Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wii90


wii90
tag

Úhhh hát ez nagyon döfi lett!! Csak gratulálni tudok hozzá! Véleményem szerint pont megfelelő a díszítése. Nagyon tetszik. Grat! Mindig öröm olvasni és nézelődni a soraid között. :R

(#2) feco72 válasza wii90 (#1) üzenetére


feco72
Modder

Köszönöm, örülök, hogy tetszik. Mostanában inkább megpróbálom a fa szépségét kihangsúlyozni és nem túlcsicsázni a dolgokat. A tapintása is nagyon klassz, erre a szintre is csak most jutottam el.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#3) wii90 válasza feco72 (#2) üzenetére


wii90
tag

Valóban add az egész kompozíciónak valami egésszen más beütést a fa pláne a szépen megmunkált fa. Az én tervem a "Red Dead" játékgép projektomba is jobban kacsintgatok a fa felé habár ez csak elgondolás és még sosem csináltam ilyet vagy ehez hasonlót de valami western stílust akarok felidézni amihez a legmegfelelőbb alapanyag a fa és ha sikerülne egyszer majd össze hozni akkor valami hasonló visszafogott, de ugyanakkor szembetünőre gondolok mint eme műved. Habár az én tervem lényegesebben nagyobb méretű. :R

(#4) feco72 válasza wii90 (#3) üzenetére


feco72
Modder

A westernhez nagyon jó a fa, de a nem nagyon csiszolt, színezetlen és szélezetlen. Ott általában annyi volt a megmunkálás, hogy levágták deszkának megvégighúzták rajta a csiszolót, hogy ne álljon szálka az ember kezébe. Kiváncsi leszek rá.

Most egy kicsit félredobom a gépeket és elkezdek holnaptól egy kis szőlőprést steampunkosítani.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#5) Bari


Bari
Modder

Gratulálok, igazán pofás kis "házikó" lett a két fa tányérból.
A felületkezelés is szép lett. :C

Az összetartó pálcák lehetnének függőlegesek, de mint írtad oszlopos fúró nélkül nehéz függőlegesen fúrni, bár nem lehetetlen. Kis kézügyességgel lehet a fúráshoz egy egyszerű sablont készíteni keményfából, esetleg valami más keményebb anyagból pl acél, bár azt házilag még nehezebb megmunkálni. Ezt a sablont viszonylag könnyű elkészíteni minimális szerszámozottság esetén is, lényegében egy derékszög vagy derékszögű vonalzó, és a sablon anyagául szolgáló anyagot vágni tudó fűrészlap. Az anyagot négyzetesre vágod, a lényeg hogy derékszögűek legyenek a sarkok. Az átlók metszéspontjába belefúrsz a legkisebb fúrószárral amivel használni szeretnéd, majd az egyik háromszöget a fűrész segítségével kivágod, és már is használható sablon.

Üdv: Bari

(#6) feco72 válasza Bari (#5) üzenetére


feco72
Modder

Kösz a dícséretet meg a tippet :R ! Használni fogom.
Mint mondtam a Veletechen, elfordultam a laminált padló iránytól a fa felé, csak hát ezt is tanulni kell. Képzem magam folyamatosan, a csiszolásról már elég sokat sikerült tanulnom, még a fényezés környékén kell gyakorolnom, mert az igazi selyemfényt még nem sikerült elérnem.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#7) wii90 válasza feco72 (#4) üzenetére


wii90
tag

Reméljük mielőbb olvashatunk szőlőprés munkálatokról is. :R

[ Szerkesztve ]

(#8) feco72 válasza wii90 (#7) üzenetére


feco72
Modder

Ma elkezdtem, egyrészt felújítom mert egy 20 éves darab meg még hozzá fogok tenni valamit, csak azt még ki kell talánom.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#9) szab.tam


szab.tam
nagyúr

:C :R

****

akkor most ez a fából vaskarika? :DDD

****

előszőr fúrtál majd reszeltél.
ööö. a reszelés hány órát vett igénybe?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10) feco72 válasza szab.tam (#9) üzenetére


feco72
Modder

Inkább fakarikában vas :D .

Nem számoltam, kb. 8 óra volt 2 részletben mire elfogadható formát öltött, utána még jöttek a csiszolások, hogy teljesen "selyem" tapintása legyen. Meg ugye az alja, de ott tudtam vágni is elég sokat, csak az ívek és a pontosítás volt reszelővel.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.