Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

A már futó ML06-E új előlapos változata, nem csak slot-in, hanem normál slim ODD támogatással. Nekem bejön, és remélhetőleg nem lesz olyan pofátlan felára, mint az elődnek volt az ML06-hoz képest.
:U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) Reggie0


Reggie0
félisten

En azert atvaltom idioatbol SI-be: 6,9 hüvelyk=175,26mm; 2,95 hüvelyk=74,93mm

(#3) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Az a bővítő hely az alaplap felett mire van?Mit lehet bele tenni?

(#4) AxBattler válasza Medocsabi (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

Slim ODD-t, merevlemezt, vagy 120mm-es ventit lehet oda szerelni, szükség szerint.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) Móci


Móci
addikt

Anyagminőség terén fejlődtek ezek a házak, vagy még mindig teszkó gazdaságos kategória?
Anno az ML03-hoz volt szerencsém, de annyira gagyi, vékony f*s anyagból volt, hogy azonnal túladtam rajta. A GD05 sem egy atombunker, de a Milo gyalázatos volt.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) Medocsabi válasza AxBattler (#4) üzenetére


Medocsabi
addikt

Aha,lehet kapni valamiféle keretet ehhez?

(#7) #16939776 válasza Móci (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

igen, 0.5-0.6-os-ra festett pelenka acél lemez komolyabb merevítések nélkül, és a prémium ár együtt, okozhat némi frusztrációt. :N

(#8) AxBattler válasza Móci (#5) üzenetére


AxBattler
félisten

+1 Nemrég vettem tartalékba egy ML03-at, de 13k-nál többet nem adtam volna érte, annyit azért megért. A 25k körüli bolti ára viszont röhej, annyiért a GD05-öt kellene adniuk.

(#6) Medocsabi
Mindent adnak hozzá, semmit sem kell pluszban venni. Be is b@xna, ha az ML06B-E 35k-s ára mellett még ezt-azt be kellene szerezni.
Bár ugye nem tudjuk, hogy ez mennyiért jön...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Az a hátul kilógó vezeték... Khhrrmmm.... :DDD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#10) Móci válasza AxBattler (#8) üzenetére


Móci
addikt

Én kicsivel többért vettem a GD05-öt, biztosan nem adom el.
Amúgy egész jók ezek a Silverstone házak, dizájnra ez a Milo sem csúnya, csak a minőség...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) #20655360


#20655360
törölt tag

"Ízléses"
Ez egy videómagnó. :)

(#12) AxBattler válasza Móci (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

A sajátomat 18k-ért passzoltam el, pedig csak egy kis karc volt a tetején.
Azóta is átkozom a napot... :W

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) zolee5016


zolee5016
őstag

nekem erről a kinézetről 90 -es évek CD -deckjei jutnak eszembe,csak levasalták a felesleges állítógombokat...

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#14) ALBY


ALBY
senior tag

Szép de nem értem kinek lesz ez jó valójában.
(Valószínű lesz vagy ~25eFt gondolom)

Aki kicsi HTPC-t lejátszót/ NAS-t akar, külön VGA nélkül, annak nagy és drága.
Wincsi se fér bele elég 3.5"-os ha NAS-ozunk.
Van sok szép kisebb megoldás akár külső táppal is, olcsón is, és persze sok kis szappantartó a minimániásoknak.

Ha kajakabb HTPC-t szeretnénk VGA-val amivel lehet játszani is (XBOX-ot is lealázva) a mellett hogy fullos media center és NAS is, akkor meg igazi VGA-t kell beletenni, és rendesen szellőzni hagyni a rendszert.
Megint sikerült jól megspórolni pár centit amivel már szinte agyonverik a használhatóságát.
Ez a megnyomorított videókárya és pont semmire nem jó. Mindenhol egymásba érnek a kompromisszumok és az alkatrészek. SFX-re kényszeríés is felesleges, de az már a legkevesebb.
Pár plusz centivel is beférhetne igazi vga és atx táp, és átgondolt hűtés.
Vagy ilyen drágák a telekárak már hogy ezen kell helyet spórolni a nappaliból? ;)

Ja, és 43 centinek kéne lennie, úgy illik csak a többi hifi/AV holmi közé a nappaliba, úgy még bele is férhetne ami csak kellhet.

Nem találták ki hogy mire kéne használni, és tele van kompromisszummal bárhonnan is nézzük.

Amúgy egy fekvő Silverstone-om van nekem is, amit szeretek is,
és már többféle HTPC-t építettem, de ezzel nem tudnék mit kezdeni.
Tudnak az ezüstkőnél házat csinálni, de ezen futhatnának szerintem még egy kört.

Hogy a kritikán kívül valamit javasoljak is, Thermaltake Core V1 14eFt ért sokkal jobb bármire,
atx tápos, táp praktikusan alulra rakva, bármekkor vga belemegy és még szellőzni is tud, nem nagy kunszt de átgondolták.

[ Szerkesztve ]

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#15) t72killer válasza Móci (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekemis Grandiám volt, mielőtt nagytoronyba költöztem, dVGA nélküli üzemre SzVSz kicsit nagyok ezek a házak, normális VGA mellett viszont kicsik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) HookR


HookR
addikt

"Itt fontos kiemelni, hogy ha a felhasználó a ház oldalára felszerel két darab 8 cm-es légkavarót, akkor a kiválasztott kártya maximum 2,95 hüvelyk vastag lehet."
Na ez vajon mit jelenthet? :F Mert a 2,95"-ben a 0,8" (ekkora eltolással követik egymást a szomszédos PCI-E sínek) több, mint 3,5x van meg, annyi hely még ventilátor nélkül sincs a házban a VGA számára.

(#3) Medocsabi: "Az a bővítő hely az alaplap felett mire van?Mit lehet bele tenni?"
Ha a hátlapi nyílásra gondolsz, akkor oda például tehetsz teljes magasságú hangkártyát. A CPU-hűtő rovására.

(#14) ALBY: Olyasmire jó, amire az én kuckóm is (lásd aláírásom), csak egzotikus tápmegoldás helyett szabványos SFX-szel és gyakorlatban is használható 3,5"-esek helyett 2,5"-es HDD helyekkel*.
- CPU-hűtőnek egy ID-Cooling IS-60 (40mm magas) + 120/140x25mm-es (Pl.: Thermalright TY-147A), csendesre szabályzott venti.
- VGA-nak MSI GTX750 Ti LP (N750Ti-2GD5TLP) a bordakialakítása miatt, amit a gyári ventik helyett 2db csendesre szabályzott 80x25mm-es ventivel (Pl.: Noctua NF-A8 PWM) lehet szellőztetni.
Így ha tápból is sikerül csendes példányt vadászni, akkor lehet egy pöttöm, netezés közben közel néma géped, amivel alkalmanként lehet játszani és aminek a ventilátorai csak nagyobb, huzamosabb terhelésre pörögnek fel számottevően.

* Egzotikus tápmegoldással meg az SFX táp helyére mehet 2db 3,5"-es HDD és akkor lényegében ugyanazt kapjuk.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#17) zetor2000 válasza Medocsabi (#3) üzenetére


zetor2000
senior tag

Olyanra is jó lehet, hogy egy dVGA kártya extra csatlakozóját be tudd kötni. Melóhelyen van olyan, hogy magas (vastag) a vga bordája, 2 slotot foglal, viszont a második slotba nem tudod betenni a vga csatit, mert ott a borda. Olyan a VGA, hogy HDMI és DVI van a kártyán, a sima 15 pines VGA meg egy szalagkábellel van kihozva, így normál magas, de 2 slotots a VGA. Ha alacsony profilra szereled, akkor van egy extra hátlap, amin a szalagkábelen lógó vga van. És az perszehogy kell, mert a gépre projektor is lett kötve. DVI-n a monitor, VGAn a projektor.
Nos, ebben a házban így lehet ezt megoldani, hogy pl. arra a fekvő slotra ilyen hátlapi kivezetést kötsz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18) HookR válasza zetor2000 (#17) üzenetére


HookR
addikt

Szalagos VGA csatlakozónak van külön nyílás az alacsony profilú és a fektetett között: [kép]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#19) DBob válasza HookR (#16) üzenetére


DBob
őstag

"Ha a hátlapi nyílásra gondolsz, akkor oda például tehetsz teljes magasságú hangkártyát. A CPU-hűtő rovására."

Lemaradtam a wireless-PCI-E bevezetéséről?

Ránézésre ez a ház Mini-ITX/DTX alaplapokat fogad, az-az a portjai (maximum kettő) a ház jobb oldalán vannak hátulnézetből. Mégis, hogy jelenne meg egy teljes magasságú hangkártya a CPU felett? Miképp csatlakozna az alatta, párhuzamosan fekvő alaplapra? Riser card átnyúlik az alaplap alatt és felkúszik a túlsó oldalt a PCI-E portba?

(#20) HookR válasza DBob (#19) üzenetére


HookR
addikt

Flexible PCI riser / Flexible PCI-E riser

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#21) DBob válasza HookR (#20) üzenetére


DBob
őstag

Örömteli hogy valóban létezik hajlékony PCI-E riser (már valóban mindent fel- és kitaláltak), ám ez csak további kérdéseket vet fel. Nem szerencsés a PCI-E jelet egyszerű párhuzamos kábelen nagy távolságokra elvezetni. Feltételezem ezért nem látok megfelelő hosszúságú kábelt sem ehhez a Silverstone házhoz, csak kb. 10 centiméter hosszú kábelt maximum. Másik probléma, mivel gyári módszer nem lett kialakítva a ház belső falán arra, oda bármit is rögzítsen az ember, barkácsolás hiányában kizárólag a slot hátlap tartaná a kártyákat. Egy vadonatúj, garanciális háznak meg ritkán esnek neki az emberek szerszámmal "átalakítani".

Szóval ami miatt az oda lett tervezve a Silverstone mérnökei által feltételezhetően, hogy a különböző hátlapi panelek amik HTPC alkalmazás esetén szükségesek lehetnek, alkalmazhatóak legyenek a low-profile házban is.

[ Szerkesztve ]

(#22) HookR válasza DBob (#21) üzenetére


HookR
addikt

Feltételezésekre alapozol. Van hosszabb is (ennél is). És igen, érdemes jobb minőségű, árnyékolt példányt alkalmazni.
Hangkártya ilyen esetekben jellemzően akkor kerül képbe, ha az ember nem akar megválni a jól bevált, sima PCI csatolós példányától.

"Másik probléma, mivel gyári módszer nem lett kialakítva a ház belső falán arra, oda bármit is rögzítsen az ember, barkácsolás hiányában kizárólag a slot hátlap tartaná a kártyákat. Egy vadonatúj, garanciális háznak meg ritkán esnek neki az emberek szerszámmal "átalakítani"."
Túlmisztifikálod. Szükség esetén például használhatsz gyorskötözőt is. Határ a csilla... képzeleted. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#23) Reggie0 válasza DBob (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo vicc. Mamar szamitogepeket is osszekotnek hosszu pcie kabelekkel, szoval egy 10-50 centis riser ahhoz kepest lofutty.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.