Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Ha tényleg ilyen olcsón kijött volna egy új fülpárna a hazai forgalmazótól, akkor én lecseréltem volna azt is... Viszont mivel nálam állandóan a fejemen van a fejhallgató (koli), én még a velúron is elgondolkoztam volna.
Ettől függetlenül ügyes munka, teljesen újjá varázsolódott. Használd egészséggel még sokáig! :)

(#2) wody21


wody21
tag

Azt a mindenit, mind Sextett tulaj, gyorsan kezdem is az olvasgatást :)

(#3) Slownz válasza SentryGun (#1) üzenetére


Slownz
senior tag

Tényleg ennyibe kerül a fülpárna, valós adatokat adtam meg :K
Egyébként meg nagyban befolyással van a hangra a fülpárna, így jobb meghagyni az eredetit, amennyiben jó állapotban van. Viszont a cikkben is írtam, hogy ez legtöbbször nem teljesül, olyankor én is beruháztam egy újra.

[ Szerkesztve ]

(#4) SentryGun válasza Slownz (#3) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Lehetséges, sajnos nem értek hozzá...
Nekem egy Sennheiser HD555 van, de az én füleimnek, meg az mp3-hoz, amit hallgatok rajta (+ ráadásul notin) az is tökéletesen megfelel. :)

(#5) Xmodule


Xmodule
őstag

Jó kis fejes. Nekem is ilyen van csak nekem K240 studio kiadas. Nagyon baba a hanzás is bár van hogy 5-6 ora utan mar kezdi nyomni a füelemet fejemet. De amugy a hangzás tökeletes. Napi szinten hasznalom, imadom:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Egy eltört AKG a közelemben van valahol ,de akkor nem hagyom kidobni / nem az enyém ,de ezek után lehet a javítását bevállalom

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Nekem most ilyen fejpántom van: [link]
Kb. két perce készült telefonnal, de azért szerintem látható.
3 réteg fekete bőr, a középső réteg ki van vágva, és vékony szivacs van benne. Nagyon kényelmes :))
A fém csészéket mattra csiszoltam 2000-es papírral, a párnák újak, a kábel pedig HD650. Ja és a rácsok előtt van gyári szivacskorong, hangot egy kicsit csillapítja de a kényelem sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#8) Slownz válasza Tomi_Sci (#7) üzenetére


Slownz
senior tag

Nekem is a kezem ügyébe került egy olyan, akinek egy kárpitos gyártott hozzá fejpántot, teljesen vállalható volt :K

Mellesleg látszik a képen, hogy a tiednek szép új fülpárnája van :B

Látom közben te is szerkesztettél: Szerintem a HD650 árából ki lehetett volna hozni egy jó DIY kábelt, de részletkérdés.
A csiszolópapíros megoldás megmozgatta a fantáziám, ha lesz legközelebb kipróbálom. :D

[ Szerkesztve ]

(#9) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Jó kis projekt lett. Grat hozzá! :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10) Tomi_Sci válasza Slownz (#8) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Hát a bökkenő az, hogy HD650 kábelem volt, HD650-em meg nem :D Úgyhogy valamire fel kellett használni.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#11) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Klassz cikk, öröm volt olvasni. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Nagyon jó az írás, valóban öröm volt olvasni! :K

(Nekem egy AKG 66-osom van. Egy baja van, hogy eltört az egyik, pánton lévő fejpánt feszítő. (letört az egyik oldalon az a darab, ami a pánthoz rögzíti.) Arra gondoltam, hogy megragasztom pillanatragasztóval, mert annyira azért nem súlyos..vagy tudtuk ajánlani valami másik lehetőséget? Csere?)

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#13) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na majd jövök ide okosságokért, mert megvan az AKG ami el van törve, jó kis felújítási project lesz

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) schawo válasza SentryGun (#1) üzenetére


schawo
titán

Három ilyen fülesem is van, 2db Lp, és egy Mp változat. Vannak új cserepárnáim is, mégse ajánlom senkinek. Az új AKG műbőr párna, ami a Studión gyárilag van fent, egy nagy kalap sz.r. Kellemetlen az anyaga, és nagyon gyorsan (2-3 év) tönkre is megy, széttörik, elporlad. A bársony párna pedig, ami a K242HD és a Studio Mk2 sajátja, valamivel kényelmesebb, mint a Sextett gyári, 30-40 éves párnája, de a hangot nagyon befolyásolja, és nem jó irányba. Szóval ajánlott megtartani az eredeti, régi, bőr párnákat, jobban szól vele a füles, és tartósabb is (még mostantól számítva is).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) Slownz válasza schawo (#14) üzenetére


Slownz
senior tag

Egyetértek.
Az én rangsorom:

Eredeti párna -> "Pad mod" -> új párna

A k240 plüsspárnát csak Superluxon próbáltam, már ott sem voltam jó véleménnyel róla, így nekem az alapból kiesett.
A fülpárnás megoldásnál egyébként direkt kiemeltem, hogy a fülpárna van a legnagyobb befolyással a hangra.

(#16) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Nagyon szép munka! :C

[ Szerkesztve ]

(#17) Dris69


Dris69
csendes tag

Jó kedvcsináló ez a cikk. El is kezdem én is az egyik kicsit elhanyagolt fejhallgatóm felújítani. Sok okosságot találtam amit talán én is fel tudok használni :C

(#18) Napfénysüti

Szép munka. A saját AKG fejhallgatómon én is nemrég cseréltem fülpárnát. Kicsit másabb mint az eredeti de eddig bejött.

Més que un club!

(#19) Laybee


Laybee
őstag

Üdv! Szép munka! A Cardanról mit kell tudni? Ez más mint a Sextett? Köszi!

(#20) _Smooth


_Smooth
senior tag

Ugyan mááár! Beatset kell venni! Sokkal divatosabb és akár 30... mit 30... 40!!! napig is bírja!!! :DDD

Remek darab és a cikk is király :) :R

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21) Slownz válasza Laybee (#19) üzenetére


Slownz
senior tag

A kettő egy és ugyanaz :B

K240 történelem

(#22) MornKapitány


MornKapitány
tag

Nagyon jó és jól használható írás. Lehet most egy őrült felújítási hullámot sikerült generálnod :D.
A csatlakozója milyen? Maradt fix 6.3?

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#23) Slownz válasza MornKapitány (#22) üzenetére


Slownz
senior tag

Persze, egyértelmű.

Ez a low-budget megoldás, ha kicsit többet szánsz rá, akkor 2-3k körül már nagyobb a választék. A legtöbbre én neutrik-ot raktam.

(#24) Slownz


Slownz
senior tag

Érdekes, hogy pont az első fejhallgatómról nem raktam fel a képeket, pedig az sikerült a legcsilivilibbre.

Íme:

123

[ Szerkesztve ]

(#25) Laybee válasza Slownz (#24) üzenetére


Laybee
őstag

Nagyon szép! :K

(#26) Velocity


Velocity
aktív tag

szép füles, biztos nagyon jól szólnak ezek a cuccok. Sajnos én nem tartom magam különösen vájtfülünek, van egy Sony MDR-XB500-asom, amit ebben a topikban biztos mindenki minimum kiröhög, de az mp3 és a diumdisum zene mellé nekem tökéletes. Veszettül mélyen szól és engem ez győzött meg :DDD Egyébként a helyzet az, hogy a hallásommal nincs gond, észreveszem ha az egyik füles több közepet, magasat vag mélyet ad, csak azt nem tudom eldönteni, mikor van egy eszköznek (legyen az füles vagy hangfal) tiszta hangzása... nálam a bass +10 a tuti, szólhat nekem bármilyen szépen a cucc, ha nem tud elég méylre menni, akkor nálam nincs esélye :DDD
egyszer azért szívesen kipróbálnék így pár tényleg top fülest, csak összehasonlításképpen, de nekem teljesen jó a consumer kategória, ezt is csak néha használom...

viszont irigyellek, amiért ilyen szép hobbid van, hogy meg tudsz hallani olyasmiket a zenékben, amiket én pl nem.

[ Szerkesztve ]

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#27) MornKapitány válasza Slownz (#24) üzenetére


MornKapitány
tag

A fém emblémák cseréjére oldalt van valami alternatíva? Vagy azok cseréje egy rosszabb darab esetében kvázi esélytelen?
Az új bőr fülpárnák eredeti AKG gyártmány vagy utángyártottak?

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#28) MornKapitány válasza MornKapitány (#27) üzenetére


MornKapitány
tag

Feljebb olvastam, hogy nem is bőr, hanem műbőr?

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#29) Slownz válasza MornKapitány (#27) üzenetére


Slownz
senior tag

Fene tudja, hogy bőr vagy műbőr, mindenestre eredeti AKG gyártmány (ha onnan rendeled, mint én)

fém emblémát nekem még nem kellett cserélnem. Szintén azt kell mondanom, hogy kérdezz rá a boltnál

(#30) MornKapitány válasza Slownz (#29) üzenetére


MornKapitány
tag

Köszi! Majd ha egyszer eljutok addig... :D

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#31) Tomi_Sci válasza MornKapitány (#27) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Bertaudio-tól tudsz venni emblémákat, általában mindenfélét, csak olyat nem ami neked kell. Én megrendeltem egy balos meg jobbos Sextett emblémát, küldtek DF-re valót, aztán két balosat, úgyhogy most szép szimmetrikus ;]

(#24) Slownz: :))

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#32) Slownz válasza Tomi_Sci (#31) üzenetére


Slownz
senior tag

Hozzáteszem az volt a legdrágább, ugyebár egyesek drágán adták. :)) :DDD

(#33) Tomi_Sci válasza Slownz (#32) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nana. Alkudtál is :D

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#34) Slownz válasza Tomi_Sci (#33) üzenetére


Slownz
senior tag

csak a te kedvedért visszaolvastam és keversz valakivel, nem volt ott alku :DD :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.