Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Idő közben mint kiderül már létezik egy "egyszerűbb" módszer ami a rootot és tárcserét egyszerre elvégzi: [link]
Mondjuk ez is a mai napon került fel, így többen is párhuzamosan próbáltuk megoldani a gondod :) .. Sikerrel. Csak van kinek a módszere egyszerűbb lett.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Hasznos írás, így igazából a belső tárhelyet fogja SD-ként írni ha van benn kártya? :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#3) F.B.I. válasza DraXoN (#1) üzenetére


F.B.I.
veterán

Isteni! Köszönjük! Erről van szó kérem szépen, mehetne első hsz.-nek is! :C :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4) pprod94


pprod94
aktív tag

Root után vold.fstab-ban a mountolás felcserélése? Nekem régebben kínai tabon segített! :)

(#5) tihibaby válasza DraXoN (#1) üzenetére


tihibaby
senior tag

Root megvan,de az SDFix nem csinál semmit.
Hányszor kell rányomni,mert nekem az első nyomás után sikertelen.

(#6) DraXoN válasza tihibaby (#5) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

bevallom nem vagyok benne biztos, hogy az SDFix-re tényleg szükség van, nekem mintha nélküle is ment volna, de ártani nem árt ezért beleraktam.
Egyszer lefuttatod, az elég. Lehet nem csinál semmit, de akkor azért mert nincs rá szükség.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#7) Kuter válasza DraXoN (#6) üzenetére


Kuter
senior tag

Szia. Nem kell az SDFix ezt megerősítem.
Szép kis leírás grat hozzá.

Üdv: Kuter

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#8) DraXoN válasza Kuter (#7) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Kivettem belőle, ha nem kell akkor ne zavarja össze az embert :)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#9) Orionhilles válasza pprod94 (#4) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Kitkat alatt ez nem fog működni, ugyanis a kernel tartalmazza azt a fájlt :K

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#10) tihibaby válasza DraXoN (#6) üzenetére


tihibaby
senior tag

Oké,köszi,akkor folytatom,tegnap este mennem kellett melózni,gondoltam inkább rákérdezek,aztán majd lesz valahogy...
A leírás meg nagyon jó hogy van,köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#11) pprod94 válasza Orionhilles (#9) üzenetére


pprod94
aktív tag

Oh, kitkatem még nem volt sajna :) Bocsi

(#12) Hasyinto


Hasyinto
csendes tag

Sziasztok.. pici segítségért írok... Kaptam egy "csodás" Open Dott kütyüt a maga 2GB belső tárával.
Tettem bele egy 16 GB SD-t.. A legelején leírtakat megcsináltam.. root oké... X internalSD fent.... Xposed fent.. minden lépésen átmentem elvben, de még mindig a 2GB ra telepíti a letöltött alkalmazásokat... Mit ronthatok el? Köszönöm előre is..

(#13) tihibaby


tihibaby
senior tag

Engem meg az érdekelne,melyik megoldás a jobb,ez vagy a kártyaprticionálós,link2sd megoldás,vagy tegyem fel mindkettőt?
Mert link2sd mellett is betelik a belső tárhely,ha pár nagyobb játékot telepítek,hiába vannak átlinkelve az sd-re.

(#14) hhheni válasza Hasyinto (#12) üzenetére


hhheni
tag

szerintem semmit nem rontottál el, de arra ne várj, hogy sd-re telepítsen, hanem telepítés után helyezd át egy appal, pl. [link]

(#15) Lionking01


Lionking01
tag

Tudnatok segiteni. Nekem csak win 8 van a kozelben, ami 64bit-es es hiaba tettem fel a drivert, az adb devices parancsra nem latja a tab-ot s gep. Drivert meg a windows nem is telepit. Viszont erdekes modon a solid explorer fipekezelovel gond nelkul tudom irni az sd kartyat, amit pl. Telefonon nem tudok a korlatozas miatt. Szoval van valami megoldas, hogy win8 alatt lassa a tabot a rendszer?

(#16) Lionking01 válasza Lionking01 (#15) üzenetére


Lionking01
tag

Vegul szereztem egy xp-t. Sikerult a root! Koszonom a leirast!

(#17) Lionking01


Lionking01
tag

Viszont valamit nem ertek. Hiaba csinaltam meg mindent az alkalmazas kezeloben nincs atmozgatas lehetoseg. Az appmgr is azt irja, hogy nincs valos memoriakartya es az alkalmazasokat nem lehet athelyezni. A belso tarhely veszesen keves. Az sd kartya viszont latszodik a tarhelynel, ahogy eddig is. Mit rontottam el?

(#18) bagkri01


bagkri01
őstag

Sajnos ez így nem fog működni (legalábbis stabilan nem). Már meg lett említve, hogy KK esetén a kernel tartalmazza, hogy hova mentse az appokat, azt ilyen egyszerű módosításokkal nem lehet variálni, de legalább az alkalmazások rendszeresen össze omlanak. Talán majd egy főzött lollipop megoldja a problémát.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#19) lilili


lilili
csendes tag

Várom a főzött romot,mert sd-re nem tudok telepíteni!!!
Root van. :C

[ Szerkesztve ]

(#20) Lionking01 válasza bagkri01 (#18) üzenetére


Lionking01
tag

Akkor ez most azt jelenti, hogy hiába szedek le bármilyen APP mozgató programot, nem fogom tudni átrakni az alkalmazásokat? Nekem van egy HTC telefonom, amely nem root-olt, de az alkalmazás listában, mindegyik alkalmazásnál ott a move gomb, amivel SD kártyára tudom mozgatni az alkalmazásokat. Itt nincs ilyesmi. Akkor az SDFix sem ér semmit sem? Bár ezek szerint nem, mert telepítettem, és nem segített.

(#21) bagkri01 válasza Lionking01 (#20) üzenetére


bagkri01
őstag

Foglalkoztam még a dologgal egy kicsit és most működik, csak még ezt ( [link] ) meg kellett csinálnom.

ui.: és elnézést a 18. kommentért, előbb lőttem, aztán gondolkodtam.

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#22) Lionking01 válasza bagkri01 (#21) üzenetére


Lionking01
tag

Igy mar mas. Tehat le kell uriteni a google app-okat. Bar en nem play-es telepitesre gondoltam. En apk-kat szoktam telepiteni, de ettol meg a mar telepitett apkalmazasokat nem tudom athelyezni az sd kartyara, mert nincs ilyen lehetosegvaz alkalmazas kezeloben.

(#23) Lionking01 válasza Lionking01 (#22) üzenetére


Lionking01
tag

Megcsinaltam, de azota a play nem mukodik. Elindul, de nem erzekeli az internet kapcsolatot.

(#24) Lionking01 válasza Lionking01 (#23) üzenetére


Lionking01
tag

Jol el vagyok. Megcsinaltam a play-t is. Nos. Ontsunk tiszta vizet a poharba. Az sd kartyara valo iras nekem ez elott a bohocmodas elott is mukodott. Tok jo, hogy most az xposed segitsegevel az sd kartya belso memorianak latszik, csak kar, hogy a rendszer ezt nem veszi eszre. Pl. Google forditonal az offline magyar nyelvet mar nen tudom letolteni, mert nincs szerinte annyi tarhely. A solid explorer belso tarhelynek az sd kartyat latja. Ez jo. A beallitasok, tarhelynel, latszik, hogy sd kartya van a keszulekben. Most mar nem nagyon ertem a dolgokat. Ha mar van xposed, akkor csak annyit szeretnek, hogy a rendszer tenyleg higgye el, hogy az sd kartya tarolokapacitasa a keszulek belso memoriaja, es akkor minden rendben van.

(#25) bagkri01 válasza Lionking01 (#24) üzenetére


bagkri01
őstag

Fell kell tenni az xinternalsd xposed modult. Ha ez megvan a path to internal sd-hez beírod a következőt: /storage/sdcard1-et. A modulok között bepipálod, újra indítod a tabletet. Nálam és még sokaknál összomlott ezután a play store, ezért zongorázd végig az általam linkelt videóban lévő dolgokat.

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#26) Lionking01 válasza bagkri01 (#25) üzenetére


Lionking01
tag

En ezt megcsinaltam, de semmi sem valtozott. A rendszer meg mindig csak ket gigas internal memoriat lat az sd kartya helyett. Legalabbis ezt kovetkeztetem abbol, hogy a google tranlate mar nem tolt le offline nyelvet, mert azt irja, hogy nincs eleg tarhely.

(#27) bagkri01 válasza Lionking01 (#26) üzenetére


bagkri01
őstag

Másik memóriakártyával próbáltad már?

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#28) Lionking01 válasza bagkri01 (#27) üzenetére


Lionking01
tag

Nem. Nem gondolom, hogy a memoriakartya rossz, mert az mas jelensegeket tud produkalni. Meg tudnad nezni, hogy neked mennyi tarhelyet ir a tab, ha azt a beallitas, tarhely-nel nezed? Sajnos most nem tudok screenshot-ot feltolteni, de toltok majd fel, a munkahelyemrol.

(#29) Lionking01 válasza Lionking01 (#28) üzenetére


Lionking01
tag

Jaj, dehogy. Nem lesz nalam a tab. Sebaj. Majd jovore. :) Boldog Uj Evet!

(#30) bagkri01 válasza Lionking01 (#28) üzenetére


bagkri01
őstag

Jelenleg 1,23 giga a szabad hely, de nár be van lakva a tablet. Én egy kipucolt, sd modos romot tettem fel, minden google-s alkalmazást ( kivéve a playt és a gmailt) egyenként tettem vissza és a link2sd-vel system appot csináltam belőle.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#31) Lionking01 válasza bagkri01 (#30) üzenetére


Lionking01
tag

De jo neked. 192 mega szabad hely van csak. En nem tettem fel semmit sem. A gyari rendszert root-oltam es telepitettem az xposed-t, de ekkor ma r minden telepitve volt. Tehat ez a modszer csak akkor mukodik rendesen, ha egy ures rendszerre csinalja meg az ember. Nekem meg semmi kedvem sincs mindent ujratelepiteni. Ezert nem ertem a dolgot, mert a telefonomon at lehet helyezni sd kartyara az alkalmazasokat. Itt meg nincs meg ez a lehetoseg. Na nind1. Gyakorlatilag semmit sem ertem el ezzel az egesszel. Csak azt, hogy van root jogom.

(#32) Lionking01 válasza bagkri01 (#30) üzenetére


Lionking01
tag

Aha. Tehat a problema alapvetoen az, hogy a gyari rom-nal a belso memoria alapbol sd kartyanak van emulalva. Ezert nem lehet athelyezni a valodi sd kartyara az alkalmazasokat. Ezt az emulaciot kene valahogyan megszuntetni es akkor egy sima app2sd program vagy egy link2sd is mukodne.

(#33) bagkri01 válasza Lionking01 (#32) üzenetére


bagkri01
őstag

Csak csináld meg a témában leírtakat, valamint a azokat amiket a youtube videóban vannak, nincs semi szükség az átlinkelésre.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#34) Jembumbi


Jembumbi
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy a tablet visszaállítja a memóriát az eredeti állapotára. Rootoltam videó szerint, a másik videó szerint megoldottam a google play hibát is, ekkor összevonta a 2 tárhelyet, és probléma nélkül feltettem rá 4-5 gigányi appot. Ezután amikor ma szednék le valamit, akkor írja, hogy sok a hely, majd látom, hogy újra külön kezeli a kártyákat, és a belsőn már csak 200 mega van, ezért nem tud telepíteni. A probléma (talán) azután jött elő, miután a file managerben másolgattam file-okat, de az is lehet, hogy ennek semmi köze hozzá, csak ezután vettem észre.
Mit tudok ezzel csinálni? Ha újra megcsinálom az egészet, akkor gondolom minden elveszik róla, ami most még nem baj, de ha hetente el kéne játszanom, az kellemetlen lenne.
Gép egyébként felismeri nektek a tabletet?

Köszi!

(#35) Lionking01 válasza bagkri01 (#33) üzenetére


Lionking01
tag

Mindent ugy csinaltam.

(#36) Lionking01 válasza Jembumbi (#34) üzenetére


Lionking01
tag

Nalam is hasonlo a helyzet. Ha a gyari fajlkezeloben megnezed, akkor neked is mutat egy sdcard1-et es egy sdcard2-ot? Az belso memoriat sdcard1-re emulalja, es ebben a rom-ban ki van kapcsolva az app2sd funkcio, ezert nem lehet athelyeztetni ilyen app mover programokkal sem az alkalmazasokat. Nem tudom, hogy a tobbieknek hogyan sikerult, es hogyan mukodik, de lehet, hogy csak nem neztek ezeknek a dolgoknakutana. Nalam semmi valtozas nincs. Es amit korabban is irtam, nekemaz sd kartya root elott is irhato volt third party alkalmazassal is.

(#37) Jembumbi válasza Lionking01 (#36) üzenetére


Jembumbi
csendes tag

Nekem tökéletesen működött a cucc. Csak aztán rá két napra azt mondta, hogy mégsem, és visszaállt eredetire

(#38) Lionking01 válasza Jembumbi (#37) üzenetére


Lionking01
tag

De jo neked. Nekem kezdetektol ezt csinalja, pedig mindent a leirasnak megfeleloen csinaltam.

(#39) Lionking01


Lionking01
tag

En leszedtem az xposed es xinternalsd programokat. Most ujrainditas utan semmit sem akar telepiteni, mert mindenre azt irja, hogy nincs eleg tarhely, pedig a belso memoriaban tobb, mint fel giga, az sd kartyam meg 3 giga van szabadon. Tok jo. Meg az xposed sem tudom ujratenni.

(#40) bagkri01 válasza Lionking01 (#36) üzenetére


bagkri01
őstag

Az apk-k mindenképpen a belső memóriába fognak települni a kitkat miatt.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#41) Lionking01 válasza bagkri01 (#40) üzenetére


Lionking01
tag

Ezzel tisztaban vagyok, de mindegy is, mert most per-pillanat semmi sem telepul.

(#42) lilili válasza Lionking01 (#41) üzenetére


lilili
csendes tag

Sajna nálam tózse/szintén/ ez van nem akar semmi települni...azt rizsázza nincs elég hely??? :F :F :F

(#43) lilili válasza lilili (#42) üzenetére


lilili
csendes tag

Root van..... :DD :DD

(#44) lilili válasza lilili (#43) üzenetére


lilili
csendes tag

de úgy látom főzőtt ROM nincs vagy újraparticionált frissítés... :C

(#45) Kuter válasza lilili (#44) üzenetére


Kuter
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=uySLFWlE6N4

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#46) lilili válasza Kuter (#45) üzenetére


lilili
csendes tag

THX már megleltem a drive.google.com-on :C :C :C

(#47) Kuter válasza lilili (#46) üzenetére


Kuter
senior tag

Remélem nem azt amik rosszak ,1.2.3 rom az hibás,amit linkeltem az a jó.
Sajnos volt egy válalkozo szellemű emberek aki lementette a rosszakat is és a másik fórumban ki is rakta újra.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#48) bagkri01 válasza Kuter (#47) üzenetére


bagkri01
őstag

Honnan veszed, hogy hibás a rom, nekem a teljes rom+ root+sdmod van fent innen, az égvilágon semmi baja nincs.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#49) Kuter válasza bagkri01 (#48) üzenetére


Kuter
senior tag

Mert én csináltam és tudom hogy mi a baja.
Nem műkődési hibája van.Hanem az hogy átírja az azonosító ID számot a tableten.

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#50) bagkri01 válasza Kuter (#49) üzenetére


bagkri01
őstag

Aha, az okozhat valami bajt? Nem igazán van kedvem újrahúznin a rendszert és mindent megint beállítgatni.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.