Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) Crystalheart válasza rarri (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos, igen, eredendő probléma, hogy a politikai elit hitelességén mára már rengeteg csorba esett, talán kijavíthatatlanul. Én azért még nem vetem el a reményt, hogy egyszer egy párt éppen a hiteleségre építi majd az imázsát, és az emberek talán bíznának is benne. Hiszen egy országban akkor mehetnek a legjobban a dolgok, ha a nép bízik a "hatalmasokban", ha tiszteli és szereti őket. Ma viszont vagy elvakulva belefanatizálódnak az emberek egy oldalba, utálva a többieket, vagy "a kisebbik rossz elve" alapján választanak. Mindez a lehető legkárosabb hatással van a kultúrára, kitölti az emberek életét, és nem tudnak magára az életre koncentrálni. A gyermekek egy abszurd világban nőnek föl, nem csoda, ha abszurd dolgokat szeretnek.

(#33) rarri válasza Crystalheart (#32) üzenetére


rarri
senior tag

Igaz. :R

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#34) hof.eee válasza Crystalheart (#32) üzenetére


hof.eee
újonc

Igaz nagyon igaz... csak annyi a hiba hogy mostmár nem lehet olyan párt amelyik a hitelességre épít és ez mind azért van mert már kaptunk annyit amelyik hazudozik stb hogy már az emberek nem bíznak senkiben. És ez nem csak a pártok hibája... hanem minnyájunké, mert ember embernek farkasa és ez ellen nem tudunk tenni semmit. Előfordult már az veled hogy a legjobb barátodnak hívott srác lenyúlta a csajod?? vagy hallottál már ilyet bármelyik ismerősödtől? Biztos vagyok benne hogy igen. És ezért van az hogy senki nem bízik senkiben mindenkiben megingott a bizalom minden felé. Mostanában már semmit nem hiszel el anélkül hogy utánajárnál vagy ha mégis akkor kihasználnak előbb vagy utóbb. Erre szintén egy barátnős példát hozok fel jársz egy csajjal teljesen megbízol benne mondja hogy szeret lefekszetek egymással mondja hogy csak téged szeret... elhiszed neki mert hát ugye mért ne hiszen talán csak az igazat mondja. Jó eltelik pár nap és eléd áll azzal hogy sry de már nem téged szeretlek hanem xy-t (rosszabb esetben ez szintén egy jó barát) jó hát túlteszed magad ezen de előbb utobb minden kiderül. pár hét múlva megtudod valakitől hogy óh hát ők már rég eléggé közel állnak egymáshoz mikor jártatok már akkor is. ledöbbensz hát persze és elhitted neki hogy szeret pedig végig csak kihasznált... ezt nem arra mondom hogy csak ez lehet hanem nagyon könnyen megeshet hogy így van tudom hogy most majd kapom azt hogy te sose voltál ilyen meg nem is leszel nem is azért mondtam mert mindenkire igaz hanem azért hogy már it járunk. tudom hogy ez régebben is megvolt de szerintem biztos nem ilyen mennyiségben...
és miután ez veled is megtörténik már nem tudsz bízni senkiben... és emiatt mennek tönkre barátságok/kapcsolatok/házasságok mert nincs bizalom pedig az mindennél fontosabb és ezért senki nem vonható felelősségre mert ezt szerintem ez az elfajzott rohanó világ a felelős és mi mindjáan szóval nem tudunk kiemelni a tömegből senkit hogy látod b+ ez is miattad van...
nem tudom én ezt vettem észre biztos sokaknak más a véleménye én azt is meghallgatom

és köszönöm mindenkinek aki írt az írásomhoz pro kontra mindent a tanácsokat megfogadom és legközelebb alkalmazni fogom őket

(#35) Crystalheart válasza hof.eee (#34) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De azt kell látni, hogy ennek nem kötelező így lennie! A politika alkalmazott technikáira nem térnék ki, de hidd el, elég sokan bíznak a favorizáltakban, csak mellette ott van a másik oldal, az "ellenség" utálata is. Az utálat pedig sohasem jó. Előrehaladni csak kompromisszumokkal és szeretettel lehet; ha mindig csak a másik hibáit nézzük, és bizalmatlanok vagyunk vele szemben, úgy nem.

Hogy a példádra reagáljak - igen, ráéreztél, velem valószínűleg ilyen nem fog megtörténni, annál megfontoltabban haladok (konkrétabban eddig 0 barátnő a magam 19 éve alatt), de a felvázolt eset egyébként is az elhamarkodott kapcsolatok ismertetőjegye. :) Ha pedig igazán komoly volt, akkor egyszerűen nincs átverés, hanem érzelmek voltak, és egy nem működő kapcsolat vált szét. Ha ilyen történne velem, kicsit kiborulnék, írnék róla egy fejezetet a regényemben, de ha igazán szeretem a lányt, a neki legjobbat kívánom. Ha neki nem én vagyok a jobb, akkor nem magamat. Ez ilyen egyszerű. Szóval szerintem nem igazán jó a példa :)

A lényeg, hogy ma az emberek bizalmatlanok. Bizalmatlanok a pártokkal, egyáltalán a vezetőkkel szemben, vagy bárkivel, akinek hatalma van mások életét befolyásolni. Azonban ez egy visszafordítható folyamat, csak most még egyszerűen nincsenek színen a megfelelő emberek. Ha jól átgondolod, akkor láthatod, hogy ami neked rettentő hosszú időnek tűnik, az az emberi történelem, vagy akár csak a Kárpát-medencebeli Magyarország történelmének egészét tekintve igen kis idő. Voltunk már nehezebb helyzetben, és ki is lábaltunk belőle, nem is akárhogyan. Ez a mostani mélypont (mélyföld...) egyértelműen úgy az I. VH óta tart, csak sodródunk az árral, és az ár a kultúra amortizálását hozza nyugatról. Én viszont úgy látom, ha lenne eszünk, most, mikor újra szabadon dönthetünk a sorsunk felől, most lenne lehetőség megkapaszkodni és helyrehozni a hibákat, amiket maga kárára követett el a nép. Sajnos mások hibáit nem tehetjük jóvá, de példát statuálva járhatnánk elöl. Hányszor fordították meg a történelem menetét szeretettel és odaadással... :) Nem feledhetjük, hogy végsősoron egymásért vagyunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.