Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Puszcsi, Lávcsi, xarcsi. ;]

Valljuk be őszintén, nem divat magyarul beszélni.
Minek is erőltessük ha az iskolások felének valamiból van felmentése. (igaz nekem is mivel diszlexiás vagyok)

Minek olvasol ilyen szennyeket?

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Eltúlzod a problémát.

Te sem írnál pontos cikket arról, amit meg sem néztél, csak néhány kommentár alapján kiszűrted a lényeget.
A téma amúgy is túlontúl izgalmas. Én se nézem meg a videót, mert félek, hogy nem tudok majd aludni, a visszamaradó izgalom miatt. Hogyan fogok holnap dolgozni, ha minduntalan bevillan az a kép, amin Arnold egyedül emeli fel a kerékpárt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#3) frem1790 válasza Hieronymus (#2) üzenetére


frem1790
tag

Amolyan árúkapcsolás módon? Szemét a szeméthez! :DDD

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#4) dugo_


dugo_
veterán

Anyajegyet olvastam és percekig tekert az agyam a képeket nézve, hogy akkor most mi van. ;]

(#5) frem1790 válasza dugo_ (#4) üzenetére


frem1790
tag

:DD Ezen behaltam!!
Arni amint biciklivel kezében szúrós szemmel keres egy megerőszakolásra váró anyajegyet!! :))

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#6) Eastman


Eastman
őstag

Silány munka.


+

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) gzbotii


gzbotii
veterán

Erdélyben elek, Székelyföldön születtem, 19 éves koromig (amíg nem költöztem Kolozsvárra) kb párhuzamos voltam a román médiával. Aztán itt előbb-utobb kapcsolatba kerülsz vele. Szörnyű. Ennél lennebb nincs sokkal (szerintem).
Az 1999-2009 között köztévé valamint RTL, TV2 híranyagait kovettem figyelemmel. Úgymond, számomra az volt az etalon. Dolgoztam harom hónapot Angliában, hatot Németországban és nem tűnt fel, hogy lenne nagy szinvonalbeli kullonbseg.
Na de a román...mint a komcsi Daciak. Blikk szintű szinte minden újság, televizios műsor. Legnagyobb újságok online kiadásában nem használnak ékezeteket. Innen tovább nincs is több kérdésem. :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

én pontosan annyiszor húzom fel magam az újságírói hülyeségeken, ahányszor bulvárt olvasok.
tegnap megmagyarázta a hülye kiskegyed, hogy a ferritgyűrű az összepréselt szénpor.
ma az okostojás a friss halat keresi Pesten a Dob utcában. melyik hal őshonos a kiskörút aszfaltján?

emellett jelenleg a túlmozgásos vessző gomb a legidegesítőbb hiba számomra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) spammer


spammer
veterán

Kimész a szeméttelepre és csodálkozol, hogy minden tele van szeméttel. :U Már elmondtam sokszor itt a fórumon: nem kell indexet és hasonló szemetet olvasni (és főleg nem kell írni róla, hogy milyen szar). De amíg látogatjátok az oldalt, addig lesz látogatottság, lesz pénz, és lesz újabb és újabb szemét is. Ugyanez igaz a miden bulvárszarra, facebook bulvárkodásra, celebekre stb.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

"Érdemes még a magyar nyelv miatt itt pattogni?"

Valamennyire igen, de nem kéne túltolni! Ne legyen félreérthető, ki tudja fejezni magát mások számára is világosan, és akkor oké! Vagyis bizonyos helyesírási hibák engem nem érdekelnek, de azok igen, amik miatt valaki nem lesz egyértelmű, illetve mást ír le, mint amit szeretne.

Ha valakinek a muszáj az muszály, engem nem érdekel; de ha az egyelőre nála egyenlőre, az már baj. A túl sok hibától általában az érthetőség romlik, engem pedig az érdekel. A magyar szavak angolra cserélése nem zavar, ha logikusan, érthetően csinálják. Felőlem meg is erőszakolhatják a magyart, amíg azt megértem! Nem vagyok hagyományőrző a nyelvben sem, nem érdekel különösebben a sorsa; ha az érthetőség nem romlik le benne, és megmarad elég kifejezőnek, semmi gond.

Gimiben általában négyes volt a helyesírásom, talán egy félévben kaptam ötöst, de sosem tanultam otthon, annyira nem érdekelt.

(#11) bambano válasza spammer (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha nem olvasnék semmit a neten, ahol helyesírási hiba szokott lenni, akkor nyugodtan lemondhatnám az előfizetésem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) spammer válasza bambano (#11) üzenetére


spammer
veterán

Nem a helyesírási hibáról van szó, hanem arról, hogy alapvetően szemét az egész. Van bőven értelmes olvasnivaló az interneten. Persze ha valakinek a bulvár kell, olvassa csak, csak akkor minek hőbörögni meg megbotránkozni rajta (és erről blogolni vagy hsz-t írni egy topikba). Ha tudom, hogy ott egy rakás szar a földön, odamegyek és direkt belelépek, akkor nem siránkozok, hogy szaros lett a cipőm.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#13) Eastman válasza spammer (#12) üzenetére


Eastman
őstag

Te amikor vezetsz, akkor csak a KRESZ táblákat és az útburkolati jeleket nézed? Nem hiszem. Észreveszed a miniszoknyát magassarkúval, a féllábú öregembert meg az akciós tejfölt is. Ha akarod, ha nem.

Peace.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14) spammer válasza Eastman (#13) üzenetére


spammer
veterán

Nem jó hasonlat, mert te ki tudod zárni az ilyen szemét oldalakat azzal, hogy nem navigálsz rájuk önszántadból (meg máshogy se: letiltod hosts fájlban, routerben, vagy ahogy tetszik, és akkor még véletlenül se futsz bele). Illetve véletlenül esetleg úgy, ha ilyen fórumokra, mint ez is, valaki ír róla egy blogot vagy beszúr képeket valamelyik topikba stb. :))

Peace.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#15) Csapoati


Csapoati
nagyúr

De most tényleg, miért nézegettek ilyeneket? Nálam a Velvet max. akkor játszik, ha csöcsöket mutatnak. (tits or GTFO). ;] Tanultam én is pár évig kommunikációt, nettó mazochizmus lenne, ha ezeket nekiállnék átolvasgatni. Éljenek boldogan, én meg mással töltöm a szabadidőmet. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Ez olyasmi dolog, lehet, mint az "audiofilség" vagy a felbontás megszállottság "4k, 8k, stb"

Vannak emberek, akik csak a kiváló minőségűvel elégednek meg. Aztán kiakadnak, hogy nem igaz, hogy nem hallod/látod, hogy mennyivel részletesebb/szebb. De igen, látom/hallom, csak nem ér annyit, mint amennyibe kerül, hogy elérhessem a kiváló minőséget.
Bulvár jelen esetben a csőhangú kamerás felvétel szinonimája. Szóval a helyesírás minősége csak akkor érdekel, ha rontja a megértést.

Amúgy nem is nagyon értem az elvárást sem. Van olyan, hogy helyesírás verseny és nem holtversennyel győznek az élen. :) Ebből következően senki sem tud tökéletesen helyesen írni. Innentől az a kérdés, hogy hol húzod meg az "ez már kiakaszt" határt. Persze a fenti példák tényleg durvák, de annak akinek igénye van bulvárra, azoknak a többsége nem veszi észre az ilyen hibát sem. A rengeteg funkcionális analfabéta mellett meg igazából tök mindegy, hogy helyesen írt dolgot nem érti, vagy a helytelenül írtat.

Én is örülnék neki, ha csupa jó minőségű írást olvashatnék, de még ha hajlandó is lennék kifizetni az árát, olyan kisebbséghez tartozom, hogy nem lenne elég nagy a piac.

[ Szerkesztve ]

(#17) moonlight115


moonlight115
tag

Én még nem találkoztam olyan cikkel sehol, amiben ne találtam volna hibát. Ezzel nem azt mondom, hogy én sosem tévedek, de nem csak a bulvársajtó egyik jellemzője ez. A többi sem kivétel, sajnos.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#18) joghurt


joghurt
addikt

Most mégis, komolyan, te mit vártál? Újságírást? A Velvettől?

A tej élet, erő, egészség.

(#19) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Mert az amikor a Velvet-en pár nyomorék nő randomra googlizott képekhez rosszmájú megjegyzéseket fűz, azt újságírásnak nevezed? Már csak a Dívány a jobb: "5 dolog amit azért tehetünk, hogy boldogabb kapcsoltban éljünk". Általában még arra sem veszik a fáradságot, hogy az amerikai cikket amit lefordítanak, lecseréljék a best buyt teszkóra.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#20) bambano válasza joghurt (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt például elvárnám, hogyha van egy újságnál olvasószerkesztő meg korrektor, akkor ne legyen ennyi hiba a szemetükben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) proci985 válasza moonlight115 (#17) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Van X idő a feladatra, korrektor nincs, time to market pedig kritikus. Meg van X budget, ebből kell a maximumot kihozni.

Tévedéseket pedig max csökkenteni lehet, kizárni nem feltétlenül, de az meg drágítja a folyamatot.

444en vagy talán még az indexen volt erről egy jó cikk, talán személyesen Új Pétertől, hogy miért van ez így.

bambano: pont az a helyzet, hogy elvileg nincs.

---

Cikkhez: Amikor az ember annyira nem tud magával mit kezdeni, hogy Velvetet olvas:DDD.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22) dabadab válasza proci985 (#21) üzenetére


dabadab
titán

"444en vagy talán még az indexen volt erről egy jó cikk, talán személyesen Új Pétertől, hogy miért van ez így."

Nekem úgy rémlik, hogy Zsadon Béla (az Index olvasószerkesztője (az ő feladata az volt, hogy a kikerült cikkeket (illetve amit bírt) végigolvasta és javítgatta őket)) írta, de most nem találom.

Megtaláltam, mégis Uj Péter volt: [link]

DRM is theft

(#23) dabadab válasza Klaus Duran (#1) üzenetére


dabadab
titán

"Valljuk be őszintén, nem divat magyarul beszélni."

Valljuk be őszintén: ez hülyeség. A magyarok elsöprően nagy része csak és kizárólag magyarul tud érdemben kommunikálni, ebből következően ha akarnának se tudnának máshogy beszélni, mint magyarul.

DRM is theft

(#24) proci985 válasza dabadab (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Köszi :R

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25) Klaus Duran válasza dabadab (#23) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Írni / beszélni nálam egyre megy.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#26) moonlight115 válasza proci985 (#21) üzenetére


moonlight115
tag

Jó cikk, végül is igaza van. Gyorsétkezde (stílusosan, pirossal aláhúzva :D ).

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#27) dabadab válasza Klaus Duran (#25) üzenetére


dabadab
titán

És ez miképp kapcsolódik ahhoz, amit írtam? Vagy azt gondolod, hogy magyarok tömegei vannak úgy, hogy beszélni ugyan nem tudnak egyetlen más nyelven sem, írni meg igen?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#28) joghurt válasza bambano (#20) üzenetére


joghurt
addikt

Még az Indexnél is közmondásosan trágya a cikkek nyelvtani szintje, pedig ott valamikor még volt korrektor. (Erről feljebb már írtak.)

A Velvet-Dívány-stb. vonulat bár közös kiadóhoz tartozik, de külön "szerkesztőség". Ezért van pl. hogy bizonyos igénytelen valóságsókról ír egyet sixx a comment:com-ba, születik egy rész a Hogyvoltra, és ezzel párhuzamosan írnak egy hogyvoltot a Velvetre is.
Ezeket az "újságokat" műkedvelő amatőrök dobják össze, így olyan is lesz. Ha egy iskolai újság gyakornokának szintjét megüti, már beveszik; magyarul tudni nem kell.

Abban egyetértünk, hogy pl. a Firefox alá kb. két kattintás belőni az automatikus helyesírás-ellenőrzést, ami legalább a leggázabb elgépeléseket megfogná. Csak hát manapság a sok "újságíró" okostelefonról, jobb esetben tabletről írja be a postját. (Ott valóban akár fél óra is lehet beizzítani az ellenőrzést.)

A tej élet, erő, egészség.

(#29) LeG3Nd


LeG3Nd
tag

Schwarzenegger felépült?

shorter of breath and one day closer to death

(#30) Vladi


Vladi
nagyúr

A problémát nem értem, az arany papírhenger díj ötlet kiváló. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

mai index:
" A mágnescsík jóval később tűnt fel a kártyákon, amikor az International Standardization Organisation (ISO) kidolgozta és elfogadta azok szabványait."
ezek továbbra is ennyire tudatlanok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) gzbotii válasza bambano (#31) üzenetére


gzbotii
veterán

Indexen vagy nincs korrektor, főszerkesztő, vagy nem magyar anyanyelvű és most tanulja az alapokat.
Rengeteg a helyesírási hiba (szinte minden cikkben van egy-kettő).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#33) Eastman


Eastman
őstag

Elképesztő mélységekbe jutott Thüringer Barbara. Az ember akinek nem számítanak a számok. Aki tenyészti a tényeket. Aki a saját szemének sem hisz.


+

Most az a fránya elsős matek fogott ki a zindexes szerkesztőkön.


+

Jár az Arany Papírhenger Díj.

És nem azért, mert rendszeresen át kell lapozom Thüringer bejegyzéseit, hanem mert hanyag, slendrián, igénytelen munkát végez a munkakörében. Ténytelen újságírást. Ha pl. 55 évesen Máriapócson hivatásszerűen pulóvert kötne, a műve nem kerülhetne ki az üzletbe, egyszerűen nem kapna pénzt a selejt után.

Jó, jó, tudom, csak az nem hibázik, aki nem dolgozik. De hát nekünk már régen nem új, hogy naponta el van bszódva az újságotok.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#34) Eastman


Eastman
őstag

Hülyegyerek. Szegény, többet gondolt a "zindex olvasókról". (Ez egy kaszt lenne?)

"(...)
És akkor most engedjük el ezt az Audit, mert az egész ezen bőven túlmutat. Gondoljunk a kormány kampányúthengerére, nézzük végig a három pontot, és cseréljük ki fejben a táboros posztomat egy tetszőleges politikai propagandacikkre, hogy lássuk, hol tartunk. (Miért is, amikor egyedül te baxtad el?)

Az olvasót nem érdeklik a részletek, pláne a teljes kép, pár kulcsszó kell (Bátor Tábor, drága Audi (Nem engedted el.), migránsveszély, Soros (???) ), az jól megragad, befészkeli magát a fejbe, és elvégzi az aknamunkát. (Te végezted el az aknásítást, hülyegyerek.) És pont ez a propaganda célja.Nem nagyon hiszik el ma már az olvasók, hogy létezik hátsó szándéktól mentes (pártoktól független), csak a hírértékre/érdekességre (What??? Ez sima szemétkedés.) alapuló hír(?)közlés. Ez a kampány- és trollmédiának nem baj, a normális (?) újságírásnak annál inkább. És pont ez a propaganda célja. (Nettó hárítás.) Úgy látszik, nincs az nemes ügy, bizalom, tekintélyes intézmény, amely ne lenne megrengethető egy Facebookon terjedő hülye poszttal, egy drága autó képével, akármivel. És pont ez a propaganda célja. (Akkor te is gyorsan állj le a hülyeség terjesztésével!)

Mindhárom jelenség nagyon szomorú, és persze sajnálom, hogy pont a Bátor Tábort szívattam meg...
(...)"

Ennyi. Lényegében - anélkül, hogy először a rendszám után nyomoztál volna - ezt tetted.

Jár az Arany Papírhenger Díj!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35) #21346560


#21346560
törölt tag

(#36) #21346560


#21346560
törölt tag

(#37) #21346560


#21346560
törölt tag

A cikkben nem igazán tudtam eldönteni, hogy végülis akkor ki sokkolt le kit... :U

"Johnny és én nagyon sokat beszélgettünk. Akarjuk csinálni? És tényleg akartuk. Jim meg azt mondta, hogy nem akarja folytatni. Nagyon lesokkoltam, szószerint úgy voltam, hogy “folytatni, mármint mit?” Mármint először azt sem tudtam miről beszél. Chuckra néztem, hogy “húha, azt hittem, hogy… teljesen lesokkoltam"

(#38) Eastman


Eastman
őstag

Aszály, vagy apály súlyt?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39) Eastman válasza Eastman (#38) üzenetére


Eastman
őstag

sújt! :((( :B

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.