Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem nyiklik-nyaklik egy kicsit? Tudom, nem rajta kell ülni, de nem kevés az a szerkezet?
Nem kellene a vinyónál megerősíteni, mondjuk az alja és a teteje között?Meg akár keresztbe is?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Nagyon kokány! Használd egészséggel. Reméljük nem gyullad ki.

(#3) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem nyaklik, én is meglepődtem, elég merev.
Hát ha még az oldallapok alja is meg lenne csavarozva, akkor milyen merev lenne :)

@Fr3ewar : A kigyulladástól elég messze van :D
Akarok még pár ilyesmit alkotni, a következők azért remélem jobbak lesznek, már tudom mire kell figyelni, meg min változtassak :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Egész ügyes :)

Pár ötlet az esetleges jővőbeni változatokhoz:
-A tápegységet esetleg szerelhetnéd alulra, így a stabilitást növelve, meg a megtartására is kisebb lehet a gond.
-Érdekes elképzelésként eszembe jutott, hogy mi lenne, ha az optikai meghajtót az alaplap és a tápegység szintjébe hoznád, egy kicsit magasabb lenne a gép, de minden gyári konstrukciónál sokkalta kevésbé mély (majdhogynem egy oszlopot kapnánk így).
Valahogy így képzeltem:

Némi magyarázat:
-sárga: optikai egység
-zöld: alaplap
-szürke: táp

(ez az egész részemről csak ötlet a jövőhöz :) )

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#5) Raucher válasza Fr3eWar (#2) üzenetére


Raucher
tag

Reméljük nem gyullad ki.

Nem fog kigyulladni, hacsak valaki szándékosan fel nem gyújtja.
130°-nál melegebb alkatrész nincs a házban. Ez a hőmérséklet még a papír meggyújtásához sem elegendő. (kb. 233 fok a papír gyulladási főmérséklete.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#6) hcl válasza DraXoN (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezen én is gondolkodtam, de nagyon bután nézne ki :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) DraXoN válasza hcl (#6) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hát, csak ötlet volt :) .. ha én média pc akarnék csinálni a tvhez nekem épp egy ilyesmi vékonyka ház lenne ideális, így pont beférne a tv mögé a holttérbe.. mondjuk én nem raknék bele optikai meghajtót, hacsak nem akarom a dvd lejátszót is kiváltani.. de akkor meg inkább fekvő ház lenne már az ideális (de azt akkor már a tv alá raknám, ami viszont még katódsugárcsöves dög, így erős szerkezet kéne azért a háznak :) ... nincs nekem se időm, se pénzem, hogy mostanság ilyenek építésébe kezdjek, bár időnként elgondolkodom egy beépített asztalszerűségen, amibe 2db pécé van beleépítve, és a monitor is magának az asztalnak a felső részébe van "beleintegrálva" a gyári kávája nélkül... és magát az asztalt kellene a konnektorba dugni :D )..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#8) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Egy kérdésem azért akad:
Az alaplapot milyen csavarokkal rögzítetted a fához? :)

szerk: jól látom és gondolom, hogy ami a tápot tartja hulladékfém, egy átlagos ház hátsó bővítőhelyének kitört "maradványa"? :DDD

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#9) hcl válasza DraXoN (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Facsavarral :) Semmi speckó, megfogja az is.
Alátétezni lehetett volna, de stabil, nem mozog így sem.

Amúgy egy redesebb anyagból készült faház elbírná a CRT TV-t is, ez csak igéy kérdése... Amiket itt a PH-n látok faházakat, azok ált. nagyok, szépek, és masszívak, ezzel inkább a kompakt méretre, és a minimál külsőre gyúrtam :)

A tápot ami tartja, az mondjuk tényleg hulladékfémből lett faragva, de a következő házakba már jók lesznek a pl. Baumaxban (csak ne onnan, mert pofátlan drága) is kapható 12 vagy 15mm-es tartólemezek, az szebb lesz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) Brown ügynök válasza Fr3eWar (#2) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

:D

Egyébként "nice work team" hcl!

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#11) Tálydi


Tálydi
senior tag

"Erre a feladatra azonban étvágyú gép is elég, " Első bekezdésben :K Nem piszkálódom, csak nem vágtam le először mire gondolsz... Na olvasom tovább :)

Eeeeh, what’s up, doc?

(#12) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Még valami. Ha következő géped is fából lesz, az alaplapnak szerezz egy tálcát, amire rárakod. Olyan mint a gyári háázakban van, meg akkor a hátulját is megtarthatod, hogy a bővítő kártyákat tudd mire fogatni. Persze ha lesz benne kártya.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13) Tálydi


Tálydi
senior tag

Egész pofás lett :K , egyedül a hátulról rontja az öszképet szvsz az a kis HDF, + én nem biztos, hogy lefújtam volna fehérre, jobban tetszik a nyers fa szín.

Eeeeh, what’s up, doc?

(#14) hcl válasza Tálydi (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lakkozott HDF, lehetett volna fa mintázattal is, csak az giccsesnek tűnt :)

A gép étvágyát javítom :)

@Sub-zero : Alapból nem gondolkodtam fémház szétvagdosásában, a kártyák rögzítése meg így is megoldott :) Lehet amúgy macerásabb lett volna a fém cucc belerakása.
A csatlakozós hátlap meg így is megoldható, ha nagyon akarom, de nincs meg az alaplaphoz :(
Hátulra lehet hogy még rács lesz, de lehet úgy, hogy a HDF lapot vágom ki középen.

@Brown ügynök : Köszi :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) Krugszvele válasza Raucher (#5) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ha BÁRMI 130 fokos egy számítógépben, ott komoly baj van :)

(#16) kkitti24


kkitti24
csendes tag

Ez mekkora ötlet! Hogy nekem miért nem jutott ilyen eszembe? :( Mondjuk barkácstudás híján úgysem tudtam volna kivitelezni, de mindegy :DDD Ami egyébként még keményebb lenne, ha mondjuk a gép egy farönkbe lenne beépítve, egy ilyen jó nagyba, lehetnének külön odúk a meghajtóknak, tápnak satöbbi. Na az is milyen jó lenne! És még széknek is lehetne használni vagy asztalnak! Asztalba épített gép :D komolyan beindítottad a fantáziámat! :B

(#17) joecontra


joecontra
addikt

Jó ötlet, köszi az írást! :R

[ Szerkesztve ]

(#18) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást, tetszik :R

Dave666

(#19) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem pofás lett, mindig is irigyeltem a jó kézügyességgel rendelkezőket :)

(#20) rep3at


rep3at
őstag

Szép munka, szerintem sokunk elfogadna egy ilyen gépházat!

Forward thinking. كرر

(#21) rep3at


rep3at
őstag

Elnézést, véletlen volt, az új IE nem nagyon szereti ezt az oldalt :(

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#22) rep3at


rep3at
őstag

-

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#23) hcl válasza rep3at (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D

Köszi mindenkinek!

@kkitti24 : Igazából még nem is nagyon értek famunkákhoz, szerintem ezt egy átlagember simán meg tudja csinálni :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) Gude


Gude
senior tag

Könnyűszerkezetes gépház ;]Ügyes munka ;)

[ Szerkesztve ]

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#25) Phvhun válasza hcl (#23) üzenetére


Phvhun
őstag

Ha nyomtatod a tervrajzot, ráragasztod a fára, és dekopirfűrésszel nekimész akkor szinte tökéletes eredményt lehet elérni 0 szakértelemmel.

Szerk: A vinyót érdemes vizszintesen elhelyezni.

[ Szerkesztve ]

(#26) hcl válasza Phvhun (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van benne valami :) Bár a melóhelyen talán tudok A3-at nyomtatni, ami elég nagy ehhez.

Mondjuk a "HDF-re vágjunk szép lyukat" az nem a tervrajzon múlik :D

A winyó vízszintesen... Nem egy márkás gépben láttam már függőlegesen winyót. Régebben mondjuk tényleg nem szerettek másképp lenni, de azóta sok minden változott :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) Boxi88


Boxi88
őstag

Egész jó lett, egyedül ami nagyon csúnya a gép hátulja... az valahogy nem sikerült. :U

(#28) hcl válasza Boxi88 (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem sem lesst szép, de ugye kissé kijjebb van az alaplap, mint az ideális lenne, meg aztán úgy voltam vele, hogy a hátulját senki sem nézi :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

Jó kis barkács :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#30) Takemoto válasza DraXoN (#4) üzenetére


Takemoto
tag

Először is grat a "home made" házikódhoz, pofás darab! :)

A cikkben említetted, hogy a gép elejére rácsot terveztél és nem tudod, hogy honnan szerezhető be. Nem tudom, hogy hol laksz, de szinte az összes fém foglalkozó szaküzletben beszerezhető rosta lemez, ami tökéletes erre a célra.
A hátsó falat én teljesen befedtem volna egy olyan lappal, amiből a csatlakozók, a ventilátorok és a kártyák helyei ki vannak vágva, valamint használtam volna alaplap tálcát.

#9: Ha kompakt és minimál nézd meg ezt és ezt. A második kisebb a te házadnál is ;] . Sőt akadnak kisebbek is elvétve itt a Logout-on.

(#4) DraXoN:
Valami ilyesmire gondoltál? ;)

Ha régi crt tv alá akarod rakni, akkor elég masszív házat kell készíteni, hogy ne deformálódjon a fa.

Üdv.: Takamoto

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#31) hcl válasza Takemoto (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :) A rácsot megnézem még pár helyen, de ne sok esélyt látok rá.

A kisebb méreteket pedig az elején úgy gondoltam, hogy a szerelhetőség rovására mennének, az is fontos volt. Meg aztán a PC-házas arányokat is akartam tartani. Tudatosan egy hosszabb optikai meghajtót mértem le, hogy bármi beleférjen.

Egyébként a Hello Kitty házas cikked olvastam, nagyon tetszett a kivitelezés :)

A gép hátulja; a HDF-re lyukvágással elég sok bajom volt, nemsokára lesz lombfűrészem, azzal könnyebb lesz, szóval a későbbi házakon elképzelhető. Másrészt az egyszerűség miatt sem akartam ilyen bonyolult cuccot tervezni. A kártyahelyeket úgsem nagyon lehetne eltakarni, és a kártyatartó léc másik részét sem érdemes betakarni (bár megoldható lenne) mert nem lehet tőle betenni a kártyákat. Mindenesetre a következő masinán lesz ere okosság, ez így marad.

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) DraXoN válasza Takemoto (#30) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Igen, valami ilyesmire :), de azért az a Hello Kitty.. erre a részre már nem gondoltam bevallom xD

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#33) tommje


tommje
tag

szerintem jó lett ötletes ! és pénz megtakarítás :)

" Nem szeretem ha privát üzenetre nem válaszolnak "

(#34) nbg válasza hcl (#6) üzenetére


nbg
senior tag

Mondjuk igy? ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#35) kovy79


kovy79
őstag

A lehetőségekhez képest hibátlan lett. Az első, teljes házas képnél azt hittem, h valami egyszerű, gyári ház. :)
Mondjuk én biztosan valamilyen leselejtezett hifi házba tenném a dolgokat (valahogy így: [link] ;] ), bár oda már nem kevés fémmunka is kell.

(#34) nbg szvsz az a Lian Li ház ritka gusztustalan. Talán egy hasonló, fektetve elmenne a viszonylag kis mélysége miatt.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#36) hcl válasza tommje (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :)

@nbg : Bizonyos esetekre jó az ilyen, de nekem nem tetszenek az arányai + mélysége milyen lehet ennek? Lehet, hogy akkora, mint a cikkben szereplőé? :)

@kovy79 : Szép lett a htpc-d :) Foglalatkiterjesztő honnan volt? Hasznos dolog :)

És köszi a hasonlatot :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) pincehely


pincehely
addikt

Használhattál volna valami vékonyabb laminált bútorlapot.
Sokkal masszívabb, és szebb is lenne a ház.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#38) hcl válasza pincehely (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Masszívabb nem biztos, mert így is jó merev (merevebb, mint egy Mercury fémház :D )
Azt a +6mm-t kellett volna rászémolni a tető- és előlapra, amivel rá kellett volna lógnia az oldalakra.

Mondjuk tervezem, hogy csinálok még ilyeneket, ha valaki megkér rá, ahhoz kérhető lesz rétegelt lemez oldallap, az 5-10mm, nem túl brutál nehéz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) Archer


Archer
őstag

A keretet legközelebb szerintem vastagabb anyagból csináld, ezt még össze sem lehet normálisan csavarozni, nagyon vékony. Amúgy elsőre nem lett ez rossz, azok a csavarok a burkolaton szúrják még a szememet. Ha úgy az egész vastagabb anyagból lenne, be tudnád süllyeszteni a csavarokat, a fejüket pedig eltakarni. Ha viszont marad ez az anyag, rövid bognárszegeknek levágnám a fejét, azokkal felszegelném a lapokat, alulról pedig faragasztóval bekenném.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#40) hcl válasza Archer (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vastagabb anyagot azért nem akartam, mert (úgy gondoltam) nagyon megnőtt volna a ház szélessége. Később ugyan lehet ilyenről szó.
HDF lapba meg nem akartam süllyeszteni, azaz nem mertem :D Így maradt az, hogy olyan csavar lesz, ami nem túl ronda :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) szki


szki
őstag

Szerintem elsőre nem rossz próbálkozás.
DE! Kb. a '80-as évek közepén, 12 évesen csináltunk hasonlókat technika órán.
Szerintem nem elég igényes a ház. Ez csak egy zárt doboz, amibe bele vannak szórva cuccok. A számítógépház funkciót csak alapszinten teljesíti.

A mai világban sokkal igényesebben lehet az anyagokkal bánni. Persze kell hozzá egy kis géppark, meg kézügyesség...

Jómagam mérnökként rengeteget barkácsolok. Főleg a gyerekeimnek építettem ezt-azt. Hobbyból sokat dolgozok fával, fémmel, tehát van rálátásom az ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

(#42) Archer válasza szki (#41) üzenetére


Archer
őstag

Akár a multikban kapható többrészes készletekből is vehet az ember egyet, nyilván nem egy Dewalt vagy Makita szint de ilyenkor nagy segítség lehet az is. Persze az igényes munkához műhely kell megfelelő gépekkel.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43) hcl válasza szki (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Írtam, hogy nem vagyok túl képzett famegmunkálás terén... :) Érdemes ehhez mérni az eredményt.
Amúgy ha lennének gépeim, azzal sem lenne sokkal szebb, a pipec cuccokkal sem megyek semmire tapasztalat nélkül :)

(Megjegyzem, a számítógéphz alapból egy zárt doboz, amiben a gép alkatrészei találhatók, csak van pár szabvány, ami leírja, hogy hol kell lennie a rögzítési pontoknak, meg hogy az alkatrészek mekkorák. Most hogy fémből, vagy fából van... ennél többet nem kell várni egy háztól, ami lakásdíszként funkcionál, az fémből, fából is bőven 10k fölött kezdődik.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) kovy79 válasza hcl (#36) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi, de az enyém csak a v2 (erről még nincs fent végleges kép) és a v4, a többit csak haveroknak csináltam. :)
Riser kártyára gondolsz?
Ha igen: [link]. Nagyon hasznos tud lenni és 1-2K-s tétel.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#45) hcl válasza kovy79 (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, legalább tudom, hol lehet kapni :) Zsír, azt se tudtam eddig, hogy létezik pcie extender kábel :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) axwel18


axwel18
senior tag

Szép munka. grat hozzá szellőzése mien lett ?

(#47) hcl válasza axwel18 (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kösz :)

A hátulja nem teljesen fedett, szóval tud távozni a levegő. Elöl meg rács, szóval befele is van út :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Szia!
Örömmel olvastam végig, mert én is szeretek fúrni-faragni, bár egy ilyenbe nem mernék még belekezdeni :B
Nagyon ötletes, de arra rájöttem, hogy az embernek profinak kell lennie, mert én is már mindenhogyan alakítottam a retro házamat, végül rájöttem abból a pénzből vehettem volna inkább valami helyes szolidat :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#49) hcl válasza sladka_pani (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A profizmus pedig gyakorlás kérdése :) Sok-sok gyakorlásé :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) nekim22


nekim22
csendes tag

Érdekes és ügyes szerintem.

A "nem fog kigyulladni?" gyengébb hozzászólóknak pedig annyit, h próbáld leutánozni, aztán tegyél fel ilyen ostoba kérdést! :Y
Szóval csak így tovább. Amúgy mennyibe jött ki így?
Mini ITX alakú házat össze tudnál hozni? Amibe bele megy egy micro ATX lap?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.