Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabancs


gabancs
addikt

"Állítása szerint a Lumia 640 egy elérhető árú „csúcskészülék", "

Ezek az emberek mit szoktak szívni?

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nekem továbbra is túl direkt, tolakodó csiricsáré színes ez a "modern UI". A neten néha látok egész jó szolidabb, harmonikusabb modern UI elképzeléseket, de mindről kiderül, hogy nem gyári, hanem tehetséges amatőrök fantáziája és keze munkája. A Microsoft is felvehetne néhány ilyen külsőst is és persze elfelejthetné a vállalhatatlan színes telefonokat is. Nincs bajom a színekkel, de valahogy a többsége túl harsányra sikerül. Anno a HTC-nél voltak egész jó kétszínű megoldások. (8C-8S)

Most Lumia 800-am van, de nem látok arra sok esélyt, hogy WP-s telefon lesz a következő.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) es1


es1
csendes tag

Én szeretem a lumia 830-as telefonom,s várom már a windows 10-et,még ha kicsit többet is kell várni rá.A lumia 640xl készüléket picit nagynak tartom.

(#4) HaZse válasza es1 (#3) üzenetére


HaZse
őstag

Én a múlt héten kipróbáltam a Lumia 830-asomon.

Háát hogy is mondjam. Eléggé kezdeti státuszban volt. Bár volt benne némi pozitív dolog is. Pl. a tárcsázó már tud a gombok alapján neveket is keresni.

De a betűméret nagyon apró és az a világosszürke háttlr alatt lévő fehér betűk sem éppen eléggé olvasható.

Kipróbáltam, élveztem, majd visszatettem a 8.1-et az Update 2-vel. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#5) Gasd Tasd


Gasd Tasd
újonc

"Állítása szerint a Lumia 640 egy elérhető árú „csúcskészülék"" A 830-ra nem ezt mondták? :)

(#6) Воланд válasza Gasd Tasd (#5) üzenetére


Воланд
titán

az "affordable flagship" volt ez meg "very affordable high-end device". :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) Pearce válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


Pearce
aktív tag

"és persze elfelejthetné a vállalhatatlan színes telefonokat is. Nincs bajom a színekkel, de valahogy a többsége túl harsányra sikerül. "

Szerintem sokkal jobban néznek az ilyen színes telefonok, mint az unalmas fekete vagy fehér színűek.
830-as is narancs vagy zöld hátlappal baromi jól néz ki.

(#9) Burt1793 válasza #32839680 (#8) üzenetére


Burt1793
veterán

Azért tavalyi csúcskészüléknek elmegy. Azon kívül, hogy wp van rajta csúcstelefon. ;]

(#10) gabancs válasza Burt1793 (#9) üzenetére


gabancs
addikt

A Snapdragon 400 soha nem volt csúcs

(#11) Burt1793 válasza gabancs (#10) üzenetére


Burt1793
veterán

800as van a 930-ban.

(#12) HaZse válasza gabancs (#10) üzenetére


HaZse
őstag

Legalább megnézted volna, hogy milyen HW is van egy Lumia 930-ban.

A Lumia 830-ban viszont Snapi 400-as van. De az nem is volt csúcshardveres teló.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#13) gabancs válasza HaZse (#12) üzenetére


gabancs
addikt

Szerinted! De az MS szerint az volt.

(#14) HaZse válasza gabancs (#13) üzenetére


HaZse
őstag

Mikor? Mert én nem emlékszem ilyenre, hogy azt mondta volna, hogy ez egy csúcsteló.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#15) chipesz válasza HaZse (#14) üzenetére


chipesz
őstag

Affordable flagshipként emlegették.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#16) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

"Állítása szerint a Lumia 640 egy elérhető árú „csúcskészülék""

Mondjuk ha a Lumia 830 a maga Snapdragon 400 chipjével lehet "affordable flagship", akkor végülis miért pont ez ne lehetne?

Viccen kívül: Most a Microsoftnál dolgozó khm... "mérnökök" vagy nagyon retardáltak, vagy csak úgy gondolják, hogy 2006-ot írnak. :W esetleg mindkettő...

A 640 éppen csak beleesik a középkategóriába, vagy a Microsoft ezt érti elérhető árú csúcskészüléknek?

Komolyan kíváncsi lennék rá, hogy mondjuk az ő definíciójuk szerint egy "regular smartphone" mit takarna?
Bár van egy sejtésem, hogy az kb. a 2003-as iPaq-m alatt lenne valamivel tudásban... :U

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17) Oppenheimer válasza sz.balazs.95 (#16) üzenetére


Oppenheimer
veterán

nem a mérnökök viszik a marketinget

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#18) Burt1793 válasza sz.balazs.95 (#16) üzenetére


Burt1793
veterán

Mindenhonnan az folyik, hogy a WP alá nem kell hardver, akkor ez miért nem lehet csúcsteló? Az iphone 6 is csak HD kijelzőt kapott. :D

(#19) HaZse válasza chipesz (#15) üzenetére


HaZse
őstag

Köszi.

Ezt nem tudtam. Még szerencse, hogy engem nem szokott megfogni ez az un. "flagship" akarom mondani csúcstelefon baromság.

Nekem az a lényeg, hogy működjön egy telefon és szolgáljon ki.

Engem nem tud izgalomba hozni az X mag és Y ram a hozzá lévő Z ppi-s kép.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#20) sz.balazs.95 válasza Burt1793 (#18) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

"Mindenhonnan az folyik, hogy a WP alá nem kell hardver"

Na ez a másik, amitől a falnak megyek.
Az egy dolog, hogy magának a rendszernek nem kell hardver (amúgy kell, de ez részlet kérdése...) nade manapság 1. Ki az, aki szigorúan csak az OS-t használja? 2. Az miért akar okostelefont?

Meg másrészt marhajó, hogy a WP töredék hardverrel is elvan egy androidhoz képest, csakhogy egy x poligont, HD textúrákat és egyebeket tartalamzó játék az WP-n is ugyanazt a mennyiséget tartalmazza belőlük, mint droid esetében.

De ez csak egy megközelítés.
Abszolút a közeljövő az, hogy win32 appokat sorra fordítanak majd le modern app formájában, és azokat rendre elérhetővé teszik mobilon, amit a Continuum segítségével majd gyönyörűszépen fog tudni a user használni, mintha egy PC lenne. Egy mobilon!

Na ilyen környezetben a Snapdragon 400 kb. lószart se érne.

Ráadásul iOSről és Androidról jövő appok hada fog jönni, és amik már ott is erősebb hw-t igényeltek, azok Win10 alatt úgy fognak szenvedni, hogy öröm lesz nézni.

Aztán majd lesz itt anyázás, hogy mi az, hogy egy WP nem betinstabil.
Ja, hogy x teljesítményű SoC-ból a Windows sem tud 6x teljesítményt kihozni? hát, ez van... :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#21) Burt1793 válasza sz.balazs.95 (#20) üzenetére


Burt1793
veterán

win32-es alkalmazást snapi 810-zel se szeretnék futtatni... legyen szépen mindenhez mobilos alkalmazás, kb van is, nekem meg is felel, azért van wp-s telefonom. PC-s windowsos szarul megírt alkalmazásokhoz kell a 64 bites processzor és az i7-es. ;]

(#22) sz.balazs.95 válasza Burt1793 (#21) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Pedig ez a jövő:

Fogod a Win10-es mobilod, bepöccinted a miracastot, rácsatlakozol a TV-re/monitorra, Bt billenytűzet + egér elő, és ott egy komplett munkaállomás, tokkal vonóval, amire csak szükség van.

Ez szerintem minimum olyan jelentőségű, mint ami annak idején az első iPhone volt.
(bár én szívem szerint raknék rá egy 10-es szorzót, mert kb. akkora a difi a Continuum javára.)

Alapjaiban megreformálja az egész okostelefon piacot, az okostelók megítélését, felhasználási körét, stb. és még sokáig lehetne sorolni, hogy a Continuum miért olyan nagyszerű dolog, erre ilyen S400-as komolytalanságokkal hülyítik a népet.

Komolyan, agyvérzés, amit ezek csinálnak.

Mindegy, ha nem csal pletyka a Cityman, és tényleg úgy, és abban a formában jelenik meg, mint ahogy kiszivárgott (erre mondjuk nem feltétlen van esély, de azért reménykedek...) akkor én azt szépen megveszem, és onnantól minden ilyen baromság magasról le lesz szarva, amit ezek csinálnak.

De az vicces lesz, amikor átlagjózsi megveszi a rezisztívkijelzős ultra goddamn-affordable flagship Lumia 145-öt, aztán csodálkozik, hogy nem hogy a Continuum, de még a home screen sem lesz gyors és folyamatos.

És akkor ugyan abba a hibába esnek bele, mint amit a Google csinált: túlságosan lementek, és ez eléggé megtépázta az Android megítélését.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#23) hapakj válasza sz.balazs.95 (#20) üzenetére


hapakj
aktív tag

Na ilyen környezetben a Snapdragon 400 kb. lószart se érne.

Ezt milyen gyakorlati tapasztalatok alapján állítod? :U

Ráadásul iOSről és Androidról jövő appok hada fog jönni, és amik már ott is erősebb hw-t igényeltek, azok Win10 alatt úgy fognak szenvedni, hogy öröm lesz nézni.

Aztán majd lesz itt anyázás, hogy mi az, hogy egy WP nem betinstabil.

Azért ez nem ilyen egyszerű. Egy jobban felparaméterezett runtime bár nem fogja jobban futtatni az alkalmazásokat, de sokkal gördülékenyebb rendszer beonyomását kelti. Egy nagyon megterhelő szoftver sem fogja befagyasztani a telefont. Androidon már tapasztaltam hogy több másodperc telt el egy alkalmazásból főképernyőre való kilépésre. iOS-en és WP-n még soha. (2011-es flagship android telefonról van szó...)

Az iPhone-okban is csak 2 mag van és kevés ram, mégis sikeresen futtat nagyon komoly alkalmazásokat. (És az OS is kevesebb mint a RAM felét biztosítja az aktív alkalmazásnak, ha ezt átlépi könyörtelenül kilövi)

Legnagyobb "hátránya" a WP-nek a gyengébb típusú adreno-k.

(#24) HenkStockton válasza Burt1793 (#21) üzenetére


HenkStockton
csendes tag

+1

(#25) Воланд válasza sz.balazs.95 (#20) üzenetére


Воланд
titán

ennek a win32-ot leforditanak modern appra azert fuss neki meg egyszer. semmi ilyesmi nem tortenik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26) Burt1793 válasza sz.balazs.95 (#22) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez nem lesz egy jó ideig a jövő. Gondolj bele, hol van egy szaros snapi 810 vagy legyen 820 (vagy a samsung saját exynos-a, ami most többet tud) az én lassan 4 (NÉGY) éves i7 2600k-mhoz és a másfél éves ati 280x-emhez, meg az ssd-hez? Ja és ezek egy nagy házban, jó hűtéssel vannak ellátva. Milyen minőségromlás lenne már, ha itthon a 4k-s kijelzőket egy ilyen kis gyenge telefon soc próbálna kihajtani? Persze nekem mindegy, nem használnám ilyenekre.
A 930 a miracastot tudja, nem is rosszul, fhd-s tv-re ki lehet rakni a képet, de ott már meg-megakad és komolyabb dolgoknál érezhetően ront a minőségen. Pedig csak egy youtube videót indítok el vagy az IE-ben megmutatok valamit a népnek. A PC még sokáig jóval erősebb lesz, kisujjból hozza amit kell.

(#27) sz.balazs.95 válasza hapakj (#23) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

"Ezt milyen gyakorlati tapasztalatok alapján állítod? :U"

Az alapján, hogy a WP 8.x appok már most a plafont rugdosság a teljesítményt tekintve.

Másrészt meg ne ragadjunk már meg egy szinten, csak mert valami idióta kitalálta, hogy a WP-hez ez meg ez a hardver is elég. :U

"Azért ez nem ilyen egyszerű. Egy jobban felparaméterezett runtime bár nem fogja jobban futtatni az alkalmazásokat, de sokkal gördülékenyebb rendszer beonyomását kelti. Egy nagyon megterhelő szoftver sem fogja befagyasztani a telefont. Androidon már tapasztaltam hogy több másodperc telt el egy alkalmazásból főképernyőre való kilépésre. iOS-en és WP-n még soha. (2011-es flagship android telefonról van szó...)"

Ja, helyette lehet majd bámulni a szaladgáló pontokat.
Sokkal jobb tényleg. :C

"Az iPhone-okban is csak 2 mag van és kevés ram, mégis sikeresen futtat nagyon komoly alkalmazásokat."

Azért, mert ott a GPU-ra gyúrtak rá nagyon, illetve annak a kihasználására.
Illetve ott ha egy appot a háttérbe raksz, onnantól az gyakorlatilag nem vesz el a RAM-ból.

Ez a gyakorlatban azt jelenti viszont, hogy mondjuk böngészek, félrerakom, nekiállok játszani, majd mikor visszamegyek, akkor rendre vissza kell töltenie az adott appot, ami viszont sebességvesztés.
Oké, hogy gyönyörűszép animációkkal próbálják ezt elfedni, akárcsak a WP esetében, de attól még érezhető, hogy nem gyors.

Meg azt is vegyük már figyelembe, hogy egy flagship attól (is) flagship, hogy időtálló.
Namármost az nem flagship, ami ha jön egy új főverzió az OS-ből, akkor annak a funkcióit csak részlegesen kapja meg.

Lényeg a lényeg: Ezt még nagyon sokáig lehetne ragozni.
Egy dolog viszont tény: Ennek a végtelenül kicentizett hw, és pláne annak a flagshipként való hívásának kb. tűzzel-vassal üldözendő dolognak kéne lennie.

(#25) woland_y2k:

4 'forrásból' lehet Win10-re appot írni:

- Win32 appból,
- webes appból (gyak. a Firefox OS féle HTML5/Js)
- Android
- iOS

Hol itt a kérdés?

(#26) Burt1793:

Az az igazság, hogy az ARM SoC-ok kissé alá vannak becsülve teljesítmény terén.

Egy Snapdragon 800 kb. a Bay Trail-T szintjét hozza, ami alapvető PC-s feladatokat képes ellátni.

És ez a SoC már a múlt!

Akkor ki lehet találni, hogy egy 808 vagy 810 pl. mire képes.

Nem azt mondom, hogy egy ilyen PC képes kiváltani egy i7-es konfigot, de hogy a jelenlegi okostelóknál messze túlmutat, az egészen biztos.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#28) Khan13 válasza sz.balazs.95 (#22) üzenetére


Khan13
senior tag

A pofáraesés ott lesz, hogy egyik most elérhető telefon sem tudja a Continuumot. Képet kitenni külső kijelzőre igen (ott vigyorog majd egy 100 cm-es telefonos felület), de nem azt, amit most mutogattak. Ma az Ignite-on már kiemelte Belfiore is, hogy amit látunk, az egy szimuláció.

(#25) woland_y2k:
Ha jól emlékszem, valami App-V alapú megoldást fognak használni rá. Szóval a win32-es alkalmazás kap egy konténert maga köré vagy ilyesmi.

Mielőtt valaki az Intel x86 alapú telefonoktól várja a megváltást, Gabe Aul Twitteren írta, hogy azokkal sem lesz olyan "zsebPC" amit sokan várnak, hogy ténylegesen teljesértékű PC-t kapjon az ember, ha rácsatlakoztat mindent.

(#29) hapakj válasza sz.balazs.95 (#27) üzenetére


hapakj
aktív tag

Másrészt meg ne ragadjunk már meg egy szinten, csak mert valami idióta kitalálta, hogy a WP-hez ez meg ez a hardver is elég. :U

Szerintem se, de az ár/érték arány szerintem rendben van.

Ja, helyette lehet majd bámulni a szaladgáló pontokat.
Sokkal jobb tényleg. :C

Ez szubjektív. Én szivesebben bámulok szaladgáló pontokat, minthogy a telefonom nem reszponzív.

Ez a gyakorlatban azt jelenti viszont, hogy mondjuk böngészek, félrerakom, nekiállok játszani, majd mikor visszamegyek, akkor rendre vissza kell töltenie az adott appot, ami viszont sebességvesztés.
Oké, hogy gyönyörűszép animációkkal próbálják ezt elfedni, akárcsak a WP esetében, de attól még érezhető, hogy nem gyors.

Android sem mindig gyors, cserébe van amikor egyáltalán nem válaszol :D

Egy dolog viszont tény: Ennek a végtelenül kicentizett hw, és pláne annak a flagshipként való hívásának kb. tűzzel-vassal üldözendő dolognak kéne lennie.

Szerintem sem flagship az biztos, de a hasonló árkategóriájú Androidokhoz képest nekem valahogy sokkal inkább egy egységesebb használható termék érzését kelti.

[ Szerkesztve ]

(#30) sz.balazs.95 válasza Khan13 (#28) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ezt tudom. Pontosan ezért várok a Win10-es felhozatalra, és csak utána váltom a Lumia 820-am.

(#29) hapakj:

"Szerintem se, de a ár/érték teljesítmény szerintem rendben van."

De a hajamra kenhetem az ár/érték teljesítményt olyan esetekben, amikor egy adott feladat bőven túlmegy mondjuk egy S400 maximum teljesítményén.

"Ez szubjektív. Én szivesebben bámulok szaladgáló pontokat, minthogy a telefonom nem reszponzív."

Én viszont szívesebben bámulok olyan felületet, ami trükközés nélkül gyors.
Az nekem tök mindegy, hogy 5 mp-re kifagy a telefon, vagy 5 mp-ig bámulom a pontokat: a végeredmény mindkét esetben 5 mp várakozás.

"Szerintem sem flagship az biztos, de a hasonló árkategóriájú Androidokhoz képest nekem valahogy sokkal inkább egy egységesebb használható termék érzését kelti."

De miért kéne az Androidnak folytona mércének lennie?

Én azt várnám már, hogy végre ne az legyen, hogy az Androidhoz méregetik magukat a WP-nél, hanem kigondolnak valami előremutatót, és annak a leghető legjobb megvalósítására törekednének.

Az nem fejlődés, hogy egy másik OS után 'loholnak'... :(

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#31) Воланд válasza Khan13 (#28) üzenetére


Воланд
titán

a win32-es alkalmazasok a store-ban megint egy teljesen mas tema. azok csak es kizarolag x86-os procin fognak futni, ahol van desktop is. azoknak az alkalmazasoknak semmi kozuk a dokkolashoz, meg a continuumhoz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) Воланд


Воланд
titán

win32-bol te nem fogsz univerzalis alkalmazast irni. :N

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33) Burt1793 válasza sz.balazs.95 (#27) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, tudom, egy snapi 800 vagy 810 (lényegtelen, van köztük 20%-nyi különbség maximum) felér egy gyenge notebook-kal... na én olyat nem akarok.

(#34) sz.balazs.95 válasza Burt1793 (#33) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A Win8-as tabletemből kiindulva első generációként az is tökéletes lenne.

Aztán majd ahogy fejlődik a technológia, nyilván jönnének az erősebb vasak is.

De ehhez az kell, hogy valami elindítsa ezt az igényt az erősebb hardverek felé, mert maguktól nem fognak i7-es, vagy azzal egyenlő mobilok kinőni a földből, ha nincs hozzá kitalálva megfelelő alkalmazás.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#35) hapakj válasza sz.balazs.95 (#30) üzenetére


hapakj
aktív tag

De a hajamra kenhetem az ár/érték teljesítményt olyan esetekben, amikor egy adott feladat bőven túlmegy mondjuk egy S400 maximum teljesítményén.

Most akkor tulajdonképpen mi a baj? :D

Vannak drágább Lumia-k is S800-al és 2GB+ rammal. Nekem az tetszik a WP-ben, hogy persze lassul a telefon, de anélkül skálázódik gyengébb hardware, hogy a használhatóság rovására menne.

(#36) sz.balazs.95 válasza hapakj (#35) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az, hogy az ár/érték egy adat, de mellette kell teljesítmény is.

"de anélkül skálázódik gyengébb hardware, hogy a használhatóság rovására menne."

Akkor te még nem használtál S200-as WP.
Na annak a használata minden, csak nem élmény.
Szóval itt megbukott a WP mindenen megy elmélet.

Másrészt meg amit korábban is írtam: nem az OS-hez kéne belőni a hardvert, hanem az appokhoz.
Ha már okostelókról beszélünk.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37) hapakj válasza sz.balazs.95 (#36) üzenetére


hapakj
aktív tag

Akkor te még nem használtál S200-as WP.
Na annak a használata minden, csak nem élmény.
Szóval itt megbukott a WP mindenen megy elmélet.

Igazad van, nem használtam. De amilyen árakon kaphatóak, szerintem elfogadható, hogy kompromisszummal járnak.

Másrészt meg amit korábban is írtam: nem az OS-hez kéne belőni a hardvert, hanem az appokhoz.
Ha már okostelókról beszélünk.

Ezzel egyetértek, de a ló túloldalára sem érdemes átesni. A fejlesztők igenis csinálják meg gyenge hardwarre az appokat miért kellene a legerősebb legjobb SoC-ot targetolni? Ha valaki premium telefont vesz, azt azért vegye, hogy azon tényleg mindent villámgyorsan hasít, ne pedig mert attól várja a kompromisszum mentes működést. Ez legyen a középkategória feladata.

Csak kiváncsiság képp. Milyen appoknak gondolod, hogy jogosan kevés egy S400 + 1GB ram kombó?

(#38) Khan13 válasza Воланд (#31) üzenetére


Khan13
senior tag

Azt tudom, hogy köze nincs a Continuumhoz, az utolsó bekezdésem csak egy külön kiegészítő megjegyzés általánosságban. A win32-es alkalmazások Store-ba kerüléséhez az App-V-s gondolatom tartozik csak, és mivel az így kapott csomag nem univerzális alkalmazás, így marad az asztalon, csak új terjesztési módot kap. Ide már csak valahogy olyan licenszelést is kéne alkotni, ami az eszközre szól és nem egy accountra. Sokan háborodtak már fel ezen, hogy megvesznek egy játékot, de ha a gyerek van belépve, ő nem látja, nem használhatja. Jó, persze, sok licensz alapból nem tenné lehetővé, hogy mások is használják, de nem nagyon szokták ezt annyira komolyan nézni otthoni környezetben. Vagy ha nem is eszközre, de lehessen közösen venni valamit, ahogy az Office 365-ből is van családi verzió.

(#39) sz.balazs.95 válasza hapakj (#37) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem nem nem.

nem a hi-end-et kell célba venni.
Az Androidnál is ezt teszik, és világosan látszik, hogy működésképtelen ez a koncepció.

Az meg a másik, hogy attól még, hogy a vackot olcsón adják, attól még vacak marad.

Az ideális az lenne, ha a minimumut az S400-ban állapítanák meg, az alá nem mennének, a középkategóriának kéne lennie az S600-nak, és a felső lehetne az S800, illetve ezeknek az aktuális változatai, a csúcs meg lehetne az X86/AMD64, azaz jelen esetben az Intel atom.

És ezzel egy időtálló szériát tudnának legyártani.

Az nagyon rossz megközelítés, hogy mindenből a minimumot lövik be.
Kéne hagyni mindig tartalékot, hogy később ne okozzon gondot az, hogy esetleg x-y feature emiatt ne lenne elérhető mondjuk a következő főverziónál.

Jelenleg WP 8.x vonalon főleg a játékok azok, amikhez több kraft kell, mint egy S400 + 1 GB.
De ez épp a Win10-nél fog változni. Amit természetesen nem kap meg egy mostani eszköz sem, nagyjából a korábbi bekezdésben taglalt dologra visszavezethetően.

Khan13:

"ami az eszközre szól és nem egy accountra."

vagyis megveszem a tabletre az adott appot, és utána csak arra az eszközre lehetne csak telepíteni? :F
Az miért lenne jó?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40) Khan13 válasza sz.balazs.95 (#39) üzenetére


Khan13
senior tag

Nem. Azon az eszközön a többi felhasználónál is jelenjen meg, és ők is használhassák, mint kb. bármelyik x86 alkalmazást amit telepítesz akárhonnan. Amúgy sem teljesen szimpatikus, hogy ugyanazt többször telepítsem a gépre és többször foglalja a helyet. Értem én, hogy egy PC-ben 1 TB ma már nem téma, de azt nem pazarolni szeretném duplikátumokkal, hanem kihasználni.

A WP7-nél úgy kezdték, hogy csak jó hardver legyen a telefonban. Nem jött össze. A terjedéshez kell a buta vas is, mert azt lehet olcsón szórni. Egy csomó ember pedig nem költ sokat telefonra. 30 ezer Ft környékén pedig ha egy Lumia és egy bármilyen más azonos árú készülék között kell választani, akkor a Lumiával kapod az időtállóbb és felhasználói élményben többet nyújtó készüléket. Nem lesz egy übercsúcs, de nem is várja tőle senki ép elmélvel.

(#41) #Chris válasza sz.balazs.95 (#20) üzenetére


#Chris
tag

Ne az androidhoz mérd a hw-t, hanem inkább az ios-hez, mert a droid egy optimalizálatlan sz*r.

(#42) Burt1793 válasza sz.balazs.95 (#39) üzenetére


Burt1793
veterán

Már nem azért, de egy x86-os proci sokkal többet fogyaszt, mint az arm... Nem tudom, hogy kinek az érdeke az, hogy egy telefonnal helyettesíteni tudj egy PC-t egy notebookot és egy smart tv-t. Ilyen nem lesz nagyon és nem is kell.
Jó persze kis netezésekre és hülyülésre lehet, hogy jó lesz (már most is az) a telefon nagy képernyőn is, de az nem számít. A játékokat meg le se szarja az aki WP-t használ (általában). Nekem a 930-on van összesen 4-5 gagyi kis játék mutatóba, sose játszom velük.

(#41) #Chris: Jaja, persze... Ha sz.balazs logikáját követjük, akkor a droidon lévő appokhoz kell a hardver, maga az oprendszer simán jól fut egy snapi 400-on olvass el pár droidos telefonról szóló tesztet, ne az 1.0 alapján ítéld meg a dolgokat, azóta eltelt már 5 év. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#43) sz.balazs.95 válasza Khan13 (#40) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

épp ezaz, hogy szerintem egy mai low-end flagship Lumia már nem teljesen hozza azt a fajta időtállóságot, mint amit korábban a WP nyújtott.

Nem lesz übercsúcs, ez világos, de mellette az übercsúcs kategóriának is igencsak neki kéne feküdni.

Burt1793:

Core M? ;)

Egyébként az is egy jó megoldás lenne a fogyasztásra, ha mobilként 'csökkentett' módban menne a SoC, PC üzemmódban meg töltőről fullon.
A teljesítmény végülis úgy is javarészt oda kéne.

A fogyasztást meg szépen lehet skálázni tudtommal.

Amúgy ez a droidos dolog bizony működik is a való életben:
Amíg nincs teleszórva minden szarral a droid, addig gyönyörűszépen elfut egy S400-on.
Hiszen ott sem maga az OS a hardverzabáló, az csak az alapot adja az appoknak.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44) #Chris válasza Burt1793 (#42) üzenetére


#Chris
tag

Ja, mert a fb csak ios-re tud jó appot csinálni, droidra direkt rosszat csinál... Nem?

(#45) Benjago


Benjago
csendes tag

Az a vicc, hogy az okostelefonok belassulnak idő után, a frisebbnél frisebb androidok pedig egyre hardverigényesebbek. Emlékszem, még 2010-ben, amikor megjelent a Samsung Galaxy S mindenki odavolt, hogy hú de gyors, meg minden játék zsírul fut. Akkor még azt mondtuk, ennél több hw nem kell egy telóba.
Egy egymagos 1GHz-es proci dolgozott benne, és most hol vagyunk? Már nem elég 4 mag és 1,2-2,2 GHz.
Kész röhej hova tart a mobilpiac... :( :F
Várom a Windows 10-et, remélem sikerül jó irányt bevenni.

Nokia Lumia 1520

(#46) aprokaroka87 válasza Benjago (#45) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez így nem teljesen valós
Az Android azóta alapból sokkal többet is tud.
A Windows Phone meg igazából api hiánnyal küzd sok esetben.
Az Android alá sem kell(ene) 4 vagy 8 mag ha az UI kezelést a Gpu-ra gyurnák rá,viszont mivel itt nem csak egy Soc-ra kell optimalizálni így ez nagyon nehéz lenne.
Illetve az FHD/QHD képernyő kihajtása pl alapból több cpu/gpu igénnyel jár.
A Galaxy S egy valóban jó készülék ,de ma már vannak appok amik megkövetelik a minimum két magos cpu-t.
Egyébként én hiányolok egy igazán űtös Phabletet az MS-től
De nem Snapdragon 810-el.

(#47) Khan13 válasza sz.balazs.95 (#43) üzenetére


Khan13
senior tag

Eddig az volt a baj, hogy félévente jön ki csúcskészülék, és így az előzőt mindig leértékeli. Most nem jön ki új csúcs, csak maximum közép kategória és lefelé, most ez a baj. Soha nem jó semmi. A Windows 10 megjelenésével jönnek majd az új csónak telefonok is, nem kell félni. Addig is, ott a lehetőség a konkurenciának is letenni valamit az asztalra. Azzal pedig senki nem tud mit kezdeni, hogy egy hardverben mi van vagy mi nincs, lásd SensorCore, vagy majd a Continuum támogatása. Mindig lesz új hardver, szóval ilyen szinten az időtállóság az informatika világában nem nagyon létezik. (Ettől függetlenül jól megvagyok a 920-ammal, teljesen kiszolgálja az igényeimet, hiába nem tud már sok olyat, amit az újabb készülékek igen.)

(#48) sz.balazs.95 válasza Khan13 (#47) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

"Eddig az volt a baj, hogy félévente jön ki csúcskészülék, és így az előzőt mindig leértékeli. Most nem jön ki új csúcs, csak maximum közép kategória és lefelé, most ez a baj. Soha nem jó semmi."

Nem. :U Most az a baj, hogy nem jön ki csúcs, de nincs is semmi ilyen készülékük.
Az 1520 már jó ideje nincs forgalomban, a 930 meg eleve nem kap meg minden funkciót a Win10-ből, így nálam pl. eleve kiesik.
Igen, ott van még a HTC One; ja igen, ami USA-only.

Szóval nem azt mondom, hogy halmozzák egymásra a csúcstelókat, hanem adjanak ki végre egy olyat, ami kompromisszum-mentes, nem bénáznak ilyen hülyeségekkel, mint hogy kifelejtik a microSD-t, vagy a Glance-t, és akkor mindenki boldog lesz.

Igen, a Win10-zel már ez megváltozik, és én emiatt várom is, csak ez így nagyon gáz szvsz, hogy kb. a megváltóként kell mindig várni a WP főverziókat, hogy az kijavítsa az előd hatalmas ostoba hibáit. :U
Lehet, hogy 2012-ben jópofa ötlet volt fél tucat SoC-re építeni, de hogy nem ezzel lesz időtálló terméksorozat, az is biztos, mert már 2014-ben kellett volna jönnie a 10-nek, hogy az aktuális hardverek támogatva legyenek, de mivel ez nem történt meg, így onnantól a WP csúszott lefele, és persze jött a magyarázkodás is ezerrel hozzá.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#49) kpal


kpal
veterán

Pedig azt hinné az ember hogy a 1520,930 kapja meg.

(#50) hemaka


hemaka
nagyúr

Muter hamar megkapja akkor a win10-et, más kérdés, hogy mennyire fog neki örülni. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.