Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nukewar


nukewar
tag

Nagyon profi. Mondjuk most xp alatt vagyok, de ki fogok próbálni pár dolgot.
Talán még az nvidia driver telepítését is megpróbálom. :D

:R

(#2) Rocko


Rocko
tag

uhh... nah nekem se lesz linuxom... belenyugottam a megszokott xpbe...
szép cikk grt neki! :C :C

[ Szerkesztve ]

(#3) Vladi válasza Rocko (#2) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekelne, hogy mi alapján vontad le ezt a következtetést. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4) 3psilon válasza Rocko (#2) üzenetére


3psilon
aktív tag

Ne légy stupid.

Pár év linux használat után rájöttem, hogy tényleg nem jó mindenkinek, de ez elsősorban nem a tudástól, hanem a felhasználás típusától függ. (játék miegyéb)
Hidd el, ha elsősorban fórumozol, töltesz, zenét hallgatsz, videózol, egyszerűbb játékok, és nem kellenek professzionális (ilyen-olyan szerkesztő, CAD) programok, megéri rászánni azt a kis időt a beállításra. Onnantól szuperül fog működni. A neten ráadásul rengeteg segítséget találsz.

Ez is nagyon korrekt írás lett, köszönjük! :)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#5) bbazsy válasza Vladi (#3) üzenetére


bbazsy
őstag

ismét grat..

folytatás lesz? miről? :U

..

(#6) Kamusoma


Kamusoma
csendes tag

Nagy-nagy grat. :C
Szuper cikk!
thx

''DVI, MPEG, HDD, Flash, Java, XML, HDTV, Telefon, PDA, Computer. Még szép, még szép, még szép, még szép!''

(#7) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nos, köszömön a hozzászólásokat. Folytatás még kérdéses, hogy (miről)lesz -e.
Még jónéhány téma van amiről érdemes lenne beszélni, de ehhez várok ötleteket.
(Olyan témákra gondoltam, hogy beállítások folytatása, csomagkezelés, biztonság kezelése, hibakezeés.)
Maradjunk kezdő vonalon, vagy végezzünk mélyfúrásokat* a témában.
A téma iránt érdeklődőknek szól a kérdés elsősorban, de persze minenki más véleménye érdekelne.


[*dr Balogh László után szabadon. :DDD ]

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8) bbazsy válasza Vladi (#7) üzenetére


bbazsy
őstag

sztem picit erősebben is belemehetnél(persze ez eddig jó volt, és kellett).
esetleg rámenni azokra a programokra, amiket minden nap használsz/használhatsz.

kérdés: maplet esetleg használtál már linuxon?(licenc dolgok miatt kérdem)
illetve c++hoz valami g++nál egyszerűbb, de kdevnél kevésbé idiótább fordítót?

..

(#9) Vladi válasza bbazsy (#8) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Na jó,jó de melyik témába? :U

Felhasználói programokról nem szeretnék, mivel az nem annyira Fedora specifikus. De volt már szó egy (két-három) olyan írásról, amiben a linuxos progikat bemutatjuk. (Lehet meg is keresem az ötletgazdákat.)

Kódolni nem szoktam/tudok. Csak most próbálkozom a c4dummies logoutos írással.
Gedit+gcc+terminál bejövős kombó. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) sghc_toma válasza bbazsy (#8) üzenetére


sghc_toma
senior tag

[OFF]nem engem kérdeztél, de azért válaszolok:

illetve c++hoz valami g++nál egyszerűbb, de kdevnél kevésbé idiótább fordítót?
gondolom IDE-re gondolsz.. esetleg Code :: Blocks? Ubin használom, egész jó.. régebben még használtam az Anjuta-t is, de a legújabb verzió valamiért nem akart működni... meg Eclipse-et dícsérik sokan, én még nem próbáltam; majd holnap, a friss Vérfarkason..
[/OFF]

@Vladi: esetleg SElinux-ról valamit?

MOD:hüjje szmálylik....

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#11) Vladi válasza sghc_toma (#10) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

SELinux, jah az egy érdekes kérdés. (meg a nyolcezer oldalas referencia, hozzá :Y )
A biztonság részbe gondoltam a tűzfallal együtt. De most ahogy néztem a nyolcasban kicsit megkavarják a dolgokat. Úgyhogy ez később, ha már kiismertem az újat.

De jó ötlet, szerintem lesz is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) bbazsy válasza sghc_toma (#10) üzenetére


bbazsy
őstag

code::blocksot használtam winen egy picit, de az is szörnyű..
többit lecsekkolom majd hétvégén, feldobom otthoni gépre fedorat, meglesem:)

sajnos visual studiohoz hasonlót, de még megközelítőt se találtam linuxra :\

..

(#13) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

Vladi: SElinux volt az egyik oka, hogy feltettem a Werewolf-ot.. kíváncsi vagyok mi is ez, hogyan működik... Hacktivity-n volt valami RedHat-es, SElinux-os előadás, de sajna ellógtam a wargame miatt; azóta is azt várom, hogy mikor teszik fel a videókat.. röviden: én nagyon örülnék egy ilyen témájú írásnak.

[OFF]
bbazsy:
Code:: Blocks-ban mi volt ami nem tetszett? Persze nem egy Visual Studio*, de nekem Linux-on még semmi problémám nem volt vele.. Vista-n igen, de ott meg csak kipróbáltam, nem használom..

* C++-t használva mondjuk a VS-nek is vannak fura dolgai.. pl. C#-al tökéletesen megy az IntelliSense, C++-szal nem...
[/OFF]

MOD: banyek, mér' nem jó az OFF :F

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#14) bbazsy válasza sghc_toma (#13) üzenetére


bbazsy
őstag

suliban ezt erőltetik. vistan próbáltam én is szintén, nekem alapba nem tetszett se a felület, + elég érdekes hibákat írt, amikkel nem tudtam mit kezdeni. vshez szoktatva(lehet itt a hiba:D) menekültem is vissza:) (mondjuk ismerőseim is idővel szinte mind áttértek, pedig az elején erősen ment az "egyetem is ezt ajánlja, biztos ez a jó"..)

linuxos tapasztalatom code::blocksal nincs, de ezek alapján lehet gyűjtök hétvégén:)

..

(#15) Vladi válasza sghc_toma (#13) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg nagyon szívesen írnék, csakhogy ez túl nagy téma most nekem. Sajna az időmből/erőforrásaimból csak egy bevezető/alap témára futná. :(
(A videóra meg én is kíváncsi vagyok. )

Más: Felraktad a vérfarkast? Milyennek találod? Én eddig csak live cd formában próbáltam ki az rc3-at. De nekem sokminden (nagyon)nem tetszett.
Pl: a tűzfal és selinux beállító grafikus izék. Kezdőbarátnak szánták őket, de inkább csak a rendszer gyors és alapos széttúrására alakalmasak. Legalább is így első ránézésre. :( :((
Plusz a design sem tetszik. :P

Ha meg offolni akarsz, akkor ne üss entereket. Mert akkor már másik bekezdésnek veszi a rendzser. Pont, mindha szövegszerkesztőt használnál. ;)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) sghc_toma válasza Vladi (#15) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Vladi:
feltettem, vagyis felszenvedtem.. kiválogattam, hogy milyen csomagokat pakoljon fel, ráböktem a Next-re, és 5 perc múlva kiírta, hogy bocs, de nem tudok lecsatolni valami partíciót, én most itt megállok... és ezt teljesen véletlenszerűen csinálta, kipróbáltam párszor..
amikor a csomagokat válogattam, előfordult, hogy valamelyik csomagnév egy scrollozás hatására átváltozott az egyel fölötte, vagy alatta lévő csomag nevére..
ja, és van egy rakat csomag, ami elől kivettem a pipát, mégis felment.. ha ezek valaminek a függőségei, dobhatna róla egy üzenetet, hogy hát ezek bizony fel lesznek pakolva...

magát a rendszert nem nagyon volt időm megnézegetni; egy windows-os opengl-es alkalmazást kell kipofoznom holnapra.. utána majd gyűjtök egy kis tapasztalatot a Vérfarkasról..

Design amúgy nekem sem jön be, de úgyis enlightenment lesz felpakolva xfce4 panellel...

ja, és kösz az OFF-os tippet.. most kiszúrtam vele, minden sort külön OFF-ba tettem....

bbazsy:
elte proginfo?

a hibaüzeneteket a fordító dobálja, nem az IDE.. win alatt szerintem lehet használni a visual c++ fordítót a Code:: Blocks-szal (alapból ugye MinGW32 van)..

esetleg ha nem linuxra kell fordítanod, egy vmware/win/vs kombó múködhet..

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#17) bbazsy válasza sghc_toma (#16) üzenetére


bbazsy
őstag

nyert..

persze, de minek használnám a -szvsz- logikátlanabb, nekem kevésbé tetsző felülethez a jobb fordítót, mikor vsben egyben van?:)
az, hogy a vizsgát meg abban írjuk, az lényegtelen, mert addigra be van gyakorolva annyira, h nincs tizedannyi hiba 1.re, mint tanulásnál...

vmwarees wines kombó helyett meg akkor inkább hagynék egy wint(aminek szintén semmi értelme:D), szal majd csak találok egy normális, nekem is tetsző fordítót linuxra. jövő hétre van még jópár kötprogi, azoknál nem akarok szenvedni, utána beleásom magam a dologba..

thx btw :)

..

(#18) SNY21


SNY21
csendes tag

üdv mindenkinek

No én is felszenvedtem a Fedora Core 7-est.
a szenvedést értsd szó szerint, nem volt egyszerű felkergetni SCSI RAID alrendszerre...

De amikor sikerült, már minden zökkenőmentes.
2.6.22-es kernel van alatta jelenleg..
még nem sikerült kiakasztanom :DD

Sokkal-sokkal jobban konfigurálható, mint egyéb linuxok..
próbáltam eddig : Suse8.1, 9 . 10 enterprise, Ubuntu, Mandrake, Uhu linuxot.. de ez fogott meg a leginkább.

Nagyszerű Oprendszer..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.