Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

És ha ragasztópisztollyal rögzíted a filc-széleket a hungarocellhez?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) Gaborz1


Gaborz1
senior tag

Érdekes kis írás, meg kell hagyni.
Mi itthon ezt egy szőnyegdarabbal oldottuk meg mindössze, igaz itt csak egy soft tábláról volt szó az esetünkben.

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#3) Smithy1986 válasza Gaborz1 (#2) üzenetére


Smithy1986
tag

@Gaborz1 A steel hegy átmegy rajta mint kés a vajon. :)

Amúgy alternatív anyagnak lépésálló nikecellt ajánlok, bár biztos még annál is van erősebb anyag.
(A lépésálló nem gömbökből áll, hanem porból, és keményebb. Valamilyen gumis szivacsos anyag lenne a legjobb, bár lehet az már árban nem éri meg.)

Én sajnos vettem egyet, nagyon jól néz ki, de nem ér 10-13k-t.
Szép munka, és ügyes. Ha kezdhetném újra, akkor én is készítenék egyet.

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#4) Szmájler


Szmájler
csendes tag

Nekünk 15 mm-es OSB lapra ragasztott parafa az alapanyaga a falvédőnek. :) Így az évek alatt minden féle felkerült rá, szóval helyettesít egy parafa táblát is az íróasztal felett. Hasznos.

(#5) Liberator24


Liberator24
tag

Valamilyen falvédőt én is akarok csinálni. Nekem OSB lapot javasoltak bevonni padlófilccel, vagy vékony szőnyeggel. De ez a parafás megoldás is jó lehet. Nem tudom, hogy árban ez hogy alakulna.

(#6) Gaborz1 válasza Smithy1986 (#3) üzenetére


Gaborz1
senior tag

:U
Nem vitázni szeretnék, de az előző hsz-ben megemlítettem, hogy SOFT tábla mögé van téve a szőnyegdarab. Ennyire nem vagyok madár, nagyon jól tudom, hogy egy steel tábla alá vastagabb védelem kell.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#7) A Zéé válasza Liberator24 (#5) üzenetére


A Zéé
addikt

Ha nekünk lett volna ilyen az albiba annó, akkor nem kellett volna falat glettelni, és festeni kiköltözés előtt :D :D
Apámnak is most lett darts, meg home made szekrény hozzá, neki az osb lapon 1 centis polifoam szigetelő van. Benn a helyén meg így néz ki Egy 1 négyzetméteres polifoam 1000 körül van, de lehet kisebbet is venni, az osb lap meg nemtom :)

Just a simple Lineman...

(#8) csongi


csongi
veterán

Ügyes megoldás:)
Mi úgy oldottuk meg, hogy eltaláltuk a táblát, később nem darcoztumk :d :D :)) :))

(#9) Valzor


Valzor
aktív tag

Tetszik, szép munka :DDD

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#10) SaGa59 válasza Smithy1986 (#3) üzenetére


SaGa59
őstag

Alternatív anyagnak inkább xps, vagy polifoam. Mindkettő hab, nem porzik megmunkálás közben és elég erős erre a célra. Az xps-t lábazatszigetelőnek is árulják. Polifoamból szoktuk a nyílvessző fogókat gyártani, amúgy meg kemping derékaljként ismert az 1 centi vastag verzió.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#11) Auratech


Auratech
őstag

Ezt párszor megoldottuk óriás családi pizza dobozával.
Az igyekezet dícséretes amúgy!

Auratech Field Recording

(#12) Jeanne d'Arc

Nagyon király lett, gratulálok!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#13) föccer


föccer
nagyúr

A padlóra sem árt valamit tenni, ha használjátok a drótot, simán kipattanhat róla a nyíl.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14) RegElek


RegElek
csendes tag

@Mindenki: kösz az elismerő szavakat :)

@macilaci78: elfogyott a ragasztóm és akkor épp nem kaptam "töltényt" hozzá :D
De akarok asztalos ismerőssel egy keretet csináltatni rá, az is megoldja és esztétikailag is havítja még a dolgot remélhetőleg.

@Szmájler: parafa az már megdobta volna a költségvetést erősen szerintem, de nyilván az is egy igényes megoldás lett volna :)

@A Zéé: szép munka. Nekem a panelban, 200km-re az otthontól, ahol a barkácsfelszerelés lenne ennyire futotta, de vannak további terveim még

@SaGa59: köszi a tippeket, ha fejlesztés lesz megnézem melyik lenne a legjobb

@Auratech: szerintem egy sima pizzás dobozon még a gyengébb dobásom is átmegy :)

@föccer: kipattaná: most éppen ezzel szívok, rongyszőnyeg + karton doboz nem volt elég, 10-ből 4 így is a parkettába állt. Most odatettem elé egy padlószőnyeget + a kartonokat, meglátjuk mi lesz.
Na meg eldöntöttem ha ezt a táblát eltudom passzolni, akkor veszek egy komolyabbat aminek már más a drótozása.

https://regelek.hu/

(#15) bul07 válasza RegElek (#14) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem olyan drágák a parafa táblák
60x90 cm 1700Ft fa kerettel, persze erre van szállítás de meg lehet venni bármelyik nagyon áruházba is akkor meg nincs, Tesco, Auchan

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16) föccer válasza RegElek (#14) üzenetére


föccer
nagyúr

Gyakorláshoz, szórakozáshoz nem kell drót. Cégnél az öltözőben van egy tábla, azon sem használunk.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17) sz_abika válasza föccer (#16) üzenetére


sz_abika
addikt

Pedig jó az otthonra is - nem kell nézegetni, hogy out vagy nem. Egyértelmű :)

Amúgy nem éreztem szükségét én a falvédőnek - sokkal inkább a rongyszőnyegnek, mert a lepattanók a parkettát tényleg tönkreteszik.

PSN: xszabikax

(#18) lazlogogola


lazlogogola
tag

Szép :DDD

(#19) zsori_peter


zsori_peter
csendes tag

Szép kis írás,szép munka!
Gratulálok! :R

(#20) makro válasza zsori_peter (#19) üzenetére


makro
aktív tag

Szuper lett :C
Valami hasonlót szeretnék én is barkácsolni :) Sajnos későn vettem észre, hogy a kedves barátok 4 sör után nem képesek eltalálni a táblát :Y aztán most kicsit csíkos a fal. :(((

(#21) bosmajor


bosmajor
tag

Abszolút hasznát vettem az ötletnek, hálás köszönet!
Íme az én megvalósításom:

(#22) Gomezz válasza bosmajor (#21) üzenetére


Gomezz
senior tag

Miért kellett, belesüllyeszteni?
Nem lett volna egyszerűbb ha simán ráteszed a darts táblát?

[ Szerkesztve ]

(#23) bosmajor válasza Gomezz (#22) üzenetére


bosmajor
tag

Elég egyszerű a válasz: nem. Bonyolultabb lenne megoldani a tábla rögzítését, mint kivágni a helyét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.