Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Vagy esetleg még a végén tényleg AMOLED lesz, csak eddig jól titkolják? :)
IPS-el tényleg semmi értelme a dolognak így.

(#2) Legendd válasza -FreaK- (#1) üzenetére


Legendd
senior tag

Na arra azt mondanám, hogy yesss 😃 de inkább P-OLED lesz, ha lesz.

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#3) Quqesz válasza -FreaK- (#1) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én meg inkább OLED-re tippelnék, ugye azt már a flex szériában használták, tehát nem új és ha jól sejtem az is alkalmas ilyen tartalom megjelenítésére. LG meg oled-ban már nem újonc.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#4) Izzé


Izzé
őstag

Poled lesz az. :C

(#5) Clander válasza Quqesz (#3) üzenetére


Clander
tag

Nekem is az OLED ugrott be először :)

(#6) Quqesz válasza Clander (#5) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ugye, de Izzé kollégának is lehet igaza a poled kijelzővel. Majd kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#7) -FreaK- válasza Legendd (#2) üzenetére


-FreaK-
veterán

Én is! :D
Bár nem szeretnék két után még cserélni, de lehet hogy leváltanám a G3-at mégis :)

(#8) floatr


floatr
veterán

Fura ezt így marketing fícsörként látni, amikor pl a nokia n8 is tudott effélét. Hacsak nem az oled a lényeg inkább...

(#9) falijja


falijja
őstag

Remélem valamiféle oled lesz, csak érje el legalább a note 3 szintet, mert a flex 2 ben lévő azt sem érte el.
Főleg fényerőben volt lemaradva...

(#10) mokus1 válasza floatr (#8) üzenetére


mokus1
addikt

Sőt ez is tudta már[link] :DDD

(#11) Quqesz válasza floatr (#8) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sok ilyen funkció van ami reneszánszát éli(dupla kopp,ujjlenyomat olvasó,ez is ami a cikkben szerepel,másodlagos kijelző,stb)nincs mit ezen csodálkozni. De miért ne használjanak újra egy hasznos funkciót?!

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#12) igori válasza mokus1 (#10) üzenetére


igori
tag

Ezerszer szebb volt a 3210,mint a tömeg 3310-es...

(#13) kelly416


kelly416
veterán

Jöhetne LG is oled kijelzővel, és majd a G7 megjelenése után lesz is pénzem megvenni a G6-ot. :DDD Borzalmasan elkezdtek felfelé ívelni a droidos csúcs készülékek árai, remélem nem folytatják ezt a tendenciát nagy ütemben...

(#14) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Én valami áttörőre vágynék, mert ha pl e-ink megoldással oldanák meg az úgy okés lenne, persze kisebb felbontásban az oled-ben, arra azt mondanám, hogy igen.
De ha csak úgy mint az amoled-nél akkor nem dobok hátast ettől a megoldástól.
Inkább kapcsoljon le és bírja a kijelző 2évnél tovább.

(#15) Kasya


Kasya
nagyúr

Senkinek se jut eszebe, hogy itt esetleg nem masrol van szo, mint e-ink kijelzorol? ;] :DDD

/Troll off

(#16) DrBubo77 válasza igori (#12) üzenetére


DrBubo77
addikt

Szerintem is :)
Nekem is volt.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#17) boncser válasza floatr (#8) üzenetére


boncser
aktív tag

Nem gond ez hogy ezzel (is) akarják eladni, csak ne úgy állítsák már be hogy ez olyan egyedi dolog. Lumiákban évek óta benne van.

(#18) ADAM1337 válasza Kasya (#15) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Lehet aztán a hátlapra rádobnak egy 200x200-ast és az van a képen. :DDD

(#19) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Nem ezt védette le a Samsung? :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#20) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

15 évvel ezelőtti Nokiák tudták ezt...Csak ott le is szívta az akksit.
Kicsit herótom van már ezektől a NAGY ÚJÍTÁSOKTÓL.
Semmibe nem telne az amoledes telefonokra tenni egy programot ami ezt tudja.De lehet van is.

[ Szerkesztve ]

(#21) Matada2.3 válasza Legendd (#2) üzenetére


Matada2.3
veterán

P-OLED, végre :) Ezek szerint 16-ban az Active Display lesz a menő :))

Finn the human

(#22) ghiottone válasza boncser (#17) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ja + a Moto X-ekben is egy ideje ott van - bár nem always on és most csak az X Force P-Oled panelje felel meg ennek a kritériumnak az IPS-es Pue/Style és a Play már nem igazán.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#23) petipetya


petipetya
nagyúr

Ezzel az active display funkcióval nem nyűgöztek le. Már régóta elérhető a Motorola telókban, illetve a stock Android M is tudja már. Nem említve a többi gyártót, ahol szintén jelen van.

A legutóbbi Ken Hong interjú óta várom a hatalmas dobást, a nagy durranást, a világrengető újítást, de csak egy V10 és most ez jött. Ez kérem szépen, édeskevés a megváltáshoz.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#24) floatr válasza Quqesz (#11) üzenetére


floatr
veterán

Lehet hasznos, de ez az újrahasznosított ötletes tempó már ismerős, és elég kétes értékű. Bár aztán lehet h nekik van igazuk, mert az apple-nek is bejött ez a fajta marketing

(#25) mtcob


mtcob
senior tag

Ebből sanszos hogy valamiféle OLED kijelző lesz, és bár IPS párti vagyok, lehet jobb lesz ez így :K
P-OLED mondjuk nem hiszem, az elsősorban a hajlítottság/hajlíthatóság miatt van, ami ugye itt nem játszik

Várós telefon mindenesetre :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Beri78


Beri78
őstag

remélem azért lesz más újítás is ;]

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#27) turbulencia8


turbulencia8
őstag

A telo konturja eleg samsungosnak tunik.

(#28) EndR válasza floatr (#8) üzenetére


EndR
tag

Nekem is ugyanez jutott eszembe.
több, mint 5 év után, nemrég cseréltem le az N8-at és megdöbbentő, hogy ez a tulajdonság még mindig kuriózum...
(bár lassan az is az, ha telefonálni lehet rajta... :DDD )

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#29) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem tudtam mire lehet még pazarolni azt a "hatalmas" üzemidőt ami manapság a mobilokat jellemzi...

(#30) Kasya válasza petipetya (#23) üzenetére


Kasya
nagyúr

MIntha korabban olyan dolgot is mondtak volna, hogy valami iszonyat egyszeru, hatalmas ujitast hoztak be, amire eddig csodaval hataros modon masok nem gondoltak...
...remelem nem erre a funkciora celoztak.

(#31) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Nem értem mi itt az újdonság?

valami

(#32) Stauffenberg válasza Legendd (#2) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bízom benne, hogy nem P-OLED lesz, hanem "csak" OLED. Előbbinek semmi értelme ha nem egy extrém hajlított (vagy hajlítható) kijelzőt kell vele megépíteni. A P-OLED rosszabb színreprodukcióban, élettartamban és többet is fogyaszt ugyanakkora fényáram mellett.

Azért remélem a notifikációk nem fognak majd beleégni a kijelzőbe... :)

(#31) Quasi_modo: Nem értem, csak újdonságot lehet reklámozni? Bréking: Most érkezett a hír, hogy a legújabb mosópor már kávét is főz, a többiek reklámját pedig letiltotta az NMHH!

[ Szerkesztve ]

(#33) pit450 válasza falijja (#9) üzenetére


pit450
aktív tag

Nem csak a max fényerő a baj hanem az alacsony fényerőn jelentkező szemcsésedes....

(#34) willope


willope
tag

Glance screen, te vagy az?
Ha már a dupla koppot is ellesték a Nokiától...

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#35) Remekelek28 válasza pit450 (#33) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nekem igy is szebbek a szinei,mint a samsung amoledjének. Szép ez a P-OLED nagyon megtetszett.

(#36) TeeJay


TeeJay
félisten

Átlátszó oled fólia az IPS panel előtt esetleg?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37) Dzsosy válasza willope (#34) üzenetére


Dzsosy
senior tag

..és persze mindegyiket úgy reklámozzák, mintha világszenzáció lenne és még soha senki nem is gondolt ilyenre.. Hiába.. sokat tanultak az aplétől -> "átlagjúzer úgyis benyalja.." :(
(ahogy a dupla koppal tette is egy rokon a g3-mal, aztán mikor villantani akart vele, megmutattam, hogy felénk már régóta "új" szelek fújnak :D )

szerk.: a szaksajtó egy jelentős része, meg még asszisztál is nekik.. de remélem legalább jó pénzért. :U

[ Szerkesztve ]

(#38) Remekelek28 válasza Dzsosy (#37) üzenetére


Remekelek28
őstag

A dupla kopp a nokiánál nem volt beépitve,le kellett tölteni egy appot csak úgy működött. Mellesleg nem a távolságszenzor működtette,hanem a kijelző,igy szépen szivta az aksit. Tehát mégsem ugyanaz. Csak majdnem.

(#39) Dzsosy válasza Remekelek28 (#38) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Mondjuk pont nem, mert az egy gyári alkalmazás, ami alapból a telefonon volt, beépült a beállítások menübe is és működött is (csak azokra kellett utólag telepíteni, amiket még ezen fícsör előtt megvásároltak).
Lumia 925, 735 és 640 amikhez közelebbről volt szerencsém, nem merültek jobban, legalábbis nem észrevehetően.
A végeredmény ugyanaz és ez a lényeg. ;)

(#40) jacis válasza Legendd (#2) üzenetére


jacis
nagyúr

Mi a különbség a poled és az oled között?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#41) Matada2.3 válasza TeeJay (#36) üzenetére


Matada2.3
veterán

Ez megvalósítható?

(#40) jacis :[link]

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#42) balgab84


balgab84
aktív tag

Feltalaltak csovon a lyukat.

(#43) Remekelek28 válasza Dzsosy (#39) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én még a valódi nokiás időszakról beszélek. Olyan 2010 környéke :)

(#44) balgab84


balgab84
aktív tag

Nem ertem, h a hatso kezelo gombokat minek kell ujbol oldalra tenni.

(#45) Stauffenberg válasza TeeJay (#36) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jópofa bravúr lenne, de szerintem képtelenség lenne normális transzmissziót elérni vele, ami meg a fényerőre, de akár a színreprodukcióra is eléggé rosszul hatna és nem is biztos, hogy több értelme lenne, mint eleve OLED panelt használni.

(#46) cezarlacrone válasza balgab84 (#44) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

Hogy lefelezzék a rajongó tábort. Offkorsz.

(#47) Stauffenberg válasza cezarlacrone (#46) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudhatjuk, az is lehet, hogy a felméréseik szerint többet eladhatnak így. Én is szeretem a hátsó hangerő gombokat, de azért nem vágok eret, hogy visszakerül oldalra.

Viszont az tök jó lenne, ha az ujjlenyomat olvasót simogatva normál esetben görgetne (pl: böngészőben), míg telefonálás közben meg hangerőt állít. Ezt is el tudom képzelni és mások is csináltak már hasonlót, nem lehetetlen.

(#48) Dzsosy válasza Remekelek28 (#43) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Jaa igaz.. Látod azt el is felejtettem, hogy anno Nokia 700-on is volt ilyen.. Akkor meg főleg. :D :D
De a Lumia-k is jóval az lg előtt használták már ezt a fícsört. :P

(#49) boncser válasza Remekelek28 (#38) üzenetére


boncser
aktív tag

"Mellesleg nem a távolságszenzor működtette,hanem a kijelző,igy szépen szivta az aksit."
A távolságérzékelő szenzor nem is tudja működtetni a dupla koppos ébresztést, mivel az érintőpanelt kopogtatod. A távolságérzékelő távolságot érzékel :) . Az viszont igaz hogy aktív ennél a funkciónál, mert ha zsebben vagy tokban van a teló akkor kikapcsolja az érintőpanelt hogy ne menjen feleslegesen.

(#50) cezarlacrone válasza Stauffenberg (#47) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

Na ez a funkció tetszene. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.