Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erer1000


erer1000
őstag

:R végre egy cikk erről :R
eddig nekem sem volt panaszom a kínaiakra :D
használtba annyiért megy idehaza a 667es 2GB DDR2 mint ebay-on a 800as 4GB újonan :DD

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#2) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Jó írás, kár, hogy 1 évet várakozott 0 háesszel. :(
Köszöm azért az infókat. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3) pprod94


pprod94
aktív tag

Én is köszönöm, ezen írás alapján bátran berendelek majd! :)

(#4) MasterDeeJay

Hétvégére átnézem a cikket és frissítem, van még mivel. Azaz azóta vettem ddr1 sodimm-et 2x1Gb-ot, ddr1 sima 2x1Gb, és DDR2 4x4Gb-ot kínai ramokkal.
Illetve frissítem az aktuális árakkal is.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Én keresgéltem az ebayen, de nem találtam az olcsó ramokat. :F Amit linkeltél azokat igen, de simán keresve nem.

Egyébként sd ramokat gyártanak még? Vagy már csak használt van?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6) The DJ


The DJ
addikt

Ha valakinek van tippje olcsó ebayes DDR1-2-3 SODIMM (notebook) ramokról, akkor ne tartsa magában :) Párszor sikerült kifogni 1-2 szuper akciót, de ez mind egyszeri alkalom volt és azóta alig találok, pedig rendszeresen szükségem lenne utánpótlásra.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#7) MasterDeeJay

Gyorsba rákerestem a legolcsóbb árakra, ez nyilván csak mai napon érvényes mert nagyon változnak. Ja és az árfolyam függvényében is más lehet az ár akár percek alatt. Tehát ez pillanatnyi állapot 2015.05.14.

Notebookba:

512mb SD 133 [link] ~1500Ft
2x1Gb DDR400 [link] ~3500Ft
2x2Gb DDR2 667 [link] vagy 800-as ugyanennyi [link] ~6400Ft

Asztaliba:
512mb SD133 [link] ~1500Ft
2x1Gb DDR400 AMD only [link] ~2100Ft
2x1Gb DDR400 [link] ~2300Ft
2x2Gb DDR2 800 AMD only [link] ~2900Ft
4x4Gb DDR2 800 AMD only [link] ~11500Ft
2x4Gb DDR3 1333 AMD only [link] ~11600Ft
2x8Gb DDR3 1600 AMD only [link] ~23000Ft

Vladi
Keresni úgy lehet legjobban hogy bejelentkezel (enélkül nekem mást ad ki), majd az alábbiakat adod meg:
2x2Gb ddr2
majd sorbarendezet Price+shipping lowest first
aztán buy it now gomb hogy ne legyenek licitesek
ha amdbe kell akkor beírod még hogy amd only vagy azt hogy high density
érdemes kihagyni a sebességet a keresésből mert sokféle képpen jelzik, valamint előfordul hogy ugyan azon áron van a gyorsabbik ram, bár ahogy a cikkben látszik a ramfrekinek nincs nagy jelentősége mert amúgy is össze vissza pakolgatják a chippeket.
Arra kell figyelni hogy a REG, Registered, FB-DIMM ramok asztali gépbe nem mennek de ki is szokták írni hogy server only. A Non-ECC Unbuffered típus ha ki van írva akkor biztosan megy asztaliban.

Ja és egy kis poén: [emeletes ram] :DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8) Vladi válasza MasterDeeJay (#7) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Arcom leszakad ezeken az árakon! :Y

Köszi szépen a keresést, nagyon hasznos. lehet be is vásárolok. :R

Még jó, hogy amd fan vagyok, szóval szinte csak amd gépbe kell ram. :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) azbest


azbest
félisten

2x4GB -ot vettem nemrég. Valójában nem samsung, az spd -ben csak a 800-as van kitöltve, 667 és lassabb mód nincs letárolva benne. Egyébként teljesen jól működik az am2-es asrock A780GXH128M lapomban. A mellette lévő hagyományos 2x2 modulpárral is jól megfér. Az eladó noname változatban is árulja, arra nem lehet panasza a vámosoknak sem.

[ Szerkesztve ]

(#10) MasterDeeJay válasza azbest (#9) üzenetére

A chipek biztosan samsungok, maga az modul lehet nem az. Mivel ezek speckó ramok ezért lehet beragadt készletet söpri ki, azaz lehet hogy totál eredeti.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11) azbest válasza MasterDeeJay (#10) üzenetére


azbest
félisten

Ez igaz lehet, mi a kollégákkal arra tippeltünk, hogy talán szerver ram modulokról szedik le és hasznosítják újra.

Láttam hynix chipekkel is ilyen nyákos ramot, a kép alapján a hynix chip talán egy picit nagyobb méretű [link]

(#12) malisonX


malisonX
aktív tag

A cikken felbuzdulva vettem én is 17$-ért egy 4GB-os AMD Only 1333Mhz memóriát. 2db 1600Mhz-es CL9-es 2Gb-os modul mellé tettem be harmadiknak, Asrock 870 Extreme3 alaplapba. 1600Mhz CL11-en tökéletesen üzemel 1.5V-on dual channelben, CL9 sajnos már sok neki. Samsung K4B2G0446C típusú DDR3L chipek vannak rajta. Aida "Samsung (4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM)" típusnak ismeri fel. Ennyit szerintem bőven megért :R

(#13) Gaben001


Gaben001
tag

Sziasztok!
Én is vettem 2x4 Gb DDR2 800MHz-es ramot, AMD only. Mivel Intel gépbe raktam (P5QPL-am) nem lát csak modulonként 2 gigát. Raktam mindenhogy, állítgattam sebességet meg mindent amit a biosban találtam de akkor is csak 2x2 Gb-ot lát. Így se jártam rosszul de azért még próbálkozok.
A ram 4Gb Kigston KVR800D2N6/4G NON-ECC viszont úgy nézem single. A biosban viszont nem tudom állítani, hogy dualban kezelje-e vagy ne. Bootolásnál azt írja dual channel.
A lap könyve azt írja ezt a típust támogatja.
Nem adom fel... ;)

(#14) Vladi válasza Gaben001 (#13) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Így van, ne süllyedjen a topik. Hátha Master megunja a kszeonokat. :DD

DDR1
link. Létezne, hogy már itt tart az ár. :Y

Megy ez 400-on? :F Bevásárolok, mielőtt elfogy, bár szerintem van még pár tonna ott, ahonnan jön. :C

SD

Van még ez is, link, 1000 alatt az 512
Úgy látszik ebből csak 512-est gyártottak éjszaka a munkások maguknak. :F

Ami még engem fog érdekelni, hogy
DDR3

Méghozzá az 1333, csak ennyit csinál az alaplapom. :(
Viszont ebből kéne, vagy 16 giga. link. :))

wazz kevesebb, mint 10 K? :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Tovább csökkennek az árak. Ez már hátborzongató. :Y

512 sdram: 940 huf.
1 G ddr1 AMD only: 730 Ft
1 G ddr2/800 elvben minden desklaphoz: 930 Ft
De áemdéonliban már van 2 giga is: link

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) Vateraadd


Vateraadd
csendes tag

Sziasztok ! Eladni szeretnék ebayen, tudna segíteni esetleg valaki X %-ér cserébe ?

(#17) hege8888 válasza MasterDeeJay (#10) üzenetére


hege8888
aktív tag

hello!

Ezen blogbejegyzésében felbuzdulva vettem én is 2x4 GB ddr2 800mhz-es modult. Asus p5n-e sli -nem próbáltam, de csak single módban tudom használni a ramokat. :(

Ötlet esetleg, hogy a Biosban vmit állítsak?

üdv

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#18) MasterDeeJay válasza hege8888 (#17) üzenetére

Mindegyik slotban próbáltad?
egymás mellé, egy kihagyással...

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#19) hege8888 válasza MasterDeeJay (#18) üzenetére


hege8888
aktív tag

Szín szerint próbáltam. Pl: Sárga-sárga, vagy fekete, fekete.
Ebben az esetben fekete képernyő, pörögnek a ventik, de mintha bootolna a gép, teker a vinyó.
Ha sárga-fekete párosításban rakom, akkor megvan mind a 8 giga, bootnál már írja kifele, hogy single channel. Próbából így még mellé raktam 2x1-et, akkor megvolt mind a 10 giga.

Pórbáltam másik gépben is, ami szintén nForce chipsetes, de csak két ram foglalata van.
Ott is ugyanaz a fekete képernyő effekt van.
Itt a link, remélem megjelenik:

https://www.ebay.com/itm/NEW-Samsung-8GB-2X4GB-DDR2-800MHz-PC2-6400-240PIN-PC6400-Only-for-AMD-CPU/182708099320?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2648

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#20) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

4x4 giga ddr3 ramot keresek mostanában. 16 K körül már találok.

Van ezekkel tapasztalat?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.