Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jenei1994


jenei1994
addikt

Ez komoly cucc !

Egy ilyen kell !!!!!!!!!!! :Y

(#2) desolator


desolator
senior tag

basszus ha ez tényleg kiváltja a fóliát nekem kell! Hol lehet ilyet kapni, ebay-en még nincs :D

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#3) szezso15


szezso15
addikt

Basszus, ez nagyon tetszik! :Y Mondjuk nem olcsó, de ha tényleg így megvédi a telót, megéri szerintem. Mondjuk várok még picit, hogy kipróbálják ezt mások is, legyen pár videó róla YT-on...

*Hajrá Loki!* i15+

(#4) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Miért nem egy szifont locsolnak le? Az S5 amúgy is bírja a vizet. Hiszem, ha látom.

(#6) Blyan: Én maximalista vagyok, tudjon mindent. ;]

[ Szerkesztve ]

(#5) sgergi


sgergi
veterán

Ha tényleg tudja azt, amit a videón látunk, akkor nem is drága. Persze kell róla néhány teszt, hogy tényleg megéri-e.

(#6) Blyan válasza Fr0z3n (#4) üzenetére


Blyan
félisten

Nekem már akkor is megfelel, ha úgy védi a karcok ellen, mint ahogy a szifonon látszott. ;)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7) flashx10


flashx10
tag

Lehet már ilyet valahol vásárolni?

48 Pozitív és 0 Negatív értékelés

(#8) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ez igen! Viszont az nem baj, hogy nem lesz egyenletes jo esellyel a bevonat?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#9) Lionking01


Lionking01
tag

Még is csak egy folyadék. Az ember jó pár alkalommal lefújja a telefonját. A belsejében lévő folyadék hatására elszíneződő matrica meg szépen belilul, és ugrott a garancia, mert a szervizben azt fogják mondani, hogy víz érte.
Tulajdonképpen ez egy lakkréteg szerűség, ami gondolom nem ragad, bár ez nem derül ki. Kíváncsi vagyok, hogy a műanyag, és gumi részeket mennyire károsítja, ha károsítja. Én biztosan nem fogok ilyesmit használni. Inkább vigyázok a telefonomra, mint ahogyan eddig is tettem.

(#10) Findzs


Findzs
addikt

nem kérdéses, hogy rögtön veszek belőle ha megjelenik és tényleg ezt tudja amit a videón láttunk :K

valaki/valakik mocskosul meg fog gazdagodni ezzel a cuccal :U

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#11) sanyijedi válasza Fr0z3n (#4) üzenetére


sanyijedi
őstag

arra az S5-re gondolsz ami S4?!

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#12) nightshadow


nightshadow
veterán

Itt van egy hasonló csodaspray, ami vízállóvá tesz bármit: pl. telefont, ruhát, cipőt [link] (2:50-től van egy érdekesebb rész). Csak ilyenkor mindig felteszem a kérdést, hogy pl. mennyi idő múlva lesz mondjuk rákos az ember?

[ Szerkesztve ]

(#13) halkow


halkow
őstag

" azoknak ajánlják,
akiket idegesít, hogy a fólia buborékos lesz, egy idő után le
is jön"

magyarán kétbalkezes embereknek :D
A fólia csak akkor jön le ha rosszul teszik fel vagy ha esetleg csíng-csáng 200-400ft os Kínai hulladékot vett az illető ezektől többet nem érdemes várni.

Szerintem ha ez a cucc örökké tartana akkor a fóliáknak befelegzett de így elég költséges

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#14) kengyel


kengyel
nagyúr

Nem rossz kis találmány :)

kengyel

(#15) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Jól értem, hogy egy "nanotechnológiás" termékhez volt szüksége a cégnek 500 dollárra közösségi finanszírozásból hogy beinduljanak?

Mire kellett volna nekik 500 dollár, ami nagyjából semmire sem elég? (vagy ez a közösségi finanszírozás csak egy marketingkampány volt egy már teljesen kész szállítható termékhez?)

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) bélus91


bélus91
tag

Annó a tv shop-ban Horst Fuchs reklámozott hasonlókat :D

(#17) szabi820 válasza Lionking01 (#9) üzenetére


szabi820
tag

Vigyázzhatsz te a telefonodra bárhogy,de az ördög sosem alszik.

(#18) Bog válasza halkow (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Költséges? Kábé 5k HUF egy flakon. Ha a gyártó által ajánlott leggyakoribb "frissítési" periódust használom, akkor is egy évre elég. Kicsit olcsóbb, mint egy készülékbiztosítás, a készülék egészét védi. Nyilván gyakorlatban kéne látni, hogy mit nyújt, lehet, hogy rendelünk belőle egy pakkot, aztán megnézzük.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#19) tjb007


tjb007
nagyúr

Nem új dolog ez, már egy éve is létezett ilyen.
Ott van a Nanostate és a NeverWet is, mindegyik elérhető már legalább egy éve, igaz mindkettő drágább valamennyivel, és utóbbi nem is kifejezetten telefonokhoz készült (valamint kétkomponensű is).
Annak ellenére, hogy nincs benne semmi újdonság legalább olcsóbb a konkurenseknél, így már azért elgondolkodik rajta az ember.

(#7) flashx10

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20) razzorr


razzorr
őstag

Nem rossz. De azért kíváncsi lennék egy kis adag homokra,amit szépen eldörzsölnek a kijelzőn. Mert ha az ellen is véd,akkor tényleg tuti a cucc.

(#21) Bog válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nincs kizárva, kvázi ingyen van a reklám így.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#22) Tigerclaw válasza halkow (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Erre mondhatnánk azt is, hogy a fólia is csak kétbalkezes vagy hanyag embereknek kell a mai karcálló megoldások mellett. Törés ellen ez sem véd.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) asdf_ válasza Lionking01 (#9) üzenetére


asdf_
veterán

A belsejében lévő folyadék hatására elszíneződő matrica meg szépen belilul, és ugrott a garancia, mert a szervizben azt fogják mondani, hogy víz érte

Te meg azt fogod mondani, hogy tessék nekem hitelesen, bíróság előtt megálló módon bizonyítani, hogy a készülék megvásárlásakor a páraindikátor még nem volt elszíneződve. Ellenkező esetben szerinted már akkor is el volt színeződve amikor megvetted, a jog szerint jótállási idő alatt a bizonyítási teher rajtuk van, tehát sok szerencsét :P

(#24) petipetya válasza Bog (#18) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kíváncsi leszek a tapasztalatokra, mert komolyan érdekel a dolog. Igaz egyenlőre csak a kijelzőn próbálnám ki.

"nincs rá lezsóidő"

(#25) icemad válasza asdf_ (#23) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ez érdekes... Lehet megérné utánajárni. De ha elhajtanak, akkor mit csinálsz? Perelsz? Szerintem annyit nem ér az egész.

(#26) Taybore


Taybore
aktív tag

Ez nem csak telókhoz lehet jó (mint ahogy a belinkelt konkurensek se), hanem pl. akciókamerához, GPS-hez (motorra, biciklire) , tamagocsihoz

(#27) zsigus


zsigus
őstag

A vízállóság számomra kicsit több mint érdekes... Ha befújom vele az egész telefont, vagyis a csatlakozót és lejesen befedi, akkor nem fog érintkezni semmivel amit rádugok a telefonra, ha viszont nem fedi be teljesen, akkor hogyan lesz vízálló, ha a pl. tőltőcsatinál befolyhat a víz?

Söt, az illesztési hézagokról ne is beszéljünk, nem hiszem, hogy mondjuk akár egy 1 mm-es rést is befedne a telefon oldalán.

Tudom, a megoldás: sziloplaszt, de azért az elég ronda lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) hbalu válasza asdf_ (#23) üzenetére


hbalu
tag

Na-na-na... A telefon belsejében lévő indikátoroknak a neve is mutatja, hogy indikátorok. Nem a folyadék halmazállapotú anyagok színezik el, ha jól tudom, hanem a vízzel lép reakcióba és lesz lilás árnyalatú. Ha egy ilyen lakkal lefújjuk, egyáltalán nem biztos, hogy elszíneződik, erről is inkább teszt kéne. Amúgy gyanítom, hogy erre már gondoltak a srácok, tekintve, hogy az 5S ujjlenyomat-olvasóját is tesztelték, stb..

(#29) w333


w333
félisten

Tessék bemenni egy autókozmetikába és vásárolni egy kis "nano viaszt" 90% -ban kb. ugyan az ... nekem a szélvédőt csinálták meg ugyan így ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#30) Taybore válasza zsigus (#27) üzenetére


Taybore
aktív tag

Azt nem tudom, ez hogy csinálja, de pl az S4 Active headset csatija is nyitott, mégis tök vízálló. De ez nyilván HW-es megoldás, impedanciavizsgálattal, amit egy spray nem fog utánozni. De a fenti cucc nem is a vízállóság miatt van, hanem a karcállóság miatt.

(#31) DoItYourself válasza tjb007 (#19) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kibővíteném a listát az Ultra Ever Dry-al, bár azt írják a honlapon, hogy csak ipari felhasználásra ajánlják, ~120 dodóért negyed litert adnak.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#32) zsigus


zsigus
őstag

Nyilván nem a vízállóság a legfontosabb tulajdonsága, de ezzel (is) reklámozzák.

Amire te gondolsz az pedig szvsz csak annyi, hogy belülről szigetelték a csatlakozót, de egy normál telefonnál sem kívülről, sem belülről nincs vízálló szigetelés. Ezzel pedig elég nehéz lenne pótolni. Mégha ajtók mögé is van rejtve a csati, mert ha először kinyitod az ajtót, onnantól már nem működik. Ha egyáltalán rendesen el is fedi a rést.

Szóval "érdekes".

(#33) w333


w333
félisten

Tessék itt is van ... Link védi a víztől + a karcolásoktól ! :K

Valóságban az esőben így néz ki a dolog pl. az autópályán ... Link :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#34) KonzolKartel válasza zsigus (#27) üzenetére

Nem azt mondják, hogy vízáló lesz a telefon, hanem hogy ha leöntöd, akkor le pereg róla, nem folyik be pl. az illesztéseknél. Én pár napja donate-eltem nekik, szerintem a héten megkapom az 5ml-s flakont. Amúgy külön le is írják, hogy ne tedd vízbe, hiszen akkor nem elfolyik a nyomás miatt, hanem bemegy a készülékbe.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#35) macskea válasza Fr0z3n (#4) üzenetére


macskea
őstag

Mer' szifonon csak szoftverupdate után lett volna vízálló. :DDD Azt meg nem akarták megcsinálni.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#36) Lionking01 válasza szabi820 (#17) üzenetére


Lionking01
tag

Ha leejti az ember, attól ez sem fog senkit megvédeni. A többire meg igen is lehet vigyázni. Víz, por, kulcsok, pénz. Én pl. sosem teszem egyik telefonomat sem le, semmilyen felületre, anélkül, hogy legalább a tokot, vagy egy szalvétát, vagy valami más puhább dolgot alá ne tennék.

(#37) IX0S


IX0S
csendes tag

nekem az a vicces, hogy a Corning (GG) üvegeit hasonló teszteknek vetik alá... és spray nélkül is hozza uganezt! :)

(#38) Lionking01 válasza asdf_ (#23) üzenetére


Lionking01
tag

Ez próbáld meg végigjátszani. Az idegeid is rámennek, és úgysem neked lesz igazad. Szeretem, amikor ilyesmit ír valaki. Ennél egyszerűbb dologban sem adnak a bíróságok igazat az embernek, mert a cégnek több pénze van, mint neked, és a pénz beszél a kutyagumi meg csak táncol.

(#39) Norb€€€ válasza DoItYourself (#31) üzenetére


Norb€€€
aktív tag

Szórakoztam már hasonló folyadéktaszító sprayjel, tényleg működött, pár óráig.

Tetszik a koncepció, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy a mindennapi többszöri zsebből ki-be vételtől a nanotechnológiára épülő farmerem nem koptatná le max. egy hét alatt a védelmet.
Van egy olyan érzésem, hogy ez a 3-6 hónap igencsak laboratóriumi, kvázi addig nem nyúltak hozzá. De ne legyen igazam, tényleg legyen forradalmi, és akkor máris megvettek :))

(#40) mope válasza w333 (#29) üzenetére


mope
tag

ezen már én is gondolkodtam...
és hogyan tudod lemosni a bogarakat a szélvédőről?

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#41) KonzolKartel válasza Norb€€€ (#39) üzenetére

Ha működik, akkor írok majd egy logout cikket róla.

Mope:

Ugyan úgy, ahogy nano shield nélkül. Bogároldó, nagynyomasú. Az autókozmetikai nano shield nem karcálló, csak faján lepereg a víz. Én rendszeresen használok ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#42) w333 válasza mope (#40) üzenetére


w333
félisten

Mivel ez a "nano viasz" egy elég komoly védőréteget tesz a szélvédőre ... (érts úgy hogy nagyon sima lesz a felület) simán vízzel + szivacs -al lejön :K

Egyáltalán nem kell vakargatni órákig :N

Itt azért szépen látszik a különbség ... Link, a nano bevonat miatt a bogár sem tud annyira ráragadni vagy beleszáradni !

De mint már mondtam ez telefonokra is ugyan olyan jó, mellesleg az ujjlenyomatot sem gyűjti annyira ... :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43) asdf_ válasza icemad (#25) üzenetére


asdf_
veterán

Ha az enyém a telefon és haláltutira tudom, hogy nem ázott be, akkor békéltető testület, utána meg bíróság. Már csak just for fun jelleggel is, hosszú évek óta osztom az észt fogyvéd témakörben, aztán személyesen valahogy -hálistennek- még sosem volt szükségem használni az ismeretanyagot, egyszer azt is ki kell próbálni :)

@zsigus:
A töltő meg fülescsatits véleményt osztom de az illesztési hézagtól nem kell félni a hidrofób anyag és a felületi feszültség megoldja, nem akar az a víz ott semmilyen résen sem bemenni.

(#44) mope válasza KonzolKartel (#41) üzenetére


mope
tag

na jó de ha lepereg a víz, akkor hogyan tudja oldani a bogarakat/koszt?
Illetve ha nekiesel nagynyomásúval nem szedi le ezt a nano viaszt?

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#45) zsigus válasza KonzolKartel (#34) üzenetére


zsigus
őstag

Ez ok. De ha oldalról vagy bármilyen más szögböl öntöd le akkor is tönkre mehet a telefon. Így, ahogy a videón látszik rendben van, máshogy sajnos nem szvsz... Inkább mondjuk úgy, hogy víztaszító hatású bevonat. De erre nem bíznék egy drágább telefont.

IXOS: Nekem is ez jutott az eszembe. Miért egy olyan telefonon tesztelték amin van GG?

Lehet, hogy tényleg valami fantasztikus dolog, csak nehéz elhinni. :)

(#46) rollair


rollair
csendes tag

Azt a fémszivacsot az A***y termékbemutatókon a '90-es évek elején amúgy is úgy reklámozták, hogy nem karcol, de még a harisnya "szálát" sem húzza ki. ;]

(#47) szezso15 válasza rollair (#46) üzenetére


szezso15
addikt

Tapasztalat, hogy karcol.... :K

*Hajrá Loki!* i15+

(#48) big-J


big-J
őstag

Ismerem ezeket, nagy átverés, de fizetnek mert újszülöttnek minden vicc...
Amazonon meg lehet nézni ezeknek a nano izéknek az értékléseit, a konszenzus az, hogy csak az gondolja hogy ér valamit akinek még nem volt rá szüksége (placebo).
Az 500 dodk induló költség meg annyit jelent egy az egybe átpalackoznak valamk negyed ennyibe kerülő kínait.
Mutassanak egy side by side összehasonlítást és ne olyannal "teszteljék" amit a folyadék alatti gorilla glass amúgy is kivéd.

[ Szerkesztve ]

(#49) w333 válasza mope (#44) üzenetére


w333
félisten

Kb. 3-5 mosásig bírja aztán újra kell nano -zni, de egy ilyen kis flakon legalább 1-2 szezonra simán elég és nem is olyan drága :N

Itt látható a gyakorlatban is Link

Nem a szélvédőre fog ráragadni a bogár hanem erre a nano felületre, amiről sokkal de sokkal egyszerűbben lejön :))

Nem attól lesz karcálló egy felület mert valamilyen csodaszerrel befújod, hanem ettől a csodaszertől (nano viasz vagy krém) sokkal selymesebb és csúszósabb lesz a felület ami = pl. a pici szemmel nem látható pólusokba nem tud megakadni egy kulcscsomó vagy bármi ilyesmi hanem egyből lecsúszik róla és ezt nevezzük karcállónak ! :K

Minél simább / selymesebb (csúszósabb) a felület, annál karcállóbb is ! ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50) KonzolKartel válasza mope (#44) üzenetére

Ezekszerint nem vizuális típus vagy:). Rátapad a bogár, lelocsolod bogároldóval, ami ugyan úgy bemegy a bogár alá, ahol kifejti a hatását, illetve a bogár nincs bekenve nano viasszal, így azon is megtapad, amiről folyamat csordogál a bogároldó. Jézus, ennyi bogarat:D.

Zsigus:

Persze, de ez nem is arra lett kitalálva, csak bemutatják, hogy hü de szépen lepereg a víz. Fóliát helyettesíti. A kérdés azaz, hogy meddig marad meg a bevonat.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.