Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) ViZion


ViZion
félisten

hááát, ennek annyi értelme lehet, mint a napelemes metrónak... :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

:DDD no comment...

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#4) alevan


alevan
őstag

Kell!

Arra jó, hogy lightos háttérzene menjen miközben dolgozom és jól néz ki!

Mondjuk 200$ kicsit erős, 400$ stereóban, szóval nem lesz első napi vétel. De amint be tudok szerezni 2-t 200$-ért, meglessz :D

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#5) Qukac


Qukac
tag

Megnéztem a Kickstarteres videójukat. Abban az hangzott el, hogy a gömb a tartója nélkül is Bluetooth hangfalként szolgálna, a talpazat pusztán dizájn. Mivel a gömbön nem látszott semmilyen töltőcsatlakozó, lehet, hogy a gömb esetleg vezeték nélküli töltéssel is bír, bár erről sehol nem találtam semmit. Ha jól szól, akkor szerintem van létjogosultsága a piacon. Nem mellesleg rohadt jól néz ki :D

(#6) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

a hang legalább a gömbben keletkezik, vagy az csak dísznek van ott?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#7) 7time


7time
senior tag

Mikor vezeték nélkül átsugározva kapja az energiát (95% hatásfok alap) és legalább 60W minőségi zenei hangzást képes produkálni visszatérek rá, addig pihentetem a projektet.

MCGaiwer Minek lenne benne a Li akkumulátor ha az alsó rész szólna.

[ Szerkesztve ]

(#8) TheSaint


TheSaint
aktív tag

A lebegő gömböt is kell tölteni vajon külön?

(#9) Cathfaern válasza TheSaint (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Sajnos ha jól értem, pontosan erről van szó: minden a felső részben van, az alsó rész csak egy nagy mágnes ami a levegőben tartja :(

(#10) pzstm


pzstm
titán

annyira marha jól néz ki, hogy erősen filózom rajta, hogy 180 US-ért karácsonyra bszerzek egyet (jövő karácsony persze, ha addig valami más nem tetszik meg :D)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#11) Rayyy válasza Cathfaern (#9) üzenetére


Rayyy
senior tag

Miért sajnos? Szerintem pont ettől jó... mármint maga az ötlet. Azt nem tudom, hogy konkrétan ez a darab mennyire lehet jó, de amúgy én jó iránynak tartom ezt. Csak a test rezonál, nem kell tűbe ültetett vízágyon álló, strandpapucsos felfüggesztésű gumilabdaállvány a hangfalnak. :)

Minden a legnagyobb render!

(#12) DMG


DMG
senior tag

Az tuti, hog ya számítógép mellé nem raknám be, persze kérdés mennyire erős az a mágnes, egyik nap arra ébredek hogy nincs OS a gépen. :D

Amúgy, még egy cucc, amit napona lehet tölteni, instant get. :D

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#13) Cathfaern válasza Rayyy (#11) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jó lenne ha az alsó részt be lehetne dugni a konnektorba, plusz abba a kábelt is. Ugye a BT-s átvitelnek köszönhetően a hangminőség azért korlátozott, ugye pont amin elvileg javítana az, hogy nem ad át semmi rezgést... Plusz azért litium akun keresztül komoly teljesítmény sose fog átjönni.

(#14) MCGaiwer válasza 7time (#7) üzenetére


MCGaiwer
addikt

a cikk sehol nem említi, hogy a gömbben bármi lenne az erős mágneseken kívül.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#15) Dinsdale


Dinsdale
tag

Hiánypótló. Nobel díjat a fejlesztőknek.

Gyerekjátéknak talán jó, hangreprodukcióra teljesen alkalmatlan ez az elv.

(#16) kromatika


kromatika
veterán

tetszik.
:K

(#17) MCGaiwer válasza Dinsdale (#15) üzenetére


MCGaiwer
addikt

hang terén ugyan azt tudja mint bármelyik másik eldobhatós hangsugárzó, erre csak a dizájn miatt érdemes felfigyelni.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#18) DMG válasza MCGaiwer (#17) üzenetére


DMG
senior tag

Igazából ez egy dizájnos levélnehezék, ami nem mellesleg képes hangszóróként működni, nem pedig egy hangszóró, ami nem mellesleg lebeg. :) Ha ebből a szemszögből nézem, akkor jópofa. :D

EDIT: Egyébként meg látszik a hanszóró kimenet a gömbön, ilyen méhsejt alakú réseken, ha valaki kételkedne abban, hogy abból jön a hang. :)

Az lenne a Sci-Fi ha a gömb lenne maga az az eszköz ami képes tágulni, összehúzódni, de így semmi forradalmi nincs benne.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#19) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Aztán majd valaki leveri/lerúgja nem lesz mi visszatartsa a gömböt. Máris lehet focizni. ;]

(#20) mntn


mntn
tag

A macskám díjazná ezt a kütyüt :DD

(#21) macilaci78 válasza Cathfaern (#13) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy 4Ah, 25/50C Li-Po akku üzemszerűen 100W-ot lead, alkalomszerűen 200W-ot. Egy stresszlabdányi térfogatban ez szvsz elég. :U

Ezt a dizájnt aminek el tudnám képzelni: a gömb asztali digitális óra, esetleg időjárás-állomás, a talp opcionálisan USB-HUB, töltő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Attól még hogy valamit meg lehet csinálni, nem biztos hogy kell is.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#23) 7time


7time
senior tag

Kutyára fémcsatos nyakpántra fokozottan ügyelni mert szegény eb úgy fog repülni a gömbhöz mint anno Han Solo a halálcsillag felé, viszont mindig tudjuk merre található a kutyus.

(#24) ViZion válasza macilaci78 (#21) üzenetére


ViZion
félisten

"A 75 milliméteres, 3 wattos hangszóróval ellátott masina..."
Ebből hogy lenne 100 W? Tudom, veszel egy pár tucattal... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) NemesTom


NemesTom
tag

Must have! :DD

(#26) Zimmy88 válasza ViZion (#24) üzenetére


Zimmy88
tag

Nem arra írta, hanem a kételkedőknek, hogy a kisméretű LiPo akkuk is képesek nagyobb teljesítmény leadására.

Amúgy szerintem jópofa, értelemszerűen a bécsi filharmónikusokat nem ezen kell hallgatni ;) :P
Ha feleennyibe kerülne, elgondolkoznék rajta :)

FZR2000 ®

(#27) ViZion válasza Zimmy88 (#26) üzenetére


ViZion
félisten

jah, bocs. Nekem a 3 W ami rettenetesen kevésnek hat, mezei PC hangszórók combosabbak és azok is sz@rul szólnak 60% kraft felett... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28) pzstm válasza ViZion (#27) üzenetére


pzstm
titán

10W teljesítményt ad le elvileg, persze az még mindig nem combos :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#29) Cathfaern válasza Zimmy88 (#26) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Gondoltam nem írok oldalakat, hogy elmagyarázzam mire gondolok, de tény kicsit félreérthetően fogalmaztam: nyilván egy li-ion akku képes nagy teljesítményt is leadni, viszont:
1. Számolni kell az üzemidővel. 3W-on is csak 15 óráig bírja, nagyobb teljesítménnyel ez drasztikusan csökkenne
2. Lebegtetni kell a gömböt, szóval számolni kell a súllyal. Minél nagyobb akkut raksz bele, annál nagyobb mágnes kell és a talpa annál nagyobb és drágább lesz, egészen addig a szintig, ahol eladhatatlan lesz az egész.
Szóval 1+2. alapján úgy gondolom, hogy ebből a technológiából értelmes hangerő sose fog kijönni.

(#30) azbest válasza Cathfaern (#13) üzenetére


azbest
félisten

"Jó lenne ha az alsó részt be lehetne dugni a konnektorba"

Így van. A hivatalos weblapon:

OM/ONE Base
Magnetic base that levitates the Speaker Orb plus USB port to charge your Speaker Orb and other devices.

A lebegéshez nem kell áram :)

Most látom, hogy a fekete és fehéren kívül van drágábban diszkó változat is :D

[ Szerkesztve ]

(#31) Lacok válasza MCGaiwer (#14) üzenetére


Lacok
őstag

+1

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#32) Lambach


Lambach
tag

Állat! Nekem kell egy! :))

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#33) Supra


Supra
tag

Hát, azért a forradalmi jelző szerintem is túlzás.

Nekem az ugrott be elsőre, hogy egy fém golyót/gömböt lebegtetnek mágnessel, majd egy tekercsel (a talapzatban) rezgésre késztetik - pl. fel-le irányban, és ez adja a hangot.

Na, ez forradalmi lenne :-)

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#34) MortalVenoM


MortalVenoM
tag

ha felidegesít egy játék, már tudom mit dobnék el először :DDD túl veszélyes ez nekem :DD

(#35) JasL


JasL
senior tag

És ha megpörgeted (pl a diszkó változatot), sosem áll le a pörgésben, mivel nincs súrlódás :C

(#36) Peter13


Peter13
senior tag

Én meg arra gondoltam, milyen király lenne ha alapból csak úgy üldögélne a gömböc a talapzatán, és amikor bekapcsolom, akkor felemelkedik. Képzeljétek e:, benyomom a gépet, és két fekete gömb a monitor két oldalán hangtalanul felemelkedik...szerintem lenne egy hangulata :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#37) Qukac válasza JasL (#35) üzenetére


Qukac
tag

hmmmmm akkor veszek egyet áramfejlesztőnek :D

(#38) Akula


Akula
őstag

Méghogy neodim mágnes! Kutyafüle! Az energiát az Endorról nyeri :D

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#39) macilaci78 válasza ViZion (#24) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Plusz azért litium akun keresztül komoly teljesítmény sose fog átjönni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40) macilaci78 válasza JasL (#35) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Közegellenállása van. :U

Az a felemelkedős történet még érdekes lenne: elektromágnes a talpazatban.
Játékkal össze is hangolnám, hogy mondjuk az életerő változást utánozva változzon a magassága. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#41) JasL válasza macilaci78 (#40) üzenetére


JasL
senior tag

Tudod mekkora egy majdnem tökéletes gömb közegellenállása tengely körüli forgásnál? ;) Szerintem előbb fogná meg valaki, hogy ne pörögjön, minthogy ez leállna a pörgéssel :U

[ Szerkesztve ]

(#42) htc07 válasza Cathfaern (#29) üzenetére


htc07
addikt

Szerintem a legjobb megoldás valami elektromágneses lebegtetés lenne, így kikapcsolt állapotban Qi-val tudná tölteni a gömböt, esetleg talán még forgatni is tudná, variálni a magasságot, satöbbi.

De most látom, hogy már megelőztek az ötlettel :((( :D

[ Szerkesztve ]

(#43) harlyngton


harlyngton
tag

A hangszóróban levő mágnes mit szól a talapzatban levőhöz vajon?

[ Szerkesztve ]

(#44) Zodicus


Zodicus
senior tag

Mekkora ötlet! Igazi dizájn termék és ha még szépen is szól.

(#45) ViZion válasza macilaci78 (#39) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, jelezték, elnézést is kértem, nem láttam, h válasz.
A felemelkedős verzió jobb lenne, "idle" töltene. Cserébe az elektromágnes a Jó Istent is megzavarná... nah mindegy is, 3 W-al ez a nokedli kategória. Csak miheztartás végett [link] a gagyi kategória is 6 W-al indul, ez is max. azt a minőséget hozza, hacsak nem Bose vagy ilyesmi a bele... de arra kicsi a remény. szal. inkább nézném, nem hallgatnám. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46) Kékes525


Kékes525
félisten

Ez nagyon különc! :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47) bbrain válasza ViZion (#2) üzenetére


bbrain
tag

:D

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#48) halkow


halkow
őstag

Ez nagyon sci-fi és cool :D

Alcatel onetouch idol2s the king

(#49) waithEard


waithEard
őstag

Az a félelmetes benne, hogy kicsiny bolygónk lakosságának nagyobbik fele ezt mágiának vélné... a maradéknak a 90 % -a meg szimplán nem tudja, hogyan működik. Szerencsére nem is érdekli. ;]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#50) sefan67


sefan67
aktív tag

179 dolcsiért még vennék is egyet HA sztereó lenne, de ahogy látom, a sztereó változat dupla ennyibe kerül... :((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.