Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Ööö hát nem tudom. Szerintem használhatatlan. Mindegy milyen célra. Vagy ha valamire mégis jó lenne, akkor arra meg túl drága.
Nagyon jól mehet az Epsonnak ha képesek elk...ni ennyi pénzt ilyen hülyeségekre. Vagy lehet épp rosszul megy és nem tudnak megfizetni egy értelmes R&D részleget hogy ne ilyen ba...omságokat dobjanak piacra. :U

(#2) h-yle


h-yle
addikt

Akinek pont ez kell az biztos örül, hogy végre kapni.
Mindenki más nevében: LOL

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#3) macman507


macman507
aktív tag

Az ilyenek biztos jót tesznek a szemnek egyébként :U

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#4) elefant válasza Dany007 (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

és ez már a második generáció.....

(#5) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Elég gyengusznak tűnik. Persze a próbálkozás önmagában üdvözlendő.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#6) #09819904


#09819904
törölt tag

Kijevben láttam smartglass alapú műtétet. Volt egy bénult professzor aki agyban még egészséges maradt, és Ő vezette le a műtétet utasítással, mivel az optikán keresztül, az okosszemüvegen premierbe látta azt amit egy monitoron elmondása szerint nem biztos, hogy észrevett volna. Márpedig egy PhD kijelentése csak jelent valamit!
Emellett viszont hangutasítással több dolgot is eltud látni. Példa erre egy másik műtét amit ugyanígy kezdtek és menet közben jött a szemüvegre a push értesítőben egy jelzés, hogy az adott beteg allergiás XY készítményre. Mire egy telefonon átér, vagy e-mailt mire néznek az azért egyes esetekben már késő lehet. Jó, nyilván a szemüvegre küldött infó is késhet. De nem mindegy, hogy premierbe látja, mert 1 sorban ott van előtte, vagy pittyeg egy mobil, aztán később látják.

Szóval igenis van ennek jövője! Képzések is vannak külföldön ahol már okosszemüveggel tanulnak.

(#7) Fryskitt válasza #09819904 (#6) üzenetére


Fryskitt
addikt

Létezik ilyesmi, Da Vinci géppel. Ez a kijevi eset inkább a kvázi tiltott emberkísérlet kategóriájának tűnik....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#8) #09819904 válasza Fryskitt (#7) üzenetére


#09819904
törölt tag

Da Vincit Hongkongban használnak. Baromi jó működés közben! Persze a felügyelete sem piti, az tény.
Semmilyen tiltott emberkísérletről nincs szó! Elég rendesen felügyelik a dolgokat és mindent naplóztatnak is. Így aztán hamarabb lehet rostálni a direkt műhibát és a mondhatni véletlent.

(#9) J97


J97
tag

Megfelelő alkalmazás esetén azért csak jó valamire.

[link]

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#10) Seirus


Seirus
tag

Typoo: Minden egybevéve a vezérlőegység súlya 124 gramm. -> Mindent

Telefonszám adatlapomon.

(#11) Fryskitt válasza #09819904 (#8) üzenetére


Fryskitt
addikt

Egész Európában....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#12) #09819904 válasza Fryskitt (#11) üzenetére


#09819904
törölt tag

Csak egy helyet írtam ahol élő egyenesben láttam. :)

(#13) Komplikato


Komplikato
veterán

SEER AR
Nagy látószögű (110 fok) AR kijelző és personal monitor, katonai taktikai kijelzők mintájára, garázs projektből, kemény 99 dollár. Értem én, hogy az Epson Moverio kisebb, szebb, jobb, de használhatóságban nekem NEM tűnik versenyképesnek.
Az Epson cuccból eddig csak a külön fejlesztett orvosi upgrade plusz szoftver tetszett, de azt meg bármilyen AR cucchoz lehetne használni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#14) Dany007 válasza #09819904 (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Ez annyira elszigetelt egyedi példa, hogy ezzel kár érvelni a smartglass mellett.
Persze én sem ezek ellen beszéltem, hanem konkrétan ezen termék ellen, mely kb semmire való. Amire mégis, ott meg könnyen lehet hogy az android rendszer lenne a szűk keresztmetszet. Én legalábbis nem bíznék semmi műtétit egy ilyen OS-re.

Ha mindenáron ilyen kell, akkor ott van a Google Glass. Az sem egy hanyattesés de mégis megbízhatóbbnak, kiforrottabbnak és amire való arra használhatóbbnak tűnik.

(#15) #09819904 válasza Dany007 (#14) üzenetére


#09819904
törölt tag

Wyomingban pont volt egy sebészeti és plasztikai konferencia, ahol a Glass-ra fejlesztenek. Mondjuk vicces volt az alap indoklás, miszerint (idézem): "Convenient.". :D

(#16) Dany007 válasza #09819904 (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Na de az a Glass. Épp ezt mondtam én is. Hogy az azért ki van találva rendesen. És nem kell menet közben az ember zsebében lévő telefonméretű valamit taperolni. Tehát amit mondtam nem általánosságban az okosszemüvegekre értettem, hanem konkrétan erre az Epsonra.

(#17) davidsone


davidsone
addikt

ezt sem venném fel az utcán az biztos ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#18) BatchMan


BatchMan
senior tag

Ha ezzel filmet akarok nézni, akkor kell keressek egy nagy fehér foltot (pl. mozivásznat), vagy egy matyó terítőn merengve is látom a filmet?

(#19) Tamás9x válasza #09819904 (#6) üzenetére


Tamás9x
őstag

"Márpedig egy PhD kijelentése csak jelent valamit!"

Kb a nagy semmit..:)

Egy komolyabb 4k-s monitoron inkább többet látna mint egy ilyen kis kutyagumi felbontáson ez nem érv..:f marketing bullshit.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#20) caindwan válasza Komplikato (#13) üzenetére


caindwan
tag

Ez már érdekesebben néz ki, de mégis csak horror szereplőket vetíteni ilyenre "a szobában" :DDD

(#21) Balu972


Balu972
aktív tag

szemüvegeseké a jövő? :DDD

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.