ha nagyon szőrszűlhasogatóak akarunk lenni, akkor bele lehet kötni mindenbe, hogy órán beszélget vagy valami. Csakhogy ezt az egész incidenst az igazgató kezdeményezte, nem a tanárok mentek hozzá panaszkodni, hogy ez és ez a gyerek bűnrossz és intézze el. És ezt elég erősen a tudtunkra is atta mikor lent voltunk nála. Csak ugye ez megint senkit nem érdekelt, hiába érvelt volna ezzel...
Osztályon belül is vannak olyan formák nálunk, akik hetente érdemelnének igazgatóit. Hozzájuk képest a barátom egy "angyal."

amúgy azon is gonodlkoztam, hogy a cigizés is tiltva van nálunk, (én szerencsére nem dohányzok) de mégis, mikor bemegyek a fénymásolóba sokszor a fulladás kerülget olyan füstöt produkál a titkárnő... hogy is hívják? passzív dohányosok lettünk?

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#36) dr42


dr42
tag

a tanarnak mi a joga temahoz:
igen, nin csjoga kozirathamisitasert vadolni, meg igymegugy megbuntetni.
de joga van megbuktatni felevkor. evvegen. vizsgan. joga van olyant kerdezni amit ugysem tudsz.
neked is neki is vannak jogai, de jobb nem feszegetni a hatérokat. mindeketten kitudtok baszni a masikkal :)

mondom ezt ugy, hogy kozepiskolaban volt fegyelmim, fel eves probaidon voltam, most meg van egy tanari diplomam :) (nem tanitok )

(#37) HavocS


HavocS
senior tag

Egy ismerősöm hátát hurkásra verte egy seprűnyéllel az egyébként agresszív állat tesitanár, mert nem oda vitte a szőnyeget, ahova mondta. Ő erre pofán nyomta a tesitanárt. Behívták az igazgatóhoz másnap, hogy ezt mégis hogy képzeli, majd mikor anyuci elővette a látleletet, hirtelen köpni-nyelni nem tudtak. A vége az lett, hogy a tesitanár más osztályt kapott (ofő volt egyben) büntetésből, a srác szüleinek meg négyszemközt megmondták, hogy jogilag ugyan nem tehetnek semmit, de év végén minden tárgyból meg fogják buktatni. A srác átment egy másik suliba, és azóta programozó. Azzal a végzettséggel, amit ott kapott volna, most gázszerelő vagy ilyesmi lenne. Ezért írtam azt, hogy tipli amíg lehet.

(#38) bambano válasza viharhozo (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Van ismerősöm, a közeli-távoli rokonságában kirívó eset, ha valaki nem orvos. Egy ideig firtatták, hogy miért hiányzik, megunta, hozott orvosi igazolást, hogy x.y (rendes férfinév) terhesgondozáson megjelent. Többet nem kérdeztek tőle semmit...

Másik tanáromnak meg hordtak mindenféle latin szöveggel teleírt orvosi igazolásokat, szépen eltette mind és nem firtatta. Azután negyedéven utolsó órán elővette az egész kupacot, és lefordította, hogy az egyiken eltört a lótetű bokája, a másikon hányt az éticsiga, stb. :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) bambano válasza JoeYi (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A történetben van egy kis asszimetria. A diák először gimnazista, először hülye életében (jó, most fogadjuk el ezt:) ) a tanár meg egész életében tanár, arra képezték ki, hogy az ilyen helyzeteket kezelni tudja. A korrekt eljárás az lett volna, ha a tanár a saját képzésének megfelelő módon intézi el az ügyet, azzal a gyerekkel, aki tulajdonképpen szakképzetlen ilyen területen, éppenhogy szakképezni kellene.

Ezzel nem azt álítom, hogy a diák jól viselkedett, sem azt, hogy tolerálni kellene. De azt sem állítom, hogy rögtön falhoz kell állítani a diákot és lelőni géppuskával.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) bambano válasza HavocS (#37) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha az én gyerekemről látlelet van, akkor az a minimum, hogy beviszem a helyi családvédelmi hivatalba és leteszem az asztalra egy nyilatkozattal, hogy nem tudom bizonyítani, de az iskolában azt mondták a gyereknek, hogy mindenből bukni fog. Év végén letenném a bizonyítványt is, ha látványos a különbség, akkor lehet menni az iskolába raplizni.

A tesitanárt meg a rendőrségen felnyomtam volna.

Különben meg láttunk már olyat a világtörténelemben, hogy egy alkalmatlan tanár diplomáját visszavonta az országos szakfelügyelő.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) kavicssli


kavicssli
addikt

Érdekes sztori azt tuti... Sajnos jártam hasonló cipőben... én debibe egy elég "erős" suliba jártam de a tanulás mellett mindig megvolt a hülyeség is nem gyengén... Jó tanuló voltampedig sosem tanultam halálra magam valahogy megragadt bennem a tananyag.Viszont a tanárokat is szerettük szoptani ezerrel...meg nem csak a tanárokat a diáktársakat stb... amikor valami gubanc történ egyből ...de tényleg egyből hozzánk jött az igazgató hogy hol van Köves(én),Szabó,Kútszegi... miég akkor is ha nem csináltunk semmit...A tanárok pedig azzal voltak gondba hogy hogyan lehet valaki ilyen "jó" tanuló mikozben 4 hónap alatt a 2. nevelőtestülei ülésem volt jelenésem.... szóba hoztak hogy kivágnak a suliból meg már szinte az összes tanár "baráti" viszonyba volt a szüleimmel de ha tanulmányi versenyre került a sor akkor viszont mindig hoztuk a "kötelezőt"...itt első hely..ott első hely...na nem mindig de a felkészitő tanáraink akik természeesen 1 héttel akkora beirást adott az ellenőrzömbe hogy a következő 2 oldalon is meglátszott a nyoma úgy feszitettek melletünk hogy ők miylen jól felkészitettek minket... .és jó volt látni a többi suliból érkezett tanárt is akik elvoltak nyügözve hogy milyen okos nebulók vannak... persze jött az érettségi és azt hittem hogy nyert ügyem van.... tévedtem...szó szerint a létező összes tanár leszopatot... visszakaynarodva a tanárokhoz tényleg vannak olyanok akik szeretik ha poénkodnak velük..de ehhez kell az az osztály illetve közösség is amiben nap mint nap tanit! Meg vannak az öregebbek akik azért a tiszteletet is elvárják...és ebből jön a gubanc....

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#42) Jégkokó válasza kavicssli (#41) üzenetére


Jégkokó
veterán

Én meg sose értettem, hogy mi a poén abba ha az osztályba baszogatnak vkit.
Sztem inkább undorító dolog :(((

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#43) REDeath válasza kavicssli (#41) üzenetére


REDeath
őstag

lehet a névvel van gond, énis Szabó vagyok :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#44) kavicssli válasza Jégkokó (#42) üzenetére


kavicssli
addikt

vicces formában... :P

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#45) kavicssli válasza REDeath (#43) üzenetére


kavicssli
addikt

:DDD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#46) Viszlát


Viszlát
addikt

Majdnem minden probléma gyökere véleményem szerint az, hogy mára a tanítás is csak egy pénzkereseti lehetőséggé vált, már alig-alig találsz olyan tanárt, akiben a hivatástudat dolgozik. Egyrészt tanítani sem tudnak, másrészt emberileg is alkalmatlanok arra, hogy kezeljék a suhancokat. Mert azzal tisztában kell lenni, hogy a gyerekeknek iszonyatosan jó érzékük van a gyengeség, jellemnélküliség kiszimatolására és meg is lovagolják, sokszor nem is tudatosan.

Én is meg vagyok lepve, hogy ebből ekkora ügy lett, ezek nagyon apró csínytevések, de ezt is be lehet tudni annak, hogy egy alkalmatlan ember miért is tudná jól kezelni az ilyen eseményeket? Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy jólvan srácok, csak így tovább.

Én a 90-es évek közepén jártam középiskolába, akkor még szerencsém volt, mert olyan tanáraim voltak, akik a szakma miatt akartak azok lenni. A sulim akkori (és jelenlegi) igazgatója nagyon bátor lépést tett, frissen végzett tanárokat vett fel és ráállította őket 2 új, akkor induló szakra. Egy szó mint száz, 8 tanárom volt, ebből 6 huszonéves. Volt viszont két katonából átvedlett "tanár", akiket ott nyugdíjaztak, híradósok voltak, eljöttek elektrotechnikát tanítani. Mind szakmailag, mind emberileg teljesen alkalmatlanok voltak, így fordulhatott elő az, hogy fegyelmezési gondjaik csak nekik voltak a minket tanító tanárok közül. A hat fiatallal egyébként minden szempontból óriási szerencsénk volt, és nem tudok felidézni egyetlen esetet sem, amikor fegyelmezniük kellett volna. Pl a történelem tanárom egy hihetetlen intelligens srác volt, engem - aki egy falusi iskolából kerültem egy csoda folytán oda - teljesen lenyűgözött nem csak a tudása, hanem az a mód, ahogy azt előadta. A legtaplóbb kölyök is szájtátva hallgatta minden órán, tényleg élmény volt. De mesélhetnék az angol tanárnőmről is, aki egy szőke cicababa volt, első blikkre totál az a típus, aki sok tiszteletre nem számíthat. Első órán megkérdezte, hogy ki tanult már angolt, persze rajtam kívül mindenki, bár én is elég jól tudtam anyámnak köszönhetően. Néhányan akik jártak már külföldön cserediákként meg is próbálták egyből "lealázni" a hölgyet, aki mosolyogva hallgatta nagyzolásunkat, aztán megjegyezte, hogy akkor nem probléma ha nem hangzik el magyar szó az óráján. Bele is kezdett, folyékonyan, hihetetlen szókinccsel, míg negyed óra múlva pont én voltam az, aki vette a bátorságot és szólt neki, hogy ha lehetne, akkor mégis inkább magyarul magyarázzon, mert kb 10 perce fogalmunk sincs, hogy miről beszél :) Tiszteltük őt, sőt, nagyon
szerettük, állandó kísérő tanárunk volt minden kiránduláson és egyéb eseményen.

No ez egy kicsit kusza lett, zárszóként annyit írnék, hogy sajnálom nagyon azt, hogy manapság a diákoknak egyre kisebb az esélyük, hogy ilyen tanáraik legyenek.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#47) Anubiss


Anubiss
tag

Remek írás. Többet nem tudok mondani... :R :R :R

(#48) Jégkokó válasza kavicssli (#44) üzenetére


Jégkokó
veterán

Én azt egyálltalán nem tartottam viccesnek, amikor a kajámat beletömködték a cipőmbe és egész nap nem tudtam semmit se enni, meg amikor szétszedték a telefonomat és kidobták az összes elemét a kukába ,vagy amikor kiveszik a pénztárcámat a zsebemből és összefirkálják a bérletemet. :(((

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#49) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Ellenőrző mint okirat?HA-HA-HA! Ne röhögtessetek már....
Nálunk azért csaptak ki embereket anno mert hamis(egy halott orovos által aláírt) igazolást használtak...na az okirat, de az ellenőrző sohasem lesz az. Egyetemen az index szintén okirat ottvan rajta a fényképed az első oldalon és alá is írod.
Ennyi.
Megjegyzem az igazgató és a srác is tulképp ezt kapta amit megérdemelt. Ha már van egy fekete pontom nem azon vagyok, hogy mégegyet szerezzek hanem azon, hogy javítsam. Máskérdés, hogy mennyire volt jogos az első fekete pont.
Tudomásul kell venni, hogy - még ha nem is odavaló - ő az igazgató és ő dirigál(nem véletlenül diri az igazgatók csúfneve:)).

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#50) Csorbi válasza Sir Riccio (#49) üzenetére


Csorbi
addikt

nem véletlenül diri az igazgatók csúfneve

lehet ám a direktorból is... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.