Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Szándékosan hagytam ki a bejegyzésből, hogy mostanában egy nagyobb méretű és presztízsű, pár hónapos autóval járok, de ezt a munkáltatóm kölcsönzi nekem, amíg nem döntenek végleges megoldásról (ami kisebb méretű és presztízsű lesz, de ez végképp mellékvágány). Talán ez is közrejátszott az alaptványos emberke viselkedésénél, azt gondolhatta, *****-val/-vel jár, és egy ötszázast nem ad szegény beteg gyereknek. :F

A legjobb aláírás a héten

(#2) philoxenia válasza erdoke (#1) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sajnos arról is egyre gyakrabban hallani, hogy az így gyűjtött pénz időnként nem pontosan azt a célt szolgálja amire állítólag gyűjtik. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3) twollah válasza erdoke (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem kotelezo adni, ahogy a borra valo sem kotelezo.

(#4) EQMontoya válasza erdoke (#1) üzenetére


EQMontoya
veterán

ifát kaptál?

Same rules apply!

(#5) Vakegérke válasza erdoke (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sokan megköveznek azért, amit most mondok.

Ne adjon senki semmit a tarhálóknak!

Hogy miért is?
Proli negyedben lakom. Budapest egyik lakótelepe az otthonom. Csöngetnek, kimegyek.
Kínálgatnak köszörülést x forintért, melyről utólag derül ki, hogy centinként értendő.
Kunyerálgatnak szegény Pistike, Sárika műtétjére. Ha nem adok, meghal szegény.

Már célnál is vagyunk.
Vagy rámenős az ipse, és ledorongol részvétlenségem láttán, vagy lelkis a manus, aki ecsetelgeti szegény gyerekek haláltusáját.
Nők sosem kunyerálnak, ez számomra érdekes.
Egyetlen kérdésem van ilyenkor, és az a következő:
Miért nem a Rózsadombra, Svábhegyre, vagy egyéb vagyonos helyre megy kunyerálni?
A válasz rövid: ők nem adnak.

Minket fejnek, kispénzű embereket. Minket ültetnek hintába, hiszékenyeket.
Kapott valaki valaha is jelzést arról, mire költötték adományát?
Számlát sosem adnak a kunyerálók.

Ha most megrónak a moderátorok, ám legyen, vállalom.
Az állam felelőssége hol marad, amikor pénzhiány miatt kell meghalni gyerekeknek?

Le akartak nyúlni, erdoke, nem sikerült. Ilyen egyszerű.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) lorcsi


lorcsi
veterán

szereted az összetett mondatokat :)
gondoltam, hogy az első nap rengetegen lesznek, nem is mertem ma kimenni..talán vasárnapra kevesebben hagyják

az ünnep is egy üzlet lett...

[ Szerkesztve ]

(#7) erdoke válasza philoxenia (#2) üzenetére


erdoke
titán

A komolyabbnak tűnők ma már valamiféle igazolványt lobogtatnak, és van náluk fénykép meg újságcikk, hasonlók. Ettől persze nem lesznek autentikusak, mégis nyugodtabban ad az ember pár eurónak megfelelő helyi valutát.

A legjobb aláírás a héten

(#8) erdoke válasza twollah (#3) üzenetére


erdoke
titán

Nem próbáltam az ellenkezőjét sugallni, én magam is megválogatom, kinek és milyen célra adok.

EQMontoya,
Majdnem, Zilt. ;)

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#9) erdoke válasza Vakegérke (#5) üzenetére


erdoke
titán

Tulajdonképpen mindegy, hogy a szándéka tisztességes volt vagy sem, a lényeg, hogy milyen környezetet választott a gyűjtésre, aztán hogyan reagált.

A véleményed rendben van, sőt, talán több és rendszerezettebb megfigyelésen alapszik mint legtöbbünké. ;)

lorcsi,
Vagy az összetett mondatok szeretnek engem. :)

A legjobb aláírás a héten

(#10) philoxenia válasza erdoke (#8) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De Zilt kaphattál volna. :DD Anno volt olyan "luxusautó".

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11) erdoke válasza philoxenia (#10) üzenetére


erdoke
titán

Na jó, töredelmesen bevallom, hogy egy szépen felpolírozott Csajkával gördültem be a temetővel szomszédos utcába. Utólag szereltettem bele hátsó biztonsági öveket, hogy a kölykök gyerekülése álljon mint a feszület. :))

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#12) Renwick


Renwick
őstag

Erdoke, ezennel feloldozlak vétkeid alól. Hajtsd hát álomra fejed szeretteid körében, legyen nyugodt álom a részed... ;]

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#13) erdoke válasza Renwick (#12) üzenetére


erdoke
titán

Köszönöm atyám! Penitencia nincs? :))
Előbb még megnézek egy filmet, ha nem gond. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#14) Renwick válasza erdoke (#13) üzenetére


Renwick
őstag

Penitencia?
Az attól függ milyen filmet nézel fiam... :DDD

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#15) bambano válasza philoxenia (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Én azt a pletykát hallottam, hogy a magyar krisnások főnöke ferrarival jár. Ezt nem tudom ellenőrizni, mindenesetre ha igaz, akkor a krisnás adománygyűjtésekkel is gond van. Azt viszont saját szememmel láttam, hogy a magyar krisnások szóvivője nissan 350z-vel jár.

Ezen túlmenően Schumacherről és LagziLajcsiról is azt hallottam, hogy kizárólag saját kezűleg adakozik, mert nem akarja támogatni az adománygyűjtő szervezeteket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) bambano válasza twollah (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ez olyan dolog, hogyha állsz a dugóban és jön a csürhe, hogy lemossa a szélvédődet és elhajtod őket, akkor direkt besározzák az autódat. Tehát adni nem kötelező, ő meg ne torolja meg, ha élek a jogommal és nem adok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) sünpávakutya válasza Vakegérke (#5) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

Senki nem fog megkövezni.

Én egyszer már leejtettem az állát egy tarhálónak és a körülöttünk állónak... :DDD
Jön a szokásos szöveg, hogy kenyérre miegymás, mire én így válaszoltam: bérből és fizetésből élő alkalmazott vagyok, nem a saját jól menő vállalkozásánál minimálbérért tengődő ügyvezető. Ez azt is jelenti, hogy az APEH minden huncut forintomról tud és el is von tőlem Állam Bácsi minden forintot, amiről úgy gondolja, hogy el kell vonnia. Ebből ad aztán szociális támogatásokra is. Tehát ha ő úgy érzi, hogy tőlem keveset kap, akkor ne hozzám jöjjön, hanem a Parlament elé és ott kellene követelőznie, hogy márpedig ő több pénzt akar a sünpávakutya bfizetett adójából.
Oszt jónapot.

(#18) erdoke válasza sünpávakutya (#17) üzenetére


erdoke
titán

Az adó- és járulékfizetés (illetve nemfizetés) messzire visz, ráadásul ígértem a hazai kificamodott viszonyokról egy írást, amit viszont nem nagyon van időm összeütni. :(

A legjobb aláírás a héten

(#20) erdoke válasza Kalandor (#19) üzenetére


erdoke
titán

Legközelebb el fogom kérni az alapítvány számlaszámát, és utánanézek a neten. Kíváncsi leszek, mit fog mondani a tarháló. ;]
Abban igaza van sünpávakutyának, hogy aki a szociális háló jelentős nettó befizetőse, jogosan érezheti úgy, ő már bőven leszurkolta azt is, ami erkölcsileg jár.

A legjobb aláírás a héten

(#21) lesaux válasza erdoke (#20) üzenetére


lesaux
veterán

Így van, ez már egy másik topicban is előfordult. El kell kérni a számlaszámot. Lesz nagy hebegés-habogás. ;]

(#22) Peet210


Peet210
őstag

Eért nem szeretünk mi nov. 1. menni mert csak tülekedés megy, annak meg semmi értelme. Inkább kimegyünk előbb.

Az meg, hogy kinek adsz pénzt és kinek nem az a te dolgod. Az adomány gyüjtőnek ezen nem kellene megbotránkoznia. Találkoztam már néhány adomény gyüjtővel. Néha adtam néha nem. De már nem csak az utcán állítanak le, hanem már a házunkhoz is becsengetnek.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#23) erdoke


erdoke
titán

Az elmúlt két napban nem voltak erős negatív tapasztalataim, de holnap még találkozhatok taplókkal. Sajna egy Debrecen-(Budapest?)-Ferihegy útvonalon sok emberrel összefutok, várhatóan nagy lesz a hétvégi sofőrök aránya.

A legjobb aláírás a héten

(#24) Grigorisz válasza erdoke (#23) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

A temetőben sok problémám nem volt a tolakodókkal (esélytelenek voltak javarészt a 153 kilóm miatt) de az utakon ami volt..... Kishijján elkezdtem ásni a lyukat magamnak nagyszüleim között mert az agyvérzés kerülgetett. 70-es táblánál 40-el parkolás a belső sávban kézenfogva a külső sávval, hogy még előzni se lehessen...tükör és index nélkül sávváltás hasonló tempóban (40) be elém mikor én haladok (60<).. ha rádudálok rávillogok még neki áll feljebb stb.... és akkor a napi rendszerességű dolgok hozzájöttek még. Én kész voltam.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#25) 7


7
addikt

Mi hamvasztottunk, ezért egy gyertyával otthon el is intézzük a dolgot. Nem hiszem, hogy azzal jobban tisztelnénk Papát, ha minden november elején kimennénk a temetőbe, szitkozódnánk magunkban, miközben szerzünk valahonnan egy csokor virágot, amit kishíján a földhöz csapunk mérgünkben.

Nem kérünk abból, ami mostanság megy, ugyanis ugyanolyan pénzvadászattá és tömegbetegséggé alakult az egész, mint a karácsony (mostanság azt is a kerti fenyőfával ünnepeljük, nem veszünk vágott fát)

[ Szerkesztve ]

(#26) erdoke válasza Grigorisz (#24) üzenetére


erdoke
titán

Hasonlóra számítok holnap. :(

A legjobb aláírás a héten

(#27) erdoke válasza 7 (#25) üzenetére


erdoke
titán

Megértem, valójában engem se a saját meggyőződésem vezet. Mindkét "ünnep" esetében van azonban olyan hozzátartozóm, akinek örömet szerzek azzal, ha végigcsinálom a "hagyományos" módon. Karácsonykor a kislányaim arca minden pénzt és fáradtságot megér. Ők még komolyan veszik, ahogy szinte mindenki tinédzser kora előtt.

A legjobb aláírás a héten

(#28) Rive válasza erdoke (#20) üzenetére


Rive
veterán

Legközelebb el fogom kérni az alapítvány számlaszámát...
Ez tényleg jó ötlet...

Rokon polgármester valami olyannal vágta ki magát, hogy hol van a jegyzői ingedély a tarhálásra - mivel szerinte efféléhez az is kell. A csóka nagyon gyorsan eltakarodott, szóval lehet benne valami.

Amúgy ha efféle adománygyűjtő beszól, akkor nálam elkapálta magát - ilyenkor már juszt se adok.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#29) erdoke válasza Rive (#28) üzenetére


erdoke
titán

Nekem is egyre jobban tetszik az elképzelés. Esetleg cifrázható egy "megfontolom nagyobb összeg átutalását, ha..." fordulattal. A pontos név és számlaszám ehhez ugye elengedhetetlen, sőt, talán adószámmal is rendelkezniük kell. :)

A legjobb aláírás a héten

(#30) tkazmer válasza erdoke (#29) üzenetére


tkazmer
addikt

a lényeg, hogy a pénztárcádat ki ne nyisd! mallorcán jártunk úgy, hogy valakinek adományt osztogattunk volna, anyám kereste az aprópénzt, erre a nő _belenyúl a pénztárcába_ és kiválogat néhány centet magának. Csak később vettük észre, hogy olyan 250-300eurót is "kiválogatott"...azóta soha senki.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#31) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Én úgy hallottam egy ismerőstől, hogy az, aki begyűjti az adományt kapásból lenyúl 30%-ot. Mármint úgy "lenyúl", hogy neki az jár, mint jutalék. Ezek után gondolhatjuk, hogy a szervezet, akinek gyűjt az is legalább annyit, ha nem többet zsebrevág. És ők tetszelegnek a rászorulók segítőiként... Elhiszem, hogy vannak tisztességes alapítványok, szervezetek is, de a sok lenyúló között nehéz felismerni a tiszességeseket :(

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#32) rii


rii
nagyúr

[OFF]

miért kell kimenni halottak napján a temetőbe?
miért pont akkor?
nem kötelező.

számomra szánalmas, ami ebben az országban a halottak napja körül zajlik.
Ilynekor mindenki egyből hudejó temetőlátogató, meg gondozó, meg odaadó megemlékező lesz, aki őrzi a halottai emlékét.

Nálunk anno ez nem szólt másról, hogy az egész város figyelte a másikat, és ha nem mentem ki, akkor megkérzdezték, hogy "jajjj, a **** hol maradt?" Otthon meg hallgattam, hogy milyen szemét szentségtörő vagyok, aki nem képest kimenni a temetőbe.

Hát ezen a napon biztos nem.
De az senkit nem érdekelt, ha kéthetente mindig elvégeztem a tennivalókat.
elvégre nem is azért megy ki az ember, mert valakit ez érdekel.
De akkor miért is mennek ki pont nov.1-én????
Pláne az, aki egész évben csak ezen a napon megy ki?

Elnézést. Számomra a nov. 1 szánalmas.

[/OFF]

egyébként meg a cikkírónak nincs joga felvonni a szemöldökét a temető körüli kizsákmányoláson, mert bár az pofátlan dolog, de a cikkíró is szerves része volt annak a tömegnek, ami köré a hiénák gyűlnek.

Olyan ez, mint puffogni a karácsony körüli felhajtáson, hogy már novemberben minden arról szól, de 60+100ezreket otthagyni az ajándékokra, vagy olyan ez mint puffogni a monika showra, de közben a kritizáló röhögve meséli, hogy ő is oda szokott kapcsolni, mert mien poénos is az.

Szóval ha valamit táplálunk, akkor legalább fogadjuk el morgás nélkül.
vagy annak van joga morogni ellene, aki nem megy a birkákkal együtt.

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33) rii válasza erdoke (#27) üzenetére


rii
nagyúr

" .................. Mindkét "ünnep" esetében van azonban olyan hozzátartozóm, akinek örömet szerzek azzal, ha végigcsinálom a "hagyományos" módon. ................... "

most értem ehez a részhez.
Én nem tudom mit csinálnék egy ilyen helyzetben.
A karácsony megtartásával semmi gondom, de a nov. 1.............. :-/
nehéz ügy. Vagy eltűrni ezt az 1 napot vagy esetleg harag.
A hozzátartozó státuszától függ, hogy mit lépnék.

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#34) erdoke válasza rii (#32) üzenetére


erdoke
titán

Lásd #27. Nem kötelező, de van, akinek fontos.
Számomra pl. egyáltalán nem szükségszerű, hogy a megemlékezés helyszíne a temető legyen. Se kéthetente, se november 1-jén.

"egyébként meg a cikkírónak nincs joga felvonni a szemöldökét a temető körüli kizsákmányoláson, mert bár az pofátlan dolog, de a cikkíró is szerves része volt annak a tömegnek, ami köré a hiénák gyűlnek."

Jogom biztosan van, szerinted talán erkölcsi alapom nincs, ha jól értem, amit mondani szerettél volna. Az árusok hozzáállását kifogásoltam, nem a "kizsákmányolást". Tág keretek között szabhatnak árat a portékájuknak, de ezen kívül nyilván a kereslet ill. a versenytársak száma és viselkedése is jelentősen befolyásolja a bevételeiket. Azt tudom mondani, amit a halottak napi temetőbe járásról írtál, nem kötelező. Nem kötelező ott és azoktól venni. Ha sok sírhoz sok virágot vittem volna, nyilván megállok a kedvenc virágosomnál előtte, és nem adok ki több ezer Ft-ot pluszban. Ahogy elnéztem a tömeg viselkedését, ez okozta a késő délutáni hozzáállást a virágosok oldalán, az emberek nagy része nem a temető előtt dupla áron vett virágot.

A legjobb aláírás a héten

(#35) snecy válasza rii (#32) üzenetére


snecy
senior tag

Szerintem az az igazán szomorú aki tényleg csak egy évben egyszer megy ki az elhunyt hozzátartozóihoz a temetőbe, ráadásul ezt is pont azon a Halottak Napján teszik, amit már rendesen szétcincáltak...majd mossa kezeit, hogy ő letudta ezt is úgy egy évre, a következő Halottak Napjáig.

Saját tapasztalatból mondom, hogy az ápolatlan, "nemtörődöm" sír a legrosszabb.
Van rajta gondoznivaló elég, gazolás, gyomlálás, sír rendbetétele...

Nem beszélve arról, hogy saját magának hogy számol el legbelül az illető.

[ Szerkesztve ]

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#36) rii válasza snecy (#35) üzenetére


rii
nagyúr

" .... Nem beszélve arról, hogy saját magának hogy számol el legbelül az illető. ... "

ha valakivel az életében nem törődtek, a síron túl már minden hiába

és ha valakit az életben szerettek, annak az embernek már semmi pluszt sem jelent, ha a sírját gondozzák. Az elhunytnak jobb nem lesz a rendbentatrott sírtól, sem rosszabb, ha elhanyagolják. Csupán az emberek saját magukat kergetik bele abba, hogy a sírt gondozni kell.

illetve a vallás.

" .... Saját tapasztalatból mondom, hogy az ápolatlan, "nemtörődöm" sír a legrosszabb. Van rajta gondoznivaló elég, gazolás, gyomlálás, sír rendbetétele... .... "

mert magyarországon baszottronda giccses csináljunk-mi-nagyobb-síremléket verseny van. Ahelyett, hogy csak egy kis álló kötábla lenne, sírhant nélkül, helyette lenne fizetett gondozó, aki lenyírná és gondozná az egész temetőben telepített füvet.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#37) adalbert1


adalbert1
veterán

Engem az zavar, hogy a temetőből is lopnak, szebb koszorúkat, mécseseket simán megdurrantanak... Az ilyen utcán tarhálós alakoktól meg a gyomrom felfordul, néha a metrón is látok egy nőt a kislányával poharat tartva mászkálni kocsiról-kocsira, de rohadt büdösek tudnak lenni (és ami a legundorítóbb az egészben, hogy valószínűleg csak felhasználja szerencsétlen gyereket a tarhálásra). Szerencsére az ilyen képeslapos-mappás alapítványoknak gyűjtő alakok nem állítanak meg, de kíváncsi lennék, ha kérnék egy számlaszámot az alapítványukhoz, akkor mit mondanának.

(#38) erdoke válasza adalbert1 (#37) üzenetére


erdoke
titán

Aki engem megállított, egy mappában még képeket is mutatott a szívbeteg kisfiúról. Néha még ilyen kitűzőjük vagy jelvényük is van. Na nem mintha 5 perc alatt nem csinálnék jobbat...

A legjobb aláírás a héten

(#39) adalbert1 válasza erdoke (#38) üzenetére


adalbert1
veterán

Ezzel az egésszel csak az a probléma, hogy a sok kamu alapítványos kéregető kihasználja az emberek jóindulatát, segítőkészségét, anyagi javait. Ezáltal sokkal kevésbé jut el a tényleg rászorulókhoz a segítség, na meg az emberek is sokkal szkeptikusabbak lesznek az ilyen mindenféle kéregetőkkel szemben. Ha tegyük fel félévente látnék ilyet és tudnám, hogy tényleg jó célra gyűjt, még adnék is neki valamennyi pénzt, de így automatikusan ignorálom mindet.
Ami még vicc volt, hogy a krisnás gyerek 30-40 ezres polárban kéregetett az oktogonnál (viszont őket már legalább láttam ételt osztani hajléktalanoknak).

(#40) erdoke válasza adalbert1 (#39) üzenetére


erdoke
titán

Nem is tudtam, hogy létezik 30-40e Ft-os polár. :Y

A legjobb aláírás a héten

(#41) rii válasza erdoke (#40) üzenetére


rii
nagyúr

középkategória :D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42) dabadab válasza erdoke (#20) üzenetére


dabadab
titán

"Legközelebb el fogom kérni az alapítvány számlaszámát, és utánanézek a neten. Kíváncsi leszek, mit fog mondani a tarháló."

Az a baj, hogy valoban letezo es elvileg nemes cel erdekeben mukodo alapitvanyoknal is nagyban megy a penz hazatalicskazasa :((

DRM is theft

(#43) dabadab válasza snecy (#35) üzenetére


dabadab
titán

"csak egy évben egyszer megy ki az elhunyt hozzátartozóihoz a temetőbe, ráadásul ezt is pont azon a Halottak Napján teszik"

Szerintem meg ez a nap rendkivul alkalmas arra, hogy meglatogassam a XIX. sz. masodik feleben elhunyt oseim sirjat es kulonosebb lelkiismeret-furdalast sem erzek amiatt, hogy csak egy evben egyszer teszem ezt meg.
(Persze biztos az is sokat szamit, hogy nem budapesti vagyok.)

DRM is theft

(#44) Ezermester69


Ezermester69
csendes tag

Bocsánat, de meghatott a téma indítója, és gazdája, új vagyok, mégis rátaláltam erre a jó emberre. :R Lehet, hogy nem ide kellene írnom, de nem értek a házirendhez. Ha zavaró jelenségnek tartotok, kérlek írjátok meg, hogy tehetem jóvá. Ha nem fér meg az írásom itt, értesítsetek! Ha megfér, akkor köszönöm, hogy részese lehettem.

Adalbert1 #38 Nagyon rá éreztél. Egy olyan szervezet "tagja vagyok, akik arra hivatottak, hogy megakadályozzák, vagy helyre tegyék a "becsületes honfitársaink" ellen indított támadásokat. Ezek nagy szavak, és ritka események, így ennek hiányában, egyéb elfoglaltságunk, hasonlatos a védelmi szervezetek munkájához.

Témánál maradva, hogy helyem legyen az oldalon, minden évben kint vagyunk a temetőben. Nem 1.-én, hanem egész hétvégén. Nem a tömegben, hanem mikor már lenyugvóban az áradat, és azt követően.

Biztosíthatlak róla, előfordúl, hogy vasárnap azt a virágot veszed meg, amit szombaton már egyszer eladtak. (Ne általánosítsunk!!) Vannak "kereskedők" és "beszerzőik", akik ebből hozzák össze a karácsonyi Százezreket. A már egyszer eladott koszorúkat, virágokat, másnap "újra csomagolva" ismét eladják. Nyilván abból a megfontolásból, hogy aki szombaton ott járt, az vasárnap nem megy ki megnézni, hogy megvan-e még, amit tegnap vett a sírra. Ez igen szomorú. A gyertyák jelentős részével is ez történik, hiszen újrahasznosítható a viasz. 8 év termése, 12 tetten ért, elfogott személy. Csökkenő tendenciában. Az utóbbi két évben 0 fő. (Ezt nevezem javuló statisztikának :C ) Két éve kifigyeltük, hogy kifigyelnek. Ha ott vagyunk, elhúznak. Ma már szerencsére elég, ha dísznek ott vagyunk. Ha nem mennénk, azt is hamar kifigyelnék...
(Ez a kis történelem, sajnos, csak helyi adottságú, nem mindenhol van ez így.)

A kéregetőket illetően: Sajnos országos a tapasztalatom, majd egy helyi történet kicsiben:
A nagyok: 1/a. Van számlaszám, meg minden.
Senki nem tartja el a szervezetet, így az adományokból tartják fenn magukat. Van ismerősöm, aki alkalmazott az egyiknél. A dolga, hogy felveszi a csörgő telefont, és elfogadja amit adnak, ill. informál a számokról, hogy hova küld, amit akarsz.
(Ha 3 műszakban nyomnám a SZAKMÁM, akkor sem keresnék annyit, amennyit ő hazavisz, és melklékesen no diplomája)
1/b. A tárgyi adományokat kiválogatják, és az értékesebb cuccokból a megfelelő helyeken saját bevételre tesznek szert. (dolgozói juttatás :Y ) A maradékot meghirdetik x napon lehet vinni "rászorulóknak". Másnap a megmaradt (öltönyök, cipők a kukában végzik, mintha nem kellene már a kutyának sem, pedig csak túl költséges tovább adni.)
1/c. A Magyaroknál biztosan jól megy minden mert a TE kis pénzed, "maradéka" olyan országokban végzi, ahová te soha nem jutsz el, még nyaralni sem, pedig akkor látnád, hogy nem is akarnak semmit csinálni, csak várják a mannát és más dolguk nemlévén szaporodnak. (Megjegyzem Afrikában lehetne bőségben élni, csak víz nincs, de az ott unatkozó semmittevők, ha akarnák építhetnének csatornát, és élhetnének normálisan. Ha minden légytengerben üldögelő naponta 10 lapát földet arrébb rakott volna, már lenne saját folyójuk. Semmi sem lehetetlen, lásd kinai nagy, már fal. :) Talán ahhoz is kellett némi összefogás, és akarat.) Nem akarásnak, meg nyögés a vége. Országos nem akarásnak, UNICEF a vége. :(((
2. A középhatótávolságú gyüjtögetők: Ez a kategória, az önmagukat, esetleg társaságukat támogató, szervezetek gyülekezések. Apeh-ot nem kedvelő, de ismerő forma, már nem várja a sültgalambot, hanem lelövi. Többnyire árusítanak, semmit érő dolgokat, marha drágán. Annyit adsz amennyit gondolsz, de ott van a hátulján a "kitalált" magas ára. Ha újságot kapsz, az arról szól, hogy nekik milyen rosz, neked meg milyen jó. Ha könyvet, akkor arról, hogy milyen szép az élet közöttük, és te mekkora bűnben élsz, hogy nem nekik élsz, hanem haszonszerzés indokával dolgozol a családod megélhetéséért. :Y
3/a. A kicsik: Budapest, vasúti szakasz: Drága cimborám, nem tudnál megszánni párszáz forintal, mert kiraboltak, és nem tudok hazautazni Debrecenbe, Romániába, stb. Nos neki azt mondtam, (4-en voltunk) összedobjuk neked a jegy árát, majd megvettük Debrecenbe a jegyet. Elmentünk, 10 perc múlva látom ám, okoskodik valakivel, aki otthagyta. Megállítottuk az illetőt, és megkérdeztük, mit akart. Válasz: Pénz kellett volna neki kajára, de nem adtam, aztán rám akart sózni egy Debreceni vonatjegyet, hogy ehessen. Mondtam neki váltsa vissza. Odamentünk az ablakhoz, kérdeztük a fickót, hogy mi van. Azt mondta nem váltottam vissza neki, mert úgy vettétek neki, hogy haza tudjon menni. Amúgy két hete itt van minden nap. Na szépen odamentünk a fickóhoz, aztán úgy döntött készségesen visszaadja a jegyet 4őnknek. :) Mi visszaváltottuk simán.
A Romániába cimborával is hasonló volt a helyzet, de ő elszúrta, mert elárulta, hogy 3 napja ott rostokol, hogy összegyüljön a jegy ára, mi meg azt mondtuk, hogy kipótoljuk a jegy árát, mutassa mennyivel száll be. Na erre már nem volt vevő, és elhúzott.
3/b. Itthoni eset: Nem-e lehetne-e, hogy aggyá egy 20-ast, vagyesetleg, ha má nyittal a buxa akkó 100-ast, mee má nagyon éhezem, és kenyérre köll. Hmm! Mondom neki nincs apróm, majd ha kifele jövök a boltból. Na meg is várt, de meglepődött. :Y Akkó tucc adni? Persze, de mivel kártyával fizettem, mert mint mondtam, pénz nincs nálam, így vettem egy fél kiló friss kenyeret neked. Tessék. :)) Viccesnek találtam a dolgot, azt viszont kevésbé, hogy a sarkon befordulva, visszanéztem, és pont akkor, dobda bele mérgesen a közeli kukába a kenyeret. Egy óra múlva arra mentem, üldögelt a padon, és emelgette, frissen vásárolt, félig kifogyott borosüvegét, hogy kinyerje a benne lévő életadó nedüt.

Milyen szerencse, hogy vannak emberek, akik még az éhező szegénylegény mesén nőttek fel, meg az aranyhal történeteken. Bár azthiszem az aranyhal története, jogilag, a Jogtalan haszonszerzés reményében, tett szándék. (legalábbis így oktatják, hozzátéve, hogy ez tövény, az ügyvéd pedig tiltakozhat, 1. Amennyiben a haszonszerző nem volt tudatában a későbi haszonnak. 2. Amennyiben azt bevalotta, mint ajándékozásból szerzett vagyon. :W )

Befejezésképpen, nálunk van hajléktalan szálló, üres ággyal. Van ingyen konyha rászorulóknak. Van "önkormányzatos munkalehetőség", Egyik helyre sem lehet, ittasan bemenni. :C
A lényeg, mindenki támogasson, ahogy akar, de tanulja meg, mi a különbség elesettek, és kirekesztettek között. Tanúljuk meg észrevenni, hogy ki az aki nem tud, és ki az aki nem akar. Mindenki döntsön, de ne ítékezzen!

(#45) erdoke válasza Ezermester69 (#44) üzenetére


erdoke
titán

Köszönjük, hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat. Én kifejezetten hasznosnak találtam őket, bár megjegyzem, az átlagembernek se ideje, se türelme esettanulmányt folytatni a csalók kiszúrása végett.

Részemről annyi változás történt az utóbbi időben, hogy szinte már egyáltalán nem adok kéregetőknek. Részben a rossz tapasztalatok miatt, részben pedig azért, mert mindig eszembe jut, hogy magamnak is három kisgyerekről (és egy GYES-en lévő feleségről) kell gondoskodnom, és mivel a bruttó fizetésem több mint felét a közösbe fizetem (ha az ÁFA és egyéb későbbi jattolásokat nem számítom), illetve munkáltatóm még a tetejébe 32-33%-ot szintén becsenget, legyen letudott az én hozzájárulásom, és ne csak a szerencsétleneknek, hanem a társadalom összes vérszívójának is. Márpedig ez utóbbiból itthon az európai átlagnál lényegesen több van... :(
Tisztában vagyok vele, hogy az elosztás is csúnya anomáliákkal küzd, így gyakran nem azoknak jut a pénzből, akiknek igazán szükségük lenne rá, de ennek megváltoztatásához se erőm, se lehetőségem, se kedvem nincs.

A legjobb aláírás a héten

(#46) sünpávakutya


sünpávakutya
csendes tag

Elröppent négy év (mint ahogyan felettünk az idő vasfoga) és lassan megint aktuális lesz a téma. Már sejtem, hogy holnapután csak 0 vagy 2 keréken szabad kimenni majd a városba... :(

De az idő nem csak vasfog gyanánt repül. Egy volt kollégám kedvenc mondása: "Repül az idő, ha boldog az ember!" :N :N :N

(#47) erdoke válasza sünpávakutya (#46) üzenetére


erdoke
titán

A noszvaji temetőben ma nem volt se tömeg, se felhajtás. Hajlok rá, hogy inkább ilyen helyre süllyesszenek el, ha feldobom a talpam...

A legjobb aláírás a héten

(#48) Ezermester69


Ezermester69
csendes tag

Én már döntöttem ez ügyben. nem lesz szomszédom. :-)
Por, és be a Dunába... Legalább megnézem a fekete tengert is.

Nem kívánok sehol ott lenni, és nem akarom, hogy úgy emlékezzenek rám, hogy ki kell menni gazolni, mert nemsokára halottak napja, és mit szólnak a népek.. :U

Ha valaki emlékezni akar, akkor az megteheti otthon is, bármikor.
Ehhez nem kell egy fix hely, amit aztán gondozni kell, meg fizetni a papoknak.
Nem beszélve arról, hogy párszáz év, és a homályba veszett sírra ráhúznak új sírokat.

(#49) EczkE válasza Ezermester69 (#48) üzenetére


EczkE
addikt

Napi régész.

Asszem mindenféleképpen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.