Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) viera


viera
őstag

Köszönjük az összefoglalót. :R
Gratulálok,nagyon jó kaland lehetett. :C
Remélem egyszer én is eljutok ide.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#2) chipesz


chipesz
őstag

Még csak a 14. oldalon járok, de egészen beszippantott. "Szerencse", hogy lekéstem a buszom, és van mit olvasnom a következőig. 😀

Életre szóló élmény lehet, elismerésem hogy belevágtál.

Ha elolvastam az egészet, lehet hogy még lesz egy-két szavam. 🙂

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

10. oldal, még visszajövök, csak dolgozni is kellene :D :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) M0RGI


M0RGI
őstag

"Ja és egy kérdés mi látható a képen? (Válaszokat kommentbe kérem, aki eltalálja, annak viszek egyet.)"
Guglizás nélkül a rambutánra tippelek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5) adamssss


adamssss
veterán

Nagyon örülök, hogy eddig az összes komment pozitívan értékeli a cikket.
Most álltam neki, hogy leírjam a többi sztorit is, valamint kiegészítsek mindent információkkal, és a végén ha lehet megjelentessek egy képekkel színesített kis kézikönyvet, ami egyrészt olvasmányos, de útikönyvként is funkcionál. Remélem lesz erőm és kitartásom, hogy befejezzem.

vzaza: Nyalhat. ;]

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Nagyon jó útleírás volt, az elejétől a végéig. Elképesztő az a világ...

Quoth the Raven "Nevermore."

(#7) M0RGI válasza adamssss (#5) üzenetére


M0RGI
őstag

Igen, nagyon tetszett a leírás. Érdekességek, humor terén sem volt hiány.
Köszönöm, hogy megosztottad a kalandjaidat!
Barátnőmnek egy részt linkeltem csak, de rákattant és elolvasta az egészet. ;)
A rambutánt várom ám, hogy megkóstolhassam. :D

(#8) moonlight115


moonlight115
tag

A kórházas rész és a dzsungel tetszett a legjobban, és úgy általában az emberekről szóló részek, szóval végig, az egész cikk. :K :C
Sok sikert a könyvhöz!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#9) mildwood


mildwood
tag

Nekem is nagyon tetszett az írás :) Nagy álmom egyszet Peruba eljutni. Az elejétől a végéig tetszett. Bár egy kicsit több őslakos, sámános rész elfért volna benne (tudom ez a túra nem erről szólt), de így is jó ízelítő volt az ottani életről. Gratulalok hozzá és még sok hasonlót kívánok! (a beteges részeket kivéve) :)

P

(#10) adamssss


adamssss
veterán

Köszönöm az elismerő szavakat. Majd a "könyvben" lesz több őserdős, misztikus rész is. No persze ha egyszer megírom... :)

Moonlight115-nek köszönöm az embert próbáló munkát, hogy gatyába rázta a cikket. :R

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11) Osz24


Osz24
tag

Nagyon szuper blog :)
A perui rész érdekelt a legjobban sok ismerös dolgot láttam amiket irtal, mégis sok ujdonsag is volt számomra!

(#12) moonlight115 válasza adamssss (#10) üzenetére


moonlight115
tag

Nagyon szívesen. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#13) Djuree


Djuree
félisten

"hogy más is kedvet kap egy ilyen életre szóló kalandhoz"
kedve lenne, csak idő meg pénz nincs. :P

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#14) viera


viera
őstag

Na,ezt a könyvet kíváncsian várom. :K
Miután elolvastam kicsit jobban bosszant,hogy 2 éve lett volna lehetőségem nekem is egy meló miatt ide kijutnom csak én hülye azt mondtam,hogy majd legközelebb megyek. :W
Azóta meg arra várok,hogy legyen már lehetőség kimenni,de egyelőre még semmi. :F
Mondjuk az Panama-Peru lett volna.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#15) Izzé


Izzé
őstag

Nagy élmény volt olvasni a cikked teljes egészét. Minden része lekötött!
Köszönjük szépen! :R

(#16) gulupeti


gulupeti
senior tag

Köszönöm ezt a szuper beszámolót! Élvezet volt végigolvasni!
Leírásod alapján is érezni, hogy ezek az emberek, akik így természetközelben, nálunknál jóval nagyobb szegénységben élnek, mégis boldogabbak, lelkiekben sokkal gazdagabbak, mint mi (én), akik nap mint nap ebben a monoton malomban őrölnek.
Ez kirándulás! Ez az igazi kirándulás, nem pedig az, hogy valaki elmegy 2 hétre Horvát- vagy Görögországba, stb. :R

(#17) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Remek beszámoló, egy ilyen utazást valóban nem felejt el az ember, amíg él :K Hatalmas élmény lehet.

Én "csak" Barcelonáig jutottam még - bár 12 éves lehettem- de örökké bennem fog élni :B :K

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#18) csabi63


csabi63
senior tag

Egy huzamban végigolvastam, közben a teavizem először felforrt, majd elpárolgott. :) Az asszony kicsit durcás lett, de mondtam neki, hogy először olvassa el, utána morogjon. Elfogadta enyhítő körülménynek, neki is tetszett.
Remek írás volt, köszönjük szépen.

(#19) paramedic


paramedic
aktív tag

Ez, de jó volt! :K

(#20) rgranc


rgranc
aktív tag

Nagyon szuper, köszönöm a beszámolót, nagy élmény lehetett, csak irigykedünk... :))

(#21) adamssss


adamssss
veterán

Megint csak köszönöm az elismerő szavakat. Nagyon jól esnek.
Mindenkinek szívből kívánom, hogy teljesüljön élete egyik nagy álma. Jó érzés... :B

:R :R :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#22) Hiftu válasza adamssss (#21) üzenetére


Hiftu
senior tag

Gondolom végig spanyolul beszéltél a kalandod alatt. Mit gondolsz, Peruban turistaként elég lenne az angol nyelvtudás vagy valami spanyolt fel kellene szedni hozzá?

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#23) Jeanne d'Arc

Nem semmi! :)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#24) salieri.


salieri.
őstag

:C :R

(#25) PixelRambo válasza Hiftu (#22) üzenetére


PixelRambo
csendes tag

Én pár hete jöttem meg Peruból, nem kell spanyolul tudnod. Ha felírod magadnak a települések nevét ahová menni szeretnél, és van egy útiterved akkor simán megy angollal is annak ellenére hogy kevesen beszélik. Persze ez attól is függ hol jársz, Cuscoban, Limában a Macchu Pichunál többen fognak megérteni mint a préri közepén. Nekünk volt tervünk, foglalt szállásunk csak Cuscoban volt, de már azt sem tenném, mindenhol van hostel 10-15 USD körül. A pár tíz kilométereket pedig bus collectivo-val (9 fős kisbuszok nem hivatalos gyűjtőjáratként) kell megtenni 2-5-10 solért kivisznek a világból is. Egyébként Peru nem olcsó hely, olyan árak vannak mint itthon.

(#26) PixelRambo


PixelRambo
csendes tag

Köszi, remek beszámoló! Szép emlékeket idéz fel.

(#27) adamssss válasza Hiftu (#22) üzenetére


adamssss
veterán

Szia!

Nem kell, a spanyol inkább előnyökkel jár. A főbb turista helyeken valamit általában gagyognak angolul, de én például mindig könnyebben kommunikálta spanyolul, holott az angolom azért még mindig jobb.
Ha pár szót megtanulsz az nem válik a károdra ;)

PixelRambo: Peru drága? Hát... :) No persze, Cusco belvárosa, a Machu Pichu, meg a hasonló helyek tényleg azok, de egyénként bőven a magyar árszínvonal alatt vannak az árak.

Csak pár példa: reggeli Limában: 3 sol (270Ft), három fogásos ebéd itallal: 5,5 sol (500 Ft) Cuscoban. Hajvágás: 8 sol (400 Ft)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#28) PixelRambo válasza adamssss (#27) üzenetére


PixelRambo
csendes tag

Közel kopasz vagyok, nem tudom mennyiért vágnak hajat :)
Igen, a frekventált helyekre, látnivalókra gondoltam hogy drága, de egyébként is az egy a szemünkben lepukkant helyhez mérve. Cusco belvárosában nem vettem semmit, ez tény. A Plaza de armastól vagy 20 perc sétára laktam, úgy elviselhető volt. De sokkal drágább mint más hasonló helyek amikhez szerencsém volt, mint pl India vagy Mexikó.
A spanyol ami ide és mindenhová kell az a napszaknak megfelelő köszönés, a kérem és a köszönöm. Ilyen indításra már mosolyognak is, és megértenek bármilyen nyelven :) Viszont a szolgáltatások árát (taxi, busz) célszerű előre tisztázni, veszett számokat tudnak mondani ha ez elmarad.
Egyébként az tény, hogy én komfortosabb körülmények között voltam, mint te, így drágább is volt.

(#29) tlac válasza adamssss (#27) üzenetére


tlac
nagyúr

elkezdtem olvasni, de nem találtam meg a bevezetésben, hogy hogyan kerültél ide, meg miért? mi volt a motiváció?
a munkát helyben találtad vagy már indulás előtt meg volt?

(#30) Parci válasza adamssss (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gratulálok, ez tényleg egy életre szóló élmény lehetett!

megerősített például, hogy semmi dolgom a dzsungelben :DDD (viccet félretéve, izgalmas olvasmány volt, kicsit közelebb hozott egy számomra teljesen ismeretlen világot)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Frankó olvasmány, nem semmi élmény lehetett. Egyébként honnan jött a "kiruccanás" ötlete?

<< Heimdal >>

(#32) celafat


celafat
tag

Nagyon tetszett, élvezetes olvasmány. Olvastam volna részletesebben is, így várom a könyvet. :K

Peru szerintem is olcsó. Dél-Amerikában csak Ecuador és Bolívia olcsóbb nála. Persze Indiához viszonyítva tényleg drága.

(#33) adamssss


adamssss
veterán

Többen is kérdezték, hogy mi volt a motiváció. Most írom éppen a hosszabb verziót, de röviden a következő.

Kb végigmelóztam az alapképzést, úgy, hogy semmivel sem csúsztam. (na jó egy tárggyal az első félévben, de másodjára az is meglett) Rögtön az alap után már mentem is a mesterre, és egyben munkahelyet is váltottam. Az új helyen olyanok voltak az elvárások amitől besokalltam. Még egyetem nélkül is nehéz lett volna, így viszont gyakorlatilag lehetetlen volt. Pontosabban úgy volt lehetetlen ahogy én dolgozni szeretek, mert vagy 100 százalékot adok, vagy ha arra nem vagyok képes akkor nem csinálom. Decemberben már minden bajom volt, alvászavarok, depressziós előjelek stb. Így aztán az egyik este mély levegőt vettem és azt mondtam, hogy ez így nem mehet tovább, nem akarok 24 évesen kiégni, és az idegeskedéstől meg a hajnali túlóráktól infarktust kapni. Így elhatároztam, hogy utazni fogok. A terv az volt, hogy 1,5 évre kimegyek dolgozni Malajziába, ez viszont nem jött össze, így jött Dél-Amerika. A nyelvet úgy is beszéltem így azt csak tökéletesíteni kellett. Decemberben felmondtam, a főnök teljesen megértett, és békésen váltunk el egymástól. Januárban még dolgoztam, aztán februárban megszerveztem az utat. Feb 14-én indultam :)

Szóval ez a rövid sztori.

tlac: A munka már megvolt a kiutazás előtt is. Igaz a perui változott, de hát ott semmi sincs úgy mint ahogy várod. :)

Parci: Pedig jó az. Életemben olyan jókat nem aludtam mint ott. Este 7-tól reggel 6-ig húztam a lóbőrt. Mivel nincs áram, ezért nincs mit csinálni éjszaka, emiatt az ember a nappal fekszik, és azzal kell. Utána olyan fittnek érzi magát az ember mint soha. Sajnos ezt idehaza nem lehet megvalósítani.

celafat: Ecuador nagyon drága. 2000-ben bevezették az USA Dollárt és azóta az egekbe szöktek az árak. Előtte tényleg nagyon olcsó ország volt, de azok az idők sajnos elmúltak.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#34) celafat válasza adamssss (#33) üzenetére


celafat
tag

Én 2012-ben voltam, akkor sokkal olcsóbb volt Ecuador, mint Peru.

(#35) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Tegnap délután fogorvosra várva (időpontom volt, mégis majd 2 órát kellett várni) olvastam el az írásodat. :DDD
Köszönöm, nagyon jó kis beszámoló volt. És valóban egy életre szóló élmény lehetett, már ha nem ismétled meg nemsoká, de ahogy a soraidból kivettem, szerintem nem ez volt az utolsó nagy utazás ;)
Nekem nagyon bejött, nagyon szívesen eljutnék én is oda, ha kérdezik tőlem, hogy hova utaznék szívesen, elsőnek mindig Dél-Amerika jut eszembe...

Ha ez meglenne hosszabb és részletesebb formában, akkor érdekelne engem is.
:R

;) - The Power of the Light Side

(#36) moleculez


moleculez
veterán

14 hónapig voltunk a párommal Egyiptomban, ott született az első fiam, szoval így olvasásra ismerősnek hatott a légkör. Más amikor nem 2 hét last minute-re mész, hanem ott élsz, és kevésbé vagy turista.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37) adamssss válasza celafat (#34) üzenetére


adamssss
veterán

Hm érdekes. Bár Ecuador nagyon sokat fejlődik évről évre. Helye válogatja de általánosságban Peru sokkal olcsóbb, és ezt a az Ecuadoriak is mondják.

Anonymus23: Ha az élet engedi biztosan nem ez lesz az utolsó. Ha most mehetnék akkor Mongólia, v Japán, v Tibet, v Kambodzsa lenne az úti cél.

Moleculez: Az sem épp európai vidék. Akkor át tudod érezni amiről írtam. :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38) Redneck


Redneck
veterán

Még csak beleolvasni volt időm mert éjszakás vagyok, de nagyon tetszett!

Tetszik a stílusod, egy-két történést felolvastam a kollégáknak és jókat röhögtünk.
Így tovább, írj meg minden érdekes eseményt!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#39) radi8tor válasza adamssss (#37) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Oltás kellett Peruba?

⭐ Stella

(#40) adamssss válasza radi8tor (#39) üzenetére


adamssss
veterán

Szia!

Kotelezo oltas elvben nincs de ezek az ajanlottak:
Difteria-tetanusz
Hepatitis A-B
Tífusz
Veszettség

Ha dzsungel tura is van, akkor kotelezo a sárgaláz elleni oltas.
Valamint megfontolando a malaria gyogyszer szedese. Nem minden dzsungel fertozott igy elotte erdemes tajekozodni, mert a gyogyszernek brutalis mellekhatasai lehetnek, es nem ved szaz szazalekosan.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41) radi8tor válasza adamssss (#40) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Uhh, sejtettem. Elég durva koktél ez. :Y

⭐ Stella

(#42) adamssss válasza radi8tor (#41) üzenetére


adamssss
veterán

Nem is adjak be egyszerre. Raadasul a hepa A-t ketszer is be kell adatni, kulonben csak egy evig lesz hatasos.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43) Hiftu válasza radi8tor (#41) üzenetére


Hiftu
senior tag

Nemzetközi Oltóközpont honlapján meg tudod nézni.
[link]

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#44) radi8tor válasza Hiftu (#43) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez azért kicsit érdekes lista. Magyarországon alap oltásnak írja Hepa A-B-t. Mégsem kap mindenki ilyet.
De mindenesetre köszi! :R

⭐ Stella

(#45) Hiftu


Hiftu
senior tag

Cuscoban mennyire nehéz hajnalban taxit találni a vonatállomásra (Poroy)?
Hajnali Machu Picchu-ra induló vonatot el lehet könnyen érni?

[ Szerkesztve ]

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#46) PixelRambo válasza Hiftu (#45) üzenetére


PixelRambo
csendes tag

Én a helyedben kisbusszal mennék Ollantaytamboba, többet látni, az esti utolsó vonattal pedig Aquas Calientesbe. Olcsó szállás is van (gyak. az egész falu szállodákból áll), és mivel mindenki ugyan oda megy 4 előtt már reggeli is van. Hajnali 4-kor már elég hosszú sor van a buszhoz, de menj csak fel korán napfelkeltét nézni!
Ha a kérdésednél maradunk, taxi mindig van.

(#47) rep3at


rep3at
őstag

Nagyon színvonalas és részletes írás. Én is szívesen elmennék arrafelé :)

Forward thinking. كرر

(#48) adamssss válasza Hiftu (#45) üzenetére


adamssss
veterán

Éjszaka csak hivatalos taxival érdemes utazni, azt ha szállodában vagy tudnak Neked hívni, nem gond.
De a vonat nagyon drága, én busszal mennék és gyalogolnék :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#49) WildBoarTeam


WildBoarTeam
aktív tag

Még aznap elkezdtem olvasni a cikkedet, ahogy megjelent, viszont csak most tudtam befejezni.
Nagyon szemléletesen írod le a dolgokat, kicsit úgy tűnt, hogy "sok szünet" volt az egyes események között, bár érthető, hisz valamikor be is kellett szerezned az élményeket, amiket megosztottál velünk. :)

Várom én is a részletesebb kiskönyvet. :K

blabla

(#50) adamssss válasza WildBoarTeam (#49) üzenetére


adamssss
veterán

Szia!
Abszulot jol erzed, sajnos sok sztorit nem irtam meg. Nem volt idom erom meg lustaia vagyok. Majd egyszer... :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.