Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

"A Linksys EA9200 300 dollárba, míg az E8350 250 dollárba kerül."

:Y

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) #16939776 válasza Patice (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Van 10x drágábban Cisco, ugyan ezt tudja, de nem csak nem papíron.

(#3) bteebi válasza Patice (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Hát tényleg nem valami olcsók, de cserébe legalább elég jók. Tegyük hozzá, ennyiért még jobbak is lehetnének.

"5 GHz-en viszont négy spatial streamet használ, azaz 1733 Mbps-ra nő az elméleti tempó"
Ehhez amúgy kell valamilyen speciális hardver a vevő oldalon, vagy elvileg minden ac-s eszköz tud ebből profitálni?

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#4) Integra


Integra
titán

végre külső antennásak újra, taps

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5) Tigerclaw válasza bteebi (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Kell a vevő oldalán is, vagyis nem mindegy, hogy milyen AC van a másik végen. Ez jórészt csak marketing számháború. (már egy ideje)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) bteebi válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


bteebi
veterán

Thx :R. Mondjuk ez nem túl jó hír...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) shteer válasza Patice (#1) üzenetére


shteer
titán

nem csak drága, csúnya is mint mindig :)

..szerintem jónak tűnik

(#8) #82729984


#82729984
törölt tag

Szép szép, csak amíg a kliens oldali eszközök kb. 90%-a nem tud többet 150 megabites link sebességnél, addig ezt nem nagyon lehet kihasználni.

(#9) ryori válasza #82729984 (#8) üzenetére


ryori
senior tag

igaz, igaz, de pl egy jobb vevővel a gépben, jó kis hálózati adattárolót lehet csinálni ^^

(#10) Tigerclaw válasza ryori (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Fixen telepített eszközöknél, mint pl. asztali gép, azért inkább vezetékes megoldást kapcsolatot használnék, mint gigabit ethernet, USB 3.0, Thunderbolt, vagy eSata. Hordozhatónál meg jelenleg 1200-as a legerősebb USB 3.0-ás adapter, vagyis hacsak az eszközbe eleve nem integráltak jobbat, akkor ez a 2400-3200-as megoldás teljesen felesleges. A leggyengébb láncszem fogja meghatározni úgyis a sebességet, vagyis a csak a routert felesleges ilyenre cserélni.

Nekem személy szerint egyetlen AC-s eszközöm sincs, sőt csak 1 olyan van, ami támogatja az 5GHz-et és a 150Mbps-től gyorsabb kapcsolatot.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) MerLinh válasza #82729984 (#8) üzenetére


MerLinh
senior tag

de aki ilyeneket vesz sztem, az tudja mit hova kell venni(szerezni) pluszba, hogy ki tudja használni, különben elég lenne neki a 6ks router is

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#12) Tigerclaw válasza MerLinh (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Aki ilyet vesz, annak egyrészt van pénze, másrészt látja a nagy számot a dobozon és azt hiszi, hogy azzal jobban jár. Ha még a bolti eladó se ért hozzá, vagy csak át akarja verni, akkor már meg is vette. Nagyrészt marketing átverés az egész. Biztos hogy sokkal többen vesznek ilyen AC-s routereket tudatlanul, mint tudatosan hozzértéssel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) nemlehet


nemlehet
őstag

Én nem értek hozzá, de mondjuk az egy dolog, hogy 1 vevő milyen sebességre képes, de mondjuk szimultán kapcsolatok esetén nem jobb egy ilyen router? Tehát ha fentállna egy "körbeveréses" helyzet a hálózaton (mondjuk NAS meg 3 gép, az A gép másol a NAS-ról, a B gép meg C-ről) meg akkor legalább nem a router lesz a szűk keresztmetszet.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#14) #82729984 válasza nemlehet (#13) üzenetére


#82729984
törölt tag

A kérdés az hogy mihez képest jobb? Egyébként a válasz nem egyszerü mert elég sok mindentől függ ráadásul a wifi elég komplex dolog.

Egyszerü példánál maradva, ha van 4, egyenként 150 megabites link sebességü eszközöd amik csak 2.4 GHz-et tudnak, akkor pont ugyanott vagy mintha vennél egy 600 megabites 3 antennás routert.

Nyilván akinek csak ilyen eszközei vannak annak hülyeség ac-s routert vennie, de hát mint tudjuk rengeteg hülye van a világon.

Másfelől viszont ha több kliensed van, rögtön bejátszik az interferencia, erre jön még rá hogy a wifi half duplex és ezt tetézi hogy ha a különböző eszközeid különböző link sebességet támogatnak, akkor be fogják lassítani egymást és hogy pl. tudnak-e mimo-t vagy nem stb. Plusz nem elfelejteni hogy a több kliens hardveresen is terheli a routert mert pl. annyiszor több csatornát kell titkosítani (feltételezve hogy nem nyilt a kommunikáció, de általában nem az). És ezek ugyanúgy bejátszanak mind 2.4 mind 5 GHzen.

Szumma szummárum, vannak olyan esetek amikor egy ilyen routert ki lehet használni, de ehhez alapos tervezés kell főleg ha tényleg nincs olyan kliensed ami ki birná ezt a tempót hajtani és arra mész hogy több kliensből hozd ki a maximumot.

A gyakorlatban meg a legtöbb ember azt sem tudja, hogy a routerekre irt sebesség az csak a fizikai adatátviteli sebesség, amihez képest a valós effektív sebesség általában a link sebesség/2 körül kalkulálható az is csak néhány méter távolságból.

(#15) #16939776 válasza #82729984 (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nálunk volt olyan webfejlesztő konferencia ahol kb.: 100-120 usernek kellett biztosítani Wi-Fi kapcsolatot a munkához.
6db ilyen AP került felszerelésre. Tisztességes hálózattelepítés és bekonfigurálás (~2 nap) után, -függetlenül a kiszolgálandó eszközök által támogatott szabványoktól- semmi probléma nem volt a három nap alatt.

(#16) #82729984 válasza #16939776 (#15) üzenetére


#82729984
törölt tag

Igen és mi ezzel a probléma?
Én nem azt mondtam hogy nem fog menni, hanem hogy nem fogod elérni a 3.2 Gbps sebességet csak azért mert beraksz egy ilyen routert, amúgy a kliensed 90% meg max n-es wifit tud 2.4 GHz-en, abból is csak 150 megabitet vagy annyit sem.

Amúgy ha ezen a konferencián a 120 emberkéd egyszerre szeretett volna mondjuk HD videót streamelni akkor egyből kiderült volna hogy mennyire számít hogy melyik kliens milyen wifit tud :)

(#17) Chriss745


Chriss745
tag

Hát én régen Linksys-es voltam, de miután megvette a Cisco, a szoftveres oldala egy katasztrófa volt. Annyira hülyének nézik a user-t, hogy annyira smart az eszköz, hogy semmit nem lehet rajta állítani, meg ez a cloud... Vicc! Most átváltottam ASUS-ra, ég és föld a különbség, van advanced mód és azt csinálok amit akarok, még DD-WRT-t is rakhatnék rá, de minek, teljesen használható és beton stabil a gyári ROM.

Soha többet Linksys!!!

(#18) LGLuke válasza Chriss745 (#17) üzenetére


LGLuke
őstag

Szuper, amit írsz, de elolvastad az első sort? :))
"Az immár a Belkin kezében lévő Linksys két új router piaci bevezetését tervezi..."
:N

(#19) Integra válasza LGLuke (#18) üzenetére


Integra
titán

ez az egyik, teljesen jó szoftverrel futnak a belkin tulajdonolt linksys routerek is, még az én bóvli szar szoftveres e4200-as vackomon is a gyári fw fut, mert atomstabil és szélvész gyors, amióta beállítottam sosem nyúltam hozzá, az meg nem tegnap volt... :)
de ha nagyon kell, akkor simán rátölthetem a dd-wrt hozzá való fw-jét.
na mindegy, lényeg, hogy jól elvan a linksyst soha skandálásával a kolléga, penge srác :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) equinox válasza Integra (#19) üzenetére


equinox
csendes tag

Akkor a “Linksyst soha” skandálás helyett leírnám egy konkrét példával, hogy jelenleg miért vagyok rohadtul csalódott a Belkin féle Linksys routerekben, és miért nem javaslom egyáltalán a megvásárlásukat.

Valamikor idén az első negyedév körül volt aktuális egy router csere itthon. Mivel hosszú távra tervezek ezért mindenképpen AC routert szerettem volna venni, és mivel van egy USB3 külső meghajtóm egy 3TB winyóval, ezért olyan routert kerestem amin lehetőleg van egy tényleg használható USB3 port, hogy egyúttal a NAS kérdést is rövidre zárjam. Hosszas vívódás után (Netgear Nighthawk, Asus AC68U, stb) döntöttem a Linksys WRT1900AC mellett, az alábbi szempontok miatt:

- Olyan USB3 port, ami a tesztek alapján tényleg használható, akár 80MBps átviteli sebességre is képes. (A többi USB3 portos routerek ezt meg sem közelítették)
- Hivatalos OpenWRT támogatás. (Ha esetleg nem tetszik a gyári firmware)
- Hosszú évekig volt wrt54g routerem, és imádtam.

Szóval szépen lassan meggyőztem magam, hogy a hardver és az USB3 hálózati átviteli sebesség annyira meggyőző, hogy megéri kifizetni érte a többi AC-s routerhez képest is irreálisan magas árat, ha cserébe nem kell NAS-t is vennem.

Ehhez képest a gyári firmware b@szik felismerni a külső USB meghajtómat, amit egyébként minden más gép és eszköz felismert amire eddig rádugtam.

Folyamatosan nézem a firmware frissítéseket, hátha kijön egy újabb, ami már felismeri a meghajtómat, de hiába… Talán egy firmware frissítés wolt, ami a heartbleed-et javította.

Sebaj, pont erre van az Open Source támogatás. Tegyünk fel egy OpenWRT-t, aztán azzal remélhetőleg majd megy. Csakhogy annak ellenére, hogy a hivatalos veboldal büszkén hirdeti az OpenWRT supportot, az továbbra sem létezik, sőt a Belkin időközben bejelentette, hogy a wireless driverek zártak maradnak. Jelenleg az OpenWRT fórumon egyetlen arc küzd, és szép lassan összerak egy olyan firmwaret, amit óvatosan talán megpróbálok majd felrakni, de a helyzetre jellemző, hogy nemrég még wifi támogatás sem wolt OpenWRT alá a zárt wifi driverek miatt. Prémium AC router wifi támogatás nélkül éééérted??

Ettől függetlenül maga a router nem rossz, ha tizenezer foritba került volna akkor kussolnék is, de ha kicsengetek érte 68 ropogós ezrest, akkor k...ra elvárom, hogy ami ígér az működjön is.

Amit ígér itt:

"While the Linksys WRT1900AC provides an outstanding experience via SMART Wi-Fi immediately out of the box, advanced users can further modify the router, which will have Open Source firmware available. Developed for use with OpenWRT, an open source, Linux-based operating system, the router offers an additional layer of customization to suit an individual's needs."

Ehhez képest a valóság itt

(#21) quarros válasza equinox (#20) üzenetére


quarros
tag

A baj itt sajnos nem a Belkin-el Linksys-el van, hanem a Marvell által gyártott Wireless SOC-al. A Belkin Linksys páros feltehetőleg szívesen kiadná már (ez nekik is egy nagy PR bukta), de valószinüleg nem tudnak nyomást gyakorolni a Marvell-ra. Ehhez kapcsolódóan az látom hogy AC képes SOC-ok egyikéhez sem ad ki egyik gyártó sem forráskódot. Ez alól az egyedüli kivétel a Qualcomm QCA9880 széria. Amit az ath10k Driver támogat.

Emiatt a rohadt szivatás miatt nem vettem én sem még mindig egy új routert pedig kéne. Eredetileg én is az WRT1900AC -t néztem ki magamnak különösen azért mert mindenhol azt hallottam vissza hogy valami fenomenális a Wifi hatósugara. Nem tudom hogy ez mennyit segít neked de létezik a routeredhez stabil openwrt. A Core fejlesztők ugyan leálltak vele (mivel forráskód nincs ezért azt mondták hogy "kabbe"), de egy kis csoport tovább vitte és készitettek egy használhato release-t (természetesen régebbi kernelen fut mivel előre leforgatott binary-k vannak felhasználva a Wireless -hez) ami ha mást nem a NAS gondodat megoldhatja.

Github Wiki
Support forum

(#22) equinox válasza quarros (#21) üzenetére


equinox
csendes tag

Igen, erről az openwrt forkról beszéltem, és már ezt használom én is. Viszont az, hogy van létező megoldás az k...vára nem a linksys/belkin érdeme, hanem kb három emberé, akik tök ingyen a szabadidejükben összerakták az egészet kb nulla hivatalos segítség nélkül. Nyilván a marvell is f.sz, de a linksys részéről is erősen megy a töketlenkedés. (pl: "Oddly, the wireless driver source was later distributed as part of the GPL release of the stock Linksys firmware.")

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.