Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] DiResta Tool Drawer

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Szerintem hétvégi hobbi asztalos lehet... látszik, mert alig van szerszáma is.

;]

[ Szerkesztve ]

(#2) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Bútorlapból, fából vagy bármiből úgy vágunk ki fióklapokat, szekrényajtókat, hogy rajtuk a minta folyamatos legyen, nem úgy, mint a fent látható videóban, ahol minden össze-vissza készült.

Nem vagyok asztalos, de ezt még én is tudom.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3) Klaus Duran válasza Dluinet (#2) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ízlés és stílus kérdése. Azért látszik rajta hogy nem ma kezdte. :K

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#4) Dluinet válasza Klaus Duran (#3) üzenetére


Dluinet
nagyúr

tudom, de ez alap, nem ízlés és stílus kérdése, megnézheted otthon vagy bármelyik boltban a bútorokat, nincs kivétel

de örülök hogy tetszik :R

más példa: minden könyvben a baloldali lap a páros számú (már ha balról-jobbra író könyvről van szó)

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5) bambano válasza Dluinet (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én se vagyok asztalos, de statikai szempontból pont fordítva szerelte össze a polcokat...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Dluinet válasza bambano (#5) üzenetére


Dluinet
nagyúr

de legalább hamar kész volt vele

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8) Klaus Duran válasza twollah1976 (#7) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Belőled még "AzEgyetlen1" is sokk. :W

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9) Dluinet válasza twollah1976 (#7) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A videóból látszik, hogy nem kis munka, és rengeteg alapanyag kell hozzá, a felszerelésről nem is beszélve.

Akik nem láttak ilyent, azok nem is tudják, hogy ezernyi dologra kell odafigyelni, mert ha valamit elmér, akkor az egész kuka.

A tervezési rész lenne még érdekes, az sem fél óra.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10) #56573440 válasza Dluinet (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

Azt senki nem vitatja hogy nem kell sok cucc hozzá de ettől nekem nem esett le miért mester.

Van egy srác aki csinált magának forgó szétnyíló asztalt és kva jot.... Expanding table a kulcsszó ytn.. Na az komoly cucc mechanikailag is egyedi.. Ez szép csak valami extrémre számítottam na:)

(#11) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

ez az a kategória, amivel nem éri meg szívni. Ráadásul ezt a "mester" végig se gondolta rendesen. Miféle szerszámtartó az ami melkas magasságában még zárt fiók? Totál használhatatlan.

...csak én vagyok helikopter?

(#12) Klaus Duran válasza Sethdobaloah (#11) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ha ismernéd az olasz főnököm. :O
Vett egy precíz svájci gépet. Jó pár 10 millió, és az idióta elkezdte összerakni. Nem passzoltak a furatok meg a kábelcsatorna, hát ö átalakította. Még véletlenül se nézte meg hogy fordítva nem e lenne jó. :W

Nekem tetszik hogy minden fiók zárt. De végül találtam egy hibát.
A dupla flokonnál is be van marva a fa pont mint a simáknál.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13) Winner_hun válasza Dluinet (#2) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hát hogyne... ha leadod lapszabászatra a rendelésed ők nem fogják úgy pakolgatni az anyagot a táblán hogy az pont minta szerint jöjjön ki. Berakják a programba, az megadja az optimális szabásjegyzéket és hajrá. Lehet hogy sorozatban gyártott bútoroknál nagy mennyiségnél megvan hogy melyik táblából mit hogyan vágnak ki de egyedi bútoroknál ritka, hogy összejöjjön a minta.
Amúgy ha tudom akkor a mintákat összeválogatom, volt már rá példa hogy ki sikerült hozni de nem jellemző hogy mindig minden jól kijönne. Ez szigorúan bútorlap.
Furnérozott felületnél jól ki lehet hozni a mintákat ha valaki nem csak összecsapja a munkát.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] DiResta Tool Drawer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.