Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rizso


rizso
addikt

Jó olvasást! :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#2) Ursache válasza rizso (#1) üzenetére


Ursache
senior tag

Már csak annyira lennék kíváncsi, hogy a mostani 35-36 fokban érted el a 70-80 körüli értékeket, vagy esetleg egy 23-24 fokos légkondis szobában? :R

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#3) rizso válasza Ursache (#2) üzenetére


rizso
addikt

Sajnos amelyik szobákban én használom, ott pont nincs légkondi. Ebben a nagy melegben még nem volt időm úgy igazán terhelni, de a mai nap folyamán kipróbálom (a szobában most konkrétan 32°C van) hűtővel és hűtő nélkül is :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#4) rizso válasza Ursache (#2) üzenetére


rizso
addikt

Közben toltam egy kis Crysis2-t. A szobában 32°C, a gép alatt pedig kikapcsoltam a hűtőt (illetve a gép hátulja sincs megemelve, nincs benne az akksi sem), jó negyed óra játék után ezeket az értékeket kaptam:

Persze volt olyan pillanat is, mikor felugrott 80°C fölé, de ebben a melegben talán még a 90°C is simán tűrhető lenne laptophűtő nélkül :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#5) Ursache válasza rizso (#4) üzenetére


Ursache
senior tag

Az szép. Na, korrekt értékek szerintem. Enyém (Acer Aspire 5739G) nagyon hajlamos túlmelegedni. CPU maghő simán eléri néha a 100 °C-t is... Pedig volt már kompival kifújva (persze lefogva a ventit) a hűtőrendszer, bár még nem volt újrapasztázva, viszont már 2 éves...

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#6) rizso válasza Ursache (#5) üzenetére


rizso
addikt

2 éves gépnél sokszor már érdemes egy teljeskörű tisztítást csinálni. Öcsémnek volt egy 3-3,5 éves kis FuSi-ja, aminek teljesen kiszáradt, elporladt a pasztája...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#7) gbal65


gbal65
aktív tag

Jó kis teszt! :K

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#8) Tom1939 válasza rizso (#6) üzenetére


Tom1939
őstag

Jó kis teszt :) Multimédiás gépnek otthonra jó választás. Bár szerintem ilyen kijelzőnél már jobb a full hd. És a full hd kijelzők a felbontáson kivül minőségben is jobbak általában. Bár ez a videókártya lehet kicsit gyenge ehhez, szóval izlés kérdése.

(#9) kokyt válasza rizso (#6) üzenetére


kokyt
senior tag

+1
2 különböző típusú, 4-5 éves Acer-ből egy darabban (!!!) esett ki a "paszta" a hűtő leszedése után. El lehet képzelni mit vezetett az ott.

A cikkhez: Gratulálok az XPS-hez! És köszi az olvasnivalót. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Most ezt nem teljesen értem. Több fajta alaplappal érhető el ez a Dell XPS 17? Mert láttam 16 GB rammal szereltet is, de a cikkből az jön le hogy max. 8 gb. Valaki segítsen, hogy most mi is az igazság?

(#11) velizare válasza Mexildos (#10) üzenetére


velizare
nagyúr

akár még za is lehet, vagy inkább az, hogy az egyik kiszerelésben két memóriamodul van, a másikban meg csak egy.
egyébként a dell van olyan elvetemült, hogy legalábbis az üzleti szegmenses gépeihez eltérő felbontású kijelzőket is képes adni, amin a beszerzés egyből spórolási lehetőséget lát, utáni meg pislognak, mint pocok a lisztben, hogy mi ez a sok monitorigénylés az újonnan szállított 1366*768as felbontású 15" kijelzővel felszerelt laptopok mellé. megjegyzem ugyanekkora kijelzőből a fullhd-s verziót utána 10e+áfa felárért hozták.

a cikk jó lett, irigykedek is, nekünk a cég az e-szériát rendeli. =(

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#12) superecneB


superecneB
őstag

Az az "adonizált fém" nem anodizált fém akarna lenni?
Jó "kis" noti, miért akarsz mégis megválni tőle, ha ennyire ilyenre vágytál?

(#13) rizso


rizso
addikt

gbal65? köszönöm!

Tom1939: multimédiás gépnél talán nem olyan fontos a FHD felbontás (munkánál nyilván jobban használható). Meg ahogy te is írtad, ez a vga a FHD felbontáshoz sok mai játéknál már kevés lehet. Tényleg egy erős mobil vga (ráadásul ez nem egy sima GT550m, hanem inkább egy butított 144 shaderes GT555m), de aki azt állítja, hogy FHD-n mindent visz, az hazudik :) Néhány játékban én visszaveszem a felbontást 720p-re, ami szintén gyönyörű képet ad szerintem, és mellette az fps is megugrik...

kokyt: neked is köszönöm! A hűtés meg...hát igen. Érdemes figyelni rá, folyamatosan rendben tartani. A mi FuSink vége újragolyózás lett, de tudjuk, hogy az sem egy életbiztosítás - és nem is olcsó móka.

Mexildos: ha jól tudom, van amelyik verzióban 2, van amelyikben 4 slot van a ramnak. Viszont ha minden igaz, akkor a 2 slotos is megeszi a 2*8GB-ot.

cain69: köszi! Irigykedésre viszont nincs okod, az E-szériával is tök jól el lehet lenni - csak ugye más felhasználói kört céloz meg. Van amiben az, van amiben ez a jobb ;)

superecneB: de-de, javítva, köszönöm az észrevételt! :R Miért válok meg tőle...Aki ismer, az jól tudja, hogy elég gyakran cserélgetem a laptopokat, szeretek kipróbálni minél többet. Most viszont sajnos nem "hobbiból" adom tovább, hanem nemes egyszerűséggel pénzre van szükségem. Eddig halogattam a jogsit, mondván hogy úgysincs rá olyan nagy szükségem, most viszont munka miatt már nem tudom tovább húzni, és pénzt meg csak az XPS-ből tudnék kivenni (meglenne a jogsi, és mellette egy olcsó használt laptop kijönne még az árából). Pedig ezt a gépet tényleg nem akartam eladni, de hát ez a sors fintora...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#14) valaki654


valaki654
tag

Jó gép, jó lett a teszt :R

(#15) rizso válasza valaki654 (#14) üzenetére


rizso
addikt

Örülök, hogy tetszik! :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#16) skydragon


skydragon
tag

jó kis vas és persze a cikk is :D

(#17) rizso válasza skydragon (#16) üzenetére


rizso
addikt

Köszönöm! :) Aki elviszi, biztosan nem fog vele rosszul járni...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#18) opeter87


opeter87
senior tag

Jó teszt és jó gép gratula :C

Nekem anno egy XPS M1330-am volt (4 évig) imádtam, azóta anyum használja, neki mindenre elég még ma is.

(#19) papirzsepi93 válasza rizso (#4) üzenetére


papirzsepi93
tag

mivel mérted le ezeket a hőmérsékleti értékeket, mármint milyen progi segítségével?
am nekem egy Inspironom egy 5110esem van és az is meglehetősen forralja a kezem :D
de a crysis2őt az 525m is jól viszi

(#20) Velocity


Velocity
aktív tag

Jó kis írás :) Én lassan egy éve fontolgatom egy hasonló megírását, de nem volt sose időm rá.

Nekem is L702X van, csak az alábbi konfiggal:

Típus: Dell XPS 17 L702x
Kijelző: 17,3" LED 3D FullHD (1920*1080) - fényes
Processzor: Intel Core i7 2820QM (2.3GHz 8MB, 4mag/8szál)
Merevlemez: 2x 320GB, SATAII 7200rpm 16MB
Videókártya: NVIDIA GeForce GT 555M 3GB dedikált rammal
Op. rendszer: Windows 7 Professional 64bit

(többi ugyanaz, mint neked)

Már érdeklődtam a backlit billenytűzet beszerzésén, szerintem hasznos, nekem legalábbis, mert én nem külső billről használom.

Ami nekem nagyon tetszik, az az energiagazdálkodási beállításokban letiltható töltés: benne az akku, be is van dugva, de nem tölti. Mivel 99%ban bedugva használom, és a +3 cella emelése nekem kellemes dőlést ad a gépnek, így ezt a funkciót előszeretettel használom :DDD

Ami negatívum, az szerintem is a hangszórók elhelyezkedése, bár ez engem annyira nem érint, legtöbbször fülessel használom. Illetve a súlya: egy Samsonite 17es tasit már kivégzett :DDD (jó, mondjuk ennek annyira nem örültem). Lassan egy éve lesz, hogy megvan a "kicsike", de megmondom őszintén, én nagyon meg vagyok vele elégedve.
Gyors, erős és megbízható, kellően masszív is. Mondjuk én gyakran hurcolászom is magammal, illetve megy napi 20 órát legalább, de kitartóan bírja a megerőltetést, pedig kapja a kiképzést rendesen. Persze vigyázok rá, de első sorban munkaeszköz.

Jó hogy vannak bővítési lehetőségek (4 ram modul foglalat, 2 hdd hely stb). Sajnos hsdpa modem nekem sincs benne, de mivel wifiről megy leginkább, így nem is akkora vész.

Játék terén a Need For Speed Hot Pursuit-ot (2011) próbáltam rajta, ez minden full beállításon fullHD-ban zökkenőmentesen futott. 3DMark teszteket nem nyomtam rajta, de Windows élményindexem az van :DDD
ez a következő:
CPU: 7,5
RAM: 7,6
VGA: 6,9
HDD: 5,9
(ezek a számok 7,9es skálán értendőek)

nekem a kijelző veszettül erős, olyan fénye van, hogy a borostám is gyorsabban nő. Az akku teljesítménycentrikus állapotban munka közben egy 4,5-5 órát bírt újkorában. Nagyjából enny, amit el tudok mondani kiegészítésképpen :)

Én személy szerint nagyon meg vagyok elégedve vele. :C

Egyébként mennyiért árulod?

[ Szerkesztve ]

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#21) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Jó cucc ez nagyon, nálam is járt egy ilyen L702-es, csak fullos kiadásban (FullHD, 2x500GB, 8GB, corei7). USA-ban jó áron árulják ezeket, csak idehaza tönkrevágják az árukat az árfolyammal + vámmal+adóval... :(

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#22) rizso válasza opeter87 (#18) üzenetére


rizso
addikt

Köszönöm!:)

papirzsepi93: Everest ;)

Velocity: korrekt egy vasad van :R Az XPS-ben én is megtaláltam azt a gépet, amit nem adnék el csak úgy, viszont a pénz nagy úr. Itt a hirdetése - benne irányár is van :)

Felhő: korábban én is nézegettem a kinti gépeket, de igazából nem érte meg behozatni. Most megnéztem a dell.com-on, és az én verzióm 3 év garanciával kb. annyiba kerül USA-ban, mint itthon (mondjuk most a dollár árfolyama sem kedvez nekünk).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#23) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A 4 évvel ezelőtt vásárolt MSI notimban ekkora méretű matt full HD kijelző volt. Borzalmasan gyengének tartom a kijelzőjét.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) rizso válasza Jim Tonic (#23) üzenetére


rizso
addikt

Öcsém ~6 éves abszolút belépő kategóriás FuSi-jában is matt kijelző volt (sőt, az egész gép matt volt). Számomra bőven elég ez a felbontás (kb egy méterről nézem), és a fényességgel sincs igazából bajom. Kinek a pap... :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#25) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Köszi a cikket! Jó kis masina! :K

(#26) Jim Tonic válasza rizso (#24) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem is az igények miatt írtam. Ehhez az árazáshoz pofátlanságnak tartom. Egyszerűen gyenge, szerintem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) rizso válasza Jim Tonic (#26) üzenetére


rizso
addikt

AZ XPS sorozat sohasem arról volt híres, hogy potom összegekért lehet kapni - főleg nem fullextrás változatot. Persze itt nem csak a gépért fizetsz, hanem pl. a minőségi garanciáért, vagy az XPS "életérzésért" is (igen, van olyan ember, aki ezért is vesz XPS-t, mert mégiscsak más a csengése, mint pl. az Aspire/Travelmate és társaik).

De ha már árazás: pl. én is pofátlanságnak tartom a kialakult "ultrabook" kategória árazását, mégis annyi amennyi :)

Recon666: szívesen! A gép meg ja...minden, csak nem kis masina ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#28) hemaka válasza Ursache (#5) üzenetére


hemaka
nagyúr

Noktikat itthon 3-4 havonta újrapasztázom, a PC-ket meg félévente. Így mindig jó a hűtés, esélye sincs szétforrósodni.

(#29) Prof


Prof
addikt

Jó gép lenne, ha matt lenne, mégjobb ha 16:10-es képaránya lenne ;]

[ Szerkesztve ]

(#30) rizso válasza Prof (#29) üzenetére


rizso
addikt

2012-ben ezek már csak szép álmok (főleg egy multimédiás gépnél) ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#31) Tom1939 válasza Prof (#29) üzenetére


Tom1939
őstag

Még az enyém is 16:9.

Pipa vagyok én is azokra akik a kiszámolták hogy ez jobban megéri mint a 16:10 (és a 4:3-ról ne is beszéljünk).

(#32) rbalint88 válasza rizso (#27) üzenetére


rbalint88
addikt

először is nagy UP a gépnek! nehéztüzérség, az tuti :DDD

másrészt az ultrabook is egy olyan dolog, hogy kinek mire van szüksége :)
eredetileg én se azt akartam venni, de tulajdonképpen racionális érvek alapján megérte.
i7 ivy bridge, 4gb ram, 500+20gb hibrid hdd, gt620+hd3000, 13,3" fullhd IPS! matt panel és full fém ház.
szerintem ez nem egy rossz konfig. mindehhez 1,5kg súly se...
odd-t kb soha nem használok, barátnőm gépéből meg caddyzés miatt ki van szedve, rendeltem neki egy usb-s külső házat arra az évi két alkalomra bőven elég lesz :)

amúgy a kis ultra is jellemzően itthon van használatban, kanapén, ölben. azért nem mindegy, hogy 1,5 vagy 4,5 kiló nyomja a golyókat ;]

ha elindul a jogsi -kalappal hozzá!- és újra gépvásárlás lesz műsoron ajánlom a hp probook sorozatát. ati hd6490 kártyával, egyébként kb azt hozva, amit az xps 200 körül van mérettől függően. 15,6-13,3-17,3 az ársorrend kb, de a hardver nagyjából ugyanaz.
monitorokat néztem most én is, LG-nek vannak ips-es fhd monitorai 40-50 között szintén mérettől függően. kíváncsi lennék egy ilyenre...

(#33) rizso válasza rbalint88 (#32) üzenetére


rizso
addikt

Köszönöm! :R

Az ultrabookokkal nincs különösebb bajom (pl. Asus gépek mocskosul tetszenek), el is fogadnék egyet, csak hát az áruk...Nem tudom milyen géped van, de a spec alapján olyan 350-400eFt-ra saccolom az árát (lehet keveset is mondtam).
Egy Probook 4535s van a családban (A4-3305m+7550m verzió), illetve korábban egy 8530p-t én is nyúztam, nagyjából tudom mire számítsak a HP-tól (a Pavilionok hadáról már nem is beszélve ;] ).

A jövőben lehet én is nyitok a kisebb, kompaktabb méret felé, és veszek mellé majd egy nagyobb monitort/tv-t. Minden "csak" pénz kérdése...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#34) rbalint88 válasza rizso (#33) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem otthoni használatra jobban járnál egy rendes monitorral, ha már úgyis bill meg egér van, legalább el tudnád rendezni ergonomikusan. akksi ki, beállítod, hogy lecsukásra ne csináljon semmit, aztán hajrá :)

megfogadtam, hogy most veszek egy olyan gépet, amivel nem kötök kompromisszumot és legalább 5 évig megtartom. ( a terv az, hogy legalább 2020ig, amíg még támogatott a w7)
asus ux32vd-4002v- 350e volt, de állítom, hogy megérte. eleve minőségi cucc, másrészt adnak hozzá rávaló igényes tokot, nem kell szerencsétlenkedni azzal, hogy a csingcsung lötyög, a nyimnyam meg szorul rajta...
az egyetlen upgrade majd egy ssd lesz, ha az 500giga körüliek lemennek 80ezer alá, de inkább még lejjebb. úgy érzem nem mostanában lesz ;]
barátnőmnek lett most probookja, egy 4330s változat. aranyos kütyü. ami nagyon tetszik, hogy pillanatok alatt szét lehet kapni, nem kell csavarozni meg egyéb megpróbáltatásoknak kitenni magadat meg a gépet.
került bele egy intel 120gigás ssd a gyári hdd helyére és caddyvel a gyári 640es vissza - így kényelmesebb, meg ugye az ssd mindig kell bele, íszóval logikusabb is volt így berakni.
pavilionom nekem is volt, egyedül a kijelzőjétől téptem a hajam, egyébként bőven elég volt a teljesítménye (phenom n620 :P ). most unokatesómat boldogítja, végre tud dolgozni a gépén, ha már a munkahelye nem biztosít neki rendeset (we love bme)

(#35) Mr President válasza rizso (#6) üzenetére


Mr President
senior tag

Én most tisztítottam, pasztáztam újra a notim, mert már elérte a proci hőmérséklete a 100 fokot. A paszta teljesen megvolt száradva, valamint a hűtőborda tiszta por volt. Most 50-60 fok között van a hőmérséklete. Ez a nem mindegy. Pedig egy éve volt kb tisztítva.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#36) papirzsepi93


papirzsepi93
tag

ha jól emlékszem írtad a cikkben h neked is van h terhelés nélkül is néha bekapcsol a hűtő és ezt te egy bios frissítéssel megoldottad még nem igazán frissítettem biost az mivel jár? csak letöltöm felteszem?
és attól javul-e a teljesítmény?
am jó írás :)
jah és DELL mindenek felett :D (igaz csak egy inspironom van)

(#37) rizso válasza papirzsepi93 (#36) üzenetére


rizso
addikt

A hűtés mindenképpen bekapcsol (főleg ilyen dög melegben), még ha nem is terheli az ember - kérdés, hogy mennyire aktív.
A BIOS frissítés nem nagy valami: letöltöd, telepíted, és kész. Legyen a gépben az akksi (bár sokszor anélkül el sem indul a frissítés), és közben ne piszkáld, akkor nagy valószínűséggel semmi gond nem lesz.
Hogy javul-e tőle a géped...passz. Nézz utána, hogy az adott frissítés mit javít ;)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#38) papirzsepi93 válasza rizso (#37) üzenetére


papirzsepi93
tag

köszönöm a segítséget :)

(#39) Georgexy_hun válasza rizso (#37) üzenetére


Georgexy_hun
tag

Szia!

Nekem ugyanez a gépem van csak világítós billentyűzetes fajta.
Tényleg nagyon jó gép. Én raktam bele egy ssd-t és még rádobot egy lapáttal.
Viszont frissíteni akartam a benne lévő winyó firmware-jét ami nem sikerült és most kukás.
De még próbálkozom. Viszont most kijelzőt szeretnék cserálni. Jelenleg Toutch-os kijelzővel szállítja a dell ezt a gépet az enyém pedig ugye 2 héttel korábban lett véve :(.
Szerinted ki lehetne cserélni a kijelzőt arra a másikra?

Üdv.

Samsung Galaxy S23 Ultra- Dell XPS 17 L702X - MSI X470 Gaming Plus Max - AMD Ryzen9 3900X - Nvidia RTX 2060 Super - 32 Gb DDR4

(#40) rizso válasza Georgexy_hun (#39) üzenetére


rizso
addikt

Na ezt nem tudom. Azzal tisztában vagyok, hogy kérhető pl. 3D-s kijelzővel is, de hogy érintésérzékennyel....passz. De ha azt mondod, hogy tényleg van ilyen, akkor elképzelhető, hogy ki lehet cseréltetni - persze plusz pénzért.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#41) Atipapa


Atipapa
csendes tag

Én szerintem igen , de ez csak az én véleményem . :R

Privát üzenetre akkor is válaszolj , ha nemet mondasz valamire , mert így illik , különben bunkónak tartanak , és ezen ne is csodálkozz .

(#42) Atipapa


Atipapa
csendes tag

Igen 3D-re lehet cserélni , de a másikat nem tudom .

Privát üzenetre akkor is válaszolj , ha nemet mondasz valamire , mert így illik , különben bunkónak tartanak , és ezen ne is csodálkozz .

(#43) spyduck


spyduck
nagyúr

Nagyon ügyes vagy :R

(#44) rizso válasza spyduck (#43) üzenetére


rizso
addikt

Köszönöm! :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.