Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Feliratkozok a hozzászólásokra. Van egy olyan érzésem, hogy lesz belőle bőven. :K

A legjobb aláírás a héten

(#2) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Részemről jöhet a folytatás, egy laza 20-astól meg kéne szabadulnom záros határidőn belül (nagyon megérzem a túlsúlyt egy egész tüdőlebeny hiányában sajnos. :((( )

(#3) westcoastog


westcoastog
veterán

Ezt már én is megfigyeltem mikor legutóbb strandon voltam, michelin emberke kinézetű 8-10 éves gyerekek, csüngő hasú idősebb emberek mindenhol, sportos testű embereket alig látni.

Az ember nem figyel oda a táplálkozásra, elmennek a mekibe, megisszák a diétás kólát mert az milyen jó, aztán hazamennek leülni a tv elé, majd elszívnak 1 cigit 1 reklámblokk alatt.
Sportolni meg minek.

És még egy rossz beidegződés az is hogy de hát egészségesen étkezni drága....

Nem vádolok senkit azzal, hogy százmilliók egészségét szándékosan teszik tönkre, majd dollár százmilliárdokért próbálják gyógyítani.

Pedig de, minél több beteg ember, annál nagyobb profit a betegségiparnak.

[ Szerkesztve ]

(#4) erdoke válasza westcoastog (#3) üzenetére


erdoke
titán

Ahogy írtam, nem a sport a lényeg az elhízás-fogyás szempontjából. Más szempontból nagyon is fontos, tehát eszemben sincs azt javasolni bárkinek, hogy ne mozogjon, de a fogyáshoz nem szükséges. Ahogy az is el tud hízni, aki sokat mozog, és nem egyszerűen ezért, mert még többet zabál. Illetve nem ilyen egyszerű. :N
Szerk: Fontosnak tartottam, hogy a bejegyzések nem arról fognak szólni, hogy ki és ilyen felelősséggel tartozik a helyzet kialakulásáért. Sokkal inkább arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy tehetünk ellene, nem kötelező követni azt, amit valakik kitaláltak számunkra.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5) westcoastog válasza erdoke (#4) üzenetére


westcoastog
veterán

Nehéz téma ez. :D
Sportolást nem csak fogyás céljából írtam. (és itt nem a lemegyek kocogok napi 20percet majd hazamegyek leülni a tv elé féle sportról beszélek)
Persze nem lehet izmos mindenki, nem is érdekelhet mindenkit, de épp testben épp lélek, szerintem.

Itt alapjában véve az emberek étkezéshez való hozzáállásával van a baj, és a tudatlansággal, mert nem keresnek alternatívákat, nem néznek utána a dolgoknak, csak bemennek a boltba és megveszik amit megkívánnak.

Ahogy az is el tud hízni, aki sokat mozog, és nem egyszerűen ezért, mert még többet zabál.

Igen, gondolom betegség bármi közrejátszhat, meg azért nem mindegy mit értünk mozgás alatt.

Sokkal inkább arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy tehetünk ellene, nem kötelező követni azt, amit valakik kitaláltak számunkra.
Ez abszolút így van, csak a 99% azt hiszi hogy csak az van amit az orra elé tesznek.

[ Szerkesztve ]

(#6) r-chee


r-chee
őstag

To be continued.... ;)

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#7) CloZee


CloZee
aktív tag

sub

(#8) petipetya


petipetya
nagyúr

Kíváncsi vagyok, várom a módszert.

"nincs rá lezsóidő"

(#10) erdoke válasza #20749568 (#9) üzenetére


erdoke
titán

Na jó, de nálam a "diétás kaja" úgy néz ki, hogy 35 deka csülök, 3 adag kovászos uborkával. Azt se szereted?

A legjobb aláírás a héten

(#12) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Amikor megláttam a pocakos képet, azt hittem, feltörted a gépemet :DD

(#13) petipetya


petipetya
nagyúr

Egyébként pont most hétvégén raktam helyre az agyamban azt, hogy a munkahelyen nem kellene lemenni a csoki automatához csak úgy mert éppen van apró (márpedig az mindig van), hanem bőven elegendő lenne kivenni a hűtőből egy almát vagy banánt.

"nincs rá lezsóidő"

(#14) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Szívesen megnézném az akkori, és mostani képedet, ha van.

Táplálkozás sokat számít, én sem eszem meg minden vackot ma már 100 kg-ról lementem 73 kg-ra tavaly november óta. Viszont lehet valaki elhízott úgy, hogy "kicsi" a súlya. Van egy úgynevezett testzsír arányunk, amit jobban kell nézni, mint a testsúlyt. A fogyásnál meg elkerülhetetlen a nagymértékű izomvesztés, ugyan is a szervezet valahogy 70-30%-ban bontja az izmom-zsírt. Ezért van az, hogy jaj de jó lefogytam 20 kg-ot, de még mindig úszok a zsírban, de legalább szépen kilátsszanak a csontjaim annyi izmot vesztettem. :DDD A kardiózás ezért sem ajánlott ma már, persze kell, mivel a szívet erősíti, de túlzásba nem szabad vinni. A lényeg, hogy jó eredmény testmozgás nélkül nem érhető el, hiába a csodadiéta.

Az alkati típusokról is említést tennék, van olyan alkat, ami kevésbé fogékony a hízásra, de van olyan is aki eléggé. Igaz emberekre ritkán jellemző, hogy már pedig te tökéletesen beleillesz a mezomorf alkatba, általában keverve vannak.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15) #72042496 válasza erdoke (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Ahogy az is el tud hízni, aki sokat mozog, és nem egyszerűen ezért, mert még többet zabál."

Ez így van. Én például sokat jártam hosszútávú hegyi túrákra, és vannak olyanok a közösségben akik kiváló edzésben vannak (50-60 kilométereket is rutinból toltak), de az alkatukon ez mégsem látszik. :)

Tényleg a kaja a meghatározó. Egyébként ahhoz, hogy a nagy felesleg lemenjen, szerintem még különösebben radikális módszerekre sincs szükség (csak mert sokan ilyeneket követnek - egy ideig), csak egy kis odafigyelésre. Ha lassan, az is hoz eredményt, és ha rááll az ember, akkor gond nélkül fenn lehet tartani.

Na megyek, veszek egy pizzát meg fél liter kék Monstert. :D

[ Szerkesztve ]

(#16) petipetya válasza Cyberpunk (#14) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem nem vagyok vele egyedül, ha a módszeredre vagyok kíváncsi. :R Miket eszel, mikor, hogyan mozogsz stb.?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#17) erdoke válasza Cyberpunk (#14) üzenetére


erdoke
titán

Tapasztalatom szerint a szervezetnek van egy napi fehérje szükséglete adott intenzitású fizikai tevékenység mellett. Ha a napi fehérje bevitelét kicsivel e fölé lövöd be, akkor nincs izomvesztés. Miért is lenne?
Azért is adtam meg a derékbőséget, hogy egyértelmű legyen, nem a combom vékonyodott el. :N

(#15) Balika911
Lehet, hogy első hallásra drasztikusnak tűnik a változtatás, de a gyakorlatban nem az. Mivel finomakat eszel, és annyit, amennyivel tele leszel, nincs olyan érzésed, hogy te most tulajdonkképpen gyötröd magad a nemes cél érdekében.
Bizonyos rossz beidegződésektől meg kell szabadulni, de csak az eleje nehéz, ugyanis tudományos alapja ezeknek egyébként sincs.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#18) CloZee válasza #72042496 (#15) üzenetére


CloZee
aktív tag

"(50-60 kilométereket is rutinból toltak), de az alkatukon ez mégsem látszik"

Persze, mert más izom az ami hosszútávra kell és értelme is van és más izom az, amit a konditeremben felszedsz, hogy menőz azzal, hogy te 5x meg tudod emelni a 90 kilót, de fél órát már nem tudsz kapálni vagy gyalogolni, mert kifulladsz. Pont ezért szoktam én is találkozni Kinizsi 100-on meg Gerecse 50-en és társain 70 éves pocakos emberekkel is, míg fiatal kigyúrtakkal sosem.

[ Szerkesztve ]

(#19) #72042496 válasza CloZee (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez úgy értettem, hogy többen kifejezetten kövérek voltak.

"Kinizsi 100-on meg Gerecse 50-en és társain 70 éves pocakos emberekkel is, míg fiatal kigyúrtakkal sosem."

Vannak pedig (ha nem is kigyúrtak, de jóvágású figurák), csak ők inkább a mezőny elején mozognak. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Cyberpunk válasza petipetya (#16) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Napi 5 étkezés, ha tehetem, sajnos a munkámból kifolyólag nehéz ezt kivitelezni, ha épp dolgozok. Ez a rákfenéje a dolognak, de igyekszem. De a hármas aranyszabályhoz tartom magam reggelire bőségesen, mint egy király, ebédre visszafogottabban, mint egy jómódú polgár, és vacsorára meg mint egy szegény. Szénhidrát bevitelre kell figyelni, cukrot kerülöm, ahogy tudom, fehér kenyeret nem eszem, húsfélékből a szálkásabbakat csirke mell, sertés minimálisan, az is inkább rántott hús, meg hal. Na meg nagyon sokat mozgok, aktív sport, ami nekem a kerékpározás. Heti 250-300 km körül szokok tekerni átlagban. Télen ez nyilván probléma. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#21) Cyberpunk válasza erdoke (#17) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Fehérje bevitelre figyelni kell, de az izmok stimulálása nélkül nem sokat ér az sem. Ezért kell kicsit tornázni diéta során, nyilván nem kemény testépítésre gondolok.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) CloZee válasza #72042496 (#19) üzenetére


CloZee
aktív tag

Eddig én 4x csináltam meg a Kinzsi 100-at, de összesen 1 kigyúrt emberrel találkoztam és ő is feladta olyan 40km környékén. A kigyúrtat úgy képzeld el, mint aki nem a gusztustalan izmos, de azért látszik rajt, hogy a fél életét a konditeremben tölti.

[ Szerkesztve ]

(#23) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Nos, kezdjük ott, hogy a táplálkozáshoz mindenki ért, legalábbis ezt hiszi a legtöbb ember, de a legalapvetőbb biokémiával sincsenek tisztában, mi miért történik a testükben, de ami rosszabb, hogy igényük sincsen tájékozódni.

Mik az okok? Nem sportolnak az emberek, "minden mindegy" alapon táplálkoznak (fehér liszt, töménytelen cukor/só, készételek végtelen tengere, szénhidrát tonnák behabzsolása nap mint nap, zöldségek/gyümölcsök mellőzése, mértéktelen cigi és alhokol, stb.). S persze fontos a stressz is, meg az abból fakadó kényszerevés.

Felellősé teszem az élelmiszeripart, mert a termékeik becsapják az emberi szervezetet. A különböző segédeszközöket, amikkel szebbé, jobbá, tartósabbá teszik őket, pedig a vegyipar állítja elő nekik. Persze nem kötelező megvenni x és y terméket, mindenki maga dönti el, hogy mit rak a kosarába (mit engedhet meg magának).

#22: A kigyúrtak legalább mozognak, nem pedig otthon rohadnak egész nap a TV előtt. Akin sok az izom, az több oxigént éget el, valahol azért érthető, hogy nem hegyomlások szoktak gátfutás nyerni. /facepalm :U

[ Szerkesztve ]

(#24) petipetya válasza Cyberpunk (#20) üzenetére


petipetya
nagyúr

Értem. És mi a helyzet az éhségérzettel?

"nincs rá lezsóidő"

(#25) Cyberpunk válasza Coccolino_O (#23) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az a gond, hogy az egészséges kaja az mindig drágább. Ezért veszik meg azt a vacak párizsit is, meg az egyéb szemetet.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26) Cyberpunk válasza petipetya (#24) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezért kell többször enni. :) Ha éhezik az ember megint csak izmot bont a szervezet sajnos.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#27) erdoke válasza Coccolino_O (#23) üzenetére


erdoke
titán

Egyetértünk, de remélem nem engem vádolsz azzal, hogy az alapvető biokémiai háttérrel sem vagyok tisztában.

(#26) Cyberpunk
Én gyakran csak kétszer eszek egy nap, de egyetlen étkezéssel is simán kibírnám. Néha direkt böjtölök is. Az éhségérzet is attól függ, mit eszel. Ha hajtod a vércukrot, hamar éhes leszel, és ez éppen az egyik probléma.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#28) Coccolino_O válasza Cyberpunk (#25) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Van alapja, de szvsz az emberi egészség megfizethetetlen kategóriába esik. Erre sokan akkor fognak rájönni, amikor már nem 20 évesek, hanem 50 v. 60, és mindenféle gyógyszerrel kezelhető betegségük lesz. Nos, aki cigizik (mennyien is vannak, ugye?), annak nem hiszem, hogy megerőltető lenne ugyannyit elkölteni normális étkezésre, mint a káros szenvedélyére. Aki megtudja magának engedni ezt a luxust (mit fogok majd kapni :D), az megtudna magának mást is engedni, helyette. Sajnos sokan vannak olyan helyzetben, akik tényleg nem tehetik meg, hogy helyesen táplálkozzanak, bármennyire is szeretnék. :(((

Igen, a vaj drágább, mint a margarin. Igen, a teljes kiörlésű kenyerek kétszer v. háromszor drágábbak mint az 1kg-s fehér kenyér, amit megveszel bármelyik pékségben. Ahogy drábább 1kg csirkemell filé is , mint az 1 kilós tesco párizsi. Amihez drágább alapanyagok és/vagy drágább előállítás szükségeltetik, az bizony mindig is drágább lesz.

#27 erdoke: Nem, de miből gondoltad ezt? :)

[ Szerkesztve ]

(#29) petipetya válasza Cyberpunk (#26) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azt leírtad hogy mit kerülsz. Mint laikus kérdem, hogy mit jelent mindez a gyakorlatban? Milyen konkrét reggelit, ebédet és vacsorát tudsz ajánlani?

"nincs rá lezsóidő"

(#30) erdoke válasza Coccolino_O (#28) üzenetére


erdoke
titán

Neten hajlamosak az emberek mindig a másikat személyileg támadni, ahelyett, hogy azzal foglalkoznának, amit mond.

Sajnos a teljes kiőrlésű kenyerek glikémiás indexe is azonos vagy magasabb, mint a cukoré. :( Arról nem is beszélve, hogy mennyi a teljes kiőrlésű liszt egy átlag áruházi kenyérben, amire ráírják, hogy teljes kiőrlésű...

Egyébként fontos különbséget tenni az egészséges ember táplálkozása, amivel legalább szinten szeretné tartani az állapotát, és a már felborult hormonális egyensúllyal küzdők szüksége között. Utóbbi esetben szigorúbb beavatkozásra van szükség, hogy a normál kerékvágásba visszakerüljön a szabályozás.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#31) Syl


Syl
nagyúr

Hol a feliratkozás gomb a cikksorozathoz? :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32) Coccolino_O válasza erdoke (#30) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"Sajnos a teljes kiőrlésű kenyérnek glikémiás indexe is azonos vagy magasabb, mint a cukoré. :( Arróo nem is beszélve, hogy mennyi a teljes kiőrlésű liszt egy átlag áruházi kenyérben, amire ráírják, hogy teljes kiőrlésű."

Azt nem tudom, hogy mennyi a glikémiás indexe, de azt biztosan tudom saját tapasztalból is, hogy a tk. kennyér jobban eltelíti az embert, és nem fog libikókázni az ember vércukorszintje, tehát nem fog enni fél óra múlva megint valami "finomat". 200g tk kenyér, zöldségek, egy kis fehérje, és 2 óráig rá sem tudok nézni a kajára.

Nem az átlag áruházi kenyérből indulok ki, mert én sem ott szoktam venni, hanem spéci (bio) boltban. Interneten rengeteg trükköt lehet olvasni, hogyan lehet egy kenyeret egészségesebbnek feltünteni, mint amilyen valójában. Igen, sajnos jellemző, hogy az áruházi tk. kenyér nyomokban tartalmaz tk. lisztet is... :U

[ Szerkesztve ]

(#33) Cyberpunk válasza petipetya (#29) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Reggelire mostanában zabpelyhet eszek, de nem az izésített szarokat, ha nem natúr zabpelyhet, ezt tej + némi gyümölcscsel felturbózva fogyasztom el reggelire. Az izésítésen lehet változtatni, hogy ne legyen unalmas. Ma például egy kis darált dióval izésítettem. :)

Tízórai mondjuk egy alma.

Ebédre gyakorlatilag ugyan azt, mint a család többi tagja, csak kevesebbet, és ha kell hozzá, akkor teljes kiőrlésű kenyér. Sajnos apám cukorbeteg, így az ételeink általában ennek jegyében készülnek el, szóval eleve diabetikusabb jellegű kaják vannak.

Uzsonnára vagy valami gyümölcs, vagy egy-két keksz egy teával.

Vacsora zöldség, párolt zöldségkeverék, kenyér pirítva, vagy pirítatlanul kevés félzsíros sajttal, mellé uborka, paradicsom, vagy paprika.

Sajnos én édesszájú is vagyok, és néha becsúszik kis sütemény, vagy ebéd utáni palacsinta, fánk, általában mindig van valami, de ezeket is lehet enni, felesleges a nagyon nagy szigor magunk felé. A titok nyitja a mértékletesség.

Coccolino_O: engem a barna kenyérnek kikiáltott dolgok zavarnak a legjobban. Az embernek az ugrik be, hogy "néda barna egészséges", az a fenéket, csak színező anyag. :D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#34) erdoke válasza Coccolino_O (#32) üzenetére


erdoke
titán

A Sydney-i egyetemnek van egy nagyon jó oldala, ahol hatalmas GI adatbázist üzemeltetnek. A glükóz=100 skálán a répacukor ugye 65. A fehér kenyerek tipikusan 75-85, míg a teljes kiőrlésűek 65-75 között vannak. A GI ugye a vércukor emelő hatás.

(#33) Cyberpunk
Jaj, ezt még olvasni is rossz. :))
Ma még csak egy golyóálló kávét és egy adag dinnyét ettem, lassan ideje valami komolyabbat. Mondjuk 45 deka tejföl egy csomag pármai sonkával, egy marék dióval és egy zöld csípős paprikával valamivel jobban hangzik. ;)

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#35) petipetya válasza Cyberpunk (#33) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, elmentve. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#36) Cyberpunk válasza erdoke (#34) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az én életvitelemhez a napi 3000 kcal javasolt. Mint írtam aktív sportolás van, napi szinten sportolok. :D De nem számolgatom a kalóriákat, annyira nem vagyok megszállott. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37) Coccolino_O válasza petipetya (#29) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nem írom, én mit eszek, mert mindenkinek magának kell megtalálnia azokat az ételeket, amiket szeret és nem egészségtelen.

Azokat érdemes keresni, amik nem v. alig feldolgozottak. Rizs (barna v. sima; megoszlanak a vélemények), tészta(tk v. sima; szintén ahol a part szakad), tk. kenyér, zabpehely, ezek a reform gabonák (kuszkusz, bulgur, köles, stb.) is finomak, és fényévekkel jobbak, mint az átlagember által fogyasztott pékáruk tömege.

Hús terén a sovány húsokat részesítd előnyben. Csirkemell filé, sertésnél a comb és karaj is simán belefér ebbe a kategóriába. Hal is mehet nyugodtan, ha szereted. De ha netalántán tarját ennél egy kis krumplival meg csalamádéval, abba sem fogsz belehalni. :D Marha ugyanez, csak mértékkel kell enni, persze.

Zöldségből minnél többet, 30 dkg naponta nyugodtan mehet, annyi rostot szerintem csak töménytelen mennyiségű gyümölcsből v. zöldségből tudnál bevinni, hogy gátolja az ásványi anyagok felszívódását. Gyümölcsök terén is érdemes mértékletességet tartani, napi 50g gyümölcscukrot nem szabad(na) átlépni.

A rettegett zsír. Nos, én azon a véleményen vagyok, hogy túlzó a telített zsírokkal szembeni félelem, és másrészt kell is a zsír, mert nélkülözhetetlen az emberi szervezet számára. Mértékkel érdemes enni telített zsírokat tartalmazó ételeket, lehetőleg egyszeresen és többszörösen telített zsírokból minnél többet. Olajos magvak fogyasztása pl. elsőrangú ilyen szempontból, és mellesleg finomak is. De zsír terén Erdőke nálam sokkal többet tud, várjuk meg, mit mond ő.

(#38) erdoke válasza Cyberpunk (#36) üzenetére


erdoke
titán

Sokat kell majd ismételgetnem: egy kalória zsír nem egyenlő egy kalória szénhidráttal, ahogy egy kalória fehérje is sokkal többet jelent az élő szervezetnek, mint a belőle elméletben kinyerhető energia.
A bevitt névleges energia hasznosulása (vagy éppen nem hasznosulása!) pedig már egy egészen más szintű elemzést igényel.

(#37) Coccolino_O
Azt hittem, a nem is új aláírásom elég árulkodó abban a tekintetben, mit gondolok. :)
Szerintem a gabona áztatás és fermentálás nélkül nem természetes tápláléka az embernek. Ha egy búzamezőt látok, sok minden eszembe jut, csak az nem, hogy ennek kellene a táplálékunknak lennie. A disznónak is akkor adunk gabonát, ha hizlalni akarjuk, nem pedig ún. húsdisznót előállítani. Dédnagyapám parasztemberként ezzel tökéletesen tisztában volt ezelőtt 70 évvel is...
A finomított cukor pedig alig száz éves történelemmel bír, már ami a nagy többség hozzáférését illeti.
A zsírokkal semmi baj nincs, amennyiben nem tolódik el durván az arányuk (telített-telítetlen, utóbbin belül egyszeresen- és többszörösen) valamelyik irányban. Okosok szerint 1:1,3:1 arányban kellene ezeket fogyasztani. A mennyiségük lényegtelen, tetszés szerint fő energiaforrásként.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#39) Cyberpunk válasza Coccolino_O (#37) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja a zsírok azok egy kissé túl vannak misztifikálva.

Nekem az ilyen áltudományos dolgok verik ki a biztosítékot, mint a paleo. Ne arrafelé keresgéljetek! :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#40) Cyberpunk válasza erdoke (#38) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nos azért nem írtam le mindent pontosan, hogy mit eszek és mennyit. ;) tudom hogy nem mindegy mit nézünk!

Más amúgy nekem már csak egy problémám van, egy kis maradék úszógumi hasi tájékon. arra kéne gyúrnom, hogy lemenjen. Ide kevesebb szénhidrát kéne, azért megyeeget lefelé szép lassan így is. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#41) erdoke válasza Cyberpunk (#39) üzenetére


erdoke
titán

A Paleoban sok igazság van, de egyrészt már annyi irányzata létezik, hogy követni se lehet, másrészt bármilyen diétát a mai lehetőségekhez kellene igazítani. Ráadásul figyelmen kívül hagyják, hogy a barlangi idők óta mennyi mindenhez alkalmazkodtak embercsoportok szerte a világban, illetve mennyi mindent felfedezhettek, ami jó lehet. Pl. a savanyú káposztát, vagy a görög joghurtot.

Re #40
Ha apukád cukorbeteg, remélhetőleg nem sok szénhidrátot eszik, mert különben nem lesz jó vége... Egyes vagy kettes típusú (született vagy szerzett)?

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#42) Fr0z3n válasza Cyberpunk (#33) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nem akarok a 33-as hsz-be beleszólni, de ez a kaja valahogy nem illik a király-polgár-szegény elrendezésbe.

Más: Mi a véleményetek arról, ami egy időben "divat" volt. Mégpedig az, hogy 5 vagy 6 (ki hogy ismeri) óra után nem szabad enni, mert csak lerakódik. Vélemény?

(#43) angyalpc2: Ne is mond, fél óra kocsi mosás + 3 óra waxolás. Most végeztem nem rég. Halál....

[ Szerkesztve ]

(#43) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Úgy 4-6 kg van rajtam pluszban (örülnének ennyienk sokan, de nagyon meglátszik rajtam hastájékon) +ernyedt felső izomzat, és érzem hogy sportolni kéne, de lusta dög vagyok.

ilyen melegben meg...teljes agyhalál.

tuti hogy a munkahelyemtől hízok.

A stressz miatt rájárok minden szarra...a cukorhiány miatt meg

Volt időszak mikor napi 2 energiaitalt vágtam be....kellett mert nem bírtam volna túlélni napot 10-12 óra munka mellett.
A másik a cukrozott automatás kávé.

[ Szerkesztve ]

(#44) Cyberpunk válasza erdoke (#41) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen, a gond vele a genetikai magyarázat, hogy a génjeinkbe kódolva van az, hogy mit ehetünk, és mit nem.

Gyógyszert szed, de az egyik lábát elvesztette sajnos egy orvosi műhiba következvén, ami a cukorbetegséghez köthető végső soron.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45) #72042496 válasza Fr0z3n (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor is lehet, sőt, érdemes enni valami könnyűt (rostosat, fehérjedúsat, de pl. a lenmagolajat is javasolják, hogy jót tesz).

De szerintem már az is egy lépés, ha nem olyat vacsizik az ember amitől aztán sárkányosat álmodik, és még másnap reggel is tele van tőle. :)

(#47) Fr0z3n: Olyasmire. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) Cyberpunk válasza Fr0z3n (#42) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem sem, de ezen én nem akadok fent, működik jól láthatóan. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#47) Fr0z3n válasza #72042496 (#45) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Itt arra gondolsz, hogy lehet, nem kéne este 11kor egy adag hideg disznópörinek nekiülni fehér kenyérrel? :DDD

(#46) Cyberpunk: Én felakadok :DDD (az örök troll ;] )

(#48) Coccolino_O válasza erdoke (#38) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Szénhidrát is kell a szervezetnek. Ha viszont azt nézzük, hogy a ch minimalizálása melett nem igen ugrál a vércukrod, a szervezeted sokkal kevesebb inzulint választ ki, akkor lehet, hogy ilyen téren egészségesebb a modelled.

Cyberpunk: A paleo nagyon drága, és csak az igazán jómódú emberek engedhetik meg maguknak. 1kg mandulaliszt 4 ezer forint, és ez még csak a jéghegy csúcsa... Most ez a divat, az újgazdag körökben. :U

Fr0z3n: Lehet enni este 6 után, csak nem mindegy, hogy mit. Zöldség és fehérje mehet, minimális szénhidrát mellett. Csak azért sem jó bezabálni éjszakára, mert a szervezeted már átáll az éjszakai pihenésre, és ezzel is magyarázható, hogy reggel miért ébrednek fáradtan az emberek, ha jól bekajálnak este. S persze, miért híznak el annyira.

[ Szerkesztve ]

(#49) erdoke válasza #72042496 (#45) üzenetére


erdoke
titán

Legjobban a fehérje laktat, aztán a zsír, és végül a szénhidrát. Persze fajtája is válogatja némileg. Bocs, az alkoholt kifelejtettem, valójában az kullog a sor végén. :D
Ebből értelemszerűen következik, hogy a fehérje és a zsír keveréke nagyon laktatós, de a fehérje és szénhidrát sokkal kevésbé. Ehhez jön még a korábban említett vércukor ingadozás, ami a lejtőn igencsak kelti az éhségérzetet.
Ha nem befolyásolja negatívan az alvás minőségét, szerintem nincs nagy gond az esti jóllakással. Viszont ha reggel nem éhes valaki, akkor ne egyen!

(#48) Coccolino_O
Szigorúan tudományos vonalon külső szénhidrátra nincs szüksége a szervezetnek. Szőlőcukrot (glükózt) a máj, a vesék és a belek is tudnak szintetizálni tejsavból, glicerolból és bizonyos aminosavakból (és néhány kevésbé jelentős forrásból). Nyilván ebből is látszik, hogy fontos, de szigorúan véve éppen emiatt nem esszenciális. Mindenki hallot már esszenciális aminosavakról, esszenciális szénhidrát viszont nem létezik. :N

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#50) petipetya válasza Coccolino_O (#37) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.