Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Üdv. Szép, értő beszámoló.
A súlyát írod? Bocs, ha igen.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#2) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Most bosszant igazán, hogy nem íram fel annakidején az első, használtan vett, akkor sokat érő notebookom adatait, - 1992-ben egy albán író vette meg, és hazaköltözött vele. Csak arra emlékszem, hogy a merevlemeze elképesztően kicsi volt, a RAM pedig talán 124 - ez lehet?

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#3) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Egy nagyon korai SHARP laptop volt. Nagyon könnyű. Ha valaki rávezet, mi lehetett, megköszönöm.
:C

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#4) FerroChrom válasza Athanáz9 (#1) üzenetére


FerroChrom
tag

Üdv! Ezt az adatot tényleg kihagytam a leírásból. Köszönöm, hogy szóltál, a cikket javítottam!

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#5) Lars


Lars
őstag

Szép kis masina, bizony erre is tudnék rakni sok sok játékot, és hetekig el lennék vele szerintem :)
Viszont a képek egy része nekem nem jön be :(
Explorerben kis piros kép helyek, firefoxban meg még az sem :(
Egy operás ha erre jár, mondja meg lát-e képeket, mert felrakom azt is ha azon múlik hogy lássam a kis aranyost :D

(#6) FerroChrom válasza Lars (#5) üzenetére


FerroChrom
tag

A képeket a Picasa fotóalbumomból linkeltem be a cikkbe, de úgy néz ki, hogy nem az igazi. :((( :O A hibát javítottam, elvileg most már minden kép bejön. :)

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#7) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Szép és szekértő írás, megadtad ennek az öreg masinának a tiszteletet. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#8) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Nagyon kimerítő, igényes írás :C

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#9) moltam


moltam
tag

Nagyon jó írás, öröm volt olvasni! :C

(#10) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Anyám, gyári új átalakítón megfordítani a polaritást... :(
Nekem is van 2 ilyen toldóm, le is téptem párszor a vezetékeket (olyan jól volt gyárilag forrasztva...), még jó hogy rá van jelölve hova várja az 5V-t :)

Lehetne kicsit több kép - pár helyen mintha hiányozna az aláíráshoz tartozó kép...

Amúgy ja, jó kis gép :) Jó állapotban megmaradt, az életre keltéséhez pedig gratulálok :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) FerroChrom válasza Badman 4ever (#7) üzenetére


FerroChrom
tag

Köszönöm! Bizony, ez a gép már majdnem nagykorúnak számít és mégis hibátlanul működik a mai napig! Egy ilyen strapabíró szerkezetet meg kell becsülni! :)

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#12) Lars válasza FerroChrom (#6) üzenetére


Lars
őstag

Igen, már működik, köszönöm szépen. :R Meg is csodálom a gépet :)

(#13) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Minden elismerésem, nagyon jó és élvezhető cikk lett :) Igazi kis gyöngyszemre bukkantál! Remélem, hogy az tápcsatlakozót majd tudod pótolni esetleg egy eredeti alkatrésszel, ha már a gyűjteménybe kerül.
A Dew Point (Humidity) mérőről pedig én sem tudtam, hogy létezett ilyen egyáltalán.

(#14) FerroChrom válasza hcl (#10) üzenetére


FerroChrom
tag

Hát, én is átkoztam magam miatta... Egyébként utólag rájöttem, hogy mi volt a baj: gyárilag nem volt jó az egyik forrasztás a 2,5-ös csatlakozónál.

Konkrétan melyik részre gondolsz, ahol hiányozhatnak a képek?

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#15) Shadowfax


Shadowfax
addikt

Nagyon szép, igényes és kellően részletes írás, rég olvastam ilyen jót. Csak így tovább! ;)

(#16) hcl válasza FerroChrom (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

ÁÁááááá, gyárilag... :(
Fasza, Made in China...

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) ABE


ABE
őstag

Juuujjj, ez egy nagyon jó kis retrós írás lett, élvezet volt olvasni! Gratula a gépszörnyeteghez! :DDD

(#18) FerroChrom


FerroChrom
tag

Köszönöm mindenkinek a dicsérő szavakat! Egyébként a cikknek az az érdekessége, hogy Magyarországon kezdtem írni és Írországban fejeztem be. :)

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#19) .mf


.mf
veterán

Ez ám a retró gép :C

A legrégebbi laptop, amit hosszabban használtam, egy 1996-7-8-körüli Acer extensa volt 233MHz-es P2 procival -- bár én nem vagyok gyűjtő, azt a gépet még fénykorában, munkalaptopként kapta édesanyám; és még most is működik, apám a műhelyben kapcsolási rajzokat, alkatrész-katalógusokat néz vele.

A "biosról" nagyon sok kép van (nekem be se töltődött mind, amíg elolvastam :DDD), de a belsőről nincs több? Én speciel arra vagyok kíváncsibb :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) FerroChrom válasza .mf (#19) üzenetére


FerroChrom
tag

Sajnos csak annyi képet készítettem a belsejéről, amennyit a cikk tartalmaz. :(
Amúgy én is sokat gondolkoztam rajta, hogy egy ilyen gépet mire lehet aktívan használni, de semmi épkézláb ötlet nem jutott eszembe. Régi játékokkal nosztalgiázni viszont tényleg tökéletes, a 2 GB-ra fér is belőlük bőven. :)

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#21) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Rég olvastam ilyen igényes írást. :)
Jó kis gépezet. :D
Tartsd meg, aztán majd egyszer megveszi egy múzeum^^.

(#22) sbazsi válasza Athanáz9 (#2) üzenetére


sbazsi
veterán

a RAM pedig talán 124 - ez lehet?

inkább 1024
vagyis 1 mega. nem? :D

(#23) Vicoo válasza FerroChrom (#20) üzenetére


Vicoo
senior tag

Lehet hogy még elég sokmindentrre,biztos van hozzá valami ultra kicsi linux ... Talán Puppy vagy DSL?

(#24) sbazsi


sbazsi
veterán

(#25) ^Clown válasza sbazsi (#24) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

15K egy gyűjtőnek megér(het)i.

(#26) FerroChrom válasza sbazsi (#24) üzenetére


FerroChrom
tag

Jézusom! :Y Na, ez aztán a gyűjtői csemege! Sok T1000-est láttam már aukciós oldalakon, de ilyen pöpec állapotút még soha! Ha lenne pénzem, meg is venném azonnal!

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#27) ABE válasza sbazsi (#24) üzenetére


ABE
őstag

Aztaku... ez még nekem is kéne, mekkora flash már! :DDD

(#28) sbazsi válasza ABE (#27) üzenetére


sbazsi
veterán

semmi közöm hozzá. csak gondoltam felmegyek, szétnézek, és ezt találtam. :U

(#29) FerroChrom válasza ^Clown (#13) üzenetére


FerroChrom
tag

A hőmérséklet- és páratartalom-mérő valóban különlegességek, de sajnos voltam olyan feledékeny, hogy ezeket nem teszteltem le. :( Pedig engem is érdekelne, hogy hogyan is működik a dolog. Mondjuk beteszem a gépet a fagyasztószekrénybe. :D

Idő közben én és bátyám Írországba költöztünk és sajnos a laptopot nem hozhattam magammal a bőröndökre vonatkozó súly-limit miatt, mert most csak a legfontosabb dolgokat pakolhattam be, de bátyám hétvégén hazamegy és kihozza nekem. :) Akkor mindenképpen kipróbálom ezeket a funkciókat!

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#30) ^Clown válasza FerroChrom (#29) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi szépen! Én is nagyon kíváncsi vagyok!

(#31) Pyton


Pyton
aktív tag

Hujuj, az a billentyűzetteszt. Anno, a 25 MHz-es Olivetti 486 SX-emen (a külső házán áll a mai napig a monitorom) is elindítottam - nem kellett volna. Nem volt jó az összes gomb, és ott ette meg a fene, kilépni nem lehetett belőle, csak ki-be kapcs. (Reset? ha lett volna... :) )

(#32) TheDragon007 válasza sbazsi (#24) üzenetére


TheDragon007
senior tag

A marketing már akkor is jól ment, lásd női lábak a képen :D

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#33) Rive


Rive
veterán

Jeah :C

A nagyon regi laptopakkukba lehet ceruzaelem-cellakat heggeszteni :B

RAM: az IBM csinalt valami idiota sajat 32 bites ram-varianst, szerintem azzal cumiztal te is :)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Nagyon tetszik ez a topik. Elhatároztam, megszerzem azt az ősrégi Sharp 20 Mb wincnhesteres, 1 Mb Ram-os Sharp notebook-ot.
:C

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#35) Athanáz9 válasza FerroChrom (#20) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Szövegszerkesztésre mindenképp lehet használni, nem?
:)

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#36) hcl válasza Rive (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg a Ni-MH telefonakkukba is :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) Solten


Solten
addikt

Komoly kis vas :C

Saor Alba

(#38) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Nagyon jó írás! Élveztem :C

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#39) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

2x

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#40) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja jut eszembe, ha legközelebb nincs töltő egy laptophoz, akkor inkább nézd meg hogy milyen feszültség kell neki és milyen polaritással, mert OK hogy most működött, de a legközelebbi lehet füstölni fog... Ez jótanács :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) DeltaPower


DeltaPower
őstag

aranyosak a sárga drótok a proci környékén :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#42) Sanyix válasza Vicoo (#23) üzenetére


Sanyix
őstag

16 bites procira sztem nincs linux.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#43) Vicoo válasza Sanyix (#42) üzenetére


Vicoo
senior tag

Lehet. Ráadásul a DSL számára a minimum 486 + 16mb RAM :(

(#44) zolikaDB


zolikaDB
veterán

És milyen oprendszer fut rajta?

(#45) hcl válasza Sanyix (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Viszont a proci sem 16 bites.
386SX
SX=Single-word eXtended. Tehát kifele 16 bites busz, de amúgy bőven ugyanaz a proci belseje mint a 386DX-> csak bűn lassú ahhoz képest.
Az első Linuxokat ilyen gépeken tolták :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) wassermann


wassermann
addikt

Néhány évvel ezelőtt sokat kűzdöttem egy hasonló teljesítményű, 1991-es Siemens Nixdorf notival. Ha jól emlékszem sok sok izadságcsepp és varázslat eredményeként fel tudtam rá tenni egy agyon "kaszabolt" minimál Win98-at Word-del.
Az viszont, hogy az három hozzáférési pont a floppy és a két port, ma már nagyon bekorlátozza egy ilyenek használatát.

(#47) Rive


Rive
veterán

Ehhez biz' Win3.11 dukál, vagy sima DOS... De ha valaki nagyon elszállt ember, akkor próbálkozhat valami Cx 486SLC vagy SLC2 beheggesztésével, memóriamodulok, párhuzamos portra való ethernet-cuccok beszerzésével... Aztán akár egy 40MHz-es, 16-20Mega memóriával megvert hibrid istenverése is lehet a végeredmény, ami nincs meg aktiv hűtés nélkül: igaz, legalább lesz benne 1k L1 cache :DDD

SZVSZ jó ez igy, rá egy 3.11, oszt' kalap. Ha sikerülne végre rendberakni a HiNote U2-met...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#48) FerroChrom válasza Rive (#33) üzenetére


FerroChrom
tag

Így van, csak a cellák típusa a lényeg.

Sőt mi több: még pár hete a cellacserét is megvalósítottam, ráadásul még képeket is csináltam a folyamatról! Majd ha bátyám kihozza a gépet, akkor írok egy külön képes beszámolót az újracellázásról is, plusz letesztelem, hogy ezekkel az új cellákkal mit lehet kihozni az akkuból.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#49) tuners


tuners
csendes tag

Üdv, jó kis cikk lett, élvezettel olvastam,
köszi.

Peace XXXY

(#50) FerroChrom válasza Pyton (#31) üzenetére


FerroChrom
tag

Ez érdekes, mert mikor ennél a gépnél először lefuttattam a billentyűzet-tesztet, akkor itt sem lehetett továbbmenni, pedig minden billentyű tökéletesen működik. :F

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.