Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mokó


Mokó
aktív tag

Anno én is találtam egy Raiffaisen-es bankkártyát,megpróbáltam eljuttatni
a tulajhoz,akit bár nem ismertem,de kiderítettem a közelünkben lakik-nem
sikerült megtalálni,végül leadtam a R. bankfiókjában,ahol aztmondták nekem
"mmm ühüm még aktiv a kártya"-se köszönjük,sem semmi,szó szerint így
történt.Mondom akkor a tulajnak irják már oda valami megjegyzésbe hogy
a sört a hidegen szeretem...Visszakerült-e azt nem tudom,de jó magyar
állampolgárként megtettem ami tőlem telt.

(#2) Xaels


Xaels
félisten

Ezek a bankok valami hihetetlen rugalmatlanok. Nekem másik banknál volt olyan pár éve, hogy valami biztonsági okból letiltották a kártyámat. Ez eddig rendben van, de basztak erről kiértesíteni. Se SMS, se email, se telefon... A pénztárnál égett a pofámról a bőr mikor fizetni akartam és nem ment. Persze bementem fiókba és várhattam 3hetet az új kártyára addig meg levehettem a fizumat kp-ba méltányosan kezelési költség nélkül(még jó)...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3) BoB válasza Xaels (#2) üzenetére


BoB
veterán

Ilyen nekem is volt. Viszont én bementem a legközelebbi fiókba, leszedték a tiltást (nem kellett új kártya), visszamentem a boltba és kifizettem amit venni akartam. Csodálkoztak is, azt mondták nem szoktak visszajönni :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4) juliabrilke válasza Xaels (#2) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az a legszebb, hogy ilyenkor az eladó téged néz hülyének, meg biztosan elfogyott már a kártyádról a pénz. Persze mi is pont akkor tartottunk nagy bevásárlást a Pratikerben. :W

(#5) petipetya


petipetya
nagyúr

Számomra egyértelmű, hogy ha bankkártyát találok és nem ismerem a tulajdonost (amire ott Pesten minden esély megvan), akkor leadom egy bankfiókban. Úgyhogy részedről nem tudom elfogadni az ilyen irányú hőzöngést.

Az már más kérdés, hogy sikerült megtalálnod a tulajdonost. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#6) Lauda


Lauda
félisten

Googlebe beirod otp bankkartya letiltas, ezt adja ki: [link]

A bankkártya letiltása

A kártya letiltására az alábbi módok állnak az Ön rendelkezésére

OTP HelpDesk - telefonon a nap 24 órájában: belföldről a (06 1/20/30/70) 3 666 000 vagy (06 40) 366 000, külföldről a 00 36 1 3 666 000 számon

az OTPdirekt (06 1/20/30/70) 3 666-666 vagy (06 40) 366 666 telefonszámot tárcsázva, a 0-ás menüpontban a nap 24 órájában (a bankkártya számának és a Telekódnak az ismeretében),

személyesen vagy telefonon bármelyik OTP Bank fiók, nyitva tartási időben.
lakossági kártyák esetén az OTPdirekt internetes vagy SmartBank szolgáltatáson keresztül (amennyiben Ön rendelkezik ilyen szerződéssel)

Ezeket a szamokat hivtad?

(#7) ldave


ldave
félisten

Hát, hogy egy klasszikust idézzek: "Ha valamit el akarsz intézni, csináld magad!" :)

A Slime draws near! Command?

(#8) futo001 válasza petipetya (#5) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Az ember Bicskén kívül lakik, lehet munkaidőn kívül találta, stb... így nem tudja leadni. OTP nincs a környéken másik. A szabadidejében meg nem biztos, hogy azzal akar foglalkozni, hogy bebumlizzon Bicskére, elsétáljon az OTP-be és leadja.
A hőzöngés jogos, miért nem tudják kiértesíteni az ügyfelet, elég komoly összegeket gombolnak le rólunk, ennyi beleférhetne.

Amúgy bicskei vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#9) akom


akom
senior tag

Egyszer megtaláltam egy hölgy pénztárcáját. Felhívtam, foglalkoztam vele, elvittem a találkapontra. Majd a fejemhez vágta hogy a pénztárcában volt még 15.000 Ft... Majdnem rám hívta a rendőröket, hogy biztos én vettem ki a pénzt a tárcájából... Azóta ha bármit találok, inkább hagyom a francba...

(#10) marositech


marositech
senior tag

Na meg ha paypass-os lenne a kártya, hamar elfogyott volna a pénze...

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#11) Lauda válasza marositech (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Ezert kell sms ertesitest kerni. Amugy 5000 felett az is kodot ker. Persze sok kis vasarlassal lehet kolteni. Nekem arrol is jon sms, ha lekerdezem az egyenleget pl.

[ Szerkesztve ]

(#12) F34R


F34R
nagyúr

En is az OTP-nel vagyok, nem nagyon tetszik amit csinalnak, en hibam mert lett volna tobb valasztasom is, de ugy voltam vele ha valami baj van itt van kozel egy bankjuk.

(#13) #51736960


#51736960
törölt tag

felcsúti a fickó? akkor kisvonattal is mehet bicskére MUHAHAHA

(#14) Dr.F.E.R.I. válasza petipetya (#5) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nekem úgy hozták már haza, innentől fogva a bankfiók kiesett. Itt ahol lakom, nincs is bank. Kis naivan azt gondoltam, van annyira fontos a banknak az ügyfél, hogy legalább kártyaszám alapján megkeresik és kiértesítik (hát nem volt :U ).

@Lauda: igen, ez az egy központi szám van mindenhez. Ezen ráztak le, mint kutya a bolhát.

@Loveless: Bicskéig még egyelőre nincs kész

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#15) Eastman válasza akom (#9) üzenetére


Eastman
őstag

Anno találtam egy forgalmit, iwiw-en megkerestem a tulaj rokonait (ritka név segített) írtam nekik két sort a névvel, rendszámmal, tulaj hívott, haverja eljött érte, kaptam 5k-t jutalmul.

PayPass-os kártya gáz. De ebben a körbekamerázott világban nagy pimaszság/ostobaság lenne más kártyájával fizetni.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#16) Lauda válasza Dr.F.E.R.I. (#14) üzenetére


Lauda
félisten

Amugy tudom mi itt a problema. Azert nem tiltjak igy le, mert ennyi erovel letiltattathatnal barmilyen kartyat, aminek tudod a szamat. Mondjuk egyszer valahogy latod a kartyamat, felhivod oket, ok letiltjak, nekem nem mukodik a kartya. Szerintem ezt igy egyik bank sem tiltja le. Csak akkor ha a tulajdonos telefonal be, annak letiltjak. Ez igy teljesen ertheto es logikus.

[ Szerkesztve ]

(#17) Dr.F.E.R.I. válasza Lauda (#16) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

De nem is akartam letiltani, ez a lényeg. Halál felesleges lenne, mert amíg a birtokomban van, illetéktelen úgysem használná, az emberünknek meg felesleges procedúra volna újat igényelnie. Annyit kértem volna, hogy bediktálom a számot és szóljanak a tulajnak ki telefonon vagy valamelyik elérhetőségén, hogy nálam átveheti. De erre sem voltak hajlandóak, pedig nem került volna semmibe. A saját ügyfelüket szivatják meg, nem engem.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#18) ldave válasza Lauda (#16) üzenetére


ldave
félisten

Szerintem Feri nem letiltatni akarta a kártyát, csak annyit kért a banktól, hogy értesítsék a kártya tulajdonosát, hogy az elhagyott kártyáját hol vehetné át.

A Slime draws near! Command?

(#19) Lauda


Lauda
félisten

Ertem oks. Jozan paraszti esszel belegondolva felhivhattak volna igen az ugyfelet, azonban szerintem ilyen kotelezettsege nincs a bankoknak es amire ezeket nem kotelezik, arra tojnak is nagyivben.

(#20) e=mc²


e=mc²
őstag

A bankok eleg kemenyen szabalyozzak a kartyakkal valo muveleteket. Peldaul bevont (pl atm-be ragadt) kartyat az ugyfel hitelt erdemlo beazonositasa nelkul nem adhat ki.

(A mutasd meg a szemelyid egyezik-e a nev nem hitelt erdemlo.)

Ha idegen banknak az atm-jeben maradt a kartyad, akkor az csak ez kizarolag a joindulatu ugyintezokon mulik, hogy kezelik az esetet. Elternek-e a szabalyzatuktol vagy sem. Pl. meg kell semmisiteni (ezzel kart okoznak egy idegen embernek). Ugyanis ervenyes kartyat postan feladni nem lehet a kartyatarsasagok eloirasa miatt.

Ami igaz, hogy tenyleg figyeljetek oda, hogy hol tartjatok, es ha lehet ne adjatok ki a kezetekbol. (ezert is jo az erinteses fizetes). 5.000 alatt valoban nem ker kodot, de napi 5 vasarlasra van limitalva (egymas utan).

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#21) Lenry válasza akom (#9) üzenetére


Lenry
félisten

akkor nekem szerencsém volt, mert pár éve pont ennek a fordítottja esett meg: egy bokorban megláttam egy női táskát. telefon, tárca, gyógyszerek, illetve útlevél, vajdasági magyaré.
felhívtam a telefonban talált "anyu"-t, aki elmesélte, hogy nem sokkal korábban lopták ki a kocsijából a lánya táskáját, nagyon hálásak volt, kaptam 10.000 Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) Hieronymus válasza akom (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

(#9) akom: "Majd a fejemhez vágta hogy a pénztárcában volt még 15.000 Ft..."

Valószínűleg valóban volt pénz a pénztárcában. Első körben vagy ellopták vagy megtalálták és kiszedték a pénzt belőle. A tied lett a második kör.

(#1) Mokó: ..irják már oda valami megjegyzésbe hogy a sört a hidegen szeretem..

A bank nem teheti meg azt, hogy információt ad át másnak. Értesíti a tulajdonost, hogy megtalálták a kártyáját és mehet érte. Ennyi.

[Dr.F.E.R.I.: "Szerintem elég érthetően fogalmaztam elsőre is, de a biztonság kedvéért külön kihangsúlyoztam, hogy nem kell róla semmilyen adat, csak hívják fel és közöljék ők maguk vele, hol a kártyája."
Nem teheted meg. Más tulajdonát nem tarthatod vissza, nem tarthatod magadnál. Le kell adnod.

"Ne bízzatok az OTP-ben."
Ezt sem jelentheted ki. Azért mert az OTP nem asszisztálhat az elképzelésedhez, nem nevezhetsz megbízhatatlannak egy bankot.

"Csak a rend kedvéért, két fontos adat a kártyáról, hátha-alapon észreveszi valaki:

NÉV: xxxxx xxxxx
HELY: xxxxx

Jobb ha tudod. Ezeket az információkat nem hozhatod nyilvánosságra.
Az adatok tulajdonosa beperelhet, kártérítést kérhet, mert vissza éltél az adataival.
(Ha fényképes a bankkártya, még a fényképet is megosztottad volna?)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#23) Viktor0610 válasza e=mc² (#20) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

e=mc²
Mi számít hitelt érdemlőnek? :)

Hieronymus:
"-se köszönjük,sem semmi" Neki ezzel volt baja. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#24) Dr.F.E.R.I. válasza Hieronymus (#22) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Pertől nem tartok, de okafogyottság miatt kiszedtem a bejegyzésből a nevet.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#25) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Az alap, hogy ha találunk egy kártyát, akkor azt leadjuk a legközelebbi bankban. Sőt talán a kártyára rá is van írva, ha találunk egy bankkártyát, akkor azt a bankba kell visszahozni. Persze a mai világban már az is csoda, ha valaki beviszi, nem pedig felhasználja a kártyát.

(#26) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Megjött az emberünk, nagyon hálás volt a dolgok szerencsés kimenetéért. Sokat segített a neve, ami elég egyedinek mondható, ő nem is tud másról akit így hívnának. A történet vége egy üveg cuvée lett. A bankfiókban biztos nem adtak volna :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#27) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#26) üzenetére


ldave
félisten

Hát lehet hogy tényleg a törvény/szabály/jog/akármi azt mondja, hogy ilyenkor a bankfiókban leadás az egyetlen lehetséges út, de ha én elhagynám a kártyám, én is jobban örülnék, ha a becsületes megtaláló inkább engem keresne meg és juttatná vissza hozzám azt, nem pedig egy hosszú ügyintézési folyamat kezdődne el.

A Slime draws near! Command?

(#28) e=mc² válasza Viktor0610 (#23) üzenetére


e=mc²
őstag

Azonositasi adatlapot mindenkinek kell(ett) kitoltenie az elmult evben a penzmosas es terrorizmus finanszirozasa megelozeserol es megakadalyozasrol szolo torveny alapjan, ha van bankszamlad es szeretnel rajta forgalmazni. Arra felkerult minden olyan szemelyes adatod, ami kellhet a hitelt erdemlo beazonositashoz (anyja neve, szuletesi ev, hely, igazolvanyszam(ok), stb.)

[link]

Ambulimax Provider

(#29) djculture válasza ldave (#27) üzenetére


djculture
félisten

Itthon bármi történik ha hivatalosan keresnél rá megoldást akkor bürokratikus vízfejekkel találkozol...
Találtam már én is kétszer telefont jó párszor tárcát mindennel együtt egyszer vittem be a rendőrségre mert nem volt más, a többi esetben sikerült elkeríteni a tulajt és visszaadtam.

[ Szerkesztve ]

(#30) Viktor0610 válasza e=mc² (#28) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi. :) :R

Samsung Galaxy A54

(#31) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

1, A bankok azt tanácsolják, hogy a kártya egy percre se' kerüljön ki a felügyeletünk alól. Amikor fizetünk vele, kísérjük el a pincért, stb.

2, A bank csak a letiltás pillanatától áll helyt a visszaélésekkel okozott károkért.

A fenti két pont alapján hülye az a kártyabirtokos, aki nem tiltja azonnal a kártyáját, hanem napokig vár, hogy valaki esetleg visszaadja. Gyakorlatilag 2-3 ezer Ft miatt kockáztatja a számláján lévő jóval nagyobb összeget.

Ezenkívül a kártyaszerződése is tartalmazza, hogy azonnal jelenteni kell a banknak, hogy a kártya kikerült az ellenőrzése alól. Ezért buknak a perek, ha nem volt letiltva a kártya, és valaki más használta.

Ha a kártyaadatokat feljegyezték, vagy a kártyát klónozták, a visszaadott kártya adataival az érvényességi időn belül bármikor később is visszaélhetnek. Amikor a tulaj már nem is emlékszik, hogy másfél éve egyszer elvesztette a kártyáját, de később megtalálták.

A becsületes megtalálók részéről:
A megtalált kártyát azonnal le kellene tiltatni. A bankok jó része erre lehetőséget ad. A kártyán lévő adatok kellenek hozzá. Ezután kell a bankhoz visszajuttatni a kártyát.A bankoknak is azonnal tiltani kellene a bevitt még aktív kártyákat.
Csak éppen az idióta ügyfelek patáliát csapnak a 2-3 ezer Ft-juk miatt, ezért a bankok nem merik tiltani a bevitt kártyákat. A becsületes megtalálót ugyancsak anyáznák a letiltás miatt, ezért ők sem merik letiltani.

A becsületes megtalálók nem lehetnek abban biztosak, hogy előttük nem volt-e a kártya bűnöző kezében. Aki felírhatta az adatokat és a CVC kódot, és elküldhette ezeket Afrikába a sógorának. Vagy használta néhányszor a paypasst, vagy kiolvasta a paypass adatokat egy rfid olvasóval, hogy klónozott kártyát gyárthasson.
A becsületes megtaláló pedig később járhat a rendőrségre, és bizonygathatja, hogy nem ő élt vissza a nála lévő kártyával. Vagy járhat a bíróságra, ha az idióta tulaj beperli.Nyeri a pert végül, de az elvesztegetett idejét és az idegeskedést nem tudja senki visszaadni.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#32) joey04


joey04
titán

Megértem a lakhely miatti problémákat, de amúgy egyetértek azzal amit előttem korábban írtak, normál esetben az az alap, hogy visszaviszed és leadod egy bankfiókban, teljesen érthető és elfogadható, hogy a bank csak így hajlandó kezelni az ügyet...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

mondjuk én nem mennék el egy random emberhez a bankkáryámért. Ha már elvesztettem, akkor letiltom. Hiába találtad meg, azt már 5 másik is láthatta, leírta róla az adatokat (mondjuk én lekaparom az ellenőrző kódot). Vagy akár te is. Tiltás után nincs vita...

...csak én vagyok helikopter?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.