Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gghrtz


gghrtz
őstag

El van írva a hír címében a "Swith".

Biztos jó lesz, csak ne azt csinálják, mint az Asus a T200-zal, hogy brutálisan felhízlalták a súlyát, és 1,6kg lett a készülék...

(#2) nebulo


nebulo
tag

Jól van, csak így tovább és én is benevezek egy ilyen masinára - persze ha nem szállnak el az árakkal félúton. :)

(#3) BékeHarcos


BékeHarcos
csendes tag

Nagyon tetszik az Acer Aspire Switch 10 de egy bajom van vele de ez a legtöbb Bay Trail alapú hibrid laptopra is igaz mégpedig hogy 2 GB RAM jár hozzájuk és csak 40000 Ft-tal drágábban lehet szerezni 4 GB RAM-mal szerelt masinát :( Most akkor kérdezem mi indokolja ezt az óriási felárat? mert nem hiszem hogy olyan drága lenne +2 GB RAM olyan áron már amennyiért ezeket árulják i7-tel is kapsz laptopot :( ELSZOMORÍTÓ EZ A PIAC

(#4) gghrtz válasza BékeHarcos (#3) üzenetére


gghrtz
őstag

Ja sajnos ez igaz, de hétköznapi dolgokra elég a 2GB bőven. (Nekem most 1,2GB foglalt, úgy, hogy megy az IE, meg a faszbúk alkalmazás)

(#5) rudi válasza BékeHarcos (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

A piaci szeperáció miatt van ez. Ha beletennék a 4 GB memóriát meg akár a 120 GB-osnál nagyobb SSD-t is a reális piaci áron, akkor ezek a 100-120 000 forint körüli termékek a kétszeres árú Ultrabookok elől halásznák el a vásárlókat, azt meg egyik gyártó sem akarja. Szerintem már az is nagy meglepetés, hogy belemennek a 10 hüvelykesnél nagyobb méretbe, ami szintén Ultrabook, subnotebook felségterület.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) BékeHarcos válasza rudi (#5) üzenetére


BékeHarcos
csendes tag

De szerintem ezeknek a hibrid készülékeknek nagyobb jövőjük van mint az Ultrabookoknak amik nem nagyon villódznak ár/érték arányban. Mindegy megvárjuk a Broadwellt ott talán már meglépik ezt a fájdalmas lépést (nekünk nem az :) )

(#7) #06658560 válasza rudi (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Adjanak hozzá Wacom tollat is és megveszem ultrabook árban is!

(#8) Bogyó bá' válasza rudi (#5) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azért a jól felszerelt 100-120 ezer forintos gépekből viszont nagyon sokat el lehetne adni ám, ellentétben az ultrabookokkal...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#9) Egon


Egon
nagyúr

A típusszámból nehéz következtetéseket levonni. Ugyebár a Switch 10 első szériája jött SW5-011-es típusszámmal, a második széria pedig SW5-012-vel - gyengébb procival és akksival, más felbontású kijelzővel...
Ahogy látom, ezen legalább már ott figyel az USB 3.0-s port - ideje volt... Ha nem butítják le a procit (azaz legalább 3740D lesz benne - vagy erősebb), és normális akksit raknak bele (min. olyan kapacitásút, mint a T100-ban van), még sikeres is lehet - ha nem cseszik el a kijelzőt (felbontás, minőség stb.).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10) rudi válasza Bogyó bá' (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Bonyolultabb dolog ez a nyereség az alapárnál. Nagy a gyanúm, hogy egy 200-240 000 forinos gépen lényegesen többet keresnek mint két darab 100-120 000 forintoson.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) rudi válasza Egon (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Az Acernél az utolsó szám általában a konfig (hardver, kijelző) módosítására utal, az előtte lévő a külső dizájnra, a még előtte lévő pedig rendszerint a méretre utal, bár tény, hogy ez nem törvényszerű.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Ha kijön 150k körül, akkor azonnal benevezek egyre és dobom az asztalit!
Az asszonynak nagyon bejön a Switch 10-es!

(#13) gghrtz válasza Spuri2000 (#12) üzenetére


gghrtz
őstag

Szerintem olcsóbb lesz, mert akkor az Asus T200 ellen esélyük sem lenne. Kb 130-ra lehet számítani szerintem.

(#14) Spuri2000 válasza gghrtz (#13) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Akkor egyet már csomagolhatnak is nekem! :)

(#15) oraihunter válasza rudi (#10) üzenetére


oraihunter
aktív tag

"Nagy a gyanúm, hogy egy 200-240 000 forinos gépen lényegesen többet keresnek mint két darab 100-120 000 forintoson." Ez szinte mindig így volt. :K

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#16) varázsgömb


varázsgömb
aktív tag

Az Acer beárazta a tengerentúlon a Switch 11 palettát. Kíváncsi leszek mennyi lesz, mire ideér.

[link]

Nagyon tetszik a széria. A mostani laptopom szintén Acer Aspire, ami 8 éve szolgál rendületlenül. Ha megérkezik a Switch, benevezek egyre, ami i5 procis, és remélem megint jó darabig elleszek... :)

[ Szerkesztve ]

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.