Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bubi92


bubi92
őstag

monnyanak le! :P

(#2) Dany007


Dany007
veterán

A bemutatókat / reklámokat szoktam nézni.. hááát... Most nemazért, de az embereknek nincs elég bajuk az életben? Hogy még másokét is nézni kelljen minden nap? :S Nem értem sem ezt sem azt a másikat ami ehhez hasonló...
Mért jó az az embereknek ha gagyi nemszínészek eljátszanak olyan hétköznapi vagy kevésbé hétköznapi problémákat amikkel amúgy sokan találkoznak a valós életben is...
Nekem pl nincs idegzetem arra, hogy még mások kreált eljátszott gondjait is nézzem nap mint nap, épp elég a sajátom.

Érted... ki a f...szt érdekel, hogy Kovács Rózsit felcsinálta a szomszéd Petike és most megtartja-e a babát vagy sem, mit szólnak a szülei meg mit nem... ? Komolyan van aki ez érdekel? :S Mert a bemutatók alapján kb pont ilyenekről szól az egész...

szerk.: vagy esetleg keverem valamelyik másik hasonló műsorral? Nem tudom annak mi a címe...

[ Szerkesztve ]

(#3) DeFranco válasza Dany007 (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mert ha az életed szar, akkor úgy elviselhetőbb ha mások nyomorát nézed, akiknek még nálad is szarabbul megy.

Pont tegnap beszélgettünk a feleségemmel (és isten látja lelkem nem vagyok sem sznob, sem nincs semmilyen felsőbbrendűségi érzésem) egy szociológiai körút (M3 Auchan vasárnap délután) után, hogy akkor lenne itt nagy baj, ha lenne egy hét adásszünet. A kritikus tömeg most munka után a tele has - tele vízió kombóval szedálja magát napról napra, és így elvan. Naponta dolgoz, havonta vásárol, négyévente szavaz. Langyos sár.

Ha viszont valamilyen katasztrófa folytán egy-két hétre elmenne a műsor, hát akkor nem tudom mi történne. Vagy kitörne az anarchia, vagy kilábalnánk a válságból egy csapásra, vagy bekövetkezne az új ratkó-korszak, de csotád látnánk azt hiszem. Addig marad a doboz csecsén lógás, mert ez tulajdonképpen minden félnek abszolút jó.

(#4) hoffman_ válasza DeFranco (#3) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én nem is tudtam mi ez, ollé :)

sajnos van igazság a soraidban. más kérdés, hogy nem mindenki fogékony rá. megkockáztatom, hogy intelligencia kérdése az egész. te se nézel ilyeneket, én se nézek ilyeneket, story ends here. legalábbis nekünk. más kérdés, hogy már semmit se nézek, lassan 2 hónapja kábel tévé sincs, így a híradóval se tudom felpaprikázni az agyam.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5) C4mp3r válasza DeFranco (#3) üzenetére


C4mp3r
addikt

szerintem meg az emberek azt nezik ami elejuk van rakva. neznek azok az igenyesebb musorokat is ha nem este 11kor kezdodne az ertelmes sorozat pl. az meg szerintem, hogy letoltsem egy itthon nem sugarzott musor epizodjat es meg feliratot is vadasszak hozza mert nem tudok angolul teljesen elkepzelhetetlen az emberek nagy reszenek.

bevallom en is nezem, es nem tartom magam idiotanak es az eletem sem kifejezetten nyomor. egyszeruen kikapcsol, szeretek nevetni, hogy mennyire szar esetlegesen a rendezes, szineszi jatek na meg persze azert 1-2 karakter tenyleg jo barmennyire is amatorok.

az ilyen turakat mi is szeretjuk, csak tescoban szoktam vegrahajtani. kedvencem a mackonadragos kocsiban a 109cm-es tv-t a penztahoz tolos emberke. de van ott vadparaszt, tinipicsa, kisebbsegi, multban rekedt etc.

p.s.: erdemes egyebkent megnezni a sorozat facebook oldalat, egeszen elkepeszto, csomo ember azt gondolja, hogy ez a valosag es tanacsokat meg tippeket adnak a szereploknek, esetleg habzoszajjal anyaznak. na ez a nem mindegy, keptelenseg hogy emberek ennyire idiotak legyenek...

[ Szerkesztve ]

(#6) hoffman_ válasza C4mp3r (#5) üzenetére


hoffman_
nagyúr

erdemes egyebkent megnezni a sorozat facebook oldalat, egeszen elkepeszto, csomo ember azt gondolja, hogy ez a valosag es tanacsokat meg tippeket adnak a szereploknek, esetleg habzoszajjal anyaznak.

asszem ez alátámasztja az intelligenciára vonatkozó kikacsintásomat :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7) csƵ válasza C4mp3r (#5) üzenetére


csƵ
őstag

Én azt bírtam a legjobban, amikor Esmeralda szemműtétére elkezdtek gyűjteni. :))

(#8) Dany007 válasza DeFranco (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek hogy van egy ilyen vonatkozása is az egésznek.
- Ha az életem szar és látom, hogy másoknak még szarabb akkor attól jobbnak érzem a sajátomat. - Elképzelhető hogy így van.

Én viszont pont ellenkezőleg vagyok vele. Épp tegnap panaszkodtam az asszonynak hogy azért megvagyunk áldva problémákkal rendesen... És hogy mennyire unom már a problémákat.
De nekem épp ezért nincs kedvem még pluszban mások problémáit nézni - kamuszínészek által. Hiszen megvannak a hasonló saját problémáim is. Örülök ha azt megtudom oldani, nemhogy még nézzem meg tévében is - mondjuk ha tényleg van valami hasonló -.

Meg is lep meg nem is ennek a szarnak a sikere. Meglep mert hihetetlen hogy továbbra sincs igény igényes szórakozásra. Mert lehet az egy ezeréves vígjáték vagy akármilyen film, bármelyik jobb ezeknél a hulladékoknál. Legalábbis engem még egy 40 éves BudSpencer film is jobban szórakoztat - mikor már vagy 5x láttam -, mint ezek.
Olyan szempontból viszont nem lep meg, hiszen a Mónika só is bejött az embereknek. Ez sem különbözik sokban.

"erdemes egyebkent megnezni a sorozat facebook oldalat, egeszen elkepeszto, csomo ember azt gondolja, hogy ez a valosag es tanacsokat meg tippeket adnak a szereploknek,"

Uh, na ezt nem tudtam! :DDD / :(

[ Szerkesztve ]

(#9) DeFranco válasza C4mp3r (#5) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem meg az emberek azt nezik ami elejuk van rakva. neznek azok az igenyesebb musorokat is ha nem este 11kor kezdodne az ertelmes sorozat pl. az meg szerintem, hogy letoltsem egy itthon nem sugarzott musor epizodjat es meg feliratot is vadasszak hozza mert nem tudok angolul teljesen elkepzelhetetlen az emberek nagy reszenek.

van választék, a többségnél 40+ csatornán jön az áldás. de ha egyik sem felel meg, és az asszonyra is rossz ránézni mióta már nem is borotválkozik, akkor még mindig elő lehet venni egy könyvet, vagy meg lehet kérni a szomszéd öcsit, hogy ugyan már töltsön le valami jó nevetőset az internettről, cserébe kap egy csokit DVD-nként. a szar nézésére nincs kifogás. márpedig ez szar. minősítettem, pecsét is van rajta.

nettó igényrombolás, nívóelnyomás, népbutítás, és a sztenderdek teljes megsemmisítése, ami tudat alatt hat és szétzúzza a társadalmi normákat. nem csak itt van ilyen, máshol is, és ez gond. ha valaki ki akar kapcsolódni, és nem Heideggert akar olvasgatni a napi robot után, rendben van, 1001 tagú a minőségi kínálat, Hofitól a rádiókabarén át a Budspencer összesig bőrkötésben. erre a szarra nincs kifogás. erre a szarra igény van, és igen, nem a nézők részéről első sorban.

p.s.: erdemes egyebkent megnezni a sorozat facebook oldalat, egeszen elkepeszto, csomo ember azt gondolja, hogy ez a valosag es tanacsokat meg tippeket adnak a szereploknek, esetleg habzoszajjal anyaznak. na ez a nem mindegy, keptelenseg hogy emberek ennyire idiotak legyenek...

és komolyan, van olyan értelmes ember, aki önként beáll ezek közé? hát gratulálok.

(#10) Lenry válasza Dany007 (#2) üzenetére


Lenry
félisten

mert ez nem valami valóságshow?
legalábbis én azt hittem eddig.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Dany007 válasza Lenry (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Én csak a bemutatókat / reklámokat láttam, de nekem abból az tűnt ki, hogy ez ekte színészkedés.
Mi az a másik? Megtévesztés foka? (nem az egy könyv volt..) Akkor gyanú árnyékában? Az is ilyen asszem...
Na ezekhez kerestek "amatőr" szereplőket hónapokon át... Mielőtt beindult volna a műsor. Na szerintem ez az lesz.

szerk.: A múltkori valamelyik bemutatóban pont az volt, hogy egy pasi megütött egy csajt. A csaj meg picsogva elmesélte a haverjainak(?), azok meg a következő képen elkezdték bombázni az ipsét valami szórakozóhelyen... Na ezekért alapból börtön járna. Szóval nem hiszem hogy ezt realityben így megengednék bárkinek is.

[ Szerkesztve ]

(#12) hoffman_ válasza Dany007 (#11) üzenetére


hoffman_
nagyúr

gyanú árnyékábant ne fikázd, öcsém keresett 2x3 óra semmittevéssel 30 rongyot! :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13) C4mp3r válasza DeFranco (#9) üzenetére


C4mp3r
addikt

nezd, minositheted ahogy akarod, de attol ez meg akkor is a te szubjektiv velemenyed marad. nekem pl. mar a budspencer filmek nem jelentek kikapcsolodast, mert 600x lattam mindet es 601.-re mar nem olyan vicces az a pofon. el kell fogadni, hogy a melos pityu aki galyazik egesz nap szivesebben ul le ez ele, es anyazik egy sort, mintsem hogy berakjon valami filmet (amugy is szart rakna be ismerve az atlag izlest)

az igaz, hogy van 40+ csatorna, de abbol eleve 20% nemet szar, sport, muzsika tv hasonlo faszsag. a discovery stb nem mindenkit kot le, igy marad a retekklub meg a tv2, esetleg film+ ahol mostanaban meglepoen jo filmeket vetitenek. viszont az atlag paraszt meg ugyis a ket fo kereskedelmi csatornabol fogja valasztani valamelyiket, ott meg fomusoridoben csak ilyen baromsagok mennek, vagy ha film az is valami 20 eves fos.

ha nekem gratulaltal koszonom, bar nem tudom mihez, nem erzem magam se tobbnek se pedig kevesebbnek az altal, hogy egy altalad szarnak kikialtott musoron en kepes vagyok szorakozni. el kell fogadni, hogy az emberek ilyet (is) neznek, lehet hoborogni meg lobbizni ellene, de nem er semmit. javaslom szuntesd meg a tv elofizetesed (ha meg nem tetted meg), mert szerintem csak obb lesz ezekbol.

egyebkent, hogy ne csak a kis hazankat fikazzuk, az egesz musor alapkoncepcioja a Berlin - Tag und Nacht, gyk. a szereplok karakterei is ugyanazok. de eleg ha csak jersey shore-t emlitem az USA-ban, szoval nem csak nalunk megy am a "nettó igényrombolás, nívóelnyomás, népbutítás, és a sztenderdek teljes megsemmisítése,"

Lenry: nem reality, van forgatokonyv, de a parbeszedek rogtonzottek

[ Szerkesztve ]

(#14) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

[link]

Oda mentem, ahol vagyok!

(#15) DeFranco válasza C4mp3r (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Semmit sem neked (a személyednek) szántam abból amit írtam, általánosan értettem. Tény, hogy ez a magánvéleményem, de attól még fenntartom.

Nincs harag, nem haragszom én azokra, akik ezt nézik, csak éppen nem vagyok jó véleménnyel róluk azok miatt a dolgok miatt, amit leírtam.

Ha te ezt nézed, hát ezt nézed, de akkor vállald fel, és ne magyarázd meg, hogy mit miért nem, mert olyan nincs, hogy ez az egyetlen vállalható opció, minden mást kizársz valamiért. Ez megmagyarázás, kifogás. Mondd akkor azt, hogy téged ez elégít ki.

Ettől még a véleményem meglesz, amibe te is bele fogsz tartozni, de ez továbbra is a magánvéleményem marad, ami neked a legkisebb kárt sem fogja okozni, egyszerűen létezik. No offense. :R

A TV előfizetésemet meg nyugodtan le is mondhatnám, ha pénzbe kerülne, de nem kerül, mert az internet mellé ingyen van, és ha most lemondanám, a net is drágább lenne. Nézni viszont nem nézzük, szinte soha. Bár most, hogy az M2 gyerekcsatorna lett, néha vasárnap délelőtt bekapcsoljuk, egész jó dolgok mennek rajta. De ezzel vége is.

Az meg, hogy nem csak nálunk megy, az nem indok. Meg lehet nézni, kint is kik nézik, ott sem olyan közeg, akik közé szivesen számolnám magam.

[ Szerkesztve ]

(#16) Def26


Def26
félisten

Én imádom. Nagyon szerettem a vv -t is. :))

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#17) Dany007 válasza C4mp3r (#13) üzenetére


Dany007
veterán

"hogy a melos pityu aki galyazik egesz nap szivesebben ul le ez ele, es anyazik egy sort, mintsem hogy berakjon valami filmet"

De attól még, hogy egész nap gályázik, attól még nézhetne valami értelmesebbet. Persze ezt tolják az arcába, értem én. De mikor nem ezt tolták az emberek arcába, 20 évvel ezelőtt, volt vagy 2 csatorna, akkor se ment senki tüntetni hogy de nekik mónikasó kell meg hasonló. :)

Szerintem az emberek többsége gályázik egész nap. De attól még lehetne igényesebb (csak picivel) műsorokat is nézni. Bár a tévében tényleg nehéz.
Remélem a ditiális otthon hamarosan beköltözik mindenkihez esetleg egy digitális videótékával egyben. És akkor végre leáldoz az ilyen szenny adóknak, mint ez a két kereskedelmi. Persze az m1 se jobb. De mióta nincs előfizunk kábelre és csak antennával nézzük HD-ben az m1-et, egyre többet nézem és egyre jobbnak találom. Amin én is meglepődtem. De egész értelmes műsorok is vannak rajta...
A híradó meg össze sem hasonlítható a kereskedelmivel. Jó, azért olyan nagy különbség nincs, de ott legalább vannak külföldi hírek is.

@Def:

"M2 gyerekcsatorna lett, néha vasárnap délelőtt bekapcsoljuk"

+1! Még ezt akartam hozzáírni. :R Bár nálunk van gyerek is aki nézz, tehát célirányos a dolog. De meglepően kellemes műsorok vannak!

[ Szerkesztve ]

(#18) Thome


Thome
addikt

Én speciel csak az agyam b*szom fel ezen a sorozaton...

Na nem is nézem, de volt sajnos mikor muszáj volt, akkor a hajam téptem már a végére.

(#19) Lenry válasza Thome (#18) üzenetére


Lenry
félisten

de volt sajnos mikor muszáj volt

azt hogy?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) Thome válasza Lenry (#19) üzenetére


Thome
addikt

"Családi összejövetel" anyósékkal, ezt a szart voltak csak hajlandóak nézni, s ott kellett lennem velük, mer' hova mentem volna. :U

(#21) C4mp3r válasza DeFranco (#15) üzenetére


C4mp3r
addikt

ha visszaolvasol, akkor lathatod, hogy mar a legelso kommentemben leirtam, hogy en nezem, mert akarmilyen hihetetlen de szorakoztat. ellenben te bejottel es gyakorlatilag leidiotaztal minden embert aki ezt nezi mert szerinted szar es minosegromboloas. en ez probaltam egy kicsit bovebben kifejteni, hogy nem mindenki 1bites gyoker aki leul a sorozat ele, illetve, hogy szerintem miert neznek ilyesmit az emberek.

es nem, egyaltalan nem zarok ki mast, teljesen tudatosan nezem, illetve ha lemaradok egy reszrol akkor a neten visszanezem. emellett napi szinten olvasok angol es amerikai szepirodalmat, jarok az american corner kis pecsi gyulekezetire. persze nagyon konnyu megitelni egy embert csak itt a forumon az alapjan, hogy rendszeresen nez egy olyan musort ami szerinted szar, de azert ez nem ilyen egyszeru :)

p.s.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22) Dany007 válasza C4mp3r (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Kivételek mindig vannak.
Szerintem ő általánosságban beszélt. Az, hogy te olyan vagy amilyen és mégis nézed, egy kivétel. De hidd el a többség nem ilyen.

(#23) Lenry válasza Thome (#20) üzenetére


Lenry
félisten

mobilnet / Angry Birds / Snake :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) lapa válasza C4mp3r (#21) üzenetére


lapa
veterán

az vagy, amit megeszel. lehet mutogatni, hogy ugyanolyan szép a kaki utána, attól még mérgező.

(#25) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Mostanában az állami tévéken jobb műsorok vannak. Hajjaj, mondjuk a digitális átállással júliusban úgyis megszűnik minden. :D (Anyám majd a netről nézi tovább a szappanoperákat, ez a rossz oldala.)

Ez az Éjjel-nappal Budapest egyszerűen kultúrarombolás. Azaz nem egészen, inkább az eleve meglévő kultúrarombolódás egy új bástyája, pillére. A városi pupákok (és ez nem a városiakat célozza, hanem az ilyen divatmajom kakaskodó városban élő pupákokat) sekélyes életmódját aggasztóan egyoldalúan bemutató, idealizáló és példaként felállító tákolmány, ami ezt az arra fogékonyak (IQfighterek) közt amúgy is terjedő szubkultúrát csak megerősíti és tovább növeli. Igazából nem volna vele olyan hatalmas baj, ha a nyugati polkorrektség mintájára ez meg egy kicsit szociokorrektebb lenne, és bemutatnának benne helyes és épeszű megoldásokat is, követendő karaktereket (akik nem kell, hogy nyomik legyenek), értelmes és belátó döntéseket. De szokott ez menni a tévében, csak úgy üresjáratban két olyan adás közt, amit anyám néz, és hát hallom, hogy ez nem így van.

(#26) Lenry válasza Crystalheart (#25) üzenetére


Lenry
félisten

Hajjaj, mondjuk a digitális átállással júliusban úgyis megszűnik minden.

miért szűnne meg?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) koshmar


koshmar
őstag

Míg a kórházban voltam, elkezdtük nézni... szóval lehet itthon is így kéne. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#28) DeFranco válasza C4mp3r (#21) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha visszaolvasol, akkor lathatod, hogy mar a legelso kommentemben leirtam, hogy en nezem, mert akarmilyen hihetetlen de szorakoztat.

OK so what? van aki meg tüllszoknyás öregurakra gerjed

ellenben te bejottel es gyakorlatilag leidiotaztal minden embert aki ezt nezi mert szerinted szar es minosegromboloas.

nagyjából fedi a véleményemet a kérdésről. és ahogy neked jogod van nézni, úgy nekem jogom van véleményemnek lenni.

en ez probaltam egy kicsit bovebben kifejteni, hogy nem mindenki 1bites gyoker aki leul a sorozat ele, illetve, hogy szerintem miert neznek ilyesmit az emberek.

leírhatod, de nem fogsz tudni meggyőzni. én ezt kimagyarázásnak tartom, a mundér becsületét mentegetésnek. lásd fent.

es nem, egyaltalan nem zarok ki mast, teljesen tudatosan nezem, illetve ha lemaradok egy reszrol akkor a neten visszanezem. emellett napi szinten olvasok angol es amerikai szepirodalmat, jarok az american corner kis pecsi gyulekezetire.

good for you :)

persze nagyon konnyu megitelni egy embert csak itt a forumon az alapjan, hogy rendszeresen nez egy olyan musort ami szerinted szar, de azert ez nem ilyen egyszeru :)

általában felszínesen ítélni nem jó dolog, ez tény. ez viszont nem arról szól, hogy valaki néz egy olyan műsort, ami nekem nem tetszik. számomra egy ilyen műsor élvezete megmutat egy lelkületet, egy látásmódot.

hangsúlyozom nekem, hangsúlyozom magánvélemény. azt csinálsz amit akarsz, ettől én még tisztellek, de ne akard "felmenteni" magad előttem. én úgyis csak egy tökmag vagyok az internet tökföldjén.

[ Szerkesztve ]

(#29) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Én is belenéztem ebbe a műsorba (családom imádja az ilyen népbutító szutykokat, a VV-t is végiggubbasztották, néha szavazgatnak is), és igazából annyira nem rossz. De a viszonylag tűrhető alapötletet elb*szták idióta forgatókönyvvel, gagyi szereplőkkel. Viszont még mindig inkább ez, mint az anyátokközt, meg a jóvalrosszabb. Megpróbáltam meggyőzni őket, hogy valami értelmeset nézzenek (pl. Modern family, Walking dead, Supernatural, Two and a half men, Game of thrones), de az az érzésem, hogy az átlagmagyar akkor is visszasírná ezeket a szutykokat, ha minőségi műsor menne a helyükön. Beléjük van kódolva az igény az izgalmasnak tűnő, de vérgagyi műsorokra.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#30) DeFranco válasza X3B6O0X (#29) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez azért ennyire nem vészes. Régen is voltak habkönnyű csacskaságok a TV-ben, de bőőőven a mostani nívó felett. És élvezte a nép azt is, jobban mint ezeket.

Egy módon lehet ezek ellen küzdeni. Nem kell nézni, sőt, az igényes műsorokra kell keresletet teremteni. Máshogy nem megy, magától a média csak lefelé viszi az igényszintet, felfelé biztosan nem.

(#31) Coccolino_O válasza DeFranco (#3) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"Mert ha az életed szar, akkor úgy elviselhetőbb ha mások nyomorát nézed, akiknek még nálad is szarabbul megy."

Lehet, hogy a híradó is ezért ennyire népszerű.

ON: A műsor meg nagyon színvonalas. :K

[ Szerkesztve ]

(#32) baluka26


baluka26
veterán

Én leszarom ki mit mond, esti meccs előtti felvezetőnek/elalvás előtti zsibbasztásnak éjjel-nappal budapest, vv, és velvet.hu a legjobb. :D

Egyébként a színészi teljesítmény ebben bőven meghaladja a barátok köztöt, jóban rosszbant, meg az összes többit.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#33) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Kétszer néztem bele (akkor kapcsoltam oda véletlenül, amikor ment), kétszer veszekedtek benne, ettől kétszer okádtam. Nem én vagyok a célközönség, asszem'. :N

Rip and tear

(#34) Crystalheart válasza Lenry (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"miért szűnne meg?" - Hát csak nekünk, saját zsebből nem menne, és most settopboxért nem fogunk az önkormányzaton kuncsorogni külön segélyért. (Olyan elmésen találták ki a támogatását, hogy valami más szociális ellátást kell hozzá kapni, hogy az anyagi helyzete alapján jogosulttá váljon egy háztartás...)

baluka26: "Egyébként a színészi teljesítmény ebben bőven meghaladja a barátok köztöt, jóban rosszbant, meg az összes többit." - Abban igazad van, hogy az említett sorozatok több, hivatásos színészként dolgozó szereplőjénél jobbak, de azért mindkettőben vannak olyan főbb szerepben lévő színészek, akiken nem a teljesítményük, hanem a rettenetes forgatókönyv ront csak. (Pl. Rékasira nem lehet azt mondani, hogy rossz színész.) De a fennmaradó emberkékre nézve ez kis szégyen... :D

(#35) baluka26 válasza Crystalheart (#34) üzenetére


baluka26
veterán

Nyílván Rékasi, Szőke és társai jó színészek, de a többiek, tejóisten :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#36) Gergő_


Gergő_
őstag

Nem tudom miről van szó, de ami nézettségben jól produkál, azt szerintem inkább kerülni kell.

(#37) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Tudom, hogy most többszörösen is le leszek fikázva, egyrészt mert én hoztam létre eme topicot, más részt pedig nem csak hogy létrehoztam az ezzel foglalkozó logoutos topicot, de ráadásul még nézem is ezt a sokak szerint sz*r sorozatot, én beismerem, hogy annak idején néztem mind a Való Világ eddigi összes szériáját, és még ezt is nézem, de már az első rész óta. Engem valahogy mindig is lekötnek, és le is kötöttek az ilyen Valósághowk, Félreality műsorok, és amúgy is, ez egy sokkal jobb sorozat mint pl a Barátok Közt, ami már tudomásom szerint valahol a 6450. résznél tart, jó az elején még én is néztem az anyummal együtt, de amióta ennyire leesett a szintje, és az eredeti színészek sincsenek benne, hát mit ne mondjak, csoda hogy még nézik az emberek, mert én már rég töröltem volna a műsorsávból. Kérdem én ezt hol és mikor fogják újra és újra nézni az emberek mint ahogy most a Szomszédokat is ?

Mellesleg én azon a véleményen vagyok, hogy ha az ember este haza ér akár a munkából, vagy akárhonnan máshonnan, akkor jól akarja érezni magát akár a tv előtt, akár a rádiót hallgatva, és nem az unalmas, és végtelenített politikai hazudozásokat, rém híreket hallani hogy kit, mikor, hol és hogyan öltek meg. Igen, beismerem, hogy ebbe a sorozatba nem egy kedvenc szereplőm van, de én nem essek abba a hibába mint a sorozat facebookos oldalán a legtöbben, hogy valóságnak hiszem azt, amit látok a tv képernyőjén, én tudom azt hogy ez egy félreality show, ami annyit jelent hogy maga az élethelyzet, szituáció meg van rendezve, de szereplőknek kell improvizálnia rá, és ha jobban megnézitek akár melyik A Gyanú Árnyékában, vagy a Segítség Bajban Vagyok c. Rtl Klubos műsorokat, akkor a szereplők nagy részét onnan vették át ebbe a sorozatba.

Úgy hogy én szeretem ezt a sorozatot, de ettől függetlenül van értelmes gondolatom, és véleményem a jelenlegi világhelyzetről

best regards, egy fórumozó blogger

(#38) Crystalheart válasza Dyrtyho (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igazából a Szomszédoknál is érthetetlen, miért nézik meg újra és újra. Van kismillió külföldi sorozat (és rajzfilmsorozat), ami köröket ver minden magyarra minden téren, ami számít. Nem vagyok rászorulva ezekre.

baluka26: Én egyszer elmentem egy BK castingra, minden évben ősszel van. Na hallod, a szöveg amit kaptam, annyira röhejes volt - mint amikor csak hallasz a tévéből egy "csajozós dumát", de a színészek helyett is szégyelled magad, annyira gáz -, hogy a meghallgatáskor elröhögtem magam, és esélyem sem volt továbbmenni. :DDD Nem tudom, mi alapján veszik fel az embereket...

[ Szerkesztve ]

(#39) Dany007 válasza Crystalheart (#38) üzenetére


Dany007
veterán

Érdekes, hogy felhoztad a Szomszédokat.
Röhej de az nekem is tetszik! Sőt, nem is olyan régen újranéztem az első 100-150 részt! :D
De meg is tudom mondani miért tetszik.

Első sorban azért, mert nosztalgia. Sőt, több annál. Hiszen az első részek idején én még csak pár éves baba voltam, tehát nem emlékszem kb semmire sem, de már éltem akkor. Hogy a 90-es évekről ne is beszéljek...
Tehát jó látni azt, hogy milyen volt akkor az élet Magyarországon.
Persze politizálnak benne rendesen és szidják a rendszert, de ezen kívül aktuális társadalmi kérdéseket is feszegetnek valami válaszokat is adnak rá. Mindezt úgy, hogy végig pozitív erkölcsi értékeket közvetítenek. Amit ma talán egyetlen egy sorozat sem mondhat el magáról, legyen az magyar vagy külföldi.

De tényleg a legjobb az egészben, hogy az embere belepillanthat a 20-25 évvel ezelőtti Magyarország életébe. Több a 2000-es évek után íródott cikk szerint a Szomszédok egyfajta kortörténeti dokumentumfilm. Annyira jól bemutatja az akkori átlagemberek életét és mindennapjait, meg persze az aktuális bel és külpolitikai helyzetet. Direkt megkérdeztem a szüleimet is, hogy szerintük mennyire helytálló a Szomszédok az ott bemutatott világkép. És szerintük is egyezik az akkori valósággal.

És itt a kulcsszó az egészben. Hogy az átlagemberek átlagéletét mutatja be. Munkával, családdal, iskolával együtt. Az átlagemberek problémáit boncolgatja és kimondja azt amit az átlagember is gondol.

Nem úgy, mint manapság a Barátok köztben ahol a legnagyobb probléma, hogy valaki megkarcolta a Miki 20 millás Mercijét... :U Ahol a millás vállalkozó Jockey-t játszva teszi az agyát... de dolgozni pl még sosem láttam. Mindig csak bemegy az "irodába" ami tele van számítógépekkel, de én ott embert még sose láttam dolgozni... :D (tény, hogy csak az első pár évadot láttam, azóta egyet sem). Szóval nagyon más a kettő. Egy BK-tel sokkal nehezebb azonosulni, mint mondjuk a Szomszédok szereplőivel.

Persze a párbeszédek elég silányak a Szomszédokban is és sokszor viccesek... de ott legalább igazi színészek próbálnak alakítani. És azok konkrétan jól is játszottak!

(#40) baluka26 válasza Dany007 (#39) üzenetére


baluka26
veterán

Látszik, hogy nem nézel barátok köztöt. Ott is megpróbálják nevelni a népet, kb. minden mozzanatban fellelhető, hogy milyen szándékkal csinálják. De mindegy. :U

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#41) Dany007 válasza baluka26 (#40) üzenetére


Dany007
veterán

Csak az első pár évadot néztem még a 2000-es évek elején. De az katasztrófa volt...
Kb hogy a Mikim ilyen kemény... ő a millás vállalkozó... a Zsolt a kemény hmm mi is? Ő a keményfiú meg a rosszfiú akiért persze ezért odavannak a csajok... Az a másik hosszúarcú meg a tipikus balek aki csak próbál keménykedni de mindig megszivatják... Na kb ennyiről szólt az az első pár évad.
Nem beszélve arról, hogy ott mindenki kb modell alkatú. Mintha valami divatfotózásról választottak volna szereplőket. Egyáltalán nem életszerű... Végigsétálok az utcán és látok kb 2 olyan csajt mint amilyenből a BK-ban van vagy 10... :D

(#42) mephi666 válasza hoffman_ (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

bocs, de szerintem ez a legnagyobb sztereotípia, hogy iq-függő az egész :DDD barátnőm+én is diplomásak vagyunk, mégis nézzük... (néztünk/nézünk vv-t meg bk-t is) másik kommentben ott az oka: stresszelünk eleget melóhelyen és kikapcsolnak az ilyen hülye műsorok :K

azon szoktunk még nagyokat röhögni, ahogy az egyik csatorna próbálja másolni a másik hülyeségeit... pl a konkurencia azzal az amatőrszereplős-cigánymafiás sorozattal viszi a pálmát: ennél a fél-realitynél szerintem teljesen rendben eljátsszák a hétköznapi szerepeket, de ott sírunk 10 perc után a röhögéstől, ahogy elkezdjük nézni :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43) Crystalheart válasza Dany007 (#39) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát az lehet, hogy nosztalgia (plusz én kb. '90-'91-től már emlékszem sok mindenre, akkor már írni-olvasni is tudtam :D ), de számomra a technikai és művészi hiányosságok a totális élvezhetetlenségig húzzák le az egészet. (A teljes castra eső jó színészek aránya persze messze meghaladta a BK-t, de ez még nem menti fel...) Igaz, számomra nem is olyan nagy nosztalgia az egész, ugye, tehát ez a faktor sokkal kisebb jelentőségű. Múzeumnak elmegy. :)

(Apropó, akkor már Videománia :D)

[ Szerkesztve ]

(#44) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Én amiért eddig újra néztem a Szomszédokat, az az ok, hogy jó érzés vissza nézni a régi kori dolgokat, problémákat, és vicces az bizonyos dolgok még a mai napig úgy maradtak, pl az egyik részben a postán vagy a gyógyszertárban volt az egyik szereplő, és beállt a sorba, és a jelenet közbe azon dühöngött, hogy hiába kapott a posta vagy a gyógyszertár új pénztár gépeket, még mindig olyan lassú a sor, és a kiszolgálás mint előtte. Az a durva, hogy ez most sincs másként ha jobban belegondoltok, mert hiába esett át nagy fejlődésen a technológia, és ezzel fejlődtek a pénztárgépek is, ugyan olyan sokára kerülsz sorra, mint annak idején, és a Szomszédok az mindig is klasszikusnak számít, és nagyon sokan szeretik, sőt még a Gazdagréti lakótelepen is szoktak rajongói vezetést végezni, ergo bemutatják azokat a helyeket ahol a legtöbb jelenet készült, stb.

Az Éjjel Nappal Budapest pedig leginkább azért produkál ilyen jó nézettségi adatokat, mert a legtöbb néző azért nézi, hogy másnap a munkahelyén vagy az iskolában ne maradjon ki az előző esti történések témából, van aki azért nézi hogy legyen min megbotránkoznia hogy úristen, milyen életet élnek ezek a fiatalok, és van aki meg azért nézi, hogy bele képzelje magát a szereplők helyébe, mert vannak olyan fiatalok, akik el akarnak költözni otthonról, de nem akarnak egyedül lakni, és ezért a barátait is maga mellé költözteti, na ez a sorozat erre is jó, hogy az embert felkészítse egy hasonló helyzetre, hogy milyen lenne ha az ember a barátaival együtt laknak két kisebb lakásba ami egybe lenne nyitva.

Az meg köztudott hogy ez a sorozat a Németországba is nagy sikernek örvendő Berlin Tag & Nacht sorozat Magyar licensze, és állítólag sokan azt mondják, hogy a Magyarországi részek is megegyeznek a Berlinivel. De kérdem én, mi a baj azzal hogy ha valaki nem ismeri a Berlinit, akkor miért nem élvezheti a Magyar epizódokat ? Lehet hogy nem példaértékű a sorozatban lévő szereplők viselkedése, de hát ki ne akarna minden este a barátaival bulizni

best regards, egy fórumozó blogger

(#45) Crystalheart válasza Dyrtyho (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ki akar minden este a barátaival bulizni? :DDD Tartalmas egy élet, amit ott bemutatnak.

(#46) DeFranco válasza Crystalheart (#45) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem tudtad? Ha kerek a segged és bírod a piát akkor tiéd az egész világ. YOLO

(#47) koshmar válasza DeFranco (#46) üzenetére


koshmar
őstag

Ebből nálam csak egy igaz. :O :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#48) mephi666 válasza Dyrtyho (#44) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem ezzel a műsorral a legnagyobb probléma helyenként az irrealitása: barátnőm nővére 40+ éves (fiatalos gondolkodású, simán jár havonta többször is bulizni) és egy üzletláncnál eladóként dolgozik... vannak 16-18 éves tanítványai, akikkel néha beszélget a sorozatról... a lányok 100%ig azt hiszik, hogy ez a valóság/normális, amit ott is a tizenéves elköltözött nagypofájú lány csinál a barátnőivel: 2 lány talán dolgozik valamit (de nem derült ki, hogy mit) ő meg odament +1-nek, mert nem volt jó az anyjával lakni és ott élősködik rajtuk, suliba nem jár, lop, lerészegedik, stb :( persze még az ő pofája a nagy, ha rendre akarják a szülők utasítani...

ez az egyik dolog, ami totál irreális a sorozatban (vagy szándékosan van ennyire eltúlozva?) ...a másik meg, hogy a lakók milyen lazán élnek... (1-2 kivételt leszámítva) hol dolgoznak-hol nem, de elvannak, bulira meg mindig van pénz/energia... olyan az egész, mintha az itteni fősulis kollégista/albérletes életet látnám

azt figyeltem még meg, hogy mindig van 1-2 szereplő, akiknek irritálóan idegesítő szerep jut 1-1 időre... aztán probléma megoldódik valahogy és másnak jut ez a szerep :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49) baluka26 válasza mephi666 (#48) üzenetére


baluka26
veterán

Szerintem a karakterek zöme nagyon jól el van találva, mert vagy nagyon valóságos, vagy egy nagyon jó görbe tükör a valóságnak. Lali csávó karakterügyileg és színészi szempontból is szerintem a magyar televíziózás egyik legüdébb színfoltja.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#50) C4mp3r válasza baluka26 (#49) üzenetére


C4mp3r
addikt

o is el van tulozva, mert nemely szituaciokban elkepesztoen idiotan viselkedik, amit nem varna az ember egy 27-28 eves felnottol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.