Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Gigantikus APU helyett lehetne inkább működő drivere a Brazoshoz. Megy itt a nyomulás az 5 év drivertámogatással meg az Intel savazás, és míg a Core 2 Duo simán lazán eldöcög Win10-zel is, addig a Brazos beledöglik a driverbe...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) Bici válasza rudi (#1) üzenetére


Bici
félisten

Használj linuxot, ott van AMD által támogatott nyílt driver, amivel jobban megy az E350, mint Windows-on valaha. :P Annak ellenére, hogy ott is főleg a GCN-es GPU-kra gyúrnak, és nem a VLIW5-re.

Egyébként mióta szokás CPU-t IGP-hez haosnlítani VGA driver szempontból?
Gondolom azonos VGA-val a Brazos is eldöcögne... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3) BangoSkank


BangoSkank
tag

Tudom, hogy ez még csak egy elvi séma, a késztemék még nagyon távol van, ha lesz egyáltalán, de egy ilyen szörny 14nm-en kb mekkora szilikonterületet jelentene? 32 proceszormagot és mondjuk 4096 GCN magot feltételezve
Megoldható ez egyáltalán egy szilikonon?

(az új driverekkel nekem is csak a bajom van egy régi Llanon)

[ Szerkesztve ]

(#4) icp1970


icp1970
senior tag

Nem rossz ez a vonal szerintem az AMD részéről.Jó hogy most már ők is rágyúrnak az energia takarékosságra.

(#5) Sanya válasza rudi (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

próbálj meg tiszta windows 10 installt húzni egy atom-os tabletra. hagyd magára 10 sec-re és belefagy a semmibe.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Felezzunk meg mindent (CPU magok szamat, HBM memoria meretet, GCN magok szamat (bar arrol nem szol a fama mennyi, de gondolom az is sok)) es mehetne siman desktopba is az egesz, bivaly vizhutest ra, es kesz az egybegamer PC.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#7) Yutani válasza Cathulhu (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

+1

#tarcsad

(#8) LordX válasza Cathulhu (#6) üzenetére


LordX
veterán

nvm, én voltam hülye

[ Szerkesztve ]

(#9) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

csak az intelnel ott az avx, a larrabee, ott lesz az fpga, stb.

azért ennyivel nem kellett volna elintézni a konkurencia megoldásait.

(akkor ez megint egy fel-APU, ahol kulonallo gpu es cpu lapkak vannak egy kupak alatt?)

-

(#10) rudi válasza Bici (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Mega elnézést kérek, Core 2 + intel grafikus magról van szó.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) rudi válasza Sanya (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Érdekes, a 10240-es build gyártott ISO telepítéssel semmi ilyet nem csinált, stílszerűen mondva atomstabil volt ASUS T100 Chín.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) lenox


lenox
veterán

Unified memory meg HSA, kozben meg lassu es gyors memoria is kell hozza? Az egyik celt, hogy egyszerubben lehessen optimalis kodot irni ez jol beszopatja...

(#13) AxBattler


AxBattler
félisten

Azannya, ezt egy SG05-be kérném! :C
Tipp: estére lesz itt 150+ hsz, meg son of a b...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#14) SylverR válasza AxBattler (#13) üzenetére


SylverR
senior tag

Jah. Lehet készülni a 200 kommentnyi fikázásra. :(

Nem!

(#15) V!ck


V!ck
aktív tag

Ha ennek a fele valósággá válik, atombrutál lesz, legalábbis technikailag. Aztán majd meglátjuk...

Kíváncsi leszek, mekkora lesz itt a szájkarate, hányan jönnek az "ez egy sz*r, csakazintel" szöveggel a normális, konstruktív hozzászólások helyett.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#16) Bici válasza rudi (#10) üzenetére


Bici
félisten

Este kipróbálom a 240-essel. :)

Egyébként lehet, hogy az az IGP kb. minimális változtatással került át a win10-be, ami nem is lehetett nehéz, mert funkciók terén valszeg XP óta nem változott.
Azt nem a MS követte el még évekkel ezelött? Gondolom, nem akartak kiszúrni X millió irodai munkással.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17) Plazmacucci válasza V!ck (#15) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja mint a bulldozer meg a fury :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18) Komplikato válasza icp1970 (#4) üzenetére


Komplikato
veterán

Volt már rá példa, csak túl régen és lemaradtak. A 130W-os kazán Pentium 4 idejében gyártották a 9-11W-os AMD Geode procikat, csak mai napig nem értem miért Socket A foglalathoz? Aztán Intel a Core 2-nél elhúzott mellettük ilyen 20-22W-os kétmagos Xeonokkal ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#19) actival63


actival63
aktív tag

Végre egy olyan koncepció ami nem akar a világ leggyorsabbja lenni, hanem inkább az energiahatékonyságra helyezi a hangsúlyt. Tetszik ez a hozzáállás. Remélem ez már egy új irányvonal jele az AMD-nél.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#20) alevan válasza Komplikato (#18) üzenetére


alevan
őstag

Azok csak vékonykliensként voltak használhatóak.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#21) actival63


actival63
aktív tag

Nem gondoljátok, hogy ennek a tervnek a hozadéka lehet egy asztali APU? Megnyirbálva egy kicsit , magasabb órajelekkel de még mindig energia hatékonyan.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#22) meridarider válasza actival63 (#21) üzenetére


meridarider
tag

+1

Én is erre gondoltam, hátha a zenből csinálnak egy apu verziót akár 120as tdp vel.

God hates us all.

(#23) Televan74 válasza Plazmacucci (#17) üzenetére


Televan74
nagyúr

Tudás megvan a két említett terméknél.Csak hát az energia igény és a hatékonyság kérdéses.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#24) lenox válasza actival63 (#21) üzenetére


lenox
veterán

Szerintem nem. Asztalra nem kene jobb, mint ami a konzolokban van, persze az hasonlit ezekhez, csak nem kell bele hbm, meg ennyi eroforras, mert megdragitja, es mezei user ugysem hasznalja ki. Inkabb a mezei ketcsatornas mem savszel problemajat lehetne javitani egy xbox one fele esram megoldassal.

(#25) Kristof93 válasza Cathulhu (#6) üzenetére


Kristof93
senior tag

Inkább ne felezzük meg és úgy jöjjön desktopra ;] Az a 16 mag sem fogja megelőzni a csúcs i7-et szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#26) Abu85 válasza lenox (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az ESRAM nem olyan jó ötlet, mert azt ki kell használni. Az Xbox One-ban azért jó, mert oda lehet trükközni, hiszen csak egyetlen gépről van szó. Olyan specifikus megoldást írnak rá a fejlesztők, amilyet akarnak. PC-n ez nem működne, mert senki sem fog rá optimalizálni.
Magából a DX12-ből is hiányoznak olyan részek, amelyekkel egy ilyen memória jól kihasználható. Bezzeg az Xbox One-only D3D12 mono konstrukcióban benne van. Ha a Microsoft sem akarja, akkor itt nehéz szembe menni ezekkel.

(#12) lenox: Node-onként csak egy rendszermemória van benne. Az NVDIMM inkább adattárolás. Persze direkten azt is lehet címezni. Erre van HSA I/O felület, azzal minden speciális részegység képes adatot beolvasni az adattárolóról és kiírni az adattárolóra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) alevan válasza rudi (#1) üzenetére


alevan
őstag

Mi a gond a Brazos driverekkel?

Egy E300al felszerelt notit használok évek óta és nincs vele gond (ha nem vesszük figyelembe, hogy alapból gyenge :DDD)

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#28) ukornel


ukornel
aktív tag

Úgy látszik, végre megteszi az AMD, amiért már többször nyígtam régebben, és összerakja végre azokat a technológiákat, amiket kifejlesztett/összevásárolt (Freedom Fabric, GCN, integráció), és nagyot gurítson a HPC szegmensben
:DD

A cikk zárómondatát viszont nem nagyon értem:
"az AMD koncepciója nem az abszolút csúcsteljesítményben, hanem inkább az energiahatékonyságban lehet jó"
Ha megfelelő interconnecttel hatékony a skálázás, akkor a csúcsteljesítménynek rendszerint a fogyasztás szab gátat, nem?

#12 lenox
"Unified memory meg HSA, kozben meg lassu es gyors memoria is kell hozza? Az egyik celt, hogy egyszerubben lehessen optimalis kodot irni ez jol beszopatja"

Ez nekem is beugrott, de a cikk mintha nem beszélne lassú memóriáról, csak, hogy a "rendszermemória szerepét a HBM 2 tölti be".
A 32GB memória nem túl sok ebben a szegmensben, de talán nem is túl kevés. Az IBM BlueGene/Q rendszereiben is 1 GB RAM jut egy magra. Más rendszerekben inkább 2-3 GB van magonként/szálanként. Az látszik, hogy jól jönne a HBM technológia további fejlesztésére (nagyobb sűrűség).

[ Szerkesztve ]

(#29) Bici


Bici
félisten

Remélem, hogy a cikk tárgyából lesz is valami ütős cucc.
Ha jól sikerül, akkor lehet APU-nak hívni.
Amíg nem tudjuk, hogy milyen lesz, addig ez még csak ANYU.
(Anticipated Next-Year Unit)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#30) Televan74 válasza Bici (#29) üzenetére


Televan74
nagyúr

ANYU ez jó. :))

Most már csak ANYU -nak és APU -nak kellene összejönni és megszületne a csoda gyerek. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32) lenox válasza ukornel (#28) üzenetére


lenox
veterán

2 GB per magot szoktak mondani, hogy jo, a 16 cpu magra meg is van, de a gcn magokhoz is kell meg memoriaval szamolni.

@26: A hw tobb mem savszelt igenyel, kb. mindegy, hogy hogyan oldjak meg, nyilvan desktopra olyat csinalni, hogy csak fix meretu lehetne a memoria, az nem annyira jo, szoval a szokasos infrastrukturat erdemes hasznalni a bovithetoseghez (2 csatorna ddr3/4 ram), de kene melle valami gyorsitas.

(#33) .mf válasza Cathulhu (#6) üzenetére


.mf
veterán

A 16C/32T procit és 32 GB-nyi RAM-ot még negyedelve is tisztességes speckót kapnánk (4C/8T, 8 GB RAM).

Papíron brutális, megvalósítani pedig talán annál is durvább lesz. Maga a 16 mag plusz a náluk is nagyobb területet foglaló IGP-s APU sem lesz egyszerű, de cserébe óriási (gondolom a valaha készült legnagyobb szerver-processzorokkal fog versenyezni); s a 8 modulban 32 GB-nyi RAM-ot fogadó interposer meg csak hab a tortán.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#35) apatyas


apatyas
Korrektor

És akkor, kb mindenki elmondta már az értelmes hozzáfűznivalóját. Jobb, ha most zárjuk a topikot.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#36) Pekkk


Pekkk
aktív tag

Megvan a next gen konzolok alapja is egyúttal. Remélem összejön nekik, csak mindig az a fránya idő, ami ugye pénz és elég gyorsan megy.

(#37) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Inkább a Zent polírozzák, mert CPU-ban szokás szerint nem állnak valami fényesen, és lassan IGP-ben is lehagyja az Intel.

(#39) edari válasza #32839680 (#38) üzenetére


edari
őstag

+1

(#40) Bici válasza #32839680 (#38) üzenetére


Bici
félisten

Ezzel várjuk meg a DX12 játékokat.
Ha akkor is ez lesz a felállás, akkor igazad van, de egyelőre csak azt tudjuk, hogy DX11 alatt a hardver és a driver párosa olyan teljesítményt produkál, ami miatt a GPU órajeleit -> feszültségét olyan magasra kell állítani, ami magas fogyasztáshoz vezet.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#42) leviske válasza #32839680 (#38) üzenetére


leviske
veterán

Egy új architektúra nem feltétlen jelenti azt, hogy a Mantle/DX12/Vulcan támogatás megszűnik és JELENLEG meg sem éreznék, ha teszem azt Maxwell alapú GPU-kat kezdenének pakolni a kupakok alá.

A dokumentáltság és az architektúra fejlesztők általi ismerete meg jóval később fogja éreztetni a hatását, hiszen csak a várható futási sebesség alapján is látszik, hogy az első komolyabban optimalizált játék az Uncharted 4 lesz. Így ha bele akarod venni azt, hogy a konzolok okozta ismeretség miatt vannak "csapdában", akkor előbb érdemes az azokkal együtt járó előnyök megérkezését is bevárni. Nem? :)

(#43) Abu85 válasza #32839680 (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azzal, hogy a DX12 és a Vulkan átment úgy ahogy szerették volna az AMD-nek nem kell lépnie, mert a GCN eleve pure bindless. Az AMD-nek így a bekötést egyetlen lépcsőjét sem kell emulálni, vagyis ebből nem keletkezik többletterhelésük. A GCN akkor lenne csapda, ha a DX12 és a Vulkan nem olyan lenne, amilyen végül lesz. Most így inkább azt fogod látni, hogy a többiek váltanak architektúrát, hogy elkerüljék a többletterhelést, és meglegyen a pure bindless működés a hardverben. Az async compute miatt áttervezik a rendszert is stateless compute-ra, hogy elkerüljék a állapotváltásokat is.
Egyébként ez kockázatos volt az AMD-nek, de a Microsoft és a Khronos inkább választotta a fejlődést, mint a tömegpiachoz való igazodást. A jövőre gondolva ez sokkal kedvezőbb.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) Cathulhu válasza Kristof93 (#25) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ha magonkent olyan gyenge, akkor tok mindegy, hogy 8 vagy 16, desktopon nem tudok olyan atlag progit mondani se jatekot, ami 8 mag folott rendesen skalazodna, raadasul a konzolok is annyival dolgoznak, szoval kb folosleges sziliciumpazarlas a 16 mag. Workstationbe mehetne, de az megint mas teszta.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#45) Raysen623 válasza #32839680 (#38) üzenetére


Raysen623
addikt

Aha persze, csak és kizárólag a GCN az zsákutca ugye? Ennyi erővel az NV is zsákutcába futott, hiszen ugyanazt az architektúrát foltozgatja évek óta. Ami jó volt DX11 alatt lehet nem lesz olyan jó DX12 alatt, de igazából ezt még senki nem tudja, és te sem. A GCN elvileg pont az ilyen új API-ra lett kihegyezve AMD szerint, szóval legalább várnád meg a teszteket mielőtt elitéled. A teszteket ugye megint lesöpröd az asztalról szokás szerint és megy megint elölről minden.
Jó lenne végre leállni a prekoncepció gyártással, mert kissé unalmas mindenhol ugyanazt olvasni.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#46) actival63


actival63
aktív tag

Arra leszek kíváncsi mit fognak a trollok majd mondani ha meglátják az első DX12 teszteket,. Most jár a szájuk de akkor nagy lesz majd a csend. Akár mennyire is fáj a zöldeknek de a DX12 két három évig az AMD saját játszótere lesz. Az nVidia csak a partvonalon fog ácsorogni hogy mikor jöhet egy kicsit ő is játszani.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#47) Bici válasza Abu85 (#43) üzenetére


Bici
félisten

Az AMD-től kb. mikorra várható komolyabb architektúra váltás? Egyáltalán belátható időn belül van szó ilyesmiről?
Vagy a GCN-t csiszolják tovább még sok évig?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48) Abu85 válasza Bici (#47) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Biztosan továbbviszik pár évig. Eddig is ez volt a terv, most meg pláne az, így hogy átnyomták azokat az API reformokat, amelyeket memóriaalapú GPU-architektúrákra szabtak. Ezért egyébként részben bántják is az ARB-t és a GAB-et, mert csak a GCN memóriaalapú GPU-architektúra, így most csak azért fognak egy csomóan szívni, mert az AMD-nek ez az API modell a jó, de az MS és a Khronos döntése abból a szempontból érthető, hogy a jövő úgyis az efféle architektúráké, tehát ha már váltanak, akkor előrehozzák ezt a jövőt. Valószínűleg úgy voltak vele, hogy az AMD ettől nem fog monopol helyzetbe kerülni. Annyira nem nehéz ilyen hardvert tervezi, hogy 3-5 éven belül ne tudjon átváltani rá az ipar.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) Kristof93 válasza Cathulhu (#44) üzenetére


Kristof93
senior tag

Workstationbe gondoltam. DX12-vel pedig nem kene a gyenge egyszalas teljesitmeny problema legyen mivel tobb szalrol is indithato drawcall.

[ Szerkesztve ]

(#50) actival63


actival63
aktív tag

Rájöttem egyesek miért trollkodnak. Erre csak egy szó van? Félnek!

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.