Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cizoe


cizoe
őstag

Nagyon jó cikk, nagy gratula! :R

(#2) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Nagyon jó cikk! Gratulálok hozzá!

Egy-két opteronos teszteredménnyel ki tudná valaki egészíteni esetleg?

(#3) joghurt válasza juliabrilke (#2) üzenetére


joghurt
addikt

Nekünk ami Opteronunk van, azon Linux fut. :O

A tej élet, erő, egészség.

(#4) juliabrilke válasza joghurt (#3) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az mi, valami vírus? ;]

Egyébként mi történt az Irwindale procis géppel? Furcsa....

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

"Sima Windows 2000 Server futott alatta, ami felismerte mind a 8 magot, de attól még lehet, hogy valami licenszelési okból az ütemező csak legfeljebb négynek hajlandó egyszerre munkát adni."

Erről jut eszembe. Az opteronos gép telepítésekor én is megszenvedtem vele. Nálam fagyott vele a telepítés és 2003 server lett belőle. Egyébként sima server volt a 2000 vagy advanced, esetleg a datacenter verzió?

[ Szerkesztve ]

(#6) joghurt válasza juliabrilke (#5) üzenetére


joghurt
addikt

Épp te magad idézted be a választ. :DDD Sima Windows 2000 Server.

A tej élet, erő, egészség.

(#7) juliabrilke válasza joghurt (#6) üzenetére


juliabrilke
addikt

Lehet, hogy ez volt a baj, de én úgy tudom, hogy a Windows 2000 Advanced Server támogatja a 8 procit vagy magot (a sima server csak 4 magot támogat, a datacenter meg 32-őt)

(#8) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Fuh na ez már igazi szerver teszt, nekem már túlságosan is, túl száraz volt, de minden elismerésem a tiéd!
Hol tudtál ennyi xeonos gépet letesztelni? Esetleg csak nem munkatársak vagyunk? :C
Remélem IBM szerverek :K
Az új LGA 771es Xeonok mellett milyen memók voltak? FB DIMM modulok?
Mert ha igen azoknak a ramoknak nagyon ramaty a memória irás olvasásuk!

(#9) Jofi81


Jofi81
őstag

Gratulálok! Jó teszt!

(#10) rollins válasza Jofi81 (#9) üzenetére


rollins
őstag

Ezt kifejtenéd? :DDD
Szálasítás érdekes, a többit nem tudom értelmezni.
Sry, már dereng, spec. feladatokra, ok.

[ Szerkesztve ]

(#11) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jól írás, nekem is tetszik :K

A 3800X2 elég jól lövi egyes esetekben :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#12) Jofi81 válasza rollins (#10) üzenetére


Jofi81
őstag

Persze, kifejtem: Nagyon jó teszt! :DDD

(#13) kraftxld válasza juliabrilke (#7) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem magra vonatkozik az 1-4CPU hanem socketre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14) finest


finest
őstag

Jó cikk, de ez ütős: elrepült felettük az idő vasfoga.
Az elrepült felette az idő is inkább eljárt felette az idő, de az idő vasfoga az megeszi a dolgokat, nem repül, csak ha Piedone, izé Chuck Norris kiüti. :DD

**********

[ Módosította: Racecam ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#15) cizoe válasza finest (#14) üzenetére


cizoe
őstag

bazdmeg ezt aképet te fastzű :W ISzonyatronda, viddinnen

(#16) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

A címet azért kijavítottam, ha nem haragszol, mert ez így mindenre utalt, de a tartalomra még véletlenül sem. (Azt hittem valami sex-ről szóló írás a bandage, szado-mazo fajtából. :D )

finest: Ezt nem kellett volna... :(((

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#17) Rive


Rive
veterán

Izé. Ez nem szerver, hanem WS - de annak legalább jó :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#18) joghurt válasza Racecam (#16) üzenetére


joghurt
addikt

Már kérni akartam (ezért is léptem be), de megelőztél. Köszi.

A tej élet, erő, egészség.

(#19) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk azért ez nem szerver, hanem inkább prociteszt volt...

Egy szerver nem csak attól lesz szerver hogy iszonyat gyorsz, hanem a be nem duguló remdszerbusz, redundáns táp, esetleg hibatűrés...
MIndenesetre a cikk jó, és érdekes volt + az Intel lebőgése szerver téren. :-D
Mondjuk persze jó lett volna Opteron teszt is, meg pl. valami durvább Win2003 is (az tudja a HT-t rendesen + pl. 64 bites is a 64 bites procikra...) de hát valszeg csúnyán néztek volna a cégnél ha hirtelen lezúzod a 2000-üket egy tesztért :-D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) joghurt válasza hcl (#19) üzenetére


joghurt
addikt

Valóban nem írtam oda, hogy ezek szerverek, és sok más részletet sem tömtem bele a cikkbe. Számomra nyilvánvaló volt, hogy Xeon az nem fér bele egy Tesco gazdaságos desktop gépbe. Egyébként egy kis segítség: A grafikonokon zöld az AMD, a többi pedig desktop/laptop és szerver csoportosításban van színezve.

A szerverek tehát valódi szerver vasak voltak. Vagy Intel 7520-as alaplapok (BH2 stb.), vagy HP DL380-as belépőszintű szerver stb. Amúgy a teszt épp azt is megerősítette, hogy a szerverség ide vagy oda, sok esetben a sávszélesség-idényes feladatokat a mai desktop procik jobban képesek megoldani náluk.

Oprendszereknél a HT-s ütemezési kérdéstől eltekintve nem találtam jelentős különbséget. (Volt gép, amin több rendszer alatt is futtattam.) Az meg ugye egyértelmű, hogy a HT oprendszer általi ismerete nem változtat a fizikai végrehajtóegységek számán, így az elérhető összes teljesítményen. Tehát volt a mérések között XP is (kifejezetten szerver vason!), XP64, Win2k és Win2k3. A négymagos Xeont pl. Windows 2003-on mértem.

Mértem egyet ugyanazon a vason 32 és natív 64 bites módban is. Sajnos 64 bites assembly optimalizálásban nagyon nem vagyok otthon, így a teszt rutinok döntő része kiesik. A maradékból a memóriát érintő adatkezelésben gyorsabb volt a 64-bites kód (akár háromszorosan is), a számításigényes feladatokban azonban számottevően alulmaradt. Nem csoda: alapvetően byte-os adatokkal kell műveleteket végezni.

A tej élet, erő, egészség.

(#21) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

"Az ütemező bemutat nekünk a középső ujjával."

Hát ha valaki grafikonra vágyik... :DDD

(#22) hcl válasza joghurt (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Semmi baj ezzel, mert az rutinok amiket használtál, leginkább a procit, meg esetleg a memóriakezelést vizsgálták. Csak azoknak írtam ki a hozzászólást akik esetleg megkérdeznék hogy miért akkora szám egy szerver ha az asztali proci lenyomja...

Az meg persze OK, hogy a Xeon az más kategória (bár P3 Xeont lehetett látni asztali gépben is :-) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) luw2win


luw2win
őstag

Hihetetlen jó írás részletes, sok tesztalannyal.
Grat :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#24) finest válasza joghurt (#18) üzenetére


finest
őstag

Kiakadtatok a képen és nem vettétek észre, amire fel írtam. Annyira tetszik a három különböző mondás összemosása!
"A régi Xeonokról eddig is tudtuk, hogy már elrepült felettük az idő vasfoga."
1. repül az idő, amikor jó társaságban gyorsan tellik.
2. eljárt felette az idő, amikor az öreg proccok nem tudnak az újakkal lépést tartani.
3. megette az idő vasfoga a procit, ha már a rozsda átrágta magát a kupakon.

Nagyon érdekes, h milyen jól teljesít sok esetben az X2 3800+ és azért ezek nem egy kategória ár és teljesítmény szempontjából sem. De nem kommentáltad bővebben a 3800+ teljesítményét, csak tetszett.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#25) joghurt válasza finest (#24) üzenetére


joghurt
addikt

Az X2 3800+-ról azért nem írtam többet, mert az egy közismert proci. A grafikonokon meg úgyis látni, hogyan muzsikál a kigyúrt, fuxos kopaszokhoz képest. Ha figyelembe vesszük, hogy az ára töredéke egy Xeonos rendszernek, miközben sok esetben leveri teljesítményben, az elég ok a szimpátiára.

Nem csak neked: Még mindig vadászok nyúzható Opteronra. :O Meg Phenomra is. Meg 45 nm-es Core-ra is. Én csak másfél hét múlva kapok olyat.

A tej élet, erő, egészség.

(#26) hcl válasza joghurt (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Türelmetlenül várjuk a Xeon-földbedöngölést (remélem :-) ) (meg remélem a C2D-ket is lenyomja :-) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) Vamp


Vamp
senior tag

Az utóbbi időben az első olyan teszt, ami minimális szinten is felkeltette az érdeklődésemet a logouton. Gratulálok kefír, izé, joghurt! :B

(#28) Ste


Ste
addikt

egy kis elírás: a q6600 nem 2, hanem négymagos az első táblázatban
amúgy érdekes cikk :R

(#29) joghurt válasza Ste (#28) üzenetére


joghurt
addikt

Köszi, javítottam. Copy-paste... :(

A tej élet, erő, egészség.

(#30) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

cikk jó. :R
kazal új vas érkezett tegnap, 2.66-os meg 3.16-os 4 magos xeonokkal, meg van pár régebbi vasam is, úgyhogy érdekelne a teszt progi. Engem pl. érdekelne, mit tolnak a p3 tualatinos gépek ebben a tesztben.

kizárólag debian etch van kéznél:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) Sunzi válasza joghurt (#3) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Ha átküldöt a csomagot, van egy frissen telpített (win2008std) E5440 procis vas, amin lefuttatnám. Privátban küldöm a címem, köszi.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#32) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!
Egy megjegyzés. A Presler az D915 asszem, nem pedig D925. Bocs, ha tévednék.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#33) joghurt válasza Warpig (#32) üzenetére


joghurt
addikt

A Presler az egy széria kódneve (65 nm, 2 mag, 2MB cache). Ide tartozik a teljes 915...960 sorozat. [link]

A tej élet, erő, egészség.

(#34) Warpig válasza joghurt (#33) üzenetére


Warpig
aktív tag

Tévedtem! :DD Kösz a kiigazítást és a linket! :)

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.