Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

"Az űr, hadd mondjam el még egyszer, hatalmas. A csillagok között átlagosan harmincmillió millió kilométer van. Még ha meg lehetne is közelíteni a fénysebességet, ezek akkor is nagy kihívást jelentenének az utazónak. Persze lehetséges, hogy vannak olyan űrlények, akik kilométermilliárdokat utaznak, csak hogy kör alakú jeleket hagyjanak a wilt-shire-i búzatáblákban, vagy hogy az elhagyott arizonai országúton haladó szegény fickókat halálra ijesszék (biztosan náluk is vannak tinédzserek), de ez azért nem túl valószínű."-Bill Bryson: Majdnem minden rövid története
Kb. ez a vélemélyem. Nem reklám, de erről a könyvről fogok kritikát írni nemsoká'.

(#2) elektrotank válasza f(x)=exp(x) (#1) üzenetére


elektrotank
tag

Várjuk szeretettel! :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#3) f(x)=exp(x) válasza elektrotank (#2) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Köszi. Egyébként azt hittem, többen fognak kommentelni ide. Szívesen szoktam olvasni ilyen ügyekkel kapcsolatban. :)

(#4) #53932800


#53932800
törölt tag

Szerintem biztosan vannak valahol de óriási az univerzum. :R

(#5) abridabri


abridabri
veterán

Leteznek idegenek, tema zarhato. :K
Bovebben :
Az 1 dolog hogy vegtelen a vilagur ,es lehetetlen atutazni meg fenysebesseggel is . De Einstein ota tudkuk ,hogy a te'r meg tud gorbulni (altalanos realtivitaselmelet), amivel levaghatok a tavolsagok . Na mar most mi emberek a szaros 2millio eves multunkal nyilvan nem tartunk itt .De mi van akkor ,ha valakik nalunk sokkal oregebek ?!(marpedig lenni kell ilyen civilizacionak a nagy szamok torvenye alapjan ) Ok mar eljuthattak arra a szintre ,hogy kedvuk szerint gorbitik a teret , akkor meg siman ideerhetnek hozzank is :)
(Amugy a NASA fantaziajat is piszkalja a terhajtomu : [link] )
De persze ,mindenki azt hisz amit akar ;)

[ Szerkesztve ]

(#6) f(x)=exp(x) válasza abridabri (#5) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ilyen avatarral én is ezt mondanám. :DDD

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

"A fém, amit találtak, szürkés színű, könnyen hajlítható, gyűrhető, de visszaáll az eredeti állapotába."
Oké, hogy ez 50 éve még "csoda volt", de könyörgöm... Ez az az anyag a "space blanket" valami kezdeti formája. Azaz műanyag ami be van vonva fémmel.

Mi készülhet ebből:
a. meteorlufi
b. fénysebességgel közlekedő űrjármű

(#8) #33253120


#33253120
törölt tag

Azért a fénypászmákra van reális magyarázat.
Pár fórumtárs az elemlámpa/zseblámpa topicból megint vett valami durva lámpát, amit dedómoltak, drivert cseréltek, raktak bele jobb tükröt, meg az elejébe lencsét, oszt ilyen lett...

;]

(#9) Hieronymus válasza abridabri (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha mi vagyunk az első vagy az utolsó civilizáció, akkor nincsen másik civilizáció velünk azonos időszeletben.
Ha a civilizációk egy technikai szint elérése után felszámolják önmagukat például balesettel, nem vagy csak kivételes körülmények között alakulhat ki kapcsolat.
Hiszen nem csak térben, időben is széles a lehetőség.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) abridabri válasza Hieronymus (#9) üzenetére


abridabri
veterán

Na ezt most nem ertem, miert kellene hogy felszamoljak magukat az osi civilizaciok ? nincs lejarati idonk ,nem vagyunk romlandoak ,mibol gondold hogy mashol is atomhaboruval irjak ki magukat mint itt a Foldon ? Sot mibol gondolod ,hogy csak szen alapu eletformak letezhetnek . Vannak meg parhuzamos dimenzios elmeletek is , parhuzamos Fold elmeletek ,stb stb.

(#11) elektrotank válasza #33253120 (#8) üzenetére


elektrotank
tag

Valószínűsíthető, hogy mindegyikre van reális magyarázat! :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#12) Hieronymus válasza abridabri (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A technikai civilizációknak lehetnek "típushibái", amitől rövid életűek. A kevésbé technikai civilizációk meg nem jutnak el a csillagközi utazás megvalósításáig.

A megbízható gőzgép kifejlesztésétől a mai napig, többet fejlődtünk technikailag, mint a gőzgép előtti időkben összesen. De az első kettőszáz év helyben járásnak tűnik az utolsó félévszázadhoz képest.
Ha tartani tudjuk a fejlődés növekedésének sebességét, belátható időn belül kolonizálni tudjuk a naprendszert.
Akkora energiamennyiséget tudunk majd felhalmozni, bármikor fel tudjuk számolni a teljes Földet.
Elegendő egy vallási fanatikus csoport. Ha abban találják meg a mennyországba vezető utat, hogy fekete lyukat nyitnak a föld középpontjában, akkor megpróbálják majd megvalósítani a tervet.

(Sosem értettem, az öngyilkos merénylők, miért nem tartanak sikeres főpróbát a bevetés előtt. A feketelyuk esetében még a főpróba sem védenek bennünket.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) petipetya


petipetya
nagyúr

Szerintem nem az a kérdés, hogy vannak-e, és hogy eljutottak-e már ide. Hanem az, hogy mit akarnak egy fejletlenebb fajtól?

Mit akarunk mi egy telepnyi szarvasmarhától és disznótól? Jól tartjuk őket, vizsgáljuk őket, aztán idővel a tányérunkba kerül mind.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#14) abridabri válasza Hieronymus (#12) üzenetére


abridabri
veterán

Az a baj ,hogy te a mas civilizaciokon emberszeru teremtmenyeket kepzelsz el . Mi van ha ok nem is oxigent lelegeznek, mi van ha naluk nincs akkora gravitacio mint nalunk ? es mondjuk 5 meter magasak ,vagy ha sokkal ritkabb a legkor ,es gyakorlatilag egy sarkanyrepulo ereju geppel el tudjak hagyni a bolygot ?! Es nem feltetlen kell ,hogy a masik civclizacionak legyen gozgepe vagy atomreaktora ,mi van ha ok a biokemia-t fejlesztettek mesteri fokra pl. Akarmi lehetseges, csak mi nem tudjuk elpekzelni.
Szerintem :B

(#15) finest


finest
őstag

Ilyen háromszög alakú repülőt én is láttam a családdal együtt. Egyik augusztus éjjel (2015.08.12.) kifeküdtünk az udvarra hullócsillagokat nézni. Tíz után röviddel mindannyian láttunk egy háromszög alakú nagy, hangtalan, sötét repülőt, ami DNY-ról ÉK irányba repült a ház felett. A háromszög sarkaiban, a közepén és az oldalán fehér színű fény volt látható. Amikor repült, úgy tűnt, mintha egy hullámot tolna maga előtt és valami pára, köd vette körül, ami vele együtt mozgott. Talán egy Predátor volt, vagy E.T., piros fénye nem volt.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#16) petipetya válasza abridabri (#14) üzenetére


petipetya
nagyúr

"Akármi lehetséges, csak mi nem tudjuk elképzelni."

Pontosan, amint azt egy hangya sem érti az ő fejlettségi szintjén, hogy mit csinálunk mi például egy tablettal a kezünkben. Ugyanígy mi sem tudjuk ép ésszel felfogni a nálunk fejlettebb dolgokat.

"nincs rá lezsóidő"

(#17) Hieronymus válasza abridabri (#14) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Persze élhetnek élőlények a Napban is, csak nehezen fogunk kommunikációba kerülni velük.
Azt gondolom, hogy szén alap helyett, szilícium alapú is lehet az élet. De ez esetben sem lesz egyszerű felismerni az életet, mert nem tudjuk mit keressünk.

De legjobb lesz, ha megkérdezem a szíriuszi barátomat. Talán ő többet tud hozzátenni a témához. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18) #65675776 válasza abridabri (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

A bolygó elhagyásakor nem a légkör surlódását kell elsősorban lekűzdeni, hanem a gravitációt. A Földön is a légköri súrlódás kb csak az emelkedés első 15-20km-én számít akárcsak egy kicsit is. Utána már olyan ritka a légkör, hogy aerodinamikai kormányzással szinte semmiféle hatást nem lehet elérni. Illetve lehet, de akkor ótvarnagy kormányfelületek kellenek. Nem véletlenül van az, hogy pl az A-12/YF-12/SR-71 közel teljes függőleges vezérsíkjai elforognak. Így lehet csak érdemi kormányerőt kifejteni abban a magasságban. És még így is hatalmas ívben tud csak fordulni. Pedig akkora sebességnél már jóval kisebb kormánykitérés is elegendő azonos elforduláshoz, mint kis sebességen és sűrűbb légkörben.

(#19) abridabri válasza #65675776 (#18) üzenetére


abridabri
veterán

Tudom, azert is irtam hogy kicsi gravitacio = 5 meteres elolenyek ,a foldi 2helyett pl :)

[ Szerkesztve ]

(#20) #65675776 válasza abridabri (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hát igen, a zsiráf is csak 2 m magas. Az élőlények magassága nem a gravitációtól függ elsődlegesen.

(#21) Hieronymus válasza abridabri (#19) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A kis gravitációval sok gond van.
Nem tartható meg a légkör tartósan. ha van akkor is ritka, repülésre alkalmatlan.Talán a Mars jó példa az alacsony gravitáció és a légkör(telenség) kapcsolatára.
Ha a ritka légkörben történő repülés problémáját sikerülne is megoldani, a légkörből kilépve teljesen irányíthatatlanná válna válna közlekedési eszköz.(Na jó, egy poroltóval elég sokáig lehetne navigálni, bár hajtómű nélkül nem lehet utazgatni.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#22) abridabri válasza #65675776 (#20) üzenetére


abridabri
veterán

[link]
Amugy ,de a gravitacios ero befolyasolja elsodlegesen a magassagunkat. Volt a Discoveryn egy musor , nem tudom mar sajnos a cimet ,hasonlo mint a Stephen Hawking - Igy mukodik a Vilagegyetem sorozata . Ott beszeltek egy NASA asztrobiologussal , aki azt ecsetelte ,mekkora oriasok lennenek egy nalunk sokkal kissebb tomegu bolygon.

(#23) #65675776 válasza Hieronymus (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

A gravitáció és a légkör megléte nemigazán függ össze. A Vénusz gravitációja ~90%-a a Földének, mégis 92x akkora a légköri nyomás. A Titán esetén a légköri nyomás a földi ~1,5x-ese, miközben a gravitáció ~15%-a.

(#24) abridabri válasza abridabri (#22) üzenetére


abridabri
veterán

Vagy van meg egy ilyen is ,magyarul nem talaltam sajnos , az asztronautak 5cm -el megnonek Fold koruli palyan keringve :
[link]

(#25) elektrotank


elektrotank
tag

Vannak itt érdekes tények, de BUÉK :P

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.