Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MineFox54


MineFox54
őstag

:C :R

(#2) zolee5016


zolee5016
őstag

Lassan felhomályosodom..... :R Utánnaolvasgattam amit leírtál nekem is....
A VGA-m hibáját már kezdem érteni....Hirtelen azt hittem berakod elrettentő példaként....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#3) don_peter válasza zolee5016 (#2) üzenetére


don_peter
senior tag

Dehogy ez inkább segítség mint sem elrettentés... ;)

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#4) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Bár nem tudom hogy jutottam idáig az olvasásban, de

"Nos ennyi legyen is elég mert még a végén azt a bélyeget kapom, hogy magamat illetve a létrehozott készülékünket akarom programozni.."

Szerintem ott reklámoznit akartál írni :)

Jól beleraktad a zsidókat a BGA heggesztésbe :DDD

(#5) don_peter válasza Krugszvele (#4) üzenetére


don_peter
senior tag

Igen köszi, javítottam.
Túl tömény a leírásom vagy miért volt nehéz az említett mondatig elolvasni?

Egyébként nincs faji megnyilvánulása a leírtaknak, sőt még csak halvány utalás sincs rá.
A globális háttérhatalmi elit nem egy etnikai csoport illetve nem meghatározható a faji hovatartozásuk..
Ez sokkal szövevényesebb és a cikk nem is erre akart kitérni, csak egy újabb vonalra mutatott rá ami ennek a törekvésnek köszönhető...

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#6) Cifu


Cifu
nagyúr

Igényes írás, gratula érte! :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Jó lenne az írás, csak rengeteg ködösítés, és szerintemezés van benne. Nincs itt sem tervezett elavulás, sem összeesküvés, rá lett kényszerítve az iparra az ólommentes forrasztás az idióta sötétzöldek álltal, és nem megbízható forraszanyag lett választva. Olvasnivaló, tényekkel:
http://www4.uic.com/wcms/Images.nsf/c06db59d70a043cc85256809004d8cbe/ef1e83fa37d97cf685256c7200709b8f/$FILE/IPCNewOrleans.pdf

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#8) don_peter válasza Blindmouse (#7) üzenetére


don_peter
senior tag

rengeteg ködösítés
Mire gondolsz miben ködösítek?
Szerintem mindent őszintén leírok, azt is őszintén elmondtam, hogy a program melyet írtam a készülékünkre és a profil amiket az évek során sikerült beállítani azok nem publikusak.
Nincs itt semmi ködösítés.

Nincs itt sem tervezett elavulás
Azt hiszem egyedül vagy ezzel a meglátással..
Lehet fel kellene ébredned de legalább ki kellene nyitnod a szemed.

Az ólommentes forrasztóanyagok használata is a tervezett elavulásnak kedvez.

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#9) KillHates


KillHates
nagyúr

Király írás!

Szerintem jobb szakember vagy ennél az írásnál, bátorkodom javasolni, hogy korrektúráztasd le Gligával vagy/és iElektros-sal :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10) #21346560


#21346560
törölt tag

Azért egy helyesírás ellenőrzést csinálhattál volna a publikáció elött....

(#11) don_peter válasza #21346560 (#10) üzenetére


don_peter
senior tag

Azt hittem ennél jóval több jön le az írásról mint, hogy van benne helyesírási hiba..

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#12) don_peter válasza KillHates (#9) üzenetére


don_peter
senior tag

Nem értelek... Próbáltam emberi és laikusoknak is érthető nyelven írni.. Lehet nem sikerült?

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#13) don_peter


don_peter
senior tag

...

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#14) #21346560 válasza don_peter (#11) üzenetére


#21346560
törölt tag

Általában ha túl sok helyesírási hibával találkozom egy írásban, akkor azt nem olvasom tovább...

(#15) don_peter válasza #21346560 (#14) üzenetére


don_peter
senior tag

Pedig ráküldtem egy ellenőrzőt..
Úgy fest valami hiba csúszott a dologba, mert nem vettem észre mikor közzé tettem..

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#16) #21346560 válasza don_peter (#15) üzenetére


#21346560
törölt tag

"tv-ék"
"fórdítva"
"fórásztólabdacskái" - egyben 2 hiba
És akkor el kéne dönteni, hogy "video" vagy "videó", igazából mindkettő lehet helyes, de vagy - vagy.

Ezek egy oldalon, rövid szakaszon belül.

(#17) don_peter válasza #21346560 (#16) üzenetére


don_peter
senior tag

És maga a tartalom?
Oké, hogy van benne hiba, de még is.. Nem a tartalom az elsődleges lényeg?
A hibákat átnézem és javítom, természetesen..

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#18) #21346560 válasza don_peter (#17) üzenetére


#21346560
törölt tag

Jártál már étteremben?
Ugyan azt az ételt fel lehet szolgálni gusztusosan is, de úgy is, hogy elmegy tőle az étvágyad, pedig ízre teljesen egyformák...

(#19) don_peter válasza #21346560 (#18) üzenetére


don_peter
senior tag

Akkor hagyjuk a dolgot.. Köszi, hogy beleolvastál.

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#20) Mr X


Mr X
veterán

A tervezett elavulás ezen esetben marhaság, az ólommentes forrasztási technológia a ludas. Mivel a paszta sokkal ridegebb forradás után, könnyebben el is törik. Nem véletlen, hogy a normálisabb helyeken úgy kezdik a javítást, hogy a BGA-kat a megfelelő stencillel és ólmos pasztával újragolyózzák, ezerszer tartósabb lesz. Az átmelegítéses "javítás" csak taknyolás.

A fórumtársnak a helyesírással kapcsolatban igaza van, lehet akármilyen jó az írásod, ha ennyire hemzseg a hibáktól, akaratlanul is hitelteleníted a mondandód vele. Egy-két átfutást megér a dolog, ha komolyan gondolod. :)

(#21) f27 válasza Mr X (#20) üzenetére


f27
aktív tag

En montam neked.
Az emberekben megrogzodott az a tudatlansag,hogy a hiba az olomentes also forrasztassal van.
Hiaba semmi koze a gepek leallasanak az also golyokhoz amit annyira eroszeretettel ujragolyoztatnak :)
Inkabb a reball egy semmitnemero munkafolyamat,kivevel az az 1% amikor tenyleg elreped.

Ujragolyozak,es a vetemedesre elindul a chip.
Ilyenkor azt hiszik a reball segitett :DDD

Mellesleg egy nagy ember azt monta...
Ha hibasan irom,olvasd helyesen,es figyelj a tartalomra :))

Szerintem torold a francba mert csak a helyesirasra fognak koncentralni,a tartalombol pedig semmit nem ertenek.
Utanna meg az internetes butitas alapelven megakarnak majd cafolni :)
Minden embernek szuksege van arra hogy atverjek!
Egyszeruen konyorognek az eletol hogy belefussanak valakibe,aki lehuzza oket.
Aztan majd panaszkodnak mikor szemelyesen hozzak a gepeiket,es mar csak alkatreszcsere eseten lehet javitani barmit is,hacsak nem langszoroztak meg neki ujragolyozas cimszoval :DDD

Torold :K

[ Szerkesztve ]

(#22) Mr X válasza f27 (#21) üzenetére


Mr X
veterán

Erre csak ennyit. :)

(#23) f27 válasza Mr X (#22) üzenetére


f27
aktív tag

En ezen a csarnokon 20 eve tulvagyok :DDD

(#24) don_peter válasza Mr X (#22) üzenetére


don_peter
senior tag

Érv és ellenérv.. Nincs ezzel semmi baj.
Beszéljük meg, beszéljünk róla, hogy minél kevesebb embert tudjanak átverni...

Én is dolgoztam olyan cégnél, ahol ilyen vagy komolyabb gyártósor volt..

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#25) Mr X válasza f27 (#23) üzenetére


Mr X
veterán

Annyira nem lehetett nagy élmény, ha ennek ellenére a tervezett elavulás dolgot mondogatod, ismerve az ólommentes forrasztás tulajdonságait. :)

De hogy én is mondjak adatot, a BGA-val kapcsolatos hibák ~98%-a a BGA és a nyák közötti golyók elrepedéséből adódik. És feltételezem, itt azért több nyák megy át a kezemen, mint nektek a szervizben (ezt ne vedd lekicsinylésnek).

(#26) f27 válasza don_peter (#24) üzenetére


f27
aktív tag

Nemtudom mennyi idos a srac,de mikor a DVD lejatszokat elkeztek gyartani,akkor epp en voltam az elso ember magyarorszagon aki 5000 db DVD alaplapot gyartott le 2 ilyen 30 meteres gepsoron egyedul,a teszt gepekhez :)
Majd a muvelet vegen sajat magam le meoztam mindet es atadtam a philipsnek beepitesre.
De elotte az IBM be voltam folyamat/ muszaki ellenor 18 eve kb :))

Ha ugy veled meg mindig hogy 98% repedes van,akkor meg mindig nemtudod a valos okat.
De ezt igazabol akkor tudnad meg ha mellettem dolgoznal es eszrevenned hogy kb sohasem a golyok repednek el. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Mr X válasza f27 (#26) üzenetére


Mr X
veterán

A f@rokméregetés helyett produktívabbak az érvek. ;) Én is tudok ám hozni elsőszériás gyártásokról tapasztalatokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) Mr X válasza f27 (#26) üzenetére


Mr X
veterán

Bocsi a külön válaszért, de mire észrevettem a szerkesztésed, lejárt az időm. :)

"Ha ugy veled meg mindig hogy 98% repedes van,akkor meg mindig nemtudod a valos okat.
De ezt igazabol akkor tudnad meg ha mellettem dolgoznal es eszrevenned hogy kb sohasem a golyok repednek el. :)"

Ha hiszed, ha nem, én sem hasraütésre mondom, szerencsére elég jó röntgengépeink vannak itt, amik szépen megmutatják az ilyen hibákat. :)

(#29) Jester01


Jester01
veterán

Öcsém laptopjában a GPU-t először reballozta valaki, aztán komplett chip csere lett de 1-2 hét után megint elhalálozott és már egy harmadik helyen is csináltak vele valamit... ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

Jester

(#30) f27 válasza Mr X (#28) üzenetére


f27
aktív tag

Ez nem farok meregetes.
Te montad hogy milyen reszen dolgozol,valaszoltam hogy en is.
1-1 ez a resz kilovel szerintem.
Utanna montam en ennel tovabb mentem.
Az uzemekben azert kell a rontgengep mertha szar a forasztasa a kemencenek akkor gaz van,de ne inen induljunk ki,hanem hogy a forrasztas sikeres volt.
Tehat ha a forrasztas gyarilag sikeres volt akkor azok a labak onet nem valnak fel!
De van olyan hogy elreped,igen erre montam is hogy az az 1% vagyis 100 chipenkent 1 eset.
Ez keves? Nem,mivel anno mikor meg en dolgoztam ilyen helyen mint most te,akkor szalagonkent 1200 panel jott le,ehez 10 szalag volt vagyis muszakonkent 12,000 db panel,sok esetbe egy panel tobb fele torheto volt ,vagyis lehet 2 vagy 3 alaplap jott le rola,tehat X2-3 az az muszakonkent 24,000db vagyis 3 muszakna. Ez 72,000 db alaplap volt ha most ennek az 1% veszuk akkor maris napomta 72db hibas panel jott le a szalagrol,ez havonta hu....
Na szoval ennel tobb hiba lenne akkor az adott uzem bezarhatna a boltot.
Vagyis a legtobb ilyen repedesi hiba kijon a garancia ido alatt.
Ha tulepte a gari idot,az mar szinte biztos hogy nem also kotesi hiba.

Nagyonsok gepet lejavitottam mar,es ha ismernel tudnad hogy ha valaki akkor en letettem mar valamit az asztalra ebbe a mokaba :)

helyett produktívabbak az érvek. ;) Én is tudok ám hozni elsőszériás gyártásokról tapasztalatokat. :)

Nyilvan tudsz,hisz jelenleg te dolgozol ilyen helyen nem en :)

[ Szerkesztve ]

(#31) KillHates válasza don_peter (#12) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tudom, hogy a laikusokhoz egyszerűbben kell szólni, érthetőbb kifejezéseket kell használni, de bátorkodom megjegyezni Péter, hogy a szakmai kifejezésektől ha lehet, akkor egy szakmai cikkben ne térjünk el. Legyen a "mag" inkább flip chip, a "vezető réteg" inkább vastagréteg hordozó, a PCB jól sikerült, de inkább itthon a NYÁK vagy nyomtatott áramköri panel az elterjedtebb :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32) KillHates válasza f27 (#23) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én meg egy sutyerák vagyok, mert sohasem dolgoztam az IBIDEN-ben, sem a SzMiklósi SAMU-ban!
Úgyhogy megyek és leülök háttal a moziba! :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#33) Mr X válasza f27 (#30) üzenetére


Mr X
veterán

Engedelmeddel erre majd holnap, ha aludtam egyet. :)

(#34) f27 válasza KillHates (#32) üzenetére


f27
aktív tag

Ah legalabb te jo szakember vagy.
Jo szakember rosz helyen :DDD
Te vihetned tobre is csak lusta pocs vagy :DDD

Ne is dolgozz egyik helyen sem jobban jarsz. :))

(#35) f27 válasza Mr X (#33) üzenetére


f27
aktív tag

Ezert jo gyarba dolgozni ,meg aludni is lehet elotte/utanna :))
En meg dolgozok,de reggel mire felkelsz ,lehet mar dolgozok ujra :) vagy abba sem hagyom a munkat? :DDD

(#36) KillHates válasza f27 (#34) üzenetére


KillHates
nagyúr

De nem akarom többre vinni... Minek? Gyomorideget kapjak, amikor a költséghatékonyság miatt szembe mennek a minőségi követelményekkel? És akkor meg után az én faxommal veretik a csalánt, hogy nem volt megfelelő a technológiai utasítás. Ahogy már Lenin elvtárs is megmondta; ami nem megy azt ne erőltessük! :D :DDD Engedelmeddel ezért vagyok lusta pöcs! :K :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#37) KillHates válasza f27 (#35) üzenetére


KillHates
nagyúr

De legalább M-es bimmerrel veretsz és nem vállaltál be 120 év hitelt rá! Valamit valamiért!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#38) don_peter


don_peter
senior tag

Na de Uraim, most ez komoly, hogy vitába torkollik ez a cikk?

Tudjátok mit?
Azt kívánom minden olvasónak, hogy soha ne legyen nagyobb gondja az életben annál, hogy az én cikkeimben helyesírási hibát talál..

Ezzel tegyünk is pontot a vitára.. Köszi srácok.. (Ha még sem menne a többit privátban meg lehet beszélni)

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#39) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Jó írás,jó technika(felszerelés),jó szakember :R !Nem kevés munkával,fejlesztéssel a háta mögött és hogyis mondjam...nagy-nagy elhivatotsággal :) Aki az Amigát szereti rossz ember nem lehet :DD

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#40) don_peter válasza zovifapp111 (#39) üzenetére


don_peter
senior tag

Azt meg honnét tudod, hogy szeretem az Amiga-t? :DD

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#41) zovifapp111 válasza don_peter (#40) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Valszeg ,mert már egy- két megvárásos javítás során nosztalgiáztunk?Úgyhogy ha valaki kevésnek itéli a tudásod,ismeretedet, akkor ezeken felül lehetne beszélgetni a retró gépekről is,esetleg a tetőszerkezetekről vagy mittomén... :DD ;]

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#42) don_peter válasza zovifapp111 (#41) üzenetére


don_peter
senior tag

Durva vagy :D
Remélem nem veszed sértésnek, de nekem nincs meg, hogy kivagy :D
Rengeteg ember megfordul nálam, bár igen kevéssel lehet a retro-ról eldumálni :D
Biztos bevillanna rögtön, ha meglátnálak, de névről... ;)

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#43) KillHates


KillHates
nagyúr

:Y :Y "...,esetleg a tetőszerkezetekről ...."
Diabolus autem est in details!! :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#44) don_peter válasza KillHates (#43) üzenetére


don_peter
senior tag

Nincs itt semmiféle ördög ;)
Eredetileg Ács mester vagyok. :R
A BGA és úgy ámblokk a szervizeléssel komolyabban, 2007-2008-óta foglalkozok..
Tetőkkel 95'-től ;)
Programozással kb. 98'-tól.

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#45) KillHates válasza don_peter (#44) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tudom, csemmeg!! :D :DDD Pont azért írtam :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46) don_peter válasza KillHates (#45) üzenetére


don_peter
senior tag

Ahham, ja te voltál is nálunk, láttad is a technikát :R
Oké megvagy... :DD

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#47) zovifapp111 válasza KillHates (#43) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Ez csak egy ötlet volt :DD Ha, valaki komolyabban szeretne vitázni ;)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#48) seniman


seniman
addikt

Jó kis cikk,még szó eshetett volna az alapból félresikerült chipekről is,mint amivel én is meg vagyok áldva.nVidia 8600m GS ;] Gyakorlatilag javítani is felesleges,ezért is költözik be időnként a sütőbe :DDD Mielőtt bárki megkövezne érte,egy olyan kis értékű laptopban van,ami a javítás árát sem éri meg,természetesen egy 780m-et nem grilleznék :N

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#49) don_peter válasza seniman (#48) üzenetére


don_peter
senior tag

Kösz, benne van a cikkben a tervezet elavulás amely pont ezt tükrözi.. ;)
Sok egyéb chip van abban a kategóriában amelyet még cserélni sem éri meg mert az új is pont olyan mint az amit lecserélünk...

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#50) seniman válasza don_peter (#49) üzenetére


seniman
addikt

A pontos okát nem tudom,miért lett ilyen elcseszett ez a G86-os chip.Csak külföldi cikkeket találtam róla,amennyit le tudtam fordítani belőle,az alapján ott is az anyaghasználatot fikázták.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.