Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Prien


Prien
addikt

Értesítési LED lesz benne?

A kevés is több a semminél.

(#2) Dominó85 válasza Prien (#1) üzenetére


Dominó85
veterán

2GB ram mikor lesz benne? A Samsung szándékosan és örömmel szereti tökön szurkálni magát... Olyan szempontból viszont jók, hogy ha eltörik a hátlapod, csak keresel egy szappantartót és voilá.

* Péter - 06302461862 *

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

Drágának tűnik. Annak a kamerának piszok jónak kell lennie, hogy megérje az árát, mivel a többi alkatrész átlagosnak.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) Zolik


Zolik
senior tag

Nem baj, majd a jó magyar sarcok ennek is az egekbe lövik az árát. kár érte!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#5) tntmax


tntmax
aktív tag

100 EUR körül még talán reális is lenne.

(#6) #24536576 válasza tntmax (#5) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem ingyen?

Dominó85 K3 tulajként ez azért meredek megállapítás. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7) aelod válasza Dominó85 (#2) üzenetére


aelod
veterán

Ez már kicsit unalmas. A szappantartózás.
Teljesen jó telefon ez. Alternatívája az A5nek. Viszont árban is majdnem ott van. 40-50ért szolgáltatói előfizuval nem lenne rossz vétel.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#9) Stauffenberg válasza aelod (#7) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor lenne jó alternatívája az A5-nek, ha ez is 2 GB RAM-ot kapott volna, így teljesen egyezne a hardver. Akkor lehetne mondani, hogy az A5 való annak, aki egy nagyon szép, prémium házas telefont akar és a J5 meg annak, aki nem fizeti meg a luxus felárát.

Nem értem, hogy miért spórolnak úgy a gyártók a RAM-on, mintha az életük múlna rajta. Már 2 GB RAM sem sok, de a 1,5 GB egyenesen nevetségesen kevés.

(#3) janeszgol: Egészen biztos, hogy ugyanazt a 13 megapixeles Sony IMX szenzort kapta, mint az A5 (vagy az LG G3, OnePlus Two, stb). Szóval a minőségével biztosan nem lesz gond, hacsak nem verik agyon túl sok tömörítéssel meg zajszűréssel.

[ Szerkesztve ]

(#10) aelod válasza Stauffenberg (#9) üzenetére


aelod
veterán

Igazad van. De van aki annyira a fogához veri a garast, hogy még a szenzorokon is spórol. Lásd az aláírásomban szereplő készüléknél.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11) gerii válasza Prien (#1) üzenetére


gerii
addikt

Elég ciki hogy ezt még kérdezni kell 2015-ben egy 235€-s telefonnál...

(#12) SX Wave válasza Prien (#1) üzenetére


SX Wave
aktív tag

Értesítési LED csak a felső kategóriának dukál, máshol ez alap.
50 000,- veszel jobb paraméterekkel bíró telefont és még LED is lesz benne.

[ Szerkesztve ]

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#13) Stauffenberg válasza aelod (#10) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na jó, de a tiédben egy idős, elavult szenzor van, ez jár az alsó kategóriában.

Viszont a 13 megapixeles szenzorok többsége egy Sony IMX135 vagy IMX214 egységet takar (ezek vannak jelenleg gyártásban). Nagyon valószínű, hogy a J5-ben is egy IMX135 van, mivel azt kapta az A5 is. Semmi racionalitás nem lenne abban, hogy ne ezt a szenzort tegyék a J5-be is.

(#14) aelod válasza Stauffenberg (#13) üzenetére


aelod
veterán

Proxy szenzorra gondoltam.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#15) Prien válasza gerii (#11) üzenetére


Prien
addikt

Sajnos kérdezni kell, mivel az egész A szériából is kimaradt...
Jelenleg nincs 2 kártyás 800 MHz LTE telelefonjuk 5 coll felett értesítési leddel...Nem baj, majd használom a NoLed appot, mint 2012-ben az S2-nél. :U

A kevés is több a semminél.

(#16) dzsi23 válasza Dominó85 (#2) üzenetére


dzsi23
addikt

Ennyi erővel bármelyik telefonra mondhatnád, hogy szappantartó. -.- Pl. az én telefonomat (S3 Neo) még jogoson szappantartózták (persze, ez nem von le az érdemeiből), de ezt már közel sem, és már annál is unalmas volt ez a duma, szal hagyd már a fenébe! :U

[ Szerkesztve ]

(#17) Kékes525 válasza Dominó85 (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez messze van a szappantartó formától. Keress egy szappantartót és meglátod.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18) janeszgol válasza Kékes525 (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

+1, szerintem sem szappan tartó. Ami az volt, az az S3, S4, S3 Neo, Minik, alsósak. Igaz attól még jó telefonok.
Viszont ahogy nézem, ez is kapott krómozást. Nos ez 1 hónap alatt le fog kopni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) Fall-N válasza janeszgol (#18) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha vigyázol rá akkor nem. S4 LTE 4 hónapos és ép mindenhol a "króm".

(#20) ChromeX válasza Stauffenberg (#9) üzenetére


ChromeX
addikt

Mihez keves pontosan a masfel giga? Aki telerakja minden marhasaggal az alapbol nem ilyet fog valasztani az atlag user meg bove elvan annyival. S4 minim meg csak nem is lassu es rengeteg app fut rajta.

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#21) Stauffenberg válasza ChromeX (#20) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem is van 1 GB RAM-os Nexusom, ami amúgy gyors, de multitaskingra alkalmatlan. Azért én mondjuk elvárom, hogy ha jön egy levelem böngészés közben, átváltok rá elolvasni, majd vissza, akkor ne kelljen újratölteni a böngészőt a tartalmával együtt. Mert 1 GB RAM esetén ez így megy.

Persze, most mondhatnám, hogy a Samsungnak mindegy, mert a Galaxy S6 a 3 GB RAM-al is újratöltöget mindent.

(#22) dzsi23 válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


dzsi23
addikt

Az 1 GB nem 1,5 GB; nem mindegy, hogy 200 MB vagy szabadon, vagy 700...

(#23) dzsi23


dzsi23
addikt

Bekerült az edigital kínálatába is, 75 ezer forint.
Android 5.0 helyett 5.1-et írnak, 2600 mAh helyett 2000-et... utóbbi elég szomorú, ha igaz. (Na meg egy 10-essel lehetne olcsóbb is.) :U

(#24) kennyke


kennyke
aktív tag

A lényeg kimaradt: az 5MP előlapi kamera kapott egy Led vakut. Így már tényleg megéri az árát ;] , nem sok ilyen telefon van, a selfi királyoknak kötelező :DDD

(#25) Peter13 válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


Peter13
senior tag

Lehet hogy ez az ujratoltogetes mastol is fugg. Nekem egy eleg combos tabletem van 2GB memoriaval, es igy is ujratolti oldalakat, fuggetlenul attol hogy 2 vagy 22 tab van nyitva. Elegge utalom, de mar megszoktam. Fene tudja, talan az oprendszer, vagy a bongeszo, vagy a kernel, vagy akarmi mas miatt...

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#26) Stauffenberg válasza dzsi23 (#22) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Te érted is egyébként, hogy miről beszélsz?

Ha 1 GB esetén 200 MB van szabadon és 1,5 GB esetén meg 700 MB, akkor pont ugyanannyi a foglalt RAM mérete. Akkor ennek mi értelme van? A kevesebb RAM-al ellátott telefon a memória 80%-át kihasználja arra, AMIRE VALÓ, míg a másik csak a felét. A végeredmény meg az lesz, hogy 1 GB és 1,5 GB esetén egyformán fog bezárogatni és újratöltögetni, nem lesz teljesítménybeli fölénye a több RAM-nak.

Azt kéne végre felfogni, hogy nem a szabad RAM számít, mert a RAM arra való, hogy használjuk. Minél több folyamatot tud benne tartani a rendszer, annál gyorsabb lesz azoknak az elérése és multitasking esetén azonnal visszahívhatók a korábban használt appok.

Ez a baj a Samsunggal, hogy valószínűleg túl agresszívan lövöldözi ki a folyamatokat a memóriából, aminek az az eredménye, hogy van egy 3 GB RAM-os Galaxy S6-od és pont úgy újratöltöget mindent, mintha csak 1 GB-od lenne.

(#27) dzsi23 válasza Stauffenberg (#26) üzenetére


dzsi23
addikt

És te érted, miről beszélsz? Nem folyamatosan van 700 mega szabad ram, hanem nyilván ugyanannyi folyamattal. De ez is elfogy, használja ugyanúgy, de több folyamat után fogy el. Ne mondd már, hogy az 1,5 ugyanannyi, mint az 1... itt van a kezemben a 1,5-ös, és rengeteg 1-es is volt már, és érezhető a különbség, szal nem vita tárgya. Könyveld el... az 1,5 több, mint az 1. :U

[ Szerkesztve ]

(#28) Stauffenberg válasza dzsi23 (#27) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Nem folyamatosan van 700 mega szabad ram, hanem nyilván ugyanannyi folyamattal."

De ennek így semmi értelme. Azért van több RAM-od, hogy több folyamatot tudj benne tárolni. A szabadon álló RAM teljesen irreleváns.

"De ez is elfogy, használja ugyanúgy, de több folyamat után fogy el."

Erről van szó, de akkor hogy a bánatban jön ide, hogy mennyi a szabad RAM az egyiken és mennyi a másikon? Az 1 GB RAM-ot azért emlegettem, mert egy teljesen tiszta Android (Nexus) esetén az 1 GB nagyjából olyan, mint egy teleszemetelt ROM-on a 1,5 GB.

"itt van a kezemben a 1,5-ös, és rengeteg 1-es is volt már, és érezhető a különbség"

Akkor a 1,5 GB és a 2 GB között is kell lennie különbségnek. Mellesleg nagyon nem mindegy, hogy milyen készülékekről van szó, van ami 1 GB RAM-al jobban bánik, mint másik a 1,5 GB-al.

[ Szerkesztve ]

(#29) dzsi23 válasza Stauffenberg (#28) üzenetére


dzsi23
addikt

Mit nem értesz azon, hogy ha éppen több a szabad ram (mondjuk egy újraindítás után), akkor abból többet használhatnak az alkalmazások? Nyilván utána az sem lesz szabad, de nem mindegy, hogy 200 vagy 700 megát használhatnak. Mindig nagyot akarsz mondani (és főleg hosszan), de ennyire ne erőltesd már! :N És igen, van különbség a 2 és az 1,5 között is.

(#30) Stauffenberg válasza dzsi23 (#29) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Mit nem értesz azon, hogy ha éppen több a szabad ram (mondjuk egy újraindítás után), akkor abból többet használhatnak az alkalmazások?"

Ki állította ennek az ellenkezőjét?

"Nyilván utána az sem lesz szabad, de nem mindegy, hogy 200 vagy 700 megát használhatnak."

És akkor még én nem értem... A RAM kezelése nem így működik, ez nem székfoglaló játék.

(#31) dzsi23 válasza Stauffenberg (#30) üzenetére


dzsi23
addikt

:D Hagyjuk a fenébe, már úgyis csak vaktába magyarázol. Legyen igazad, legyen 1 az 1,5... oké! :D

[ Szerkesztve ]

(#32) Stauffenberg válasza dzsi23 (#31) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nézted már meg közelebbről, hogy egy stock ROM-os Nexus mennyi rendszerfolyamatot tölt elő a memóriába és egy TouchWiz-es Samsung mennyit? Nem én beszélek vaktába. Arra reflektáltam, hogy a Samsungnak baromi kevés a 1,5 GB RAM, nagyjából az a szint, mint egy könnyebb rendszer alá pakolt 1 GB.

Emellett nagyon fontos a memóriakezelés hatékonysága. Ha ennyire magabiztos vagy abban, hogy csak a szabad RAM mennyisége számít, akkor táncolj be a Galaxy S6 topikba és kérdezz rá a memóriakezelésre.

(#33) dzsi23 válasza Stauffenberg (#32) üzenetére


dzsi23
addikt

Ki mondta, hogy csak az számít? Én azt mondtam, hogy számít, de neked ez nem tetszett... ülj le, 1-es, lapozzunk már! :)

(#34) Stauffenberg válasza dzsi23 (#33) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jól van, ügyes vagy! :)

(#35) Prien válasza kennyke (#24) üzenetére


Prien
addikt

A nagy durranás az lenne, ha az előlapi vaku tudna működni értesítési LED-ként is! ;]

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#36) kennyke válasza Prien (#35) üzenetére


kennyke
aktív tag

biztos van rá kismillió program.
de gondolom a hátsó is villogna vele együtt :D

@Stauffenberg
@dzsi23
vegyetek Asus zenfone 2-t, abba tuti elég a 4GB ram mindenre :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) janeszgol


janeszgol
félisten

Az Edigital felvette a kínálatába. 75 ezer forint, ha jól emlékszem. Sajnos nem 2 giga ram van benne. Ennyiért illene. Továbbá nagyobb, mint a Lumia 640, pedig az sem egy kompakt méret. (Hiába, a Nexus 5 egy hétig volt nálam, de elkényesztetett.)

Amúgy kezdőárnak egy hivatalos helyről, hivatalos garival nem rossz ajánlat. Igaz kb 30 ezer a difi az A5 és a J5 között. És előbbiben 2 giga ram van. (Viszont ha minden igaz, a J5 megkapta az A5 fantasztikus kameráját.)
Én a J5-öt elteszem figyelőbe.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) Prien válasza janeszgol (#37) üzenetére


Prien
addikt

A cserélhető akku miatt nekem a J széria szimpatikusabb, mint az A. (Még a kevesebb RAM ellenére is!) Úgy látszik nem akarják megcsinálni a teljesen kompromisszum-mentes telefont, mert akkor hogy lesz ebből tervezett elavulás? :D

A kevés is több a semminél.

(#39) Stauffenberg válasza Prien (#38) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Úgy látszik nem akarják megcsinálni a teljesen kompromisszum-mentes telefont, mert akkor hogy lesz ebből tervezett elavulás?"

A kompromisszum nem egyenlő a tervezett elavulással. Viszont nem csak kompromisszummentes telefon nincs a piacon, de még értelmesen kompromisszumot kötni sem lehet, mert valami komoly defekt mindenképpen kell. Ha mást nem, akkor az arcpirítóan magas ár.

(#40) Prien


Prien
addikt

Tegnaptól lehet kapni itthon hivatalosan, Edigital, Media Markt, stb. 74990 Ft nyitóár.
Kár,hogy 8 GB-os... Vajon a J7 mikor jön?

A kevés is több a semminél.

(#41) KoryHu válasza Prien (#40) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Telenor is felvette a mai napon az árlistába, 2 éves alap előfizetéssel (vállalati vagy 2XS szintű csomag) 56.900 Ft.

Nem is tudom.... Nem annyira hiperolcso, egy teszt lehetne. :)

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#42) lajos75


lajos75
senior tag

Valaki megtudná mondani, hogy az érintő gombok világítanak-e rajta?

(#43) Prien válasza KoryHu (#41) üzenetére


Prien
addikt

Hol látod a Telenor oldalon? Én nem látom...
Ja, csak még az árlistában van?

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#44) dzsi23 válasza Prien (#43) üzenetére


dzsi23
addikt

:K

(#45) cs-roland


cs-roland
újonc

A Telenornál 65 990 lesz kártyás csomagban. :K

Ja, csak ne spórold ki a pisztáciát!

(#46) Prien válasza cs-roland (#45) üzenetére


Prien
addikt

Viszont elképzelhető, hogy a nem két kártyás verzió...

A kevés is több a semminél.

(#47) gyuri2008 válasza lajos75 (#42) üzenetére


gyuri2008
veterán

Nem,sajnos.

(#48) alex devil


alex devil
senior tag

Szava! Tudja valaki mennyi hely marad a 8GB-ból a játékoknak, alkalmazásoknak? Memóriakártyára lehet telepíteni?

S23

(#49) greenarrows válasza alex devil (#48) üzenetére


greenarrows
újonc

Szia!
Első indítás után szinte hajszálpontosan 4gb tárhely volt. Pár alkalmazásnál úgy láttam az alkalmazáskezelőben,hogy felajánlja az SD kártyára való áthelyezést,viszont kipróbálva nem lett még,mivel nem az enyém a masina, csak segítettem beüzemelni.
De egyébként nekem kételyeim vannak az SD kártyára való telepítést illetően, szerintem nagyrészt a 4gb tárhellyel kell majd gazdálkodni. Ettől eltekintve viszont pofás kis készülék,lőttem pár fotót kíváncsiságból szerintem a kamera az nagyon rendben van(mindkettő),a sebessége is meggyőző volt egyáltalán nem érződik,hogy csak 1,5gb RAM van benne.

(#50) gaben0211


gaben0211
tag

mától énis j5 tulaj lettem. eddig elmegy. ja és van benne OTG :) ami miatt az alcatel idol 3-at akartam megvenni. menü gomb sajna nincs benne ahogy látom

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.