Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

"Meg Whitman a cég vezérigazgatója és elnöke 1998 márciusa óta." - még mindig?
Mert jelenleg már a HP-nál ténykedik.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

Nagyon hasznos, köszönjük! :R
Egy újabb lökést adott, hogy PayPal számlát nyissak, és eBayezzek!

(#4) mobal


mobal
MODERÁTOR

Haszon! Pont most érdekelt a téma! Köszönöm! :R

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#5) Tas


Tas
tag

Hasznos iras :)

Nem tudod veletlenul, hol lehet utananezni a vamolasi araknak? Pl ha amcsibol rendelek egy muszaki cikket mennyivel dobja meg az arat.

(#6) e30st


e30st
tag

hiánypótló írás, nagyon szépen köszönjük!!! :R

(#7) doc válasza Tas (#5) üzenetére


doc
nagyúr

nem a vam a fajdalmas (az csak 1-2 szazalek), hanem az AFA, jelenleg ugye 27%
es ezt persze a postakoltsegre is raszamoljak...

annyit azert hozzatennek, hogy mielott valaki leut valamit az ebayen, MINDIG bizonyosodjatok meg rola hogy az elado elfogad PayPalt!
foleg nemeteknel nem divat (bar mostanaban mar ok is fejlodnek ilyen teren), es ha olyan arut utsz le, amit csak atutalassal fizethetsz, az sokba fog kerulni...

(#8) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Köszi jó irás. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#9) Tikakukac


Tikakukac
titán

Amit nagyon szeretek, hogy azok a cuccok amiket ez a kontinens sohasem kapott meg hivatalosan, az behozható gombokért, vagy az eszmei értékéhez képest jóval kevesebbért. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10) remetebacsi


remetebacsi
csendes tag

Bar az acc minden ebay-re jo, erdemes figyelni, hogy melyiken regisztralunk. En elkovettem azt a hibat, hogy az ebay.de-n csinaltam logint. Erre minden level nemetul jon. Sot, az esetlegesen elfelejtett jelszot is ilyen nyelven kell vegigverekednem. Keresemre h allitsak at angolra ket eve meg azt mondtak, h ezt nem lehet. Ha ez a problemam, akkor toroljem a loginomat es regisztraljak a com-on. :)

(#11) kpal


kpal
veterán

Most már sokkal tisztább minden.

(#12) Carte válasza Tas (#5) üzenetére


Carte
tag

Ez a dolog engem is érdekelne, mondjuk én Kínából rendelnék valamit....
A határ ha jól tudom 50 dollár. (ez alatt nem kell vámot fizetni).

A napokban én magam is megpróbáltam utánanézni a dolognak, mintha 8%-ot (a vámáru ára határozza meg tehát) +27% ÁFA is rájön. Ne kövezzetek meg azért, ez nem biztos... :U :U :U

[ Szerkesztve ]

(#13) remetebacsi válasza Carte (#12) üzenetére


remetebacsi
csendes tag

Nekem eddig minden átcsúszott a vámon, pedig nem kértem külön az eladót, mégis sokszor "gift" megjelöléssel v. alacsonyabb értékmegjelöléssel küldték. Egyszer még egy félmillás objektív is megjött így. :)

(#14) randras válasza Tas (#5) üzenetére


randras
veterán

Nem tudom, aktuális-e még, de itt a válasz, a napokban kaptam. Ez a vámhivatal által küldött hivatalos levél, az ebben szereplő árak a mérvadóak január 1-től!

[ Szerkesztve ]

(#15) kenand


kenand
veterán

Köszi a cikket

2 éve még sokat vásároltam az Ebayen, főlag amikor 150Ft vol egy USD...
Most már nem annyira...
Paypal alap minden netes vásárlásnál, nem is vesz ott ahol nem lehet Paypallal fizetni.
Pár trükkös kínai át is vert volna az Ebayen, ha nincs a Paypal. ....

(#16) kenand válasza randras (#14) üzenetére


kenand
veterán

Az a szerencse, hogy sokkal kevesebbszer kell fizetni.
Trükkös kínaiak nem írják rá a valós összeget az árura.

Eddig 1x kellett vámot fizetnem az 100 USD áru volt
Nem nagy méretű 100-200USD-s dolgok általában átcsúsznak az ellenőrzésen, ha nincs ráírva a valós érték

(#17) Jokes67


Jokes67
tag

E pár hozzászólásból már sokat tanultam...szóval a paypal nagyon ajánlott dolog,hm?

(#18) randras válasza kenand (#16) üzenetére


randras
veterán

Ez így van, de az értelmes úgy kalkulál, hogy vámmal és áfával együtt is megéri-e. Legtöbbször igen, pláne anélkül... ;)

(#19) kenand válasza doc (#7) üzenetére


kenand
veterán

Tényleg Németekkkel vigyázni kell. Őlk nem ismeretesek az Ebayyel, de meg vannak győződve, hogy az utalán ingyenes. (de nem nekünk inkább egy kisebb vagyon)

(#20) kenand válasza remetebacsi (#10) üzenetére


kenand
veterán

Először én is a palypal.at-n regeltem, mert nem engedtek még nekünk máshol, de amióta a com-on is lehet én is csináltam másik accountot (német nyelv nekem sem jön be :( )

(#21) raper


raper
senior tag

Te gondolatolvasó vagy és örök hála. :)

(#22) Melack válasza Jokes67 (#17) üzenetére


Melack
veterán

Erősen ajánlott. Ha a saját egyenlegedre feltöltesz összeget, akkor azon túl nem tudnak tőled levonni, ha nincsen kártya beállítva. Itt minden attól függ, hogy milyen beállításokkal akarsz nekiindulni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#23) kenand válasza Melack (#22) üzenetére


kenand
veterán

De az sem gond ha meg van adva kártya, mert csak a Paypal kezeli és ott mindennek nyoma van az accountodon, Ha valami nem stimmelne, mindjárt írhatsz dispute-ot.
Egy hitel/kredit kártyás cégnél ezt nem tudnád megtenni.

(#24) Jokes67 válasza Melack (#22) üzenetére


Jokes67
tag

:R

(#25) JoeYi


JoeYi
őstag

köszi a cikket, 15 perc alatt megcsináltam az egészet OTP-s kártyával. Minden aktiválva van (azonnal jött a 400 ft-os megerősítő levonás)

(#26) Melack válasza JoeYi (#25) üzenetére


Melack
veterán

Tényleg nem egy nagy feladat ezeken végigmenni. Örülök, hogy ilyen gyorsan sikerült lezongorázni az egészet! Jó vásárlást :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27) skydragon


skydragon
tag

nekem a drága paypal ül a pénzemen vagy 4 napja :S:S 2 account közt küldtem át és nem engedélyezték még mindig a tranzakciót:S:S

(#28) vittuka válasza skydragon (#27) üzenetére


vittuka
aktív tag

Ezekkel óvatosan, néha nekiesnek automatikusan vizsgálódni ilyen esetekben és csodásan fagyasztják az accot 180 napra, a pénzedhez sem tudsz hozzájutni (sokan próbálnak meg csalni paypal-on keresztül, gondolom ezért szigorúak).. Ráadásul a virtuális dolgok eladásánál ahol ugye nincs mivel igazolnod mit is adtál el, nagyon szemetek tudnak lenni. Automatikusan történik persze minden, hiába veszed fel a support-al a kapcsolatot, mehetnek a levelek, mind hiába.. Már nem egy ismerôsömmel történt hasonló, de ha az ember a bankkártyáról pakol fel pénzt, vásárol és nem gift-ként küldözget, valószínüleg senkit nem érhet baj.. Viszont az eladókat már nem védi úgy az egész rendszer ahogyan kellene, gondolom nem véletlenül kezdtek el sokan alternatív paypal szerü rendszereket használni, egyre több van már a piacon.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#29) dave666


dave666
aktív tag

Köszönöm :R
Hasznos :K

Dave666

(#30) Predator2


Predator2
addikt

köszönöm a cikkedet
(ne értsd félre nem parancsolgatás akar lenni) de szívesen olvasnék pár
ebay/Paypal részletről kapcsolatban is cikket (kezdő halandóknak hasznos lehet)
Mondjuk ebay/paypal kezdőknek II. címmel

pl: Mit lehet csinálni ha nem jön meg a csomag? Hova kell írni?/Mit? (úgy h azok is értsék aki nem tudnak angolul)
Hogy tudom vissza szerezni a pénzem?
Mit kell csinálni ha sérült a csomag?
Hogy lehet nyomon követni a csomagot?
Mely országokból vásárolhatsz műszaki cikket h nehogy meglepetés érjen!
(nem működik/nem megfelelő az itthoni elektromos rendszer hozzá stb...)
"Rengeteg félreértés van a Paypal témában alkalmazható pénzügyi tranzakciókról, meg a bankkártyák működéséről is általában"

üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#31) Melack válasza Predator2 (#30) üzenetére


Melack
veterán

Ha szeretnéd, egyeztetek pár emberrel, és az is elkészül. Ezen ne múljék. Csak türelmedet kérem, és meglesz.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#32) csibe1


csibe1
addikt

Köszi a cikket,hasznos írás!
Jöhet a folytatás is! :K

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#33) nemethati


nemethati
senior tag

PayPal-os feltöltés nemzetközi tranzakciónak minősül? Mert azt nem tudok jelenleg a kártyámmal, korlátozva van a múltkori adatlopás miatt :))

(#34) Melack válasza nemethati (#33) üzenetére


Melack
veterán

Itthon a PayPal bankja az UniCredit, így nem - ha az egyenlegre való utalásra gondolsz. A vásárlást mindig forintban húzza le, és elviekben a hazai bankjuk által.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35) Melack válasza csibe1 (#32) üzenetére


Melack
veterán

A folytatás korrektúra alatt. Ha elkészült, linkelem. Illetve a blogomon lesz egy bejegyzés, ahová az esetleges folytatáshoz várom az ötleteket.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#36) nemethati válasza Melack (#34) üzenetére


nemethati
senior tag

Igen arra gondoltam, köszi :R

(#37) doc válasza Melack (#34) üzenetére


doc
nagyúr

"A vásárlást mindig forintban húzza le, és elviekben a hazai bankjuk által."

ez nem igaz. a beallitasok kozott kivalaszthato hogy a paypal konvertaljon (es igy forintban terhelje a szamlat), vagy az eredeti penznemben terheljen, es ilyenkor a te bankod konvertal

bankfuggo hogy melyik eri meg jobban, nalam pl. erezhetoen olcsobb ha a BB-ra hagyom a konvertalast, mintha a PayPal szamolja at forintba

(#38) aggleány


aggleány
addikt

Köszönöm, nagyon hasznos cikk. :R

Én már ezer éve regisztráltam az ebay-re és a PayPal-ra is, de egy érdeklődő ismerősnek nem tudtam elmondani, hogy hogyan kell ezt csinálni, mert már régen elfelejtettem a regisztráció menetét. Ez az iromány és a folytatása is nagyon jól fog jönni egy csomó kezdő ebayernek. :K

Kis tapasztalat: én már egy csomószor vásároltam különböző értékben Kínából, és minden alkalommal azt írták a csomagra, hogy "Gift", úgyhogy semmiféle vámot és járulékot nem fizettem. Egyetlen alkalommal fizettem egy telefon után vámot, de az sem volt vészes. :N

(#39) Melack válasza aggleány (#38) üzenetére


Melack
veterán

Én köszönöm, igyekszem.

Elkészült a második rész is :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40) aggleány válasza Melack (#39) üzenetére


aggleány
addikt

Már megnéztem. :K Sőt, a javaslatkérős totyikba is írtam. :B

Ritkán lehet ennyire sok embert érdeklő és tényleg hasznos írást találni. :C Nem bókolni akarok, olyat nem szoktam csinálni. Tényközlésnek szántam. :K

(#41) Unimatrix000


Unimatrix000
csendes tag

Ha sokat vásárolgatsz online, akkor Internetkártya:
Jelentősen csökkenthető az internetes bankkártya használat rizikója, ha nem a fő számlát használjuk, hanem van egy erre a célra fenntartott mellékszámla, amelyre csak akkor vezetünk át pénzt, ha éppen akarjuk a hozzá tartozó kártyát használni. Nekem a főszámlám mellett van egy ún. internetszámlám és hozzá egy virtuális internetkártya (tehát csak internetes vásárlásnál használható). Amikor használni akarom a internetkártyát, akkor egyszerűen csak átvezetek rá annyi pénzt, amennyi szükséges. Ez pillanatok alatt megvan.
Ez a számlakonstrukció létezik némely banknál, és nem kell külön számlavezetési díjat fizetni az internetszámláért és a virtuális internetkártyáért.

(#42) Newyorker


Newyorker
addikt

jó kis cikk, thx

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#43) sajtee


sajtee
senior tag

Nagyon jó írás, köszönöm szépen! ;)

(#44) aAron_


aAron_
őstag

Köszönöm ezt a cikket! :R Ennek az írásnak a segítségével kezdtem el vásárlásaimat az eBayen. :)

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#45) pistiamazon válasza Graphics (#1) üzenetére


pistiamazon
csendes tag

Köszönöm a cikket ! :C

(#46) deeettiy


deeettiy
újonc

Sziasztok,

azokat amiket javasoltál h nem árt bejelölni keresésénél, h világszerte, meg h együtt mutassa a szállítást plusz árt, azt hol tudom bejelölni?!
Még nagyon kezdő vagyok, csak barátkozom az ebay-jel!
Köszi a választ! :)

(#47) RBJ


RBJ
addikt

Kicsit off. Tud valaki olyan csomagküldő lehetőséget ahol pay pal lehet fizetni?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#48) djdavid94


djdavid94
újonc

üdv mindenkinek , Olyan kérdésem lenne hogy az ebay-n adtam el dolgokat meg is kaptam a pénzemet a pay pal -ra de nem tudom továbbitani a pénzt a bankkártyámra a pay pal nak már beküldtem személy igazolványomat és minden meglévő okmányomat de valami miat le vagyok korlátozva tudnátok ebbe segíteni ? :) ezt a hiba üzenetet mutatja a paypalom mikor belépek mi a teendő ? : Your account access is limited.
Learn how to remove this limitation
Because you have recently started to sell with PayPal, payments you receive will be temporarily placed in your pending balance for up to 21 days. For more information, please go to the
Resolution Centre.

Előre is köszönöm

(#49) pisti124


pisti124
csendes tag

Üdvözlök mindenkit nekem lenne egy olyan kérdésem hogy ha eladok valamit ebayen akkor hány százalékot von le mielőtt elutalja a paypallnak és ha átutalom a számlámra a paypall mennyit von le.
Mert nekem furcsán sokat von le és nem is inkább a paypall hanem az ebay.
Mert ha eladok ebayen már a paypallra nem érkezik annyi hanem kb csak a 60%-a az eladásnak.ÉS ha elutalhatom paypallrol a pénzt a saját számlámra akkor következő hónapban megint kapok egy üzenetet hogy az ebay levont megint és az megint egy nagyobb összeg.
De viszont ha feladok egy terméket eladásra a végén kiírja hogy mennyi és az általában 1 $ körül van.
Úgy hogy valami nincs rendben hogy ennyit levon,mert így semmi értelme az eladásnak ha ez így működik.

(#50) ancsa1983


ancsa1983
újonc

Sziasztok! lehet volt már, de nincs energiám visszakeresni! Vásároltam 1375 Ft-ért az e-bay-en. Többért szerettem volna, de úgy láttam, hogy 1500 Ft-ig tudok fizetni paypallal(pedig elvileg 5500 ft volt rajta), és a maradékot kártyáról vonta volna le, azt meg nem akartam. Viszont! most beléptem a bankba és a paypalra is, és innen is, onnan is le van vonva az 1375 ft, nyilván a paypal ezt 4,62 dollárnak hozza. A kérdésem az, hogy most kétszer fizettem e ki, ha igen miért, és hol lehet reklamálni. A paypal számlámhoz van bankkártya(mastercard) és számla is rendelve.
köszi előre is!

(#51) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Sokáig nem jelentkeztem be a paypal fiókomba, most, hogy újra be szeretnék jelentekzni azonosítást kér tőlem, amit csak mobiltelefon számon keresztül tudok, de az a szám amit annó megadtam már nem él.

Hogyan tudok továbblépni?

(#52) castiels


castiels
addikt

Sziasztok.

Most regisztráltam, rendeltem is már valamit (fólia 500ft,) de nem tudom mire jó az a paypall, nekem rendes kártyám van, arról is letudja vonni?

[ Szerkesztve ]

(#53) grafnet


grafnet
veterán

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre.
Rendeltem egy ilyen tokot július 21-én.
Nem érkezett meg a jelzett időpontban: augusztus 17-...
Írtam nekik 2 sort augusztus 21-én, válaszoltak, kitolták a határidőt: szeptember 14. és október 5. közöttre.
Szeptember 22-én ismét írtam 2 sort (CTRL-C; CTRL-V). Válaszoltak, hogy megnézik a futárnál...
Kértem vissza a pénzemet és megadtam a paypal azonosítómat.
Írtak, hogy fizetnek, de ha mégis megkapnám, akkor fizethetek megint...
Szeptember 26-án azt írták 48 órán belül fizetnek...

Ma írtam nekik, hogy sem termék sem pénz...

Ilyenkor kihez kell forduljak: Ebay vagy PayPal?

Az összeg nem vág földhöz, csak nem hagy a dolog...

Köszönöm a segítséget!

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#54) grafnet


grafnet
veterán

Most néztem csak, hogy ez egy "halott" topik.

:W

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#55) biega


biega
aktív tag

Srácok, van esetleg tippetek, hogy merre lehet jóárasítva Black Tack-et venni?

[ Szerkesztve ]

(#56) biega


biega
aktív tag

Bocs, rossz helyre írtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.