Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerii


gerii
addikt

Remélem ezek után békén hagynak a csába.

(#2) BonFire válasza gerii (#1) üzenetére


BonFire
veterán

Vájá' csak! Majd miután fizetős lesz, hogy fogják kapkodni!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3) noPublicFG válasza gerii (#1) üzenetére


noPublicFG
senior tag

A Microsoft honlapján:

"A nagy érdeklődésre (és a nép akaratára) való tekintettel a frissítési akciónkat 2017. július 29-ig meghosszabbítottuk."

:D :))

plus ça change, plus c'est la même chose

(#4) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ejha, nem semmi ára van. Ezért a pénzért amúgy meddig támogatott az os, lifetime?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) Youri válasza Apollyon (#4) üzenetére


Youri
veterán

Autot is lifetimera veszel?

RTX ON

(#6) Apollyon válasza Youri (#5) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem érted a kérdést. Állítólag ez az utolsó windows...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7) gyurkikrisz válasza Apollyon (#4) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

nice bait

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#8) King Unique


King Unique
titán

Hát ez a full screen azért kicsit izé...
Nemrég megjelent 8.1-re is a KB3173040-es számú frissítés, ami gondolom ezért felel. Na mivel nem akarok ilyen teljes képernyős nyomulást, így elrejtem ezt is a KB3035583 és társai mellé... :DDD

(#2) BonFire: nyilván ebben is van valami...most mindenki tiltakozik, hőzöng, hogy minek nyomatják ezt az ingyenes akciót ennyire. Amikor majd fizetni kell érte, akkor meg az lesz a baj, hogy mért kerül annyiba, mért nem lehet ingyen frissíteni... De az MS mondhatja, hogy ők megadták a lehetőséget mindenkinek, aki nem élt vele, az így járt. :D

[ Szerkesztve ]

(#9) anulu válasza Apollyon (#4) üzenetére


anulu
félisten

mainstream: 2020. okt 13., extended: 2025 okt 14. nem tartom kizártnak, hogy lesznek al verziók, aminél ezek tolódnak, most ez van a hivatalos support oldalon.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) DithenS


DithenS
senior tag

Csak nekem gyanús hogy ennyire tolják az ember képébe INGYEN az új windowst? Ez a cégnek elvileg kiesés nem? Ilyen hátsókapus szaga van.

(#11) Apollyon válasza anulu (#9) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszönöm.) Ebből a szempontból érdekelt a dolog. Szóval akkor még nem tisztázott, lesz-e win"11".

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) lev258 válasza DithenS (#10) üzenetére


lev258
veterán

Azért nyomatják ennyire, mert nem akarnak egy újabb Windows 7-XP helyzetet látni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#13) King Unique válasza Apollyon (#11) üzenetére


King Unique
titán

De tisztázott, nem lesz...azt a 2025-ös dátumot úgy tudom, hogy más ok miatt adták meg, kb. "be kellett valamit írni alapon". A 10-es utolsó és azt fogják folyamatosan frissíteni, így terméktámogatása is nyilván lesz. Max. esetleg az egyes korábbi buildek támogatása lehet véges, de aki 1 éven belül ingyen frissített / megvásárolta, az utána az új verziókra is ingyen frissíthet.

(#14) joghurt: ez a "dobozos" verziók ára lehet, mert az OEM kiadások azért olcsóbbak: Home | Pro.

(#15) lev258: én tudom nem lesz Win11 és ennek értelmében a 10-es terméktámogatása sem fog megszűnni (2025 után sem). De majd jön valami MS bennfentes és ő megmondja a tutit. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) joghurt


joghurt
addikt

84ezer forint egy Windowsért, különösen egy frissítésért? :)) MegaLOL.

A tej élet, erő, egészség.

(#15) lev258 válasza King Unique (#13) üzenetére


lev258
veterán

[link]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#16) vjozsef válasza joghurt (#14) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ezek nem OEM-ek, hanem dobozosak sztem.

(#17) golya87


golya87
őstag

Ez azt jelenti, hogy augusztustól Win10-et már csak W10-es kulccsal tudok majd telepíteni?

(#18) lev258 válasza King Unique (#13) üzenetére


lev258
veterán

Azt a linket azért adtam, mert a homályos utalások és félreérthető kifejezések között is részletesen leírja, mit hogyan kell érteni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19) King Unique válasza golya87 (#17) üzenetére


King Unique
titán

Egyértelmű, igen. :K
Kivétel akkor, ha már előtte csináltál 7/8.1 alól frissítést, mert akkor beregisztrálta az adott hardvert.

(#20) tibaimp


tibaimp
nagyúr

10 ezer dolláros kártérítés...nevetséges, több milliót hozott nekik ez az erőszakos kényszer kampány...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21) ooooobi


ooooobi
senior tag

Gyors kérdés, augusztustól ugyan úgy le tudom tölteni a microsofttól a win10et és aktiválni eredeti win7/8 dobozos kulcsommal? Vagy hogyan oldható meg ezután egy újratelepítés? Ja látom valaki kérdezett hasonlót. Akkor ugyan arra a gépre el fogja fogadni a kulcsot? Mi van ha pl lapot cserél az ember?

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#22) #Chris válasza DithenS (#10) üzenetére


#Chris
tag

Ms-nél üzleti modellt váltottak. A Windows Store-ból próbálják a bevételt megteremteni, és nem a Windows eladásokból. Ahhoz, hogy minél nagyobb bevételük legyen, minél több Windows kell, hogy legyen. Mivel a W10 magától frissít, így ez jó az Ms-nek, mert nem jár úgy, mint a Google a droid-dal, hogy szét van töredezve a platform. Jó felhasználónak (már ha nem barmolnak el valamit), mert nincs gondja a frissítéssel és mindig up to date a rendszer. Ha hátsó kaput akarnak a gépedbe, azt megoldják Windows nélkül is...

(#23) GeryFlash válasza ooooobi (#21) üzenetére


GeryFlash
veterán

Erről több teória van, volt olyan eset ahol lapcsere miatt bukó volt a dolog de olvastam olyat hogy több hardverből teszi össze és nem probléma. Én azért nem cserélnék, de nem tudom, mennyire jellemző hogy valaki lapot cserél és a többi hardverét meghagyja (max ha hibásodik a lap).

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#24) Taybore válasza ooooobi (#21) üzenetére


Taybore
aktív tag

Lehet, hogy itt jön majd az, hogy használod a Win10-et egy évig, megszereted, lapot cserélsz (mindenestül: vga, ram, ssd), majd mikor arra már nem tudod (legálisan) feltenni az eddigi rendszeredet, akkor veheted meg boltban!
Másik változat (amire kicsi esélyt látok), hogy az új gépbe beteszed a régi hdd/ssd-t, amin regisztrált windows van, és felismeri az új hw elemeket, aztán használod tovább.

(#25) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Arra leszek kíváncsi, hogy mi lesz a különbség a megvett és a frissített verzió között. Valljuk be, hogy semmi sincs ingyen manapság, ezért egyre nagyobb a gyanúm (legalábbis részemről) hogy aki nem fizetett érte - ingyenesen frissített - annak reklámok fognak megjelenni (a Start menüben, lockscreen-en), vagy később fizetőssé fogják nekik tenni a rendszert.

(#22) #Chris: persze, nem lesz töredezett a platform, mint például az Android esetén, de az mégsem kóser hogy nem tudod teljesen irányítani a Windows Update folyamatát (játék közben ne frissítse már fel magát és induljon újra az engedélyem nélkül).

[ Szerkesztve ]

(#26) Воланд válasza PrometheusX (#25) üzenetére


Воланд
titán

Reklámok már most is vannak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) Воланд válasza ooooobi (#21) üzenetére


Воланд
titán

"Activation Improvements: We’ve received feedback from Windows Insiders who have run into activation issues on Genuine Windows devices after making changes to device hardware such as replacing a hard drive or motherboard. As part of the Windows 10 Anniversary Update and starting with this Insider Preview build, we’re introducing the Activation Troubleshooter that will help you address most commonly encountered activation issues on Genuine Windows devices including those caused by hardware changes. For example – if your device has a digital license (formerly called “digital entitlement”) for Windows 10 Pro from a previously installed activated Windows 10 build but you accidentally re-installed Windows 10 Home on such a device, the troubleshooter will automatically guide you through upgrading to Windows 10 Pro and activate Windows. You can launch the troubleshooter by going to Settings > Update & security > Activation and select Troubleshoot. Remember, Windows 10 Insider Preview builds are intended to be installed on Genuine Windows devices.

Based on Insider feedback, we are also introducing the ability to link your Microsoft account (MSA) to the activation digital license with this Insider Preview build. If you already used an MSA to log in to your activated Windows 10 Home or Pro device, your MSA will be automatically linked. You can use this MSA linked digital license to re-activate your Genuine Windows 10 device by running the Activation troubleshooter, if you run into Activation issues caused by hardware changes." [link]

Ez meg az Feedback hubos rész:

"If you don’t see the device you’re using in the list of results, make sure that you’re signed in using the same Microsoft account you linked to the Windows 10 digital license on your device.
If you’re signed in using the correct Microsoft account, here are some reasons why you can’t reactivate Windows:
· The edition of Windows on your device doesn’t match the edition of Windows you linked to your digital license.
· The type of device you’re activating doesn’t match the type of device you linked to your digital license.
· Windows was never activated on your device or the device is not running Genuine Windows.
· You reached the limit on the number of times you can reactivate Windows on your device.
· Your device has more than one administrator, and a different administrator already reactivated Windows.
· The edition of Windows on your device is not Windows 10 Home or Windows 10 Pro.
· Your device is managed by your organization and the option to reactivate Windows isn’t available. For help with reactivation, contact your organization’s support person."

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28) MasterDeeJay

Lehet volt már de mi van akkor ha én csak a win10 kulcsot szeretném a 7-esemből de nem akarom szétcseszni a gépemet upgrade-el. Most van jogtiszta céges enterprise win10 de van 7 pro matricám a géphez amböl szeretnék egy sima win10 prot anélkül hogy telepíteni kelljen 7-est majd 10-et.
Vagy szerezzek egy random 10-es pro kulcsot azták aktiváljam be telefonon ahogy a 10-7 downgradenél kell a 7-est?
Vagy hagyjam az egészet mert úgy is van Pro matricám a géphez és azt rakok rá amit akarok?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#29) Khan13 válasza MasterDeeJay (#28) üzenetére


Khan13
senior tag

Határidő előtt felteszed a 10-et és aktiválod a 7 kulcsával. Ennyi. Határidő után buktad.

(#30) Lenry válasza tibaimp (#20) üzenetére


Lenry
félisten

hogyan?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) Воланд válasza Lenry (#30) üzenetére


Воланд
titán

A hasára ütött.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) #Chris válasza PrometheusX (#25) üzenetére


#Chris
tag

Holtidőben frissít szerintem. Ezen kívül még nem tudom, hogy mit szeretnél irányítani...

(#33) MasterDeeJay válasza Khan13 (#29) üzenetére

Köszi!

Megpróbálom beírni a rajta lévő enterprise-ba, elvileg visszaalakítja pro-ra.
Viszont itt jön egy érdekes kérdés. Beírom a kulcsot és aktiválom és akkor valami progival később kiszehetem a win10 kulcsot ha esetleg telepítenem kell? Vagy ha lejárt az idő akkor win7 kulcs majd telefon?
Döglődik benne az SSD (87%) és szerintem a cseréje dobja az aktiválást.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#34) Lenry válasza Воланд (#31) üzenetére


Lenry
félisten

áh... zsír. én is így szeretnék milliókat keresni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) Воланд válasza MasterDeeJay (#33) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37) lev258 válasza #20749568 (#36) üzenetére


lev258
veterán

Az állomány letöltésével még nem lesz legális kulcsod.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39) pomorski


pomorski
őstag

Biztosan veszik/viszik majd mint a cukrot...

(#40) dementor


dementor
senior tag

Miért meglepő az ára? Hivatalos forrásból sosem volt olcsó a Windows. Anno mikor az XP megjelent, 25 ezer pénzért vettem nagyker áron.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#41) joghurt válasza dementor (#40) üzenetére


joghurt
addikt

Azért, mert épp arról beszélünk, hogy sokak még ingyen sem akarják a Windows 10-et. Ők azok, akik nem frissítettek eddig. Ha tehát ezentúl majd 84ezret kérnek a frissítésért (amit ők eddig sem akartak), attól majd aztán igazán megjön hozzá a kedvük...

A tej élet, erő, egészség.

(#42) King Unique válasza joghurt (#41) üzenetére


King Unique
titán

Most nem azért, de a dobozos (retail) Pro+ verziók mennyibe kerülnek / kerültek a korábbi Windowsoknál...? Na meg mindenkinek Pro kell majd, illetve nem lehet olcsóbban OEM-et venni [link]...biztos. Akiknek meg most ingyen sem kell, azok utána majd ne sírjanak, hogy ennyibe, meg annyiba kerül...

[ Szerkesztve ]

(#43) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Miért van az hogy már vagy 3-szor el rejtettem ezt a fo* KB3035583-as frissítést erre most megint ott van a frissítések között :((
A franc a pofájukat már ezeknek.

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#44) Decske válasza Apollyon (#4) üzenetére


Decske
aktív tag

Igen ameddig a géped használod (illetve támogatja a gyártó megfelelő driverrel) addig megkapsz minden "új" windows-t

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#45) Decske válasza Taybore (#24) üzenetére


Decske
aktív tag

Eddig is meg lehetett oldani az újra aktiválást, fel kellett hívni az MS support-ot és ők megcsinálták neked. Most már e nélkül is meg lehet oldani. :)

(#25) PrometheusX
Semmi különbség nem lesz. Addig használod, amíg a gépedet akarod.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#46) Glenda válasza DithenS (#10) üzenetére


Glenda
addikt

Hihetetlen milyen Sherlock Holmest megszégyenítő képességű embereket lehet találni a fórumokban!

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#47) Glenda válasza #Chris (#22) üzenetére


Glenda
addikt

Ms-nél üzleti modellt váltottak. A Windows Store-ból próbálják a bevételt megteremteni, és nem a Windows eladásokból.

Egy Microsoftos ember (Builden beszélt már keynoteon, nem egy portásról van szól) szerint a Store nekik se, de még a Googlenek se termel több bevételt, mint amennyi kiadásuk van vele.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#48) maross válasza Glenda (#47) üzenetére


maross
veterán

A google store resze szemoldokfelhuzos, a microsofton nem csodalkozom. Ekkora ziccert ilyen csunyan kihagyni reg lattam. Semmit nem kellene feltenni és ott van keznel minden penzert, ultra kenyelmes megoldas lenne - erre odarittyentenek egy szarul kezelheto, bugokkal teli feluletet. Egyszeruen enm ertem, akarhanyszor ranezek mindig csak wtf feeling van..mintha az unatkozo masodligas embereiknek lett volna kiadva a project.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#49) #Chris válasza Glenda (#47) üzenetére


#Chris
tag

A pénzügyi részébe nem látok bele, de szerintem az MS-nél is nagyon kevesen. Valószínűleg azért kell még Windowst venni, mert még a Store nem futott fel. Az Apple-nél már azért (is) ingyenes az OS, mert a bevétel megvan a Store-ból. Gondolom ez lenne a minta.

(#50) gerii válasza Glenda (#47) üzenetére


gerii
addikt

Erre szerintem nyugodtan mondhatunk annyit, hogy LOOOOOOL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.