Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

A grafika ez alapján miért csak nyolcas? :)

Hihetetlen aprólékossággal alkották meg a világot, olyan látványt hozva létre 3D-ben, amelyre pár éve még csak 2D-ben volt példa

***

(#2) NightBagoly válasza ollie (#1) üzenetére


NightBagoly
tag

Szívem szerint tízet adtam volna rá, de figyelmeztettek, hogy az olyan techdemók között, mint amilyen például a The Order, vagy az Uncharted negyedik része, tényleg nem számít 10-esnek a grafika. Ha ezekhez hasonlítjuk, a nyolcas is nagyon erős, úgy lehetne értelmezni, hogy műfaján belül lenyűgöző és példátlan, de műfajon kívül is hihetetlenül erős :)

"Azt mondják, mielőtt meghalsz, minden lepereg a szemed előtt. Ez igaz is. Ezt hívják életnek." Terry Pratchett

(#3) oriic válasza NightBagoly (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Teljesen felesleges más műfajhoz hasonlítani a grafikát szerintem. Műfajon belül ha 10-es akkor 10-es. Nem hiszem hogy bárki is összehasonlítja egy The Order-rel, vagy akár egy Crysis 3-al, vagy bármi mással.

Live-Die-Respawn

(#4) NightBagoly válasza oriic (#3) üzenetére


NightBagoly
tag

De abban azért kiegyezhetünk, hogy bármilyen skálán, ahol egy nextgen techdemó 10 pontos, egy 8 pontos játék önmagában bivalyerős? :)

"Azt mondják, mielőtt meghalsz, minden lepereg a szemed előtt. Ez igaz is. Ezt hívják életnek." Terry Pratchett

(#5) ollie válasza NightBagoly (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Értem, de akkor érdemes beleírni az értékelésbe, hogy miért nem tízes.

***

(#6) Bocha válasza ollie (#5) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Szerintem bőven elég itt a fórumban megbeszélni. :)

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#7) oriic válasza NightBagoly (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Természetesen, de akkor szerintem jelezd ( ahogy itt fórumban meg is tetted), hogy az a 8 pont az az új gen címek miatt 8 pont. Így nem lesz az hogy miért csak ennyi az annyi. :C

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#8) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kb mennyi idő egy végigjátszás?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9) Thodeus válasza .LnB (#8) üzenetére


Thodeus
aktív tag

50+
Sokat függ attól, hogy ki mennyire bóklászik ill. milyen stílusban harcol.

[ Szerkesztve ]

(#10) exec79


exec79
tag

utóbbi 2-3 évben ennél volt a legmagasabb a Game h/day h. Szuper jó játék, bár akik a kézenfogáshoz meg az "erre menj" nyilakhoz szokott, annak nem biztos hogy bejön.

(#11) Shing


Shing
őstag

Végre egy játék ahol nem a sztori és a scriptelt jelenetek ezrei számítanak, hanem a minél érdekesebb játékmenet. Ráadásul coop-ban is lehet tolni. (Nem is esett róla szó?)

(#12) Sident96 válasza NightBagoly (#2) üzenetére


Sident96
tag

Sosem értettem, miért kell számokban mérni egy játék értékét. Én azt tartanám a legjobb megoldásnak saját elképzelésem szerint, hogy a teszt után, egy pro-kontra listát írni, és számokat elfelejteni. A listába pedig a legfontosabb dolgokat írni. :)

Persze semmivel nem lehet konkrétan megítélni egy játék értékét, hisz mindenkit más szórakoztat.

(#13) ldave válasza Sident96 (#12) üzenetére


ldave
félisten

Szerintem is jó lenne levetkőzni végre ez a pontozásos rendszert, vagy max egy végső pontszámot adni, ha nagyon muszáj.

A Slime draws near! Command?

(#14) Sident96 válasza ldave (#13) üzenetére


Sident96
tag

De azt hiszem, ez már örökre így marad. :)

(#15) ldave válasza Sident96 (#14) üzenetére


ldave
félisten

Hja, de most újul meg a Gamepod, mikor változzon, ha nem most :)

A Slime draws near! Command?

(#16) Sident96 válasza ldave (#15) üzenetére


Sident96
tag

Erről nem tudtam. :)

Szerk.: De ha még GamePod újulna is, mások nem valószínű, hogy átveszik.

[ Szerkesztve ]

(#17) Djuree


Djuree
félisten

ezt a játékot be kéne szerezni. jónak tűnik nagyon.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#18) Sident96 válasza Djuree (#17) üzenetére


Sident96
tag

Én csak a magyarításra várok. :)

(#19) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Valaki beszerezte már ténylegesen is?
Nem lenne rossz coopban sem.

Amúgy a single mennyire élvezhető? A teszter véleményét várom. :K

(#20) ldave válasza BomiBoogie (#19) üzenetére


ldave
félisten

Nekem megvan (Kickstarter Edition, támogatók között megtaláltok:) ), de a laptopom nem nagyon bírja el, szóval majd egyszer.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#21) BomiBoogie válasza ldave (#20) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez ám a segítség! :DDD

Próbáld futtatni valamelyik Lumián... :D

[ Szerkesztve ]

(#22) Djuree válasza Sident96 (#18) üzenetére


Djuree
félisten

lesz? az nekem is kéne ha lesz.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23) Heavyrain válasza BomiBoogie (#19) üzenetére


Heavyrain
őstag

50+ órám van benne,úgy,hogy minden mellékküldetést megcsinálok,mindent elolvasok,viszont harcot újrakezdenem még sosem kellett. (normal-on) Nagyjából a játék kétharmadánál lehetek,vagy lehet,még annál is visszább. Szóval,hacsak nem rohan valaki keresztül a pályán,semmire sem figyelve,akkor az az 50 óra,amit nemrég írtak végigjátszásra,kevés lesz.

BomiBoogie: Singleben is tökéletes,semmivel sem lesz kevesebb a játék,mintha coop-ban játszanád. (Így is 2,opcionális esetben 4 karaktert irányítasz)

Egyébként traderektől már 15-18 euróért hozzá lehet jutni,érdemes megvenni!

[ Szerkesztve ]

(#24) BomiBoogie válasza Heavyrain (#23) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nna, mire visszanéztem ide, már megvettem, kb. annyiért, mint te.

Pedig nem vagyok egy nagy RPG-s, de pl. a Torchlight 2 nagyon tetszett, meg is lepődtem magamon, hogy Veteranon végigvittem.

Felveszlek Steamen. :K

(#25) Heavyrain válasza BomiBoogie (#24) üzenetére


Heavyrain
őstag

Rendben :)

Egyébként ha valaki megvette és bármi kérdése van,akkor ide írjon nyugodtan: Divinity: Original Sin topic

(#26) ollie válasza BomiBoogie (#24) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hol vetted?

***

(#27) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Igen egy magyarítás jó volna hozzá.

(#28) Sident96 válasza Djuree (#22) üzenetére


Sident96
tag

Nem tudom, remélem. :)
Elég fan-orientált játék, szerintem várható. De nem néztem utána. Minden esetre angolul nem érdekel.

(#29) nuke7


nuke7
veterán

azért az szerintem nagyon-nagyon messze van a valóságtól, hogy ha megölöd valakinek a férjét akkor csak nem beszél veled... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#30) trufa12


trufa12
addikt

Sajnálom hogy körökre osztott :(
Egyébként bitang jó lenne (nekem ) de így sajnos nem tudom élvezni ,, a varászlásokat viszont jól megcsinálták.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#31) X Factor válasza Heroes fan (#27) üzenetére


X Factor
addikt

Nagyon jó fordító csapat kéne, h. ezeknek a jól megkomponált szövegeknek ugyanúgy átjöjjön a mondanivalója.

trufa12 Csak a harc körökre osztott.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#32) ollie válasza X Factor (#31) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Plusz, ha van benne annyi szöveg, mint anno a Baldur's Gateben, akkor valszeg évek kellenek, mire lefordítják teljesen.

Mindenesetre, az eredeti (angol) nyelven a legjobbak ezek a játékok.

***

(#33) hemaka válasza X Factor (#31) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem igazan ertem, mi az a korokre osztas?! Te elnyomsz egy skill-t, aztan az ellenfel jon, mint pl heartstone-ban?

[ Szerkesztve ]

(#34) ollie válasza hemaka (#33) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Játszottál már stratégiai játékkal? Mondjuk a Civ sorozattal? Na, olyan a harc.

***

(#35) scyllafren válasza hemaka (#33) üzenetére


scyllafren
senior tag

En inkabb Fallout 1-2-hoz hasonlitanam :) Van x pontod koronkent (pl 8), a skillek valtozo pontba kerulnek: kicsi, gyors skill kevesebb (2-4), eros skill tobb(5-8). Igy vagy 2-3 kicsit sebzel, vagy egy nagyot. Bizonyos hatarig atvihetsz pontot kovetkezo korre is, pl 2 nagy skillre gyujtesz.

Ja, mozgas is pontba kerul, ergo ha kozelharcos vagy, es ellen messze van, vagy keveset tamadsz, vagy egyet se :)

Kb ilyen.

En is tervezem megvenni, de varok egy kisebb arleszallitasra :)

(#36) Taranti


Taranti
senior tag

Engem is érdekelne az egyjátékos, bár abból, hogy körökre osztott következik, hogy nincs eszetlen kapkodás mint a real time játékok.
Mondjuk nekem anno a Betrayal at Krondor és a Gorky17 voltak nagyon etalon játékok, és láss csodát, ez is olyasminek tűnik elsőre.
Viszont ha csinálnak belőle multit, az már valós idejű kell legyen, mert az meg úgy buli.

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#37) Thodeus válasza Taranti (#36) üzenetére


Thodeus
aktív tag

Nem értem a multiban miért lenne zavaró, kicsit többet vársz és kész. Nem sakk ez, hogy 3 percet vársz mire jöhetsz, mert az ellenfél gondolkodik.

(#38) BomiBoogie válasza Taranti (#36) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

1. nincs kapkodás, és nem azon múlik, hogy épp rossz gombot nyomsz a health potion helyett
2. mivel két karaktert irányítasz, real time elég nehéz lenne, ha nem vagy polip :D

(#39) Djuree


Djuree
félisten

mennyire van sok feleletválasztós beszéd a játékban? ill. van-e kihatása a játékra h mit választok válaszként, vagy csak a történetmesélésben? nem nagyon tudok angolul. :B

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#40) BomiBoogie válasza Djuree (#39) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A vége úgyis harc lesz, akármit válaszolsz. :D

Egészen biztosan van, de szerintem angol nélkül is simán vihető.

Más kérdés, hogy azért az eszközök, varázslatok, játékmechanika megértéséhez azért szükség van angolra. :K

(#41) Djuree válasza BomiBoogie (#40) üzenetére


Djuree
félisten

annyi azért megy. csak a hosszabb beszédekkel van gondom, a tárgyak, spellek ilyesmiket azért le tudom fordítani. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#42) BomiBoogie válasza Djuree (#41) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az eddigi 2 óra alatt még nem találkoztam olyan hosszabb szöveggel, aminek az esetleges meg nem értése gátolná a játékot. Szóval azért kilométeres párbeszédekre nem kell számítanod, a legtöbb úgyis opcionális (városlakókkal beszélgetsz stb.).

Egy boss akadt az utamba, de ott meg mindegy volt, mit mondasz, harcolni kellett a végén. :K

[ Szerkesztve ]

(#43) Djuree válasza BomiBoogie (#42) üzenetére


Djuree
félisten

akkor nem kell olyan mélységekre számítani mint egy baldurs gate-nél pl. :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44) BomiBoogie válasza Djuree (#43) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezt azért megmondja majd valaki, aki már 40-50 órát beletolt. :K :)

(#45) exec79 válasza Djuree (#39) üzenetére


exec79
tag

akkor bajban leszel mert legtöbb esetben nem mutatja semmi hogy hova kell menni, a szövegben van benne. A történetről és a poénokról más nem is beszélve. Tegyél egy próbát azért aztán meglátod.

[ Szerkesztve ]

(#46) BomiBoogie válasza exec79 (#45) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Látod, Djuree, kellett neked annyit kérdezősködnöd. :DDD

(#47) racis


racis
tag

A körökre osztott harcrendszer miatt kicsit féltem tőle, de kellemesen csalódtam. Már rég vártam egy ilyen szerepjátékra, ami a klasszikusokat idézi. Átlagos angol tudással is el lehet boldogulni vele, bár a finomabb részleteket nem mindig értem meg.

(#48) Djuree válasza exec79 (#45) üzenetére


Djuree
félisten

hát ezaz, ez így pont jó lenne, nem kell nekem arany nyíl az arcomba h merre menjek, de így félek nem érteném meg merre kell menni. :( bár nem biztos, van egy alap nyelvvizsgám, meg azért elég sokszor kerülök kapcsolatba angol szövegekkel.
ha lenne demó..

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#49) Heavyrain válasza Djuree (#48) üzenetére


Heavyrain
őstag

Az első pár órában aránylag könnyen értelmzhető,hogy mit kell tenned,de utána a játék elengedi kezedet,és már csak arra hagyatkozhatsz,amit a könyvekben olvastál és amit a játékbeli karakterek mondtak neked.
Szóval ha nem érted a szöveget,akkor fölösleges elkezdeni,mert állandóan el fogsz akadni.
Ha viszont már a szavak nagyrészét megérted,de nem áll össze a fejedben a szöveg egésze,akkor érdemes elővenni egy szótárat és ez egy tökéletes módja lehet az angol nyelvtanulásnak. :)
(Személy szerint,ha játékban olvasok valamit,és önerőből nézem meg a jelentését,akkor arra a szóra valószínüleg még évek múlva is emlékezni fogok,mert tudom kötni valamihez. Ellenben ha leülnék egy listányi angol szó elé megtanulni,akkor pár óra múlva el is felejteném őket )

[ Szerkesztve ]

(#50) Djuree válasza Heavyrain (#49) üzenetére


Djuree
félisten

Egyre jobban afelé mozdulok h kell nekem is a gém. :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.