Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Matthu


Matthu
aktív tag

Szia!

Köszi az írást! A gép nagyon igényes és izmos. Véleményem szerint egyáltalán nem húzós az ára. Használd egészséggel!

(#2) Klemice


Klemice
senior tag

Használd egészséggel!

(#3) Flash86


Flash86
tag

Jó teszt, használd egészséggel! :)

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#4) LackoMester


LackoMester
addikt

Érdekes írás. Jó kis gép, úgyérzem mintha egy kicsit dizájnilag visszafogott lenne.
Gratulálok hozzá. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#5) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a bemutato. Jo kis gep. Hasznald egezsseggel :)

"There is nothing permanent except change"

(#6) bartucc


bartucc
addikt

Nem rossz gépezet, és a teljesítményéhez képest nagyon jó ára van szerintem. Manapság egy 4 magos i5/i7 asztali vonalon se olcsó, és ez mobilizált változathoz képest nagyon jó árban van! Viszont a nagy zaj elég zavaró jelenség, valamit kicsit gyengének érzem a vga kártyát a processzorhoz képest, multimédiára meg kicsit soknak. Bár elérhető áron jobbat tényleg nem lehet találni. Gratulálok hozzá, jó vétel volt! :))

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#7) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Cikk nagyonjó. Jó volt olvasni csak így tovább
tetszett:
"- melegedésre és zajra fokozottan allergiások kerüljék, meg úgy egyáltalán ezt a notebookszegmenst;)":DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8) Misi1979


Misi1979
őstag

Gratulalok, jol irsz - feludules volt olvasni soraidat.

A gep is tetszetos:))

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#9) Lars


Lars
őstag

Remek írás, jó kis gépecske. A külföldi vásárlás nekem is megfordult a fejemben. Nézegetem a dell honlapját, van pár jó kis asztali gépük, ami tetszene nekem itthonra. Ellenben sehol nem kapok, csak fix felszereltségűt. Arról nem is beszélve, hogy a honlapon felsoroltaknak kb az 1/3-át lehet csak kapni valamilyen boltban.
Begyűrűzhetne már ide is a dell :(
Gépet használd egészséggel :)

(#10) D.Orion


D.Orion
veterán

Ha nem írod bele, hogy első írás, akkor rá sem jövünk. Szerintem nagyon igényes lett. A minőséget mutatja, hogy miközben teljesen komoly arccal olvastam a bemutatót és nézegettem a képeket, amint a két beszúrt poénos megállításhoz értem rögtön elmosolyodtam.

A gép nagyon tetszik és az ára is jó ebben a kategóriában.

(#11) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem rossz gép. Nekem csak a formavilága nem tetszik. Ezek a lekerekített sarkok hát :U.
De hát ízlések és pofonok ugyebár ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12) Drughi


Drughi
addikt

A gép maga szép és jó, de a Dell helyében elhagytam volna az XPS nevet.
Ez kb ugyanakkora blama tőlük, mint Lenovóéknál az thinkpad edge.

Az írás jó én is megnézném élőbe milyen, mert ha valóban be tudják lőni negyedmillióra az i5ös árát, akkor bizony best buy lehet.

(#13) nofi


nofi
őstag

Köszönöm a biztató kommenteket! :R

LackoMester, Cyberpunk: nekem is olyasmi érzésem van, hogy a külső dizájn nem utal eléggé a belsőségekre. Ha csukva lenne kiállítva valamelyik boltban lehet el is haladnék mellette. Kibontva a dobozát nem ájultam el, de serényen forgattam, tapogattam, azért már kezdtem megnyugodni és végül kinyitáskor le is esett az állam. Szerintem nagyon el van találva belül mind anyaghasználat, mind funkcionalitás terén :U

bartucc: magam is napokig töprengtem, hogy melyik konfigurációt válasszam. Tulajdonképpen a multimédiás, hobbifotós, 2 dimenziós tervezős feladatokra a core i5 + 1 gigás VGA is megfelelt volna. Úgy voltam vele, hogy ha már ilyen áron hozzá tudok jutni akkor vágjunk bele az i7 kínálta előnyökbe és hátrányokba.

Lars: sajnálatos módon csakis helyi cím és telefonszám megadása esetén működik az online rendelés, de ha bármikor lehetőséged adódik külföldről beszerezni Dellt akkor egy percig se habozz!. Az amerikai, angliai és osztrák oldalakon nézelődve minimális árkülönbségeket találtam. A supporton keresztül szinte bármit meg tudnak változtatni a kiszemelt konfiguráción a Dell logót kivéve ;) Nem utolsó szempont, hogy mindig van valami akció (tudtommal csütörtökönként változik).

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#14) zazahoho


zazahoho
őstag

komoly kis gép,használd sokáig megelégedéssel :C

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#15) Boxi88


Boxi88
őstag

Nagyon összeszedett gép, jól megcsinálták Dellék, grat hozzá és az íráshoz is! ;)

(#16) DasH_001


DasH_001
tag

Jó választás!
Viszont szerintem itthon 300e felett lesz, mint anno az XPS 1640 is.

(#17) Solten


Solten
addikt

Dogos gepecske... :)

Saor Alba

(#18) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem kevés az az egy év gari?

(#19) San398


San398
őstag

Egy Dell gép mindig jó választás! Gratulálok hozzá és az íráshoz is!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#20) nofi válasza eldiablo (#18) üzenetére


nofi
őstag

Olyan "csomagban" vettem amihez egy év jár. Igaz, hogy kevesebb mint a mostanság szokásos kettő, de ez legalább teljes körű - mukkanok egyet és már viszi is a futár a gépem, adott napon belül pedig vissza. Most honosítom a garit és ha úgy ítélem meg 2011 novemberig bármikor meghosszabbíthatom. Az osztrák árakból kiindulva nem vészes tétel.

Xbox GT: nozsolt

(#21) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Gyönyörű a noti, Dell-minőséggel megfűszerezve, használd egészséggel!

(#22) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Na ezt a csatlakozókínálatot kéne már megcsinálnia a Lenovonak is az elvileg csúcskategóriás ThinkPad T sorozatban..

(#23) cousin333 válasza DasH_001 (#16) üzenetére


cousin333
addikt

Már lehet nálunk is kapni, pl. itt.

Ugyanez a gép, de Win7 Prof-al és full HD kijelzővel, valamint 3 év garival 360e Ft. Ebben a tesztben oda meg vissza vannak tőle, főleg a HD kijelző miatt.

"We spared no expense"

(#24) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ez a gép 17" kijelzővel ha elérhető árban lesz, akkor meglesz az új laptopom. Munkatársam azon röhögött, hogy mi a rossebnek nekem mindenképpen USB3-as laptop. Hát nem tudom, sokat futkosok külső vinyóval, és már most vannak az új technológiára merevlemezházak, nekem fontos lenne az a kis sebességkülönbség. No, meg egy kábel elég feszültséget adna a kis winyónak.

(#25) nofi válasza Zoli bácsi (#24) üzenetére


nofi
őstag

Most, hogy átköltöztettem a cuccaimat a külső vinyóról a notebookra a vége fele már ordítani tudtam volna - kb egy napig tartott. Külső HDD-ből biztos, hogy már csak USB 3-mast fogok venni a közeljövőben.

Xbox GT: nozsolt

(#26) nofi válasza cousin333 (#23) üzenetére


nofi
őstag

Ausztriában + 200 euro a full HD kijelző, de BluRay drive nélkül nem látom értelmét a hazai kínálatban :( Köszi a linket, múlt héten még nem találtam sehol :K

Xbox GT: nozsolt

(#27) cousin333 válasza nofi (#26) üzenetére


cousin333
addikt

Én nagyon is látnám értelmét... :)

Amúgy nem tudom, hogy a felbontáson túl egyéb paraméterekben mekkora a különbség, mindenesetre az általam linkelt cikkben mindenképpen megvételre ajánlják ezt a kijelző opciót.

"We spared no expense"

(#28) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Annyit szeretnék kérdezni, hogy egy ilyen erősebb VGA-val bíró laptop, bírja huzamosabb ideig a játékot? Teljesen ki szeretném váltani az asztali gépet egy laptoppal, és hát a felhasználói szokásaimnál szerepel, hogy nekiállok amikor éjszakázás után egyedül vagyok itthon, és órákon át tolok egy Fra Cry2-t, vagy Crysis-t.
Bírná órákon át?

(#29) nofi válasza Zoli bácsi (#28) üzenetére


nofi
őstag

Én starcraft 2-t játszom rajta heti 1-2 alkalommal (reccenésmentesen, high beállításokkal). Eddig max 3 órát játszottam rajta egyhuzamban de biztos vagyok benne, hogy bírná huzamosabb ideig. Ha játék az elsődleges szempont én a helyedben maradnék az asztalinál (vagy konzol), de ha alkalmi hobbi akkor olykor a notebookot is lehet nyugodtan kínozni :K

Xbox GT: nozsolt

(#30) blueMerle


blueMerle
veterán

Nekem nagyon tetszik a külső is, és a belső is nagyon rendben van, egy igazi kis erőmű. Jó választás volt, remélem sokáig tudod majd használni :K

Engem sajnos magával ragadott a HP Envy design, az unibody házzal együtt és most ez lesz a köv. notim mégha tudom is, hogy nem a legjobb választás. Most is HP-m van harmadszor volt szervizben, de már tökre jóban vagyok a szervizesekkel, megvárásra megvan minden :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31) eldiablo válasza nofi (#20) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Így okés! :K
Köszi a választ.

(#32) Zoli bácsi válasza nofi (#29) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszi. Minél jobban nézegetem, annál jobban tetszik ez a gép. Minden megvan benne, ami nekem fontos: Jó anyaghasználat, USB 3, megbízható gyártó, jó hang, alkalmankénti játékra megfelelő grafika. Nem értem, miért megy ritkaságszámba 2010 végén az USB 3 megléte laptopokon, hál' istennek itt nem felejtették el. :K
Ha jó áron lesz, és megy még a második munkahelyem, akkor lehet a 17' fele kacsingatok. :B ;)

(#33) nofi válasza blueMerle (#30) üzenetére


nofi
őstag

Ne hagyd magad lebeszélni, nagyon jó választás az Envy is ;) Én is nézegettem, de végül inkább látatlanban belevágtam a Dellbe (az a fránya rizikóvágy). :U

Xbox GT: nozsolt

(#34) nofi válasza Zoli bácsi (#32) üzenetére


nofi
őstag

Sajnos mint ahogy említettem nagyon döcögős vételnek indult. Konkrét igényem volt egyszerűen mindig ugyanazokba a típusokba bukkantam. Már kezdtem letenni a vételről mikor megláttam valami cikkben ezt az XPS-t. Ha jól emlékszem review-t nem is vártam meg, már rendeltem is, mert egyszerűen annyi szempontból tetszett, hogy kár lett volna kihagyni. Teljesítményben még nagyon tudom ajánlani a Lenovo Y560-at (nincs USB 3.0 :( ), de ha nem szállnak el az árak akkor a Dell-t már csak az anyaghasználata miatt is érdemes megfontolni ;) Remélem a legjobbakat neked, bármelyik masinát is választod. :K Ha adódik még konkrét kérdésed bombázz nyugodtan;)

Xbox GT: nozsolt

(#35) alcsa


alcsa
senior tag

Ennek az árát se az én pénztárcámhoz szabták, habár ez elmondható majdnem minden Dell noti esetén. :D
Vigyázz rá és használd egészséggel.

(#36) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Köszönjük a színvonalas XPS cikket. Ez egy várva várt gép részemről is, de sajnos egyenlőre a gyenge grafika eltántorított vásárlástól. A jó hír hogy Dell hallgat a rengeteg felhasználói panaszra és 2 hónapon belül új videókártya opciókkal is elérhető lesz. Bár konkrét információ nincsen, de feltételezhetően AMD grafikát fog kapni a kedvezőbb fogyasztás/ teljesítményarány miatt ;).

(#37) joey04


joey04
titán

ez egy baromi jó teszt, és baromi jó gép, szerintem (is) bőven megéri az árát.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) nofi válasza Atom_Anti (#36) üzenetére


nofi
őstag

Ha lett volna i5-ös processzor ATI 5730 videokártyával nekem is jobban tetszett volna, de mivel az Optimus technológiának ez az XPS sorozat a bemutatkozó szériája ezért erre kevés esélyt látok a pletykák ellenére is. A legtöbb általam vizsgált notebooknál (250.000 Forintig bezáróan) egyébként az 5650-es szint sem mindig érhető el, így csak picit neheztelek a Dellre amiért a vele kb egyenrangú GT420M-et pakolta az alapmodelljeibe.
Mindent összevetve nekem is szimpatikusabb egy már bevált ATI grafikus vezérlőcsalád, ezért drukkolok a jelenleginél is bővebb kínálathoz ;)

Xbox GT: nozsolt

(#39) Atom_Anti válasza nofi (#38) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Nem mondanám egyenrangúnak, mert GT420M a 4550 szinten van teljesítményben notebookcheck.net 3trémark 2001SE, 2003 szerint. Ami azért igen karcsú manapság és hiba volt Dell részéről. Eleve hiba melegedős GPU-kat választani kis karcsú testbe, de biztosan volt valami oka :U.

(#40) genf


genf
csendes tag

Jó kis gép, meg az írásod is az! Gratula! :C Olvastam, hogy nálunk is kapható lesz végre, nem kell külföldről beszerezni. A cikk alapján én is kedvet kaptam hozzá, hogy vegyek egyet. :DD

(#41) dunc


dunc
nagyúr

Jó írás gart. A 2 db usb édeskevés...... :Y Vagy van rajt több is ?

(#42) genf


genf
csendes tag

More info.. :K paraméterek stb., akit érdekel: laptopkalauz.hu

(#43) nofi válasza dunc (#41) üzenetére


nofi
őstag

3 USB csati van: 2db USB 3.0 kompatibilis (korábbi USB szabványokkal is kompatibilis) és 1 db USB 2.0 (eSATA-val együtt van, azért kerülhette el a figyelmedet ;) )

Xbox GT: nozsolt

(#44) nofi válasza genf (#40) üzenetére


nofi
őstag

Én is biztos voltam benne, hogy egyszer csak befut hozzánk, de mivel senki nem tudta megmondani mikor és mennyivel drágábban ezért jobbnak láttam külföldre berendelni. Ezek szerint már az ünnepek előtt esélyes a hazai beszerzés, ami elég jó hír :U Jó választás, várom a további tapasztalatokat! ;)

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#45) spy14


spy14
tag

Ahogy nézem a srácok picit elszálltak az árakkal...

http://www.laptopszalon.hu/gyorskereses/XPS%20L501X/1/

(#46) nofi válasza spy14 (#45) üzenetére


nofi
őstag

Igen, eléggé túl vannak árazva :( Szerintem a legnagyobb baj, hogy idehaza még nem te magad tudod összerakni a notebookot. Olyan extrákért fizetsz az alap hardveren túl, ami lehet, hogy számodra abszolút fölösleges.

Xbox GT: nozsolt

(#47) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Jó cikk :K Nagyon tetszik ez a noti, bár sokat kéne spórolnom érte :) A magyar árakról csak annyit, hogy +50k-t kell összeszedned :DDD Én a külföldi rendelést választanám mindenképp, Írország és Anglia jöhet szóba, és az Amerikai árak alapján az is drága... Majd meglátom.

[ Szerkesztve ]

(#48) rizso


rizso
addikt

Jó gép, jó írás! :R És megy egy pü is...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#49) brownus


brownus
veterán

kinéztem ennek a kistestvérét: http://www.usanotebook.hu/dell-xps-l501x/P23828
a külseje nagyon tetszik, jók a paraméterek is. amitől félek, hogy nagyon melegednek az nvidia kártyák...

[ Szerkesztve ]

(#50) uandras2


uandras2
csendes tag

hello cikkíró!

pontosan erre a gépre neveznék én is, de van rá mód, hogy felvegyem veled a kapcsolatot? lenne még pár kérdésem. köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.