Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) waccamár


waccamár
senior tag

Aztán nehogy megszokásból véletlen elpöccintsd, vagy elnyomd :)
Utcán sem tanácsos szívni, mert ha odajön valami rosszarcú egyén hogy "aggyámáegycigit", nem mondhatod azt hogy nincs :D
Persze csak vicc, én is olvastam róla, de nekem nagyon mű.
Egészségesebb, olcsóbb, ezt aláírom, de nekem nem tetszik.

(#2) Marci79


Marci79
aktív tag

Nekem úgy rémlik, hogy ezt a terméket betiltották mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#3) Djuree


Djuree
félisten

inkább le kell szokni :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4) D1Rect válasza Marci79 (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen.

(#5) Marci79 válasza Djuree (#3) üzenetére


Marci79
aktív tag

Ez nem olyan, mint a pl. festés. Ha nem akarok tovább festeni akkor leteszem az ecsetet.
Könnyebb mondani, mint leszokni. Pláne ha az ember nem is akar.

"Napi 1 doboz cigaretta elszívása kb. havi 20.000.- forint kiadással jár, ami évente 240.000.- forintot jelent."

Ez erős túlzás. De a cigi márkájától is függ. Itt nem a piaci szemétre gondolok. Pl. "Priluki" és társai. Én töltöm már a cigit saját magamnak. Kapható többféle hüvely és dohány a boltban.
Még a bolti kék színű ciginél is gyengébbet csinálok magamnak. Havonta kb. 5-7ezer Huf-ra jön ki az össz. költsége. Napi 20-30 szállal számítva.

[ Szerkesztve ]

(#6) negyedes válasza Djuree (#3) üzenetére


negyedes
addikt

igy van. ;) vagy a legegyszerubb ha ra sem szoksz.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#7) VIBO válasza D1Rect (#4) üzenetére


VIBO
őstag

MIért?
Pedig yo kis cuccnak tűnik. El is gondolkoztam, hogy lehet át kellene szokni erre :P

A dohánycégeknek nem teccett, hogy kevesebb cigit tudnak eladni igy, vagy tényleg vmi cink volt vele?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#8) Marci79 válasza VIBO (#7) üzenetére


Marci79
aktív tag

Én úgy tudom, hogy sokkal durvább egészségkárosító hatása volt, mint a ciginek.

(#9) F e Z o


F e Z o
veterán

Én 10 évig dohányoztam. Napi 1-1,5 doboz barna majd kék szofit nyomtam el, hétvégén, bulik, ivászatok alkalmával elment 2 is. 4 és fél éve tettem egy biorezonanciás kezelés után. (6k volt, de az egészségpénztár visszafizette nekem utólag) Az első pár napban furcsa volt, hogy nem hiányzott - sör mellett sem - a cigi, 1 hét múlva már nem is gondoltam rá. Persze több pénzem nem maradt, hogy nem kellett cigit venni, mert természetesen elmegy másra. A legjobb a dologban, hogy még jó pár munkatársamnak is sikerült ezzel a módszerrel letenni a cigit.

H2O über alles!

(#10) ló úr


ló úr
őstag

Jó írás lett,gratula hozzá :) És remélem teljesen le tudod majd tenni a cigit idővel :)

Én főként bulik,iszogatások alkalmával szívom,bár olyankor elmegy 1 doboz nekem is,am. normálisan olyan 2 hétig is kitart 1 doboz cigi nálam,pedig már olyan 13 éve cigarettázok,még ált. iskolában "szoktam" rá úgymond :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#11) VIBO válasza F e Z o (#9) üzenetére


VIBO
őstag

:C:C:C

az nagykirály :K

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#12) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Vagy a dohányosok is szívnák inkább a lóf*szt, az nem olyan ártalmas. :DDD
Szerencsére én nem élek vele, de a környezetembe elég sokan szívják és tudom bizonyítani, hogy leszokni egyik sem tud.
A legtöbben azért szoknak rá, hogy megmutassák milyen f*sza gyerekek a suliban. :N

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#13) BlooD eYe válasza Marci79 (#5) üzenetére


BlooD eYe
csendes tag

10 évet dohányoztam elég fiatalon kezdtem és egy reggel arra ébredtem hogy leakarok szokni. Első nap nem bírtam ki elszívtam kb 5 szál cigit, amúgy napi 1,5 dobozzal szivtam (számolja ki az aki akarja menyi pénz ez 10 év alatt, én nemis merek belegondolni). Második, harmadik nap nagyon roszvolt rendesen elvonási tüneteim voltak (szerencse hogy nem vagyok drogos mer arról leszokni beszarás milyen rossz lehet) fájtak a végtagjaim stb. Negyedig naptól kezdet jobb lenni. Első nap óta nem gyújtottam rá nem is akarok, szerintem a leszokás csak az akarat kérdése, kb 3 kg híztam nemzavar vagy leadom vagy marad de cigizni biztos hogy nem akarok.

Aki fittyet hány, a fittyet evett?

(#14) D1Rect válasza VIBO (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Fogalmam sincs, a hardverapron tiltják a hirdetést, akkor kerestem rá, hogy miért?
Betiltották.

Különösebben nem foglalkoztat/érint a téma.

(#15) VIBO válasza D1Rect (#14) üzenetére


VIBO
őstag

yol van akkor
amugy utánanéztem, de nincs betiltva elvileg, csak mo-n bevizsgált cuccot lehet árulni
legalábbis nekem ez jött le
na mind1

én is inkább leszokok akkor :C :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#16) legiaap


legiaap
nagyúr

Nagyon rég dohányoztam már és hallottam is erről a cigiről. Végre valaki leírta a tapasztalatait. Nagyon jó cikk lett.
Egy kérdésem viszont lenne:
Van hasonlóság e között és a vízipipa közt?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17) VIBO válasza legiaap (#16) üzenetére


VIBO
őstag

A vizipipánál dohyánt szivsz, csak ott a füst áthalad a vizen ami lehűti.
Itt nincs dohány csak vizpára egy kis nikotinnal :P

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#18) Marci79


Marci79
aktív tag

HUNNIA1920:

Köszi a személyes tapasztalatodat a lószerszámot illetően. Én maradok a ciginél. :D
Egyébként tényleg sok kis t*k*ny azért cigizik.

BlooD eYe:

:R Majdnem leszokni sikerült már. Egy tüdőműtét után. Nem a cigi miatt volt, hanem egy búvártőr miatt. Pár nap után mikor már lehetett sétálni rengeteg illatot/szagot éreztem. Az ételek íze is jobban érződött. Sajnos gyenge voltam és elkezdtem tovább cigizni.

(#19) cimabue


cimabue
tag

Elméletileg nálunk be van tiltva a cucc, ettől függetlenül bárhonnan megrendelhető. 2-3 éve próbáltam ki egy ilyet, mert tetszett az ötlet, gondoltam a gyengeségemet kompenzálni tudom vele, és sikerül lassan elhagynom ezt a sz*rt, amit cigarettának neveznek. Nem volt olcsó a szett, és mondanom sem kell, csalódást okozott. Az első szériás kínai vackok közül való volt (még nem integrált patronos), és kb 1 hónapig működött. Íze borzalmas, fullasztó, és talán még sűrűbb fogínyvérzést is okozott. Tulajdonképpen szerencse, hogy csak 1 hónapig működött, mert utólag olvastam, hogy a nikotinhoz oldószerként propilén-glikolt használnak, (meg még ki tudja mit adnak hozzá a kiskínaiak) - én valószínűleg allergiás vagyok erre. Lehet hogy más nem. Ez az adalék számos kozmetikai cuccban benne van, (borotvahab, krémek, fogkrém) - de kizártnak tartom, hogy a tűdőre jó hatással lenne. Illetve pont ez az: az E-cigit bevizsgálták, Tüv minősítés és társai, műszakilag tényleg rendben vannak az újabb fajták, de én még egy normális laborjelentést nem láttam arról, mi is van a patronokban. Majd ha ez megtörténik, lehet hogy újra megpróbálom, mivel azért az 1 hónap alat kapásból feleannyi cigaretta ment el a normál cigiből, mint előtte.

(#20) epityesz


epityesz
aktív tag

hát nem tudom.ez a 20000 ft kissé túlzó számolás :))
valami konkrét klinikai teszt nem ártana,talán kiis próbállnám :K

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#21) tildy válasza BlooD eYe (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

A nikotin addiktivebb mint egynemely drog.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) marcus14


marcus14
tag

Hát nekem ez nem jön be, hiába káros de az igazi az igazi :) Egyébként Jó az Írás !

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#23) adyz. válasza epityesz (#20) üzenetére


adyz.
aktív tag

napi egy doboz cigi, tegyük fel 500ft.
egy hónapra számold ki. 500ft-al: 15e. nem sokat tévedett :)

(#24) ErosenZold válasza Marci79 (#2) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Nem egészen, csak a gyökér magyar jog ilyen.

Amúgy orvos felírhatja én úgy tudom

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#25) F e Z o válasza adyz. (#23) üzenetére


F e Z o
veterán

A szofi asszem 540 ft, s nem mindenki szofit szív, s nem biztos hogy egy-egy buli alkalmával elég egy doboz. Szóval sztem simán költ 20k-t egy hónapban egy dohányos. Mondjuk a sör se olcsóbb, de az legalább meglátszik rajtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#26) D1Rect válasza tildy (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt szerintem max. csak olyan állítja aki eddig csak a cigire "csúszott rá". ;)

(#27) tildy válasza D1Rect (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Tevedsz.

Orvosok is ezt allitjak, es olyanok is , akik drogoztak is mar.

A nikotin igenis egy olyan szer, amelyhez hozzászokhat a szervezet, az így kialakult függőség pedig az egyik legerősebb valamennyi eddig ismert szer körül. Az egyszerre többféle drogot is használó dohányosok az elvonási tüneteket az alkoholénál erősebbnek, nagyjából a kokainéval egyenértékűnek érzékelték.

Mellesleg en is probaltam mar ezt azt, cigit is, tapasztalat is amit leirtam.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) fl1pside


fl1pside
csendes tag

én egy champix nevű gyógyszerrel szoktam le, aki le akarja tenni érdemes utánaolvasni. háziorvos írja fel és követi végig a leszokást.

(#29) HUNNIA1920 válasza Marci79 (#18) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Már mint se a cigivel, sem a ló bizonyos testrészével nem élek. :D

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#30) ladlac


ladlac
tag

A Red Bull íz durva lehet. Egy mesterséges cucc, ami egy mű ízt utánoz. Nyami. :DDD

(#31) Vegadog


Vegadog
tag

Én egy ideje nem cigizek, de ha italfogyasztásban elérem a vétségi szintet, nem tudom megállni, hogy ne gyújtsak rá. Elképzelem magam ilyenkor, ahogy próbálom összeszerelni a cuccot...

(#32) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Na ilyet még a legmerészebb álmomban sem gondoltam volna. ;] :DDD Rákötöm a cigit a gépre és hadd szóljon. :DDD

PS4

(#33) Sub-ZeRo válasza Djuree (#3) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Inkább ki sem kell próbálni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34) z0d1AK


z0d1AK
veterán

"Egészségkárosító az elektronikus cigaretta" - ANTSZ

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35) Eagl3


Eagl3
veterán

Ne haragudj, de ekkora marhaságot mint ez az E-Cigi...
Elég volt megnéznem a Youtube-on a sok ökröt amelyik keménykedve pöfékeli a monitor előtt a műanyag darabot. :DDD

(#36) benedekco válasza D1Rect (#26) üzenetére


benedekco
addikt

:N

Cikkhez:
Köszi a tippet! Megy tovább a dohányos ismerőseim felé.
Esetleg erről magyar betiltósdiról valaki bővebben?

re: (#34) z0d1AK
Ez az ANTSZ jelentés nekem eléggé mondvacsinált dolognak tűnik, ezek alapján a sima cigit is izomból be lehetne tiltani. Ezt is korhatárossá kell tenni azt jó napot. Ráadásul a patronba, nem kellene feltétlenül nikotint rakni, vagy lehetne leszoktató nikotin patron készletet csinálni hozzá. Kezd egy normál adaggal és egy év múlva műár elhanyagolható mennyiségű lenne benne, aztán szép lassan semmi. pár év alatt le is tenné az ember. Különben is, az ANTSZ-nek manapság eléggé nehezen lehet h1n(n)1 ;)
re: (#35) Eagl3
Az autó mekkora egy szarság. Láttam múltkor a YouTube-on ahogy pörgették a szarrá tuningolt polski-kat meg trabantokat. Ezzel az erővel lehetne minden szar, amit lehet rosszul csinálni. Láss tovább annál, hogy ki mit hogyan csinál.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#37) z0d1AK válasza benedekco (#36) üzenetére


z0d1AK
veterán

A cigi azért nem lesz betíltva, mert az utána befizetett jövedéki adó nem kis összeget tesz az állam kasszába.

Kedvencem akkor is az, mikor a 13 éves taknyok úgy szívják a vizipipát, mint más a kakaóba tett szívószálat. De hát az ugye sokkal egészségesebb...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#38) Eagl3 válasza benedekco (#36) üzenetére


Eagl3
veterán

Már maga a gondolat is komikus, hát ha még hozzánézed a videókat. :DDD
De nem akarok én senkit eltántorítani ettől, szívjátok csak a jó kis vegyszer gőzt.

(#39) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ez olyan nekem mint az alkoholmentes sör meg a guminő! :DDD
Vagy norálisat vagy semmit!
Egyébként is a cigi lassan ől,de én ráérek! :)

[ Szerkesztve ]

(#40) Ádyka


Ádyka
őstag

Faterom 55 éves, és 12 éves kora óta szívja. Esze leghalványabb ágában sincs leszokni róla. Az elmúlt 3 évben napi szinten b@asztatom emiatt, de rá sem hederít már.
Szerintem iszonyat nagy uninteligenciára és böszmeségre vall ez a hozzáállás. Soha nem voltam semminek a függője, tehát fogalmam sincs, hogy milyen lehet az.

Hülyét kapok a látványtól amikor látom, hogy "lövi" magát. Én csak így hívom. Szobában nincs dohányzás, konyhában is csak jó időben, nyitott ablaknál. Ezért mindíg a klotyóra megy és kinyitja az ablakot. Szemből a fürdőszobából pont össze lehet nézni olyankor. Csak látom, hogy felfelé néz, szív, és közben hunyorog, mert gondolom csípi a szemét.

Ugye ott van a magas ára ennek a cuccozásnak. Jön nekem ilyenekkel, hogy milyen drága a benzin, meg az autópálya matrica. Minden drága, de a kurv@ cigi az sosem drága. A cigi itthonról sosem fogy el. Mindíg van 10-40 doboz a spejzban. Ez egyszerűen nem fogyhat el. Én akkor is sokallom, amikor "csak" 350 Ft körüli cigiről van szó. Napi 1 doboz. Ez éves szinten jóval több mint 100.000, 10 év alatt meg 1,5 millió.

Olyan ez neki mint más embernek a tiszta levegő, vagy mint szipusnak a ragasztós zacskó. Egyszer láttam egy riportban szipusokat akik összeverekedtek, estek-dőltek, de a zacskó még akkor is a kezükben volt, és úgy vigyáztak rá, mintha az lett volna az életük. Az is volt nekik. A cucc nélkül életképtelenek. Neki is ott kell lenni mindíg magánál, kistáskában, zsebben a cigisdoboz.

Aztán nem beszélve az egészségügyi hatásairól. Reggelente hurutos köhögés, majd az első szál után kisebb megnyugvás. Éjszakai horkolás, orrdugulás stb stb.... és a belső szervekre gyakorolt káros hatásai, már csak hab a tortán. Agysejtek pusztulása, ebből következő elbutulás, persze minden szál után egyre okosabbnak tartja magát. Nagyszerű.
Tüdőkapacitás csökkenés, ebből következik, hogy kondíció = 0. Már az első emeleten lihegés, zihálás.

Mondom neki, hogy na mostantól én is rászokom, és amikor rágyújt akkor én is. Úgyis előbb fogok beledögleni, mert nem bírnám. Mondanom sem kell, hogy ez sem hozott semmilyen eredményt, tudja, hogy nem tenném meg.

A cigi olyan mint a többi kábítószer, csak ez legális. Legális mert jó adóbevétel van belőle, és LASSAN ÖL. A keményebb drogok nem láglisak, mert nagyon rövid idő alatt kipurcanhatsz. A halott adózó már nem jó semmire.
De ledolgozol egy életet legálisan, fizetsz minden járulékot, még dohányzol is mellette, pusztítod magadat, majd "élvezel" 1-2 évet nyugdíjasként, utána felfordulsz, na ez a jó ÜGYFÉL egy államnak.

Na ettől van hányingerem. És drága édesapám támogatja ezt a koncepciót. Személyesen gartulálok neki ezért minden nap, és sorstársainak. Szerintem iszonyat magas szintű butaság - böszmeség aki ezt támogatja.

Ez van. Menthetetlen. :( Attól még nyilván szeretem, mert jó ember, meg fater... és csak neki akarok jót.

Bocs, ha hosszú voltam, és megbántottm a szavaimmal bárkit is, nem ez volt a célom. De ha jobban belegondolsz, ez így van.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#41) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

Nekem egy gondom lenne, (mivel Budapesten lakom), például buszra váráskor legálisan nem gyújthatok rá... És hogy őszinte elgyek, ember legyen a talpán, aki elmagyarázza hatóságoknak, hogy ez nem is az aminek látszik, nem bocsát ki füstöt, stb...
Mondjuk egészségügyi szempontból biztos jobb...

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#42) Jeanne d'Arc

Érdekes! Egyszer kipróbálom! :P

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#43) Vegadog válasza Ádyka (#40) üzenetére


Vegadog
tag

Ez jutott eszembe a kommentedet olvasva: "A dohány az indiánok bosszúja az akaratgyenge európai betolakodókkal szemben, akik azt minden szertartástól függetlenül fogyasztják, és így idővel önkezükkel vetnek véget életüknek."

(#44) dudika10 válasza z0d1AK (#37) üzenetére


dudika10
veterán

Vizipipát nem hiszem, hogy a cigi mellé kéne keverni.
Egy vizipipa elszívása sokkal inkább közösségi esemény. Elszívása nem 1 perc hanem 1,5 óra és nem tudsz rágyújtani akárhol. Sokkal inkább rituálé mint pótcselekvés.
"13 éves taknyok" meg mindig is voltak.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#45) Kephamos válasza Marci79 (#5) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem szeretnék szőrszálhasogató lenni, de az nem "Priluki", hanem "Prilúccsi", tekintve, hogy egy neves olasz dohánytermékről van szó, ami a legnagyobb élményt, akkor nyújta, ha egy szintén sokak által rosszul ejtett nevű hellászi borkülönlegességgel fogyasztjuk, melyet a köznyelv "Koccintósként" ismer, holott az ejtésmódja görögösen "Kokintosz."

(#46) z0d1AK válasza dudika10 (#44) üzenetére


z0d1AK
veterán

Már miért is jobb? Mert közösségi? Akkor az e-cigi is az, ha Facebook közben használod.

Érdekes faj az ember. Elítéli a halálbüntetést és a háborút, de a passzív öngyilkosság senkit sem zargat különösebben.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#47) tildy válasza z0d1AK (#46) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudod miert? Mert magaddal azt a hulyeseget csinalod meg, amit akarsz. De mast bantani talan nem kene.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) F e Z o válasza Kephamos (#45) üzenetére


F e Z o
veterán

Akkor nem egyről beszéltek sztem. A Priluky egy ukrán cigi, aminek igen kevés köze van az általad említett olasz dohánytermékhez.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#49) SMITHVADŐR válasza z0d1AK (#46) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

LOL

Régen rossz annak a közösségnek amelyiknek ez élményt nyújt XD :P

[ Szerkesztve ]

(#50) SMITHVADŐR válasza tildy (#47) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Tényleg, mást nem is bántanak a dohányosok, csak épp a környezetet szennyezik feleslegesen (és az együtt a másikat is)
Érdekes módon a környezetvédők ez ellen nem lázonganak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.