Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Így jártam. Remélem, a leírtak alapján jönnek tippek, mivel érdemeltem ki azt a jelzőt. Vagyis inkább főnevet. :)

A legjobb aláírás a héten

(#2) tkazmer


tkazmer
addikt

az még rendben van, hogy gyalogos, de hogy pénze is van? a mocsok, monnyon le! :)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3) erdoke válasza tkazmer (#2) üzenetére


erdoke
titán

Fene a pofámat, hogy még be tudom fizetni a csekkjeimet? :Y Ez nem is jutott eszembe. :B

A legjobb aláírás a héten

(#4) Thrawn válasza erdoke (#3) üzenetére


Thrawn
félisten

Ráadásul a zebrán akartál átmenni, nem is tudom, hogy képzelted... :(((

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5) PazsitZ válasza erdoke (#3) üzenetére


PazsitZ
addikt

Az autós csak egy akadályt lát, ami gátolja haladásban.
Nem egy közlekedésben résztvevő társat, aki ugyanúgy közlekedik, esetleg hasonlóképp siet valahova.

- http://pazsitz.hu -

(#6) twollah


twollah
nagyúr

Elso nem szakmai irasod.

(#7) Wolverine válasza erdoke (#1) üzenetére


Wolverine
félisten

Gyalogos vagy és megállásra kényszerítetted. Hogy gondoltad te ezt?

(:DDD)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#8) erdoke válasza Wolverine (#7) üzenetére


erdoke
titán

Sajna még ez sem igaz, az ő oldalán majdnem velem egyidőben egy hölgy lépett le az úttestre. Bár az is igaz, hogy a felezőn túl találkoztunk, mert én valamivel nagyobbakat lépek.

twollah,
Valamit elnéztél. A személyes bejegyzéseim nagy többsége nem szakmai (egyáltalán mi az a Logouton?), de volt már sztrájkos címlapos írásom is.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#9) eastsider


eastsider
nagyúr

lehet arra célzott a bácsi, hogy jobban is figyelhetne (ő maga), mert majdnem palacsintává konvertált, és bűntudata volt (na perzse. kétlem...)

(#10) Wolverine válasza erdoke (#8) üzenetére


Wolverine
félisten

Márpedig nem voltál elég gyors szerinte... ez a legtöbb autóvezetőt zavarni szokta.
Persze engem, mint gyalogost ez nem érdekel :D

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#11) erdoke válasza Wolverine (#10) üzenetére


erdoke
titán

Engem is szokott idegesíteni, amikor sietek, és egy vagy több gyalogos iszonyat komótosan bandukol át a zebrán. Ez esetben ketten voltunk, és kb. egyszerre haladtunk el előtte (ellentétes irányba), így nem voltam kizárólagos lassító tényező, hogy csak engem mocskozzon.

A legjobb aláírás a héten

(#12) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Reggelente fél nyolcra járok a kórházba gyógytornára, tehát mikor az iskolások is mennek suliba. Kisvárosunkban (lehet hogy máshol is) az lett a szokás mostanában, hogy az iskolák környékére a zebrákhoz kiállítanak egy egyenruhás rendőrt....Mintha nem is magyarországon lennék..... ;] A zebrához érek, azonnal lassít, és megáll az első autó, nyugodtan átenged. Hazafele menet elmegy a rendőr bácsi, szokásos felállás...85-ös út, nagy forgalom...Sokszor az út közepéig eljutok, mert balról senki nem jön, aztán állok az út közepén, és nézem a jobbról kb. 80-nal tőlem 20cm-re elsuhanó autókat....
Elfele menet oda szoktam szólni a rendőr bácsinak, hogy egyszer civilben álljon ide, aztán írogassa a rendszámokat.

(#13) tkazmer válasza Zoli bácsi (#12) üzenetére


tkazmer
addikt

nálunk is (10ezres község) kint áll a helyi főpolgárőr és nagyon erélyesen megállít mindenkit, aki esetleg veszélyeztetné a gyalogosokat...
ettől függetlenül az átlag közlekedési morál romlott...mostanában kevesebbet utazok busszal, de amikor így történik, mindig elcsodálkozom, hogy míg régebben szinte rögtön kiengedték, most van 2 megálló, ahol akár percekig is bentragad, mert a turbosuzukisok borzasztóan sietnek, és arra kell járnia egy audinak vagy egy bmwnek, aki nem siet, hogy ki tudjon jönni a megállóból a busz..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#14) erdoke válasza tkazmer (#13) üzenetére


erdoke
titán

Lassan bók lesz a "balkáni" jelző a magyarokra nézve... :O

A legjobb aláírás a héten

(#15) #16820480 válasza erdoke (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

akkor jön rá az ember, hogy milyen rossz a közlekedési (de nem csak az, az egész közösségi) morál, amikor valami civilizáltabb helyen megfordul. én ebbe nőttem bele, így lassan már fel sem veszem ha dudálnak, beszólogatnak. ha rossz hangulatban vagyok, még meg is szoktam állni kicsit, had várjon tovább pár másodperccel.
akkor jön ki a különbség tényleg, ha valami értelmes helyen jár az ember. pár éve, amikor először voltam Kölnben, akkor ott volt olyan, hogy sétáltunk a barátnőmmel, fényképezgettünk, eközben ugye meg-megáll az ember. egy kapubejáró mellett is megálltunk valamit fényképezni, miközben onnan éppen valaki készült volna kihajtani az úttestre. én először észre sem vettem, mert itthon ugye ez úgy megy, hogy akkor is kihajt, ha éppen kicsit odébb kell toljon a kocsival hozz, de az a pasi megállt, és megvárta amíg végzünk, és elhaladunk előtte, pedig nem előtte álltunk, simán kifért volna, de ő úgy vette, hogy megvan a szándékunk arrafelé menni.

lehet, hogy ahhoz, hogy a zebránál lassítsanak (netán megálljanak) az emberek, azt kéne bevezetni, hogy egy szintbe hozni a járdával azt az úttestrészt. fekvőrendőrök helyett. izgalmas lenne (persze autósként én is gyűlölöm az ilyen megoldásokat).

(#16) erdoke válasza #16820480 (#15) üzenetére


erdoke
titán

Én elég sokat járok külföldön, sok országban vezetni is szoktam. Nem sok ország van, ahol ennyire surmók lennének az emberek, és még azokban sem érzi az ember a sugárzó rosszindulatot.

A legjobb aláírás a héten

(#17) #16820480 válasza erdoke (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, ez így van. bár én azért annyira sok helyen nem jártam, de nem tudok olyan helyet mondani, ahol kényelmetlenül éreztem volna magam ilyen szempontból. ami szerintem azt jelenti, hogy az itt belém nevelődött megszokás miatt máshol nem volt olyan helyzet, amin felhúztam volna magam.

egyébként kezdem azt hinni, hogy rajtunk is már lassan csak egy olyan drasztikus és keménykezű szankciócsomag tudna segíteni, mint amit például Szingapúrban vezettek be a 40-es évek végén...

(#18) Tomaaasz válasza #16820480 (#17) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Amikor a Blacsin nyaraltam haverokkal, átmentem az út túloldalára a boltba. Senki nem engedett el, végül egy német rendszámú autó engedett el... ennyit erről.

Oda mentem, ahol vagyok!

(#19) erdoke válasza Tomaaasz (#18) üzenetére


erdoke
titán

Na és németül hogy van a "mocsok vagy"? :D

A legjobb aláírás a héten

(#20) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Tegnap Törökszentmiklóson megálltam a zebra előtt ahol a gyalogos át akart kelni, szemből nagyjából húsz kocsi nem állt meg, sőt rámelőztek a külső sávban...
Mindezt most, amikor elvileg nemrég még kiemelt figyelem övezi a gyalogátkelőhelyeket.[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21) #16820480 válasza erdoke (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

du bist ein Schmutz!!

:D

egyébként volt olyan, még amikor tanultam vezetni, hogy (ugye akkor muszáj megállni a zebráknál, mert ha nem én, akkor az oktató fékez) megálltam egy olyan helyen, ahol a két sávos úton középen járdasziget volt, vártam, hogy a zebránál álló gyalogos átkeljen, az meg csak nézelődött, észre sem vette, hogy rá vrunk (addigra pár kocsi persze összegyűlt mögöttem). de ugye tanulóként tilos a gyalogos idegesítése, vagy bármilyen módon sürgetése (duda, fénykürt, stb). úgyhogy egy kis után az oktató kiszólt a kocsiból, hogy ugyan legyen már olyan kedves átmenni...

(#22) erdoke válasza #16820480 (#21) üzenetére


erdoke
titán

Az ilyesmiért tőlünk nyugatabbra is mérgesek tudnak lenni. Nem értem, miért jó a zebránál trécselni pl. diáklányoknak. Baromira idegesítő az autósoknak.

A legjobb aláírás a héten

(#23) philoxenia válasza #16820480 (#21) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nincsenek külön szabályok a tanulókra, mindenkinek tilos lenne.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24) #16820480 válasza erdoke (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, ez mondjuk konkrétan nem trécselő diákcsapat volt, hanem valaki szimplán elbámészkodott. még azt sem mondom, hogy csak az ő hibája, hiszen látszott a helyzeten, hogy eleve úgy ment oda, hogy nem fog megállni senki neki (mert ezt szokta meg), és mivel látta, hogy jönnek autók, így eleve várakozni kezdett, nem figyelt a forgalmi helyzetre.

philoxenia: tudom, tudom :) de nézd meg, hogy ki lassít például vasúti átjáró előtt 30-ra le... (mondjuk akinek kedves a kocsijának a felfüggesztése, mert egy-két átkelő elég vacak minőségű, de amúgy...)

(#25) Vladi


Vladi
nagyúr

Na én azért a másik oldalról hozzátenném, hogy tényleg egyre hülyébbek a gyalogosok az utóbbi időben.

Konkrétan a szándék is elsőbbség elmebaj óta. Egyesek úgy indulnak neki a zebrának, mint a szemellenzős lovak. :O
Azt felejtik el, hogy a zebra csak az elsőbbségi jogot biztosítja. Azt nem, hogy az autós meg is tud, vagy akar állni.

Engem még óvodás koromban úgy tanítottak átkelni a zebrán, hogy megállok a szélén, szétnézek.... Ez a gondolkodás hová lett??

Aztán csodálkoznak, hogy jééé, miért csikorog az a kocsi? Miért vörösödik a feje a sofőrnek??

:O :(((

Jóvan. Lehiggadtam. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) Goose-T válasza philoxenia (#20) üzenetére


Goose-T
veterán

Törökszentmiklós 4ever! :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#27) philoxenia válasza Goose-T (#26) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28) #16820480 válasza Vladi (#25) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért az, hogy meg akar-e állni nem kéne szempont legyen, mert ugye ez kötelező. az viszont, hogy meg tud-e állni egy más kérdés, ugyanis amennyire tudom a kreszben az is ki van kötve, hogy olyan sebességet kell válasszon a vezető, ami mellett biztonságosan reagálni tud a környezetére.
például ha egy olyan járdasziget mellett haladsz el, ami villamosmegálló, akkor ott ugyan nincs kikötve, hogy mennyire kell lelassítani, de annyira le kell, hogy ha valaki lelép, akkor ne lapítsd ki. vagy ha egy nagyobb kocsi az út szélén, akkor amellett is úgy illik elhajtani, hogy figyelembe veszed, azt a lehetőséget, hogy valaki kilép mögülle. ez nem azt jelenti, hogy ezekben az esetekben a gyalogosnak lenne elsőbbsége, de ez a tény akkor sem jogosít fel senkit arra, hogy átgázoljon rajtuk (azt lehet a Carmageddonban és hasonló játékokban, még pontot is kapsz érte).

szóval szerintem az a probléma, hogy a kölcsönös deffenzív közlekedés nem túl elterjedt felénk...

(#29) Goose-T válasza philoxenia (#27) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem nem kell bemutatni, ott nőttem fel. ;) Jó kis videó egyébként, a benne szereplő Tóni bá' pedig a tanárom volt a gimiben.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#30) philoxenia válasza Goose-T (#29) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem annyira nem közeli, pláne a gimi, felnőttként kerültem a környékre, addig nemigen jártam Miklóson. :)
Szerk.: a videót nem is Neked szántam, hanem a Többieknek, akik olvasnak itt. ;)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31) Wolverine válasza #16820480 (#28) üzenetére


Wolverine
félisten

Na igen: a "nem akarok megállni/lassítani" nem opció. A "nem tudok" is csak akkor, ha az autós szabályosan közlekedik; de ekkor a gyalogos lesz a hibás, amiért lelépett az úttestre...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#32) philoxenia válasza Wolverine (#31) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Zebrán gyalogost elütve gyakorlatilag szinte csak az autós lehet a hibás....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mindig a zebrán kelek át az úttesten, és ezért csodálkozom azon embertársaimon, akik lazán átfutnak a négy sávos úton, persze akkor, ha épp nem jön gépjármű.
Azért az autósok fele megáll a zebránál és előzékenyen átenged. Ilyenkor mindig biccentek köszönésképpen és szaporán szedem a lábaimat.
De sokan lazán áttépnek a zebrán, észre se vesznek.
Sőt, azokat az átkelőket utálom a legjobban, ahol zöldre váltva a lámpa balról kihajtanak az autók. Számtalanszor mentek el az orrom előtt, mert ahogy nekik és nekem zöld, ők is a gázra lépnek, én meg le az úttestre, mert 15 másodpercem van átsietni az úton. Állandóan az az érzésem az ilyen átkelőknél, hogy egyszer kivasal a zöld jelzés mellett, a zebrán, egy balról kivágódó f.p. at. :(((
Inkább nem írom le, hogy minek a rövidítése a f.p., de egy csúnya jelző.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#34) Depression


Depression
veterán

Nem csak az autósok ilyenek.
Legdurvább sztorim, mikor Pécsett álltam a zebránál, mert piros volt a lámpa. Hátulról a járdáról a testével kilökött egy középkorú nő (kilós fuxszal a nyakában), és még ő kezdett velem üvöltözni, hogy mi az, hogy nem állok el az útjából, mikor látom, hogy jön.
Mákja volt, hogy nem ütöttem meg.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#35) dabadab válasza Vladi (#25) üzenetére


dabadab
titán

"a zebra csak az elsőbbségi jogot biztosítja. Azt nem, hogy az autós meg is tud, vagy akar állni."

Na, nezzuk csak.
Szoval a "fout" tabla es a mellekutra kihelyezett "elsobbsegadas kotelezo" tabla csak az elsobbsegi jogot biztositja a fouton halado szamara, nem jelenti azt, hogy a mellekuton kozeledo autos meg is tud vagy akar allni.
Gondolom, eppen ezert, autot is ugy vezetsz, hogy minden keresztezodesben lelassitasz, megnezed, hogy tenyleg megkapod-e az elsobbseget es csak akkor mesz tovabb, ha errol meggyozodtel. Igaz?

DRM is theft

(#36) tiv83us


tiv83us
veterán

Nos en egy nagyobb orszagban elek, ezert termeszetesen szinte minden allamban mas-mas a kozlekedesi kultura. Itt is sok a barom, viszont legalabb annyi a visszatarto ero, hogyha itt halalra gazolsz egy nagymamat az unokajaval a zebran, akkor nem 3 evet kapsz, hanem 300-at.

Egyebkent sok helyen megfordultam mar, de eddig a leg gyalogos-friendly-bb /hu de szep szo :D/ hely szamomra Anglia /London/ volt. Nem vagyok oda az angolokert, de a kozlekedeskulturajuk elott le a kalappal.
Meg csak oda sem erek a zebrahoz, de mar mind a ket oldalon megallt mindenki.
Szoval az angoloknak egy nagy :R

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#37) #31757056 válasza tiv83us (#36) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ezt már én is hallottam az Angliában élő ismerőseimtől, hogy ott az utakon nagyon előzékenyek, de Németországról is hasonlókat hallani. Viszont állítólag Olaszországban még durvábban mennek mint itthon, és még bunkóbbak, és indexelni is csak ritkán szoktak :D A hugom tapasztalatai voltak, egy 1 hetes római kiruccanás során.
Én viszonylag ritkán vezetek, de én nagyon türelmes vagyok az autósokkal és a gyalogosokkal is egyaránt, még sosem fordult elő, hogy eldurrant volna az agyam, és még közel sem jártam hozzá. Viszont gyalogosként már többször is. Nemegyszer fordult elő, hogy nekirontottam a rám igazságtalanul dudáló és üvöltő autósnak, közbe kiabáltam hozzá, hogy "a k..... anyádat szállj ki te ....... ......., ne a hitelre vett sz...rodból ugassál" :DDD de eddig mindenki kivétel nélkül megijedt és tovább hajtott. De egyszer ha kifogok egy bátrapp palit, lehet még a végén valami adok-kapok lesz, neadja Isten még engem fognak megverni :D

Tudom, kicsit régi ez a blog, de csak itt lehet ehhez a témához hozzászólni. (vagy nem?)

(#38) beni3d


beni3d
aktív tag

Biztos ugyan olyan pénztárcája volt mint neked, és azért pirult el, mert azzal győzték meg a boltban a tárca megvásárlásával, hogy ilyen csak 1 db van a világon, biztos nem fog vele találkozni az utcán... :))

[ Szerkesztve ]

(#39) Samus


Samus
addikt

Szégyelld Magad. Hát nem tudod, ha elindulsz a zebrán, és jön egy autó, miközben már félúton jársz, az autósnak van elsőbbsége? Ejnye.

Egyébként az ilyenektől kellene megkérdezni, hogy melyik búcsúban lőtték a vélhetően hárompálcikás jogsijukat. Egy társam azért bukott meg városi vizsgán, mert áthajtott egy ilyen szituációban lévő zebrán (Pécs belvárosa). Más hibája nem volt, de ez bőven elég is volt. Egy néni ment át, félúton volt, még nem ért oda abba a sávba, ahová emberünk kanyarodott, de már közel volt, elhagyta a zebra közepét.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#40) Huma


Huma
addikt

A magyar közlekedési morál erősen konvergál a nullához.

Amíg Keszthelyen tartózkodtam legtöbbször németek álltak meg nekem a zebránál pedig ők az autósoknak az 1%-át sem tették ki. Elég siralmas eredmény.
Sajnos nálunk az autósok többsége nem tekinti partnernek a gyalogost. Csak egy kellemetlen akadály a számára aki miatt gyakrabban kell megállnia.
Az a baj, hogy ez mindkét részről belerögzült az emberekbe. A gyalogosok nem mernek lelépni mert úgy vélik, hogy mindig az autósoknak van elsőbbségük. Az autósok pedig szintén ezt az elvet vallják.
Annak ellenére van ez, hogy mindenki tudja, hogy zebrán a gyalogosé az elsőbbség. A szokás "felülírja" a KRESZ-t.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#41) gabyka


gabyka
aktív tag

Tanult kollégám már mondta volna: "...a vén geci..." . Bár ez egy hosszabb történet, de köze van az idősebb korosztály és a (kollégám szerinti) jogosítvány-megvonás összefüggéséhez (is). :)

[ Szerkesztve ]

(#42) sünpávakutya válasza Huma (#40) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

> A gyalogosok nem mernek lelépni

Ezexerint nem arrafelé élsz, ahol én... :N
Mifelénk a gyalogosok nem sokat "gittelnek" a kérdésen, meglehetősen bátrak.

Én személy szerint most már ritkán gyaloglom. Autóval talán kicsivel (5-10 %) udvariasabb vagyok a gyalogosokkal, mint az átlagos egységsugarú autós. Motorral viszont kiugróan udvarias vagyok (nem tudom, miért). Nemcsak a gyalogosokkal, a megállóból induló buszokkal is. Néha csak azért nem lassítok le a gyalogosnak, mert fellökne a mögöttem jövő négykerekű állat... Kétszer is volt már olyan, hogy balról kikerült és elhúzott mellettem a "kedves" közlekedőtárs. (Ez nem zebra előtt volt, hanem először egy alárendelt útról balra kikanyarodót akartam kiengedni. Még szerencse, hogy gyanút fogott és nem jött... A másik esetben buszt akartam kiengedni a megállóból.) Ilyenkor hátrány az, ami máskor előny: a motor keskenysége. Ha egy kamionnal álltam volna előtte, nem tud megkerülni az állatja (szembe még jött egy autó).
Egyébként ha óvatosak a gyalogosok, meg is tudom érteni...
1. eset: Jó sok sávos út, jobbra behajtó Tesco-hoz. A "bekanyarodót" a járda és a járdasziget között zebra szeli át. Látom, jobbról gyalogos érkezik, lassítok, megállok, intek. Mögöttem rövid dudaszó. Elborul az agyam... Jobb tükörbe nézek: kis pinabusz, benne szőke plázapitcha a faszijával (a bige vezet). Zebra után gép oldalsztenderre letámaszt (csak hogy senki el ne férjen: a sáv közepén), odabattyogok a cicához. Sisak felnyit, kérdem, mi a gond? Az, hogy nem ütöttem el a gyalogost? Mindkettő néz ostobán ki a fejéből. Gondolom azon fostak, hogy ha átengedem a gyalogost, akkor az nekik 3,1 másodperc késedelem és vagy nem kapnak jó parkolóhelyet, vagy lemaradnak valami teszkó gazdaságos cseresznyés szájfényről...
2. eset: 2+3 sávos út, középen tenyérnyi járdasziget, kétfelé zebra. Messze (kb. 200 m) előttünk lámpa, épp akkor vált pirosra, azaz az egész útszakasz tök üres (senki nem fogja elfoglalni a legjobb helyeket). Csorgok középen, járdaszigeten idősebb nő. Lassítok, intek neki, hogy menjen. Látom, nem megy (ő már látta, miért)... Megállok, nő nem mozdul a járdaszigetről. Csodálkozom, de csak egy pillanatig: balra mellettem, a legbelsőben egy velem kb. egykorú (pedig nem vagyok mai gyerek), csoffadt fócvágen passzát vagy ötvenöttel, lassítás nélkül. (Tehát: kijelölt gyalogátkelőhely előtt álló másik jármű mellett, csak hogy mindenki értse...)
Mivel a lámpa pár másodperccel azelőtt váltott pirosra, gondoltam megvársz te engem, tesvír, a lámpánál... Utánamegyek, lámpánál nyitott ablakon beszólok (ötven körüli faszi): "testvér, én leszarom, ha el akarod csapni a gyalogost, de ha az előbbi produkciódat látta volna egy rendőr, nem én jöttem volna utánad valószínűleg". Bár csak bízni merek ebben, hogy a pintőrség az ilyen, valóban közveszélyes állatokat is kiszűri és nem csak az ottfelejtett 30-as táblákhoz mérni kiállásban verhetetlen.
3. eset: 2×2 sávos, de középen elválasztott út, már sárga villogó időszak. Csorgok a külsőben, kocsival (szinte az egész szakasz 30-as). Jobbról gyalogos, lassítok, megállok. A gyalogos (szerencséjére) nem volt túl gyors; kb. a kocsim középvonalánál jár, amikor egy önjelölt Suhamer a Mi Autónkban (1-es Swift) kb. hatvannal elhúz a belső sávban. Ha a gyalogos kicsit gyorsabb, úgy elütötte volna, mint a nyulat. (Mondjuk a "háztartási alufólia" kategóriájú kasztnival ellátott Swift is rondán nézett volna ki...)

(#43) sünpávakutya válasza gabyka (#41) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

> Tanult kollégám már mondta volna: "...a vén geci..."
:))

Szintén... :K
Tanult (volt) kollégám: "...de nem ment előttem a vén szarágyú..." :P
Másik (volt) kolléga: "...bazze, ez nem lassan megy, hanem gyorsan áll!" :DDD

(#44) gabyka válasza sünpávakutya (#43) üzenetére


gabyka
aktív tag

:DDD

"...és amelyik még (vezetés közben) kalapos is, na, azzal különösen vigyázni kell..."

:D

[ Szerkesztve ]

(#45) sünpávakutya válasza gabyka (#41) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

> köze van az idősebb korosztály és a (kollégám szerinti) jogosítvány-megvonás összefüggéséhez

Biztos sokan utálni fognak, de 65 felett egyre szigorúbban és komolyabban venném az orvosi vizsgálatot (és egyre sűrűbbre tenném) és 75 vagy valami hasonló kor felett kérdezés nélkül vonnám be az A, B, C stb. jogsikat. A mai gépek ereje, a forgalom sűrűsége, kuszasága stb. egyértelműen azt mondja, hogy bizonyos kor felett az ember alkalmatlanná válik a vezetésre. Csak meg kell nézni tattert/mammert, amikor "vereti" 84-gyel a Sutyukit az M7-esen befelé a középső sávban... Kétoldalt meg 140-nel előzgetik. Sem a testi képességek, sem a reakcióidő, sem a helyzetfelismerő képesség nem olyan már abban a korban. Ha meg tízezerből mégis van egy olyan, aki 80 évesen jobban vezet, mint egy harmincéves, akkor üsse kő, a konzílium adja meg neki a jogsit újabb két évre.
Persze hatvan éve a tehenes szekérrel elboldogult a 78 éves Józsi bácsi is, miközben a 69 éves Pista öccse ötvenöttel előzte a Škoda 1000MB-vel...
Úgy tűnik, ma a jogosítványszerzés és -megtartás valamiféle, az Alkotmány által garantált alapjog lett és boldog-boldogtalan kaphat jogsit és megtarthatja azt. Pedig akinek van, annak kb. 70 %-a alkalmatlan arra, hogy legyen neki. Vagy fizikailag (20 %) vagy pszichésen (50 %). Ez utóbbiban vagyok én is... ;]

(#46) sünpávakutya válasza gabyka (#44) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

Amikor még "nullkilométeres" sofőr voltam, apám asszonta: "vigyázz, mert aki képes kalapban vezetni, az bármilyen aljasságra képes"... :K :K :K

Mondjuk a kalapos + pipázó sofőr szerintem überelhetetlen... :W

(#47) Weißturul


Weißturul
senior tag

Gondolom pösti vagy. Én ott tanultam meg rendesen közlekedni gyalogosként. Erre ne tudd meg mennyire meglepődtem amikor az osztálytársammal közlekedni akartunk a városnak csúfolt túlnépesedett bokortanyában: simán megyünk a járdán erre körbetekintés nélkül le lép a zebrára :Y meg is kérdeztem, hogy eszednél vagy-e erre ő azt válaszolta, hogy úgyis nekem van elsőbbségem, lexarom. Aha, később őt is csapta el egy autó biciklizés közben :U simán megismételte a műveletet amit gyalogosként művelt csak kerékpárral alatta... meg is lepődött hogy amikor feljelentéssel fenyegette az autóst később jött a szüleinek a bírósági beidézés...

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#48) gabyka válasza sünpávakutya (#45) üzenetére


gabyka
aktív tag

60 felett a páv-ot vezetném be...persze szigorúan önköltségi áron...egyebekre ott az ingyenes máv és bkv...

(#49) sünpávakutya válasza Weißturul (#47) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

> Gondolom pösti vagy

Nem. Nem akarom, hogy elbízzák magukat a budapestiek, de ahol én közlekedem nap mint nap, annak a közlekedési kultúrája olyan messze van a budapestitől, mint a makkom Jeruzsálemtől. Hát pestiek, fel lehet lélegezni; higgyétek el, nálatok még nem is olyan rossz a helyzet!

> simán megismételte a műveletet amit gyalogosként művelt csak kerékpárral alatta

Ahol csak kijelölt gyalogátkelőhely van (és nem mondjuk gyalog- és kerékpárút) és elütném / nekem jönne a 40-nel a zebrán szabálytalanul átzúgó biciklis, akkor nem csak megrugdosnám, hanem még ki is fizettetném vele a kocsiban keletkezett kárt.
Egy időben én is jártam munkába biciklivel, de annyira fostam a sok vakegér ("csak az A oszloptól az A oszlopig látok") autóstól, hogy szinte végig a járdákon mentem. Mivel azonban az volt az elvem, hogy az nem az én területem, így ott az ember csak "kellő tisztelettel és alázattal" közlekedjen biciklivel, ennek az volt az eredménye, hogy 5 km/h körül volt az átlagsebesség és gyakorlatilag pont annyi idő volt biciklivel munkába menni, mint busszal. Na, ezt a "kellő tisztelettel és alázattal" szemléletet hiányolom én a zebrán 40-nel átvágódó biciklisekből. Majd ha szépen leszedi a picsáját a bringáról és áttolja, akkor szépen elsőbbséget adok neki, mint gyalogosnak. Addig ugyanis, míg ezt meg nem teszi, nem gyalogos, csak egy köcsög szabálytalankodó biciklis.

(#50) Weißturul válasza sünpávakutya (#49) üzenetére


Weißturul
senior tag

ez lett, meg kellett téríteni az autós kárját.
amúgy te is meglepődtél volna hogyha jön melletted a járdán egy biciklis majd elédfordul a zebrán ahol nincs kerékpárútvonal jelölbe.. hát a kocsis meglepődött és még ez a szerencséje a haveromnak hogy nem 40-nel hanem 25-tel kapott egy oldalbalökést

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.