Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

blueMerle fórumtársunk elment a "bolt" címére:[link]

kelzsoca fórumtársunk is le ellenőrizte a "bolt" címét:[link]

[ Szerkesztve ]

(#2) Archer


Archer
őstag

Hihetetlen árak még szállítással is (drágább cuccoknál még így is bőven megérné) de mint szokták mondani olcsó húsnak...

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#3) z0d1AK válasza D1Rect (#1) üzenetére


z0d1AK
veterán

Érdekes bolt.
Kíváncsi vagyok, hogy a hatóságok hogy nem vizsgálódnak utánuk még jobban... :U

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4) tope


tope
addikt

Milyen notebookot vegyek -nél is felmerült a bolt, de az oldalon található infók alapján 1-ből kiderült, valami "nagy üzlet" lehet ott. :D

(#5) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Asus Radeon EAH4890 1GB DDR5 ~ 31k-ért, ennyiért még át is verhetnek, ha nem előre utaltam, megér egy próbát :DDD

Viccet félre téve én nem nagyon bízom az online boltokban, kicsit földhözragadt vagyok. Ez meg tényleg nagyon meredek. Azonban kíváncsi lennék vásárlókra, akik sikeresen vásároltak, igazán érdekelne, hogy azért legalább 1-2 esetben működött-e.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6) wannabeinla


wannabeinla
tag

meg ilyet... azer mindennek vannak hatara...

#DD00FF

(#7) 04ahgy válasza hoffman_ (#5) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azért van egy-két nagy online bolt, amik már letettek az asztalra megbízhatóságot illetően... :)

Ez az eco-bolt meg szerintem a karácsonyi vásárlási lázat kihasználva indult, a hatóságok reakcióideje meg sokszorosa. Már rég felszívódtak, mire észbe kap bármi központi szerv...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8) Samus


Samus
addikt

Fenébe, pedig irtó olcsón láttam külső HDD-t, másfél terás Seagate-t. Akkor úgy néz ki marad az iPon, a PCX és az Aqua.
Arra kíváncsi lennék, miben találták "bűnösnek" a webshopot, milyen szabályt(okat) sértettek meg...Az utánvétes árakra pedig: akkor én, ha utánvéttel küldök, 200% pluszt számolok fel, mert be kell csomagolnom, el kell ballagnom a Postára, cipelve a csomagot sorban kell állnom, stb, stb. Érdekes, hogy a boltok, amikkel eddig kapcsolatba kerültem, nem számítottak fel ekkora plusz költséget. A legdrágább utánvétes szállítási díj a telefonomé volt, ami kerek 2000 pénzbe került, a készülék értéke pedig akkor 93000 forint volt...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

23K egy Phenom II X2 :Y Ez most nettó vagy bruttó??

Ez átverés srácok, nagyon nagy átverés :D

(#10) aram01


aram01
nagyúr

amúgy valakit átvertek már?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11) Joe.36


Joe.36
addikt

Ez egy ilyen világ....... :(((

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#12) Archer válasza hoffman_ (#5) üzenetére


Archer
őstag

Azért van néhány online bolt ami tutira megbízható és még az árai is korrektek. Én eléggé rá vagyok utalva a neten történő hardver vásárlásra mert ami itt nálunk van "tisztességes haszon" címszó alatt az elég elkeserítő.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#13) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Ja de ott motoszkál az emberben, hogy mi van ha mégsem átverés, és befektettek, pl 5-10 millát, hogy brutális kezdőárakkal induljanak. Aztán már most is mekkora hype keletkezett, egyelőre konkrét átverésről nem hallottunk még. Érdekes lesz ez.

Lehet valakik piszok jól járnak, vagy lehet csúnyán átverik őket... (Bár sohasem értettem, hogy lehet pl névvel bankszámlát nyitni, meg céget csinálni, ha utána átverés és eltűnik az egész... nemá hogy lenyomozhatatlan legyen - de tény hogy kis hal vagyok én)

[ Szerkesztve ]

(#14) hoffman_ válasza 04ahgy (#7) üzenetére


hoffman_
nagyúr

1. Lehet, hogy igazad van, talán van ilyen :D

2. Szintén nem hülyeség, lazán meg lehet csinálni egy ilyen csalást, és hihetetlen, hogy mennyi esetben röhög a végén a banda, egy táska előre utalt pénzzel a kezében...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Kíváncsi lennék már hány hiszékeny embert vertek át!
Mondjuk aki előre utal egy ilyen "cégnek" és az árak se tűnnek fel neki az meg is érdemli...
De hogy mit keresett ez a szenny az árgépen azt nem tudom?
Le is kapták elég gyorsan...

[ Szerkesztve ]

(#16) VIBO


VIBO
őstag

érdekes hogy eddig nincs negatiiv visszajelzés olyantol aki vsárolt már...
vagy csak akart.. :F

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#17) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Köszönjük a cikket!
igazából már lehetett sejteni a dolgot, de így meg már minden apró infót adott h még 1 floppyt se vegyek itt :DD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18) ittakary


ittakary
nagyúr

egy dolog tényleg nem tiszta még nekem: vannak egyáltalán itt áldozatok?:D
vagy ahogy az egyik kolléga írta, rendeljünk 30kért 4890 OC -t aztán ha elhozzák örüljünk neki mint majom a farkának? :DD

(#19) Geller72


Geller72
veterán

Helyesírás? :R

(#20) McKane


McKane
senior tag

Akár jó cég,akár nem, egy biztos:

reklámja megvan/megvolt itt. :))

[ Szerkesztve ]

(#21) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ehh, de jo, sztem hamarosan meg hallunk rola! :)

...

(#22) geezer válasza Ren Hoek (#13) üzenetére


geezer
aktív tag

Persze, minden lehetséges.

Az is lehet, hogy a gazdasági válság holnaputánra megszűnik, meg hogy a karácsonyi zabálás alatt az ember fogy 4-5 kilót, vagy hogy diákmunkával megkeresek két hónap alatt egy BMW-re valót.

Csak nem valószínű.
;]

(#23) Ren Hoek válasza geezer (#22) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Természetesen, én még egy fűszálért sem fizetek előre, ha nincs 500 + értékelése vaterán meg webshopban stb...

Nem is erre akarok kilyukadni, csak hogy, mivel még konkrét eset nem fordult elő, (kivéve a telephely hiányát) nagyon sok ember fejében megfordul, hogy hoppá lehet mégis jó? És így sokkal több embert át lehet b*szni, mert mindenki bukik ezekre az árakra mint az állat.

Ha viszont tényleg nem átverés, akkor brutáljól járnak azok az emberek :D

(#24) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nah, erre kíváncsi vagyok mi sül ki belőle. :K

(#25) Latency


Latency
senior tag

Aki ezek után még beugrik az előre utalásnak az meg is érdemli. Egy tisztességes cégnek nem kell kamu telephelyet megadnia még akkor sem, ha féláron adnak mindent.

(#26) D1Rect


D1Rect
félisten

Van egyébként bárki, aki "vásárolt" tőlük?
Én próbáltam, de csak utánvéttel, úgy nem lehet. ;]

(#27) Endreas


Endreas
tag

Sajnos alapvetően ez is Magyar sztori. Persze mielőtt jönne a "védekezés" sok nemzetközi szélhámossal é linkekkel - én a "megvalósulási formára" gondoltam. Valóban az is elgondolkodtató, hogy felnőtt ember komolyan vesz olyan (nem használt) árat, ami a nagyker nettó árak alatt van. És persze a "csak utalással egyenlítheti ki" + "csak utánvét" kombinációja az a hab a "tortán".. :(((
De mit is várunk, ha a "pénzzel rendelkező tinédzserek" serege árgus szemekkel figyelik éjt nappallá téve hogy mikor s hol vehető meg újonnan vagy garanciával az AMD 8995ös Ultraszuperdölux verziót fél Terabájt GDDR7-tel a bolti ár mínusz (>=)40% áron, hogy azonnal nyomuljanak a Kollofdúti9-cel 2048x1152n.. :O

Kérdezz.

(#28) Speeedfire válasza D1Rect (#26) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

az azonnali kérdésem órájában is volt erről a boltról szó
ott ha jól tudom valaki rendelt, de h meg is kapta-e arról nincs infóm
kedvem/időm meg nincs h végignyálazzam az össze hsz-t :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#29) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

a szégyen az, hogy még a joomla!-s ikont is kinthagyták fent a fülön...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) Csabahun válasza Ren Hoek (#23) üzenetére


Csabahun
senior tag

Eleve nem lehet hitelt adni a cégnek,mivel a telephely is hazugság.
Innentől lehetnek bármilyen jó árak.

És az is érdekes,hogy telefon sincs megadva.

Endreas[/B: "pénzzel rendelkező tinédzserek" hogy mennyire igazad van!!!!

[ Szerkesztve ]

(#31) Speeedfire válasza Endreas (#27) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

alapvetően szerintem nem rossz az h csak előreutalás vagy csak utánvét
mégis milyen más lehetőség legyen még?
barátokkal mi is gondolkoztunk egy webshopon
mivel webshop nem kell üzlethelyiség, már azzal sokat spórol a tulaj
bár tény h ezek az árak eléggé átverősek
mert nem hinném h a gyártótól veszik meg ezeket ;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#32) geezer


geezer
aktív tag

Eleve nincs is olyan opció a fizetési módok között, hogy "utánvét"...

Ahogy előbb is írták, a rendszer csak az előreutalásos módszert ismeri. NEM LEHET UTÁNVÉTTEL rendelni! :(((

Innentől kristálytisztán látszik, hogy becsapás...

(#33) EyEsOnU


EyEsOnU
tag

telefonszám előkeritése:
domain.hu-n rákeres aki akar az ecobolt domainre, és a tulaj telefonszáma ott meg van adva..

(#34) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Érdekes sztori.. azért kiváncsi leszek most már a folytatásra.
Nincs valakinek feles 30k-ja, hogy rendeljen egy 4890-et, és megtudjuk kamu-e? :DD

Everybody lies.

(#35) cellpeti


cellpeti
veterán

Na erre a boltra én is rálleltem és hát mondom,úgy sincs zsém,jó árban van. RENDELTEM! :W (én barom állat)

Egy routert,meg egy egeret! Most már tudom,hogy átvertek! A jó édes anyjukat az ilyeneknek!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#36) Samus válasza EyEsOnU (#33) üzenetére


Samus
addikt

Azért bocsánat, de nehogymár nekem kelljen kutakodnom egy bolt webshop tulajának vagy képviselőjének a telefonszáma után...
Kíváncsi vagyok a fejleményekre.
cellpeti: előre fizettél már?

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#37) Csabahun válasza cellpeti (#35) üzenetére


Csabahun
senior tag

Azt mond meg nekem ,hogy miért utalsz előre????
Én SOHA nem utalok előre senkinek,inkább nem veszem meg.

EyEsOnU : Igen ,megvan adva a szám ami KAMU valószinűleg!!

[ Szerkesztve ]

(#38) ^Clown válasza aram01 (#10) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Elég sokan rendeltek már a cégtől, de árut eddig senki sem kapott.

Köszönjük a cikket, minél inkább fel kell hívni a figyelmet erre a "cégre".

(#39) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Egy ilyen honlapra csak rá kell nézni és már tudod, hogy nem szabad rendelned. Öcsém... Bár a Birdpc honlapja is egy nagy tutymuty, de ez visz mindent... :DDD

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#40) cellpeti válasza Csabahun (#37) üzenetére


cellpeti
veterán

Egyszerű a képlet: Hülye vagyok!

Én mindig előre utalok,eddig sose vertek át...eddig,hát tessék!

Utánvéttel nem éri meg már!

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#41) yolan


yolan
őstag

a mi félelmetesen alacsony árakat ígér.
ami :F

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#42) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Én is megnézzem a boltot hát mit mondjak ilyen nincs ;] Egy bolt egyszerűen nem adhatja a nagyker árak alatt a termékét. Persze adhatja csak akkor nem lesz nyereség csak veszteség :DDD
Már az is felettébb gyanús lehet az embereknek hogy eleve az előre utalást erőltetik. Persze máshol is lehet utalni, de nem létszűkség :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#43) VIBO válasza cellpeti (#40) üzenetére


VIBO
őstag

mikor utaltál előre?
mit igértek mikorra jön meg a cucc?
gondolom irtél nekik... mit válaszoltak?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#44) Csabahun válasza Cyberpunk (#42) üzenetére


Csabahun
senior tag

Nem feltétlenül veszteség ha a nagyker ár alatt adja.
Ez attól függ,hogy ő mennyiért veszi.
Lehet puszipajtás az összes nagy gyártóval és fillérekért szerzi az árut.
Sőt az is lehet ,hogy ő egy hipnotizőr. :)

Igen az nagyon gyanús ,hogy az előretutalást ERŐLTETIK!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#45) DrM válasza Inv1sus (#39) üzenetére


DrM
csendes tag

Birdpc-vel nekem csak korrekt tapasztalatom volt. Bár ott volt tel.szám meg cím is...

'Trust the pilot'

(#46) Kiskokó


Kiskokó
veterán

aztaku... azok az árak te jó é mindent megvennék és eladnám haszonnal de még az ár alatt igyis...
de sajnos ilyen nem létezik.
:( kamu

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#47) DrM válasza Csabahun (#44) üzenetére


DrM
csendes tag

lásd newegg és tigerdirect...

'Trust the pilot'

(#48) Televan74


Televan74
nagyúr

Hogy mik vannak?!? Remélem kevesen dőlnek be az ilyen átverésnek. :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#49) Chaser válasza Ren Hoek (#13) üzenetére


Chaser
titán

Offshort cég? :F Sztem nekik pont jó lenne. Áraikat elnézve tuti kamu az egész, tegyük fel tisztességes bolt, de ezek az árak már tényleg akár alulmúlják a nagyker nettot. Nem azt mondom ha csak 1-2 terméket árulnának akkor még azt mondom talán ok, gyártótól vesznek nagy adaggal és olcsóbban kapják mint a nagyker, de ennyi cucc...100M+ ennyi cuccot megvenni nagy tételben :)) Valószínű, hogy a mostani időkben bárki ennyit öl számtechboltba. Ha meg -továbbra is feltételezve hogy tisztességesek- nagykeren keresztül veszik, csak akcióznak', akkor is bukta, beszerzési ár alatt nem lehet árulni. Nem kell ehhez telephelyre kimenni vagy számot felhívni, anélkül is 99% hogy a karácsonyt kihasználva páran szert akarnak tenni egy kis költőpénzre. Most mindenütt feje tetején van minden, mire mindenki bejelentgeti hogy átvágták, elindul a nyomozás januárra, a "boltosok" már rég másutt lennének...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) ANW2


ANW2
tag

Hát ez szép. A rendőrséget mért nem értesítik a pórul járt emberek? Mert hogy itt a fórumon irkálunk attól még százával vásárolnának tehát utalnak nekik pénzt és amíg le nem kapcsolják őket addig ez így is marad. :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.