Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha egyet bezárnak nyílik 3 helyette. Tanulság nem kell bezárni. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#2) Penguin95


Penguin95
senior tag

Nem meglepő. Amíg van internet, addig van warez is. Ha nincs internet, akkor is van warez. A Pirate Bay meg egy igencsak ismert szimbóluma ennek.

(#3) ibmfan


ibmfan
tag

Emlékeim szerint pár éve tervezték, hogy nemcsak a torrent hálózat, hanem maga a tracker is decentralizált lesz. Nincs róla tudomásom, hogy megcsinálták volna, de az lenne az a módszer, hogy végképp ne lehessen lekapcsolni az oldalt...

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#4) UnSkilleD válasza ibmfan (#3) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

de megcsinálták, ez a magnet link és dht

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#5) ibmfan válasza UnSkilleD (#4) üzenetére


ibmfan
tag

Az még mindig a torrent hálózat része. Konkrét torrent azonosítója - csak a .torrent file-t és a peerkeresést segíti elő

Maga a piratebay oldala nyilvánosan egy szerverről üzemel és nem decentralizáltan - bár kérdés, hogy böngésző-oldalról kell-e bármilyen fejlesztés számunkra, hogy tudjunk használni egy ilyen rendszert (mely ugye a TOR hálózatra / Deep Web-re emlékeztethet egyeseket... )

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#6) djculture válasza Penguin95 (#2) üzenetére


djculture
félisten

Internet még seholse volt már akkor is volt cserebere ami a kiadók szemében warez..

(#7) Penguin95 válasza djculture (#6) üzenetére


Penguin95
senior tag

Mint írtam: "Ha nincs internet, akkor is van warez."

(#8) Enton


Enton
addikt

Már egy ideje ment a visszaszámláló az oldalon:

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#9) BlackPriest válasza Penguin95 (#2) üzenetére


BlackPriest
őstag

szerintem a torrent nem egyenlő a warez-el. az más kérdés, hogy a többség mire használja

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#10) Barret001


Barret001
addikt

Torrentnek semmi köze a warezhez.
Mvgyosz torrenten kínálja a jogtiszta letöltéseket.
Akkor most őket is büntetni kell mert warezolnak??

(#11) pakriksz válasza ibmfan (#5) üzenetére


pakriksz
őstag

"Az még mindig a torrent hálózat része. Konkrét torrent azonosítója - csak a .torrent file-t és a peerkeresést segíti elő"

Igen, és a torrent decentralizáltan a hálózaton van, és a peerek is megtalálják egymást. Tehát semmilyen oldal nem kell a működéséhez, és addig működni fog amíg van gép ami torrentezik...

Tehát teljesen decentralizált. A PB-n is régóta már csak a magnetlinkek vannak, torrent nincs, de egy rakás más keresőn meg lehet találni ugyan ezeket, így az összes torrent elérhető volt a pb kiiktatása után is, vagy lementett magnet link listával, vagy más oldalakon keresve. a BTdigg már konkrétan a dht hálózatból listázza a torrenteket, és nem valami usernek kell feltölteni rá.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#12) =Mentor= válasza Barret001 (#10) üzenetére


=Mentor=
őstag

Ja semmi köze, igaz hogy az onnan származó cucc 80-90%-a nem jogtiszta, de legyen igazad :)) :DD

(#13) ibmfan válasza =Mentor= (#12) üzenetére


ibmfan
tag

Szinte minden technológiát lehet pozitív és negatív célokra használni. Így a decentralizált torrent-hálózatot is, de nem feltétlenül csak arra.

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#14) shortcutme válasza pakriksz (#11) üzenetére


shortcutme
tag

Ez így nem teljesen igaz, a peerek DHT használatával sem találják meg egymást központi, bootstrap szerver nélkül.
A klienstől függ, hogy melyiket használja: dht.transmissionbt.com, router.utorrent.com, router.bittorrent.com

Tehát bizonyos szempontból a DHT sokkal centralizáltabb, mint a tracker technológia.

[ Szerkesztve ]

(#15) ibmfan válasza shortcutme (#14) üzenetére


ibmfan
tag

Köszönöm a szakmai leírását annak, amire gondoltam, csak nem voltak meg a szavak :-)

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#16) pakriksz válasza shortcutme (#14) üzenetére


pakriksz
őstag

az csak arra kell, hogy tudja hol kell elkezdeni a keresést, ahogy ez megvolt, már jön a többi kliens címe, és a többi dht info. Ráadásul ilyen kezdő szerverből is sok van, és bárki indíthat. Ráadásul ebbe jogilag sem lehet belekötni, mert semmi köze nincs ezeknek a kezdő szervereknek semmilyen tartalomhoz.

De máshogy nem is lehet megoldani, nem lehet egy olyan hálózathoz csatlakozni aminek 1 elemét sem ismered...
Ráadásul ahogy látom minden kliens elmenti a legutóbbi dht node listát, tehát ha az összes bootstrap szervert kilőnék, még akkor is maradna a hálózat.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#17) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ha jó tudom WAREZ-ről akkor beszélünk mikor jogvédett tartalmakat PÉNZÉRT árulnak, csak persze olcsóbban, de ebből a jogtulajdonos nem lát egy árva kanyit sem és nincs adófizetés sem ez az államot zavarhatja. A különböző torrentoldalak stb. esetén INGYEN jutnak az emberek tartalmakhoz de ezekben az esetekben sem jár jól se a jogtulajdonos se az állam.

(#18) shortcutme válasza pakriksz (#16) üzenetére


shortcutme
tag

Frissen telepített gépnél, ha nincs bootstrap -> nincs kezdő peer -> nincs torrent

Szerintem a opentracker futtatásba is elég nehéz belekötni, mégis gyakorlatilag 3-4 nyílt trackernél több nem maradt. A legnagyobbakat valami miatt lekapcsolták az utóbbi pár hónapban (openbittorrent.com, istoleit.com, publicbt.com, ccc.de)

Ha holnap az isp-k elkezdenék filterezni a bootstrap szervereket és a megmaradt trackereket is megszünnének, akkor előbb-utóbb elég nehéz lenne peert találni.

[ Szerkesztve ]

(#19) #57638400 válasza Cs1csó (#17) üzenetére


#57638400
törölt tag

Jó kérdés, hogy tényleges kárnak fogható-e fel, ha a kérdéses felhasználó soha nem venne jogtiszta szoftvert, ha nem léteznének az ehhez "való" torrentek. Ebben az esetben akár olybá' tűnhet, mintha mindegy lenne, hogy használ-e kalóz szoftvert vagy sem. Persze ez nem ilyen fekete-fehér, nem kötekedésnek szántam - foglalkoztat a téma. :)

Egyébként tényleg nem csak illegális tartalmak közzétételére lehet használni peer-to-peer fájlmegosztást. Én disztrók letöltésénél tapasztalom gyakran, mint alternatív, sokszor preferált mód a letöltésükre. Azért szokták kérni a fejlesztők, hogy torrenttel töltsd, mert úgy kevesebb terhelés jut a szerverekre. Viszont emiatt nem is csodálkozom, hogy néhányan nem láttak ezidáig legális torrentet, bár biztosan van más példa is erre.

(#20) Penguin95 válasza BlackPriest (#9) üzenetére


Penguin95
senior tag

Nem egyenlő, nem is állítottam ezt. viszont én úgy gondolom, hogy nagyon nagy szerepe van a warezolásban. Hetente több gép is szokott nálam járni, hogy ugyan nézzem már meg miért van ez-az. 90%-ban ott figyel a torrent, és azon belül egy csomó zene, film, játék... Nem, nem turkálok mások gépében, de mivel sokan a C-re töltenek le vele, többnyire ott kell keressem a drasztikus helyhiány okát. Én is rendszeresen torrentezek, de főleg Linux disztribúciókat, és nagyobb alkalmazásokat szedek így le, mint mondjuk a Libre Office aktuális verziója. Ezek meg ingyenesek.

(#21) djculture válasza Penguin95 (#20) üzenetére


djculture
félisten

A jövedelmi viszonyok a béka segge alatt vannak itthon és más is vágyik egy egy film megnézésére újabb zene meghallgatására... Nemrég volt hír hogy Hollandiáéba megszünt a zene warez, jó Hollandiában az átlagkereset 2650 euró több mint 800 ezer forint. Szerintem itt fele annyi kereset lenne minimum a legszegényebb rétegnek is a kutya se warezolna. Amig viszont képesek napi 8 órában dolgoztatni az embert bruttó 79155 forintért, addig ez csak erösödni fog..

[ Szerkesztve ]

(#22) BlackPriest válasza djculture (#21) üzenetére


BlackPriest
őstag

Ahogy feljebb is irta a kollega, linux is igy toltheto, de egy rakat drivernel is opcio, stb. Itthon veletlen nem ugy van, hogy a boltban megvett adathordozokon alapbol van jogdij es sajat hasznalatra lehet tolteni zenet, filmet?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#23) djculture


djculture
félisten

De egyébként az se értem hogy érdekes az orosz térségnél figylembe veszik a játékok zenék filmek szoftverek árainál a alacsony jövedelmi viszonyokat és emiatt oriási warez piacot, minket meg gazdag európainak néznek fizess paraszt annyit mint a Németek és Belgák a milliós fizetéssel.

(#24) djculture válasza BlackPriest (#22) üzenetére


djculture
félisten

Úgyvan ahogy írod viszont Tamás mester internet konzultációja ezt is mergváltoztathatja. Ezek most minden ember életébe bele akarnak szólni..

[ Szerkesztve ]

(#25) BlackPriest válasza djculture (#24) üzenetére


BlackPriest
őstag

Reggeli kv helyett eleg volt azt a konzultaciot eszembe juttatni, koszi :p

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#26) Penguin95 válasza djculture (#21) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ez tény. Hallottam már erre egy olyan ellenérvet, hogy "spórolj rá, ha nem tudsz, akkor nem engedheted meg magadnak ezt". Viszont egyfelől mondják ezt olyanok, akiknek otthon figyel a 2-3 TB-os HDD, tömve warezolt dolgokkal. Másfelől meg azért nem lehet minden nap otthon ülni a sötét szobában és nézni az eget az ablakon át, mert se zenére, se filmekre nincs pénz.

Kint egészem más az élet. Ha van egy jó állásod, akkor ha nem is leszel gazdag, de legalább normálisan meg tudsz élni. Más kérdés, hogy ott meg más gondok vannak. Itthon meg sosem lesz jobb. Ha 400.000 Ft lenne a minimálbér, akkor 1 Kg kenyér lenne vagy 1.000 Ft, és hasonlók. Ki van ez úgy találva, hogy a szegény ne élhessen "luxusban".

(#27) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nagyon helyes, ez kell a BSA-nak!

(#28) Cs1csó válasza #57638400 (#19) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hopp, erre nem is tértem ki - mennyire igaz ! - attól még hogy mondjuk egy filmet letöltenek 100 ezerszer akkor a jogtulajok azzal jönnek hogy 100 ezer x film ára (mozijegy vagy dvd) árától esnek el pedig ha nem lenne semmi más út csak az mozi vagy eredeti dvd akkor sem menne el vagy venné meg dvd-n ez a 100 ezer ember.

(#29) speed471 válasza Cs1csó (#28) üzenetére


speed471
aktív tag

Ezzel nem értek egyett mert az a x ember rákényszerülne ugyan úgy mint ha utazni akarsz de megoldott hogy csak bérlettel vagy jegyel keljen.

Van az a mondás a kényszer nagy úr.

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30) speed471


speed471
aktív tag

Nekem speckó 5.1 rendszer +3d kuckó....
3tb adat.

De ha tudnának büntetni érte akkor ad vagy feleslegessé válik a rendszer ami egyenlő lenne nálam a mozival..(megjegyezném nagyon érzékeny a fülem és engem zavar a nagy hangerő) vagy havonta vennék egy filmet :D

[ Szerkesztve ]

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#31) Cs1csó válasza speed471 (#29) üzenetére


Cs1csó
félisten

A hangsúly azon van, mikor az ilyen illegális forgalmat számszerűsítik ami egy bazi nagy szám lesz és ezzel dobálóznak meg hogy ennyitől esnek el. Persze minél kevesebb illegális lehetőség van annál többen fogják megvenni.

(#32) speed471 válasza Cs1csó (#31) üzenetére


speed471
aktív tag

Ez így igaz :)

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#33) rt06 válasza shortcutme (#18) üzenetére


rt06
veterán

nem, nincs szukseg kozponti szerverre
1: a torrent file tartalmazhat peer cimeket is (nem trackert, hanem konkret peer-t)
2: ldp-n es pex-en keresztul is beindithato a dht

persze ez utobbi nem idealis eset, elobbi pedig csak marginalisan hasznalt, de elmeletben mukodik a tracker-bittorrent (es semmivel nem eroltetettebb pelda, mint a reinstall utanim, mentett session nelkuli torrentezes)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#34) rt06 válasza speed471 (#29) üzenetére


rt06
veterán

egyreszt nincs szo kenyszerrol, mert mig utaznod (munbkahelyre, csaladhoz, iskolaba), addig szamitogepen zenet hallgatni, filmet nezni, jatszani nem

nem is emiatt, vagy az elmaradt haszon miatt kezdik ki a tpb-t
azaz kikezdik sokminden miatt, de az egyetlen, ami tudomasom szerint eddig meg is ragadt, az a szerzoi jogok haszonszerzesi cellal torteno megsertese (szoval nem mezei warez-olas, hanem eloskodo, nyereszkedo warezolas)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#35) Petyyyyy válasza Enton (#8) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Viszont csak most esett le, hogy mit keres ott az a túlméretes papagáj, ami ugyebár egy főnixmadár akar lenni. :))
Cseppet kezdtem is pánikolni mikor láttam az elmúlt napokban, hogy még mindig nem állt vissza az oldal. Már azt hittem sikerült végleg leszámolni velük. Az azért elég nagy horderejű esemény lett volna.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#36) Ghoosty válasza Penguin95 (#26) üzenetére


Ghoosty
őstag

"Másfelől meg azért nem lehet minden nap otthon ülni a sötét szobában és nézni az eget az ablakon át, mert se zenére, se filmekre nincs pénz."

Leszögezem előre, hogy nem érdekel és nem is érint, ha valaki él a warez adta lehetőségekkel, de amikor valaki leírja, hogy azért warezol, mert annyira hiányzik belőle a "kreativitás", hogy el se tud mást képzelni az már írásra késztet.

-Létezik TV és rádió is
-Létezik legális ingyenes zene és film letöltés/streamelés is
-Létezik könyvtár, minimális összegű tagdíjjal, de van ahol ingyenes
-lehet játszani rengeteg ingyenes/baromi olcsó játékkal (flash, F2P, bundle...)
-lehet beszélgetni
-lehet társasozni
-lehet tanulni
-lehet barkácsolni

Így hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha tényleg unatkozik valaki, tuti talál még elfoglaltságot.

(#37) rt06 válasza Ghoosty (#36) üzenetére


rt06
veterán

-lehet dolgozni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#38) Ghoosty válasza rt06 (#37) üzenetére


Ghoosty
őstag

Alapvetően jogos, de kikapcsolódni mindenkinek kell valamikor.

(#39) BlackPriest válasza Ghoosty (#36) üzenetére


BlackPriest
őstag

En a jatekdemokat hianyolom. Az elmult evben amit letoltottem jatekot, csak azdrt tettem, hogy megnezzem milyen. Ami szar volt, 10 perc utan toroltem is es orultem, hogy nem vettem meg. Ami jo volt, azt megvettem. A tesztekbolt nem mindig latom, hogy nekem tetszene e.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#40) Ghoosty válasza BlackPriest (#39) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ha valaki be is tartja, amit írsz, akkor azt egy pillanatig sem tudom elítélni. De a lényeg, nem is azt írtad, hogy azért warezolsz, mert különben megöl az unalom minden este.

(#41) BlackPriest válasza Ghoosty (#40) üzenetére


BlackPriest
őstag

Hat nem. Pedig most terdficammal szigoru fekvesre vagyok itelve. Szoval olvasok.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#42) shortcutme válasza rt06 (#33) üzenetére


shortcutme
tag

Mivel - mint Te is írtad - a magnetbe megadott peer címeket nem használják (valószínű a torrent feltöltője nem szeretné) a pex pedig csak 1 torrenten belül működik, így ugyanott vagyunk:
Ha leállnak a központi DHT szerverek és nincs lementett peer listád, akkor nem fogsz tudni új torrentet letölteni.

(#43) rt06 válasza shortcutme (#42) üzenetére


rt06
veterán

felreertettel, a pex-et es ldp-t ugy lehet belekeverni, hogy elviekben az ezeken keresztul elert peer-eket mar lehet hasznalni dht node-kent (bar meg kellene nezni, hogy engedik-e a kliensek az ilyeten cimatadast, vagy szigoruan elszeparaljek e harom kiegeszitest)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#45) Apollyon válasza #79621120 (#44) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Elég érdekes, mert nem tudok bejelentkezni a régi felhasználómmal (nem mintha számítana, csinálok újat), viszont még épp hogy éledezik az oldal, és az elmúlt ~két hónapban szerintem sokan lemondtak róla.

Nekem nagyon hiányzott, amióta btjunkie-ék lehúzták a rolót mert félős kislányok voltak, azóta csak TPB-ből informálódok ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#46) hugi0


hugi0
őstag

"azonban aggasztó jeleket is talált az oldalon, számos hamis fájl került fel, elsősorban az újabb filmek közé. Csapnivalóan rossz minőségű, kamerával rögzített változatok szerepelnek Blu-ray vagy DVD-minőségként, ami korábban nem fordulhatott elő"

Gondolom ti is kikovetkeztettetek, hogy ezeket a FAKE cuccokat a hatosag rakta fel.
- igy probaljak a hirnevet rontani.

Ezt logikus lepesnek tarom.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#47) Ghoosty válasza hugi0 (#46) üzenetére


Ghoosty
őstag

"Gondolom ti is kikovetkeztettetek, hogy ezeket a FAKE cuccokat a hatosag rakta fel.
- igy probaljak a hirnevet rontani."

vagy a peer-ek/seed-ek IP címét logolni és szükség esetén pert indítani.

(#48) rt06 válasza hugi0 (#46) üzenetére


rt06
veterán

az ugye megvan, hogy ez szintiszta hulyeseg
az ilyen swarm poisoning-et nem a hatosag csinalja (azok pont leszarjak, ok elviszik a szervert)

ez tobbnyire a kiadokkal, jogtulajdonosokkal kapcsolatban allo, kimondottan erre szakosodott cegek muve (a fake cuccok - a kameras feltoltes...az meg...hat, arra igeny van)

Ghoosty: ahhoz nem szukseges feltoltes, sima annouce keressel megszerezhetoek az ip cimek, tenyleges adatforgalom (vagy akar az adat rendelkezesre allasa) nelkul is

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#49) Ghoosty válasza rt06 (#48) üzenetére


Ghoosty
őstag

Lehet, ennyire nem ismerem a rendszert. Jobban dokumentálhatónak tűnt nekem, hogy saját gépen "auditált" logoló programmal nézik, hogy ki meddig szedte le a "csali forrást". Ha nem saját a forrás, akkor bele lehet kötni, könnyebben.

(#50) sad_Vamp válasza Ghoosty (#36) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Próbáltál már TV-t nézni (nem pesten, vidéken)?!

Nekem a nagyobb kábel TV csomagom van, kb 35 adónk van.... abból érdekel kb 6. Ennek azaz eredménye, hogy mindig az ismétlés ismétlésének ismétlését látom. Pedig nem TV-zem félnapokat.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.