Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Valami eszméletlen jó lett ez a teszt... Nem is mernék nekifogni ilyen részletességgel, ilyen mélységben... Gratulálok! (amúgy a teszt alanya is tetszik... :) )

(#2) Hunter2


Hunter2
addikt

A lag-ot mivel mérted?

(#3) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo a teszt. A monitor is tetszik. :)

"There is nothing permanent except change"

(#4) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Remek teszt

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5) ViZion


ViZion
félisten

ööö... és mi az ára? vagy csak én nem láttam...?

Az Eizo a monitoroknál Ferrari és John Deere egyszerre, nálunk a cégnél van egy 2 éves flexscan, tökéletes DTP-re. Otthonra egy szerényebbel is beérném...
A betekintési szögekről: az én véleményem szerint, ha egyedül nézek filmet a monitoron, vagy dolgozom, akkor a szög ugyebár tökéletes, ahogy nekem tetszik. Mozizni családdal / barátokkal meg ott a TV, az való arra... szerintem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6) dezz válasza Hunter2 (#2) üzenetére


dezz
nagyúr

A fénykép által is mutatott, szokásos módszerrel: klón módban rákötök a videokártyára egy CRT monitort, az LCD mellé teszem, elindítok egy (vagy több) stopper-programot, és készítek az egészről néhányszáz fotót (megfelelően rövid záridővel). :) Kiválogatom, ahol mindkét monitoron leolvashatók a számok (nem egy frissítás közben, vagy LCD esetén utána közvetlenül készüt), és elkezdem nézegetni a különbségeket a két monitor között.

ViZion: Az árát az tudja meg, aki figyelmesen olvas. ;) :DDD

ps. kösz mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Napfénysüti

Remek írás. Nagyon tetszik ez a monitor csak kicsit húzós még az ára ahhoz hogy beruházzak rá.

Més que un club!

(#8) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Grat! Nem is gondoltam volna, hogy egyszer ilyen szívesen olvasok majd monitor tesztet. :C

Lehet azért, mert nekem is tegnap óta van egy "rendes" monitorom, az eddigi ezeréves CRT monitoromhoz képest. :DDD Fórum

Semmit sem írok alá!

(#9) Oliverda


Oliverda
félisten

Alapos teszt. Nem nagyon lehet belekötni. :)

Az EcoView funkciók és a mellékelt ScreenManager Pro alkalmazás kifejezetten tetszik. Örülnék ha ezt a többi gyártó is átvenné majd idővel. A monitor külső megjelenése már kevésbé jön be és valahogy a menü is kissé fapados hatást kelt számomra.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) HUNNIA1920 válasza ViZion (#5) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

"Mindennek ára van: az EIZO több, mint másfélszer annyit kér érte, mint a Samsung a sajátjáért."

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#11) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Durva eszköz.
Azért én maradok még CRT-n, de ha lenne miből, valami ilyesmire költenék...
Régen egy sz*r 15"-ös LG CRT-m volt, azon játszottam, stb, aztán laptop lett az asztali konfigból, és nagyon hozzászoktam a kijelzőjéhez, mert bár a betekintési szögek szarok, és a fekete sem fekete, azért nagyon jól olvasható...
Aztán szert tettem egy Philips Brilliance 109P4-re (nem mai techinka már ez sem), rákötöttem a laptopra, elkezdtem fotókat nézegetni, és hát besz*rás... Azóta csak akkor nézem az LCD-t, ha muszáj, vagy ha olvasni kell...

(#12) iSonic


iSonic
addikt

Nagyon jól összedobott teszt ;) :R

(#13) vilga


vilga
tag

az ár itt látható egyelőre nem bántam meg a dell u2410-et bár ez a hdcp-s dolog a tisztánlátást kissé beárnyékolja

[ Szerkesztve ]

(#14) GeoPhoto válasza vilga (#13) üzenetére


GeoPhoto
tag

Jók ezek a monitorok, csak hát igen, az ára sok kicsit, azt hiszem marad a kis P-MVA-s monitor otthon egy darabig. Ha nem lenne túl nagy akkor ennyiért már van fullHD TV is, aminek jó a betekintési szöge, és ha szerencsés az ember azt is egész jól be lehet kalibrálni... A másik, hogy ha monitor akkor inkább lenne 16:10-es, meg különben is savanyú a szőlő effektus :)

(#15) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

megszokott minőség!

:R

Aurea mediocritas

(#16) dezz válasza Oliverda (#9) üzenetére


dezz
nagyúr

Köszi! :)

Hát igen, nem egy csilivili holmi, de szerintem nem néz ki rosszul. A menü fapadosságán gondolom a kinézetét érted (már 6-8 éve ugyanígy néz ki, kivéve a felsőkategóriás típusaikét), a tartalma azért ott van. :) Amúgy lehet, lejjebb kicsinyítem a menüs képeket, most nagyobbak, mint amekkorák valójában.

vilga: Annak a HDCP-s dolognak megpróbálok majd utánajárni.

(#17) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon színvonalas a teszt is, és a monitor is :R

(#18) KillHates


KillHates
nagyúr

Hú! Le a kalappal! Nem szoktam elolvasni a PH-s monitor teszteket, de ezt most elolvastam annyira vérprofi cikk! Gratulálok hozzá :R lehetnél Te a PH monitortesztelője! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#19) Brekk


Brekk
addikt

Tényleg remek teszt lett! Elképesztően részletes. :C :R

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#20) #65675776 válasza Oliverda (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Régebben a Samsung-nak is volt ilyesmi programja, MouScreen néven. Mondjuk sosem próbáltam ki.

(#21) dezz válasza #65675776 (#20) üzenetére


dezz
nagyúr

Persze, több cégnek is van ilyesmi programja. Mondjuk, olyannal még nem találkoztam, mint az Eizo-é, hogy adott programokhoz rendelhetünk profilokat, stb.

(#22) dabadab


dabadab
titán

Jó lett a tesz :R
(Mondjuk minden monitor áráról tök ugyanazt írod :) )

DRM is theft

(#23) dezz válasza dabadab (#22) üzenetére


dezz
nagyúr

Ha egyszer úgy van... :P Amúgy voltak kivételek.

(#24) koxx válasza dezz (#23) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

teljesítmény/minőség szerint melyiket tartod jobb monitornak ezt vagy a dell u2410-et? CAD-re, photoshopra és filmezésre

Egyébként jó lett a teszt, megszokott minőség.

(#25) huszar90


huszar90
aktív tag

:Y Az ára szinte forintra megegyezik a dell u2410-el nem kérdés melyiket választanám már csak a hdmi miatt is!

(#26) dabadab válasza huszar90 (#25) üzenetére


dabadab
titán

A HDMI mire jo? Pont ugyanaz megy rajta, mint a DVI-n (nem hiszem, hogy a CEC-et implementaltak volna a Dellben), viszont nem lehet becsavarozni.
Ennel azert joval jelentosebb kulonbsegek vannak a monitorok kozott, a feketeszint, a betekintesi szogek, a felbontas, a szenzorok...

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#27) Oliverda válasza dezz (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

A menü fapadossága zavarna a legkevésbé csak jól kezelhető legyen.

A csilivili holmikat én sem szeretem. Az LG féle monitor dizájntól pl. falra mászok. A letisztultabb elegánsabb formákat kedvelem lekerekítések nélkül. A Dell pl. pont jó ebből a szempontból. :)

Egyszer biztos ki fogok majd próbálni egy EIZO-t is mert azért mégiscsak egy más kategória. Na de az már majd valami LED háttérvilágításos cucc lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) Nyugdíjas válasza Oliverda (#27) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én talán az U2410 menujét szeretem most a legjobban, meg az összes DELL-ét ami hasonló. Sötétben az EiZO elég rosszul kezelhető, mert semmi megvilágitása nincs a gomboknak, és nehezen kitapinthatóak, de egyébként abszolút rendben van. Nameg persze, azért olyan őrült sokat nem nyomkodja az ember. Egyszer beállitod, aztán csók...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#29) dabadab válasza Nyugdíjas (#28) üzenetére


dabadab
titán

Az U2410-ben az uberkiraly, hogy az ember kezenek a kozelsegere nekiall vilagitani a billentyu :) Viszont maga a gomb a 2209WA-n szerintem jobb, ez az erintoize nem mukodik olyan jol, mint a sima mikrokapcsolo, raadasul ott egy gombnyomas eljutni a fenyerohoz, 2410-nel meg ketto.

DRM is theft

(#30) Findzs


Findzs
addikt

príma teszt, teljes képet ad a monitorról :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#31) Nyugdíjas válasza dabadab (#29) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Abszolút igazat beszélsz :)
Mondjuk én annyit nyomkodom az U2410-eket, hogy már nagyon megy,de tény, hogy megszokást igényel az érintős téma. Ugye el kell előbb venni a kezedet, hogy ujabb "lenyomást" érzékeljen. Nekem legalábbis ez volt fura először.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Kimerítő, profi cikk lett, grat hozzá! :)

Ránéztem az árára, a tudását tekintve szerintem egyáltalán nem vészes.

(#33) dezz


dezz
nagyúr

Kicsit kiegészítettem a CIE diagramos részt a 4. oldalon.

(#24) koxx:
- CAD: inkább az U2410 (16:10 vs. 16:9, 120 sorral több!), de végülis ez is jó.
- Photoshop: sokkal inkább az U2410 (van AdobeRGB színtér, amúgy is jobb színek), de végülis ez is jó, ha kizárólag sRGB-ben dolgozol, nem profi szinten.
- Filmezés: erre leginkább ezt (nagyobb kontraszt, mélyebb fekete), de az U2410 sem rossz (itt viszont lehet akár AdobeRGB-ben vagy full gamutban is filmezni, itt szerintem valahogy mozisabb feeling is, bár nem tudom, a mozifilmeket milyen színtérrel vetítik a mozikban).

(#26) dabadab: Ez nagyrészt igaz, de azért vannak különbségek, főleg a HDMI 1.3-as verziójától. (Amúgy ezt már akartam neked írni korábban, de azárt elfelejtettem. :) )

DVI vs. HDMI 1.0
- Először is ugyebár a hang, tehát hogy a HDMI hangot is át tud vinni, ez a monitor tudja is azt fogadni.
- HDMI-nél kötelező a HDCP, DVI-nél opcionális (bár az utóbbi időben minden monitor tudja).
- A HDMI RGB mellett az YCbCr színkezelést is támogatja, tudtommal a DVI csak az elsőt (kis keresgélés után nem találtam erről közelebbit). Elvileg egyes készülékek csak az utóbbit támogatják.

DVI vs. HDMI 1.3 (a teljesség igénye nélkül):
- Deep Color (színcsatornánként 10, 12 vagy 16 bit). Az U2410 3x10 bitet tud fogadni (DP-n is).
- xvYCC (= x.v.Color = Extended-gamut YCC): az sRGB-nél 1.8x nagyobb színtér (bár ezt egyelőre nem sokminden támogatja, de a jövőben fontos lehet, elsősorban a szórakoztatóipari szegmensben). Az U2410 támogatja.
- 3D over HDMI. (A későbbiekben fog számítani.)
- Single-link DVI-hez képest 2x-es sávszél. (1920x1200@60Hz fölött számít. Bár DVI esetén ilyenkor "egyszerűen" dual-linket használnak.)

(#29): Ha belejössz (megszokod, hogy 1-2 centire eltávolítsd az ujjadat két "benyomás" között), sokkal gyorsabban lehet nyomkodni, a sokkal kisebb "erőkifejtés" (és gyors reagálás) miatt. A két kattintással eljutnit úgy érted, hogy a főmenübe tetted a fényerő/kontraszt beállítást?

BLiNk3r: Végülis, 'csak' kb. egy huszassal drágább, mint a(z) NEC EA231WMi.

(#34) dezz válasza dezz (#33) üzenetére


dezz
nagyúr

A DVI vs. HDMI témához hozzátenném, hogy mindez a monitorok túlnyomó többségénél (pl. kb. az összes TN-esnél) gyakorlatilag nem számít (kivéve a hangot, ha tudja fogadni a monitor HDMI-n).

Illetve, lenne itt még egy dolog (a la Colombo :DDD ). A HDMI-nél szabványosan széles tartományban lehet a frissítési freki (24 Hz-től 85-ig, vagy tovább). DVI-nél viszont a 60 Hz a szabványos, más frekik támogatása opcionális: egyes monitorok csak a 60 Hz-t fogadják el (kivéve a VGA Text módot [DOS mód], ahol 70-et), mások többé-kevésbé rugalmasabbak.

[ Szerkesztve ]

(#35) dabadab válasza dezz (#33) üzenetére


dabadab
titán

Igazad van, bár ami a gyakorlati részt illeti, a #34-ben jól megmondtad a frankót :)

DRM is theft

(#36) bteebi


bteebi
veterán

Kiváló összefoglaló, remek teszt, remek monitor :). Ugyanakkor továbbra se értem (mondjuk nem vagyok sem panelmágus, sem egy pro Photoshop-os), hogy van-e "létjogosultsága" az ilyen monitoroknak - drágának drágák, általános felhasználáshoz szerintem nagyok, filmnézéshez meg kicsik.
Akkor már inkább egy 32-40"-os (CCFL háttérvilágítású, szintén VA paneles) LCD TV, mondjuk egy Samu 32B650 nem sokkal drágább tőle (nekünk egy 40B650-em van), és amellett, hogy jóval nagyobb is, még TV-zni is lehet rajta :DDD. Mondjuk azt nem tudom, hogy játékokhoz mennyire jók, azt még nem próbáltam :D.

Egyetlen helyen látom értelmét a hasonló monitoroknak: olyan munkákhoz, ahol fontos a színhűség (ColorEdge helyett pl. :DDD ). De sehol máshol. Legalábbis nem ennyiért.

Amit még érdemes lehetett volna (?) megnézni, az az, hogy milyen képet ad kisebb felbontásokon (pl. SXGA-n).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) dabadab válasza bteebi (#36) üzenetére


dabadab
titán

"általános felhasználáshoz szerintem nagyok"

Szerintem ez teljesen jó méret ehhez a felbontáshoz.

A TV-ket meg ne keverjük ide, azok tényleg nagyok meg az egyszerű kis talpuk sehol sincs egy rendes monitorállványhoz képest.

DRM is theft

(#38) dezz válasza bteebi (#36) üzenetére


dezz
nagyúr

Első ránézésre nagy, de hidd el, 2 hét használat után eszed ágában sem lenne visszatérni a kisebbre, mert elfog a klausztrofóbia... :)

Az, hogy filmnézésre kicsi-e vagy nagy, attól függ, a látómeződ mekkora hányadát teszi ki. Mivel ezen kisebbek a pixelek is, közelebbről lehet nézni. Sőt, mivel egy tévét kényelmetlen lenne másfél méternél közelebbről nézni, egy monitort viszont átlag 60 centiről nézünk, nagyobb teret fed le a látómezőből, mint egy 40"-es vagy még nagyobb tévé... Magyarán látványra nagyobb!

Jó, hogy szólsz, ezt ki is felejtettem az OSD-s résznél. Beleírtam, lásd a Screen Size lapnál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.