Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Köszönet a cikkért! :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2) atesz117


atesz117
aktív tag

Köszi, jó írás (zárójelben jegyezném meg, hogy a Fedorának van saját liveusb-creatora)

Samsung Galaxy A34 5G

(#3) ViZion válasza atesz117 (#2) üzenetére


ViZion
félisten

Ehh, tényleg. De amikor néztem abban sem volt 17, és nem is használtam még, de köszi a linket, berakom! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4) F34R


F34R
nagyúr

Jó volt olvasni végre a sok windowsos hír után :P
bár nekem valószínű hogy az Archot nem váltja le.

(#5) UnA válasza ViZion (#3) üzenetére


UnA
Korrektor

Swap kerdeshez: alapallapotban a swap-ot hasznalja hibernalasra, ennyi ertelme biztosan van ;) Persze lehet vele trukkozni is, de ez talan egyszerubb.

(#6) ko9


ko9
addikt

Köszönet a cikkért, lehet újrahúzom ma.
Megjelenési napon egyből felraktam, laptopon az LMDE-t váltva. Természetesen formáztam mindent, de 1-2 hibába belefutottam.
Az első szembetűnő az volt, hogy a Chromium random időközönként, egy második lap nyitásakor lefagyott. Stable repóból raktam fel, nem kellett volna gondnak lenni vele. Végül a sima Chrome RPM csomagja vált be.
A másik: Valamiért a YUM, bármit csináltam adatbázishibát dobott ki, nem tudtam update-elni semmi, majd egy cache újraépítés után megjavult (meg egy fél óra guglizás persze). Foggalmam sincs mi okozhatta, remélem egyedi probléma volt.
Viszont a programajánlót köszönöm, van mit szemezgetni belőle :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#7) ViZion válasza UnA (#5) üzenetére


ViZion
félisten

Jogos, de asztali gépen a hibernálásnak szerintem nincs jelentősége, a felfüggesztés bőven elég, fogyasztásban minimális, kanócot nem húzzuk ki :)
Laptopnál van helye esetleg, bár ilyen bootidők mellett (persze más HW-n nem biztos, hogy ilyen kevés) nem használnám.
Ha laptopban SSD-van, akkor ott is kikapcsolnám... igaz kicsit túl van lihegve ez az elhasználódás dolog, de azért tegyük meg amit lehet, hogy kitoljuk a végét...

ko9: ööm, bódottá ha hasznosnak találod! :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8) Raucher válasza ViZion (#7) üzenetére


Raucher
tag

Meghoztad a kedvem, újból kipróbálni a Fedorát.
Valamikor 2003-4 tájékán használtam netezni. Gépcserénél merült feledésbe, valami hardver kezelési gond okán. De addig jól tette a dolgát.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#9) chab7


chab7
addikt

Bár most én is "átálltam" Arch vonalra mire kijött a 17-es, de jó volt olvasni a cikket :C - és tuti fogok még Fedora-t is próbálgatni a jövőben.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#10) leslieke válasza chab7 (#9) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Erről az Arch-ról van itt ehhez hasonló bemutató cikk?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11) Vladi


Vladi
nagyúr

Oh, jeh! :DD :R

Máris nekilátok!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) Vladi válasza atesz117 (#2) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mindenképpen azzal csináljátok. Nem fedorás usb készítővel szívtam már meg, nem cisnálja meg jól. ez igen.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) Vladi válasza ko9 (#6) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ilyenkor érdemes ezzel kezdeni:
yum clean all

ha így se jó, akkor adatbázis újraépítés.

Így az utókornak jó lesz.

chrome-hoz a spot tárolót használod? Én azt szoktam.

Még valami eszembe jutott! A live usb kreátroban nem kell megvárni az új kiadást, letöltött .iso-ból is dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) imibogyo


imibogyo
veterán

Köszi a cikket, tartalmas olvasmány! :R

Lehet csak számomra nem derült ki, de most 32-es, vagy 64-es Fedora-t telepítettél fel? A PAE kerneles részt olvastam, csak utána nem láttam, hogy mit tettél fel.

Csak azért kérdezem, mert például Ubi-ra kicsit körülményes Skype-ot telepíteni 64bit alatt. Vagy csak nekem volt az. :B

[ Szerkesztve ]

(#15) ViZion válasza imibogyo (#14) üzenetére


ViZion
félisten

64 bitest használok, az volt korábban is, nem tapasztaltam egyik proginál sem, h nyavajgott volna. Lassan a 64 bites lesz a default, még pár kiadás és nem kell foglalkozni ezzel szerintem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16) ko9 válasza Vladi (#13) üzenetére


ko9
addikt

rpm --rebuilddb oldotta meg. Igazából az volt az érdekes, hogy teljesen friss rendszeren ezt csinálta, amikor a yum upgrade parancsot kiadtam volna. :F

Igen, ezt a repot próbáltam.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#17) imibogyo válasza ViZion (#15) üzenetére


imibogyo
veterán

Általánosságban nekem sem volt semmi bajom egy progival sem, csak a Skype-al, és csak 64-es Ubi alatt. Érdekes módon ezt nem tapasztaltam 64-es Kubuntu alatt. :N

(#18) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Az ubin se azzon van vita, hogy legyen-e ubihoz szoftverközpont(mára kb. egyetlen komoly érv maradt az ubi mellett), hanem hogy milyen! Vannak elvakult fanatikusok akik szerint menden ok - másoknak meg tele van a hócipőjük azzal, hogy egy bugos hülyéredizájnolt funkcionálisan elcseszett bughalmaz progin keresztül csupa(már a kiadás pilanatában is egy éve) elavult, gyakran futni se képes progikat lehet elérni.

Utánam a kondenzcsik!

(#19) ViZion válasza Nowhereman (#18) üzenetére


ViZion
félisten

Az elgondolás jó. Nem véletlen, hogy Apple, Gugli, win, nokia, BB, stb... van alkalmazás boltjuk. A kivitelezés meg olyan amilyen - aki fejleszti, meg kellene mondja, h mik a minimum elvárások, stb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) Vladi válasza ViZion (#19) üzenetére


Vladi
nagyúr

Lehet én vagyok a hülye, de a csicsát is, meg a szoftverboltokat is marhaságnak tartom.

Én funkcióban gondolkodom. Kell xy feladatra alkalmazás, annak van abc elvárása ha teljesíti ok. Nekem az lxde, xfce felület megfelel, meg használok ilyen max 1 tucat alkalmazást. A többi nem mozgat meg. :N

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21) ViZion válasza Vladi (#20) üzenetére


ViZion
félisten

Szoftverbolt megkönnyíti az életét azoknak, akik pl. windows után Linuxal próbálkoznak, de nem tudják mire melyik program kell, és mik a lehetőségek...
Egyébként is hasznos, újdonságokat egy helyen látni kis előzetessel, képpel, videóval. Ahogy írtam is, nem véletlen, h nagy cégeknek van: ez bevételi forrás is lehet a fejlesztőknek. Az, hogy Te tudod melyik progi kell, meg mit-mire azért nem egy nap alatt alakult ki, maradjunk annyiban, h nem az átlag-usert reprezentálod :)

Csicsák meg kellenek, Covertflow tab, meg a Compiz (rugalmas ablakok, és pár effekt volt nálam is csak) jó dolog, bár még februárban olvastam, h Compiz nem lesz Gnome Shellre egyáltalán.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22) Rimuru válasza ViZion (#21) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha úgy nézzük akkor feleslegesek ezek a szoftverközpontok, a windows-ok se tartalmaznak egészen a még meg nem jelent windows 8-ig és a felhasználó mégis megtalálta azt amire neki volt szüksége.
Ezzel nem azt akarom mondni hogy nem kell mert átlagembernek tényleg egyszerűbb lehet de akkor legalább normálisra csinálnák meg nem úgy mint az Ubuntuban.

Vigyázat, csalok!

(#23) chab7


chab7
addikt

ViZionnak és Vladinak is igaza van. Én is szeretem az egyszerű funkcionális dolgokat, lxde felületet stb. de most mégis egy kde-s de mégis teljesen jól és gyorsan működő felületen vagyok. Szép. És nem hátránya mégsem.
Egy szoftverközpont meg jó ha van. Nem kell azt naponta használni, csak mikor kalandoznál és új programokat próbálgatnál. Olyankor azért jó ha van.
Androidon is a market pl. Néha elnézelődök mik vannak amit nem ismerek, és próbálgatok is belőle. Máskülönben én is a 15-20 már bevált programjaimat használom.
Szóval mind a 2 dolog jó és kell is. Csak épp egy megfeleló balansszal. Úgy hogy egy újoncnak is és egy vérprofinak is jó legyen.

(Az Ubuntu szoftver központját ugyan még nem láttam milyen de pl én egy olyat találnék megfelelőnek mint pl a Suse-nak van - ha jól emlékszem. Webes felületen böngészheted a programokat és kattintásra települ ;) )

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#24) scabi78


scabi78
senior tag

Remek cikk... lenne, ha picit többet írtál volna a winfo*ról :)
F17 vs. w8?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#25) Vladi válasza scabi78 (#24) üzenetére


Vladi
nagyúr

hm? miért kellett volna? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) mr.iGZ


mr.iGZ
csendes tag

Nagyon jó kis írás,
mondjuk én inkább úgy telepíteném, hogy külön partíción a / és külön partíción a /home
ha véletletlen újra kell telepíteni a linuxot akkor is megmarad minden dokumentum a külön partíción.
Habár Fedora-t nem láttam még, de ubuntun szerintem ez a legjobb megoldás

A Fájlkezelő testreszabása bekezdésért meg külön köszönet, nagyon hasznos számomra :C

[ Szerkesztve ]

(#27) ViZion válasza Vladi (#25) üzenetére


ViZion
félisten

Mert az úr a munkatársam,autója szélvédőjére is felrakott egy Windows feliratot...
Ne is törődj vele, beteg szegény ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28) bubo1


bubo1
csendes tag

Sziasztok!
Először szívből gratula a cikkhez!
A segítségeteket kérem: az alsó panelen lévő ikonokat szeretném pl: a Skype, Parcellite, Gnote felső panelen az értesítési területen.
Kiegészítőket gnome-extenssion.org nem találtam. (nem tudok angolul ez is hiba biztos)
Ubuntuhoz találtam megoldást a dconf-editorben a (panel whitelist beírni "all") és kész!
Itt a Fedora 17ben fogalmam sincs mit kell csinálni.
Ha valaki ismeri a titkot, kérem ossza meg velem.
Köszi a választ

(#29) ViZion válasza bubo1 (#28) üzenetére


ViZion
félisten

Szia! Alsó panel? Hát miféle asztali környezet az? LXDE, vagy esetleg nem fall back mode-ban indult csak?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30) ko9 válasza ViZion (#29) üzenetére


ko9
addikt

Szerintem az éppen használt appok jobb alsó sarokban, értesítés esetén megjelenő paneljére gondol.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#31) ViZion válasza ko9 (#30) üzenetére


ViZion
félisten

ÁÁÁÁ! Akkor a Shell OSD, vagy a Message Notifier esetleg, ami kirakja jobb felső sarokba a figyelmeztetéseket. Volt még másik is, de azokból még nincs 3.4 verzió.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32) bubo1 válasza ViZion (#31) üzenetére


bubo1
csendes tag

Gnome3 Fedora 17 bit használok.
Agnom2ben értesítési területnek hívják és ott jelennek meg a futó programok.
Bocs a félreérthető szövegért.

(#33) bubo1


bubo1
csendes tag

Sajnos sem a Shell OSD sem a Message Notifier nem mükszik rendesen lehet bekapcsolni de semmi hatás!

(#34) ViZion válasza bubo1 (#32) üzenetére


ViZion
félisten

A futó programok ikonjait és nevét szeretnéd a panelon?
Sajnos alapból csak egyet mutat, nem tudom ezt is ki találta ki... megoldás rá a Window list, 3.2-nél volt Window icons list az jobban tetszett, de ez is megteszi amíg nem frissítik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35) bubo1


bubo1
csendes tag

A futó programok listájához vannak kiegészítők. Ha megnyitod pl a Skypet vagy a vágólapkezelőt (Parcellite), Gnote akkor lenn rejtve megjelennek az ikonjai.
Itt tudod pl megnézni a vágólap tartalmát vagy a beállításokat, a gnoteban új bejegyzést írni.
A régi gnome ezt értesítési területnek hívta.
Jött agnome3 és le tették rejtve.
Ha jobb sarokba viszed az egeret megjelennek.
Nos ezt szeretném a felső panelra helyezni itt mindig látható legyen.
Az Ubuntuban csináltak megoldást erre de a Fedora alatt nem mükszik.
Erre keresek megoldást.
Mégegyszer bocsi ha nem egyértelműen fogalmaztam.
Köszi az eddigi segítséget de sajnos hatástalanok.

(#36) ViZion válasza bubo1 (#35) üzenetére


ViZion
félisten

Hát ilyenről nem tudok sajna.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37) ko9 válasza bubo1 (#35) üzenetére


ko9
addikt

Ubuntuban is "sajnos" csak Unityre épülő megoldás van, azért nem működik nálunk. Átnézem a Gconfot meg a Dconfot, hátha találok valamit.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#38) ViZion


ViZion
félisten

Nah a fenti telepítés, SSD-vel kikapcsolt felesleges szolgáltatásokkal most ezt mutatja:
uname -r: 3.3.7-1.fc17.x86_64
systemd-analyze:
Startup finished in 2798ms (kernel) + 2182ms (initramfs) + 3108ms (userspace) = 8089ms

Még az initrd kikapcsoláson agyalok, de a ~ 8 másodperc is elég kellemes, gyakorlatilag a Grub megjelenésére többet kell várni, mint az oprendszerre... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39) zoli62


zoli62
addikt

Virtualban tényleg megy a Gnome 3?

(#40) ViZion válasza zoli62 (#39) üzenetére


ViZion
félisten

? :F
Ment korábban is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41) zoli62 válasza ViZion (#40) üzenetére


zoli62
addikt

Nálam nem.

(#42) ViZion válasza zoli62 (#41) üzenetére


ViZion
félisten

Hm... Gondolom a Gnome Shellre gondolsz. Amennyire emlékszem az is elindult a nyíilt meghajtóval is, persze VGA függő lehet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43) zoli62 válasza ViZion (#42) üzenetére


zoli62
addikt

Igen, attól függ, a virtualplayer "mit hazudik" VGA meghajtóként a linuxnak.

(#44) rybank válasza zoli62 (#43) üzenetére


rybank
senior tag

Virtualizáltan, tehát 3d nélkül is megy mesa módban. Azt mondják kielégítő a sebessége így is.

szerk.: most olvastam az előzményt. Nekem megy, neked is kellene.

[ Szerkesztve ]

(#45) Lacces


Lacces
őstag

ViZion - köszi, hogy gondoltál rám és az USB-s telepítésről is írtál :)
Amúgy az lenne a kérdésem, hogy mennyire melegíthet egy laptopot a Fedora17?
Ez nálam sarkalatos pont, még mindig. (Sajnos az én laptopomat inkább a Kernel melegíti. De anno a GnomeShell vs Unity felület esetén az Unity alatt melegedett kevesebbet. KDE és az LXDE alatt sem javult az eredmény :( ) Most már jön a nyár és nem mindegy.

(#46) rybank válasza Lacces (#45) üzenetére


rybank
senior tag

Nálam a megoldás jockey+ a jupiter applet. (Van Fedorára is) + ezen felül is az Ubuntu 11.10-es változatát használom. Bármit csinálok a 12.04 melegíti, a Fedora 17 kevésbé, de az is.

(#47) Lacces válasza rybank (#46) üzenetére


Lacces
őstag

Jockey, az nekem ismeretlen volt, köszi, én már pw-managert meg még sok mást felraktam. (De a Jupiter és pw-managment maradt, mert a többinél az Ubi összeomlott...) Nálam az Ubi 11.10 fogyasztott többet mint a 12.04. De így már megadom az esélyt a Fedorának :)

(#48) Vladi válasza Lacces (#45) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nézd meg, hogy melyik eszközt nem veszi vissza. Ilyen akkor fordul elő, ha valamelyik alkatrész energia takarékos üzemmódját nem használja a rendszer. Tipikusan: cpu, gpu.

cat /proc/cpuinfo
Ezt hasonlítsd össze a terheléssel.

Milyen vga van?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49) Lacces válasza Vladi (#48) üzenetére


Lacces
őstag

Rendben, majd este akkor megnézem (akkor leszek otthon a gépemnél :))
GPU: ATI mobility radeon 5470, illetve a CPU: Core i3-350M (Azt tudom, hogy a 12.04 előtt a zárt driver mindig javított a helyzeten)

(#50) Vladi válasza Lacces (#49) üzenetére


Vladi
nagyúr

Aha. Atinál szokott ilyen lenni, ott is fontos az energia takarékosság. Fejből nem vágom, talán holnap tudom megnézni neked.

Olyasmi előfordul, hogy regresszió van a driverben. teháet fejlesztenek, de 1-2 funkció nem működik jól az új verzióban. Majd javítják. 3 dolgot tehetsz:
- megvárod míg elkészül
- egy régebbi verziót használsz, régi disztrókat: Centos, Régi ubuntu lts pl: 10.04, vagy debian
- nekiállsz hekkelni, kikeresni mi okozza, kézzel beállítani.

Szólj melyik lesz. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.