Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cudar07


cudar07
senior tag

mi az hogy BIZNISZ! :Y
csak ezzel lehet előadást tartani
meg FT ot átszámoni dollárra!
mert ezért a képért nem adnék még 130ezerFt-ot sem!
mi jó ebbe a gépbe
5óra aksi idő :C
valaki magyarázza meg!
TUTI én vagyok a hülye! :K

(#2) cudar07


cudar07
senior tag

bocs hogy ilyen bejegyzéssel kezdődik : :B
a cikk teljesen rendbe van és tuti egy ritka laptopról szól!
ezért örülünk hogy van ! :R

(#3) Misi1979 válasza cudar07 (#1) üzenetére


Misi1979
őstag

Ezt a gépet -meg úgy általában az üzleti kategórát- nem neked találták ki.

Egyébként ha az ember szemfüles, olcsóbban is hozzá lehet jutni, hardveraprón néha feltűnik 1-1 példány 110e körüli áron.

Más: akinek wwan nélküli modellje van, az költséghatékonyan ebay-ről rendelhet 80dollár körül 5540-est. Ha jól emlékszem, a Dell-ek (és HP-k is!) nagyon válogatósak wwan kártyák ügyében, csak a saját (ill. brandelt!) moduljukat szeretik (pl az 5540-es is egy ericsson modem dell fw-vel).

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#4) bwoay válasza cudar07 (#1) üzenetére


bwoay
nagyúr

az, hogy a gyártó mindennapi, munkaeszközként való használatra szánta, nem arra, hogy egy lesötétített szobában az íróasztalon tartsd.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5) h-yle


h-yle
addikt

A touchpad és az egér gombok szánalmasak. Rosszabb mint az előd volt. :(
Én mondjuk eléggé csalódtam ebben a gépben. Ha már üzleti noti akkor sokkal inkább Lenovo T, de még az SL széria is barátibb (lenne ha updatelték volna...)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#6) Duree


Duree
veterán

Jó kis bemutató.A gép meg egyáltalán nem rossz söt,én árultam,eladtam egy csomót belöle,de vissza javításra egy sem jött,persze ez sem hibátlan,de azért bármikor elfoghadnám

duree54

(#7) Tomcat


Tomcat
őstag

Végre megint egy 16:10-es kijelzős notebook! Rájöttek hogy nem szokott mindenki filmeket nézni a notiján, pláne nem az üzleti szektorban. :)

Tomcat

(#8) audi100td válasza cudar07 (#1) üzenetére


audi100td
nagyúr

"TUTI én vagyok a hülye! :) "

Nem en mondtam, de a hsz-edböl itelve, attol tartok igazad van. :D

(#9) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Az utolsó képből nem lesz probléma?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10) Szabtom


Szabtom
senior tag

A neveket/emailcímeket szerintem is inkább rejtsd el az utolsó képen.

(#11) agressor12 válasza cudar07 (#2) üzenetére


agressor12
senior tag

Ritka laptop? :-D
Én egy "amerikai" cégnél dolgozok és minden gép DELL. Az összes laptop ilyen "üzleti"...
És nem 1-2db van... :D

(#12) cudar07


cudar07
senior tag

miért a 100ezerFt-os laptopot nem lehet napont használni?
a francba! akkor megyek és le kell kapcsolnaom :F
ismét h ...e vagyok :O

ezt nek miért nem mondták!? :W

(#13) agressor12 válasza cudar07 (#12) üzenetére


agressor12
senior tag

Látod azért nem lehet mindennap használni mert tönkremegy,már betűket hagysz le :)

(#14) Misi1979 válasza cudar07 (#12) üzenetére


Misi1979
őstag

Dehogynem. Beloluk lesznek a "bontott" "hibas" "donor" "elszallt a videokartyaja" gepek.

Joval nagyobb esellyel hibasodnak meg csupan a hasznalattol.

Az en egyik uzleti kategorias gepem konyhapultrol esett a kopadlora, kutya baja nem tortent, karcmentes maradt, felvettem es hasznaltam tovabb.. Es meg hasznalni is fogom jopar evig.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#15) zeg válasza cudar07 (#1) üzenetére


zeg
senior tag

Bizony, ez egy szutyok! Nem csillog a kijelzője, nincs beleintegrálva egy négymagos asztali processzor valami nvidia videokártyával, háromdémárkban is keveset nyom, meg egyébként is manapság a kagylóformájú fényes hordozható pécé a trendi, minimum 6 usb 3.0 aljzattal.
Vannak emberek akik ezeket a fontos paramétereket magasról lesz@rják, nekik megbízható, egyszerű, visszafogott de ugyanakkor minőséget sugalló, hosszú akksiidejű gépre van szükségük, melyet akár egész nap vihetnek magukkal, vagy épp estig gépelhetnek rajta. Elvárják hogy a gép ne induljon újra mert valamelyik komponense épp túlmelegedett, azt is elvárják hogy 1 óra alatt ne merüljön csontra, aztán még bölcsőt is használnak hozzá, hogy ha felkapják mert menni kell, ne kelljen a kábeldzsungelt kirángatni a portokból.
Ráadásul kétszáz ezresnél kezdődnek ezek az üzleti notik. Ezek az emberek a hülyék, azt sem tudják mi a menő, ők senkik, lúzerek :DDD

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#16) dkface válasza cudar07 (#1) üzenetére


dkface
aktív tag

vegyél egy consumer acert 137-ért GT540-el lehet hogy nem kellesz kidobni másfél év után

(#17) audi100td válasza cudar07 (#12) üzenetére


audi100td
nagyúr

basszus, innkabb menj vissza emesenezni :) :W

(#18) Csontikka válasza Duree (#6) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Sziasztok!

itt egy ilyen eszköz előttem, honnan derül ki, hogy van-e benne bill. háttérvilágítás, vagy sem?

Üdv,
Csontikka

(#19) franc0 válasza Csontikka (#18) üzenetére


franc0
őstag

Modellfüggő, kérhető bele.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#20) Speeedfire válasza audi100td (#17) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Attól talán nem lesz baja a gépnek. :D

A cikkhez: Pofás kis darab, bár nem az én pénztárcámnak van kitalálva. Nekem szintén egy biznissz van, egy hp 6910p formájában. Kicsit öregecske a vas, de tökéletes a céljaimra. Igazából az akku lehetne hosszabb idejű, de ezen kívül más "hibát" nem tudok rá mondani. :))

Használd egészséggel. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#21) harry válasza Csontikka (#18) üzenetére


harry
veterán

Legegyszerűbb: FN + jobbra nyíl, már, ha a jobbra nyílon van kis lámpa ikon. Az enyémen nincs (ez E6400-as gép). De ha gyári partíciók megvannak, akkor van rá teszt is (valahol).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22) Konflikt


Konflikt
addikt

szia
nalunk szinten a cegnel a dell latitude sorozatbol vannak gepek, en e6510-et kertem. ami tulkepp ua. mint az e6410, csak nagyobb kijelzo (fullHD fekbontassal) es dedikalt quadro NVS 3100M vga-val.

egy kerdes: hasznalsz melle dokkolot? ha igen akkor probaltal 2 kulso monitort, es a latop monitorjat egyszerre mukodesre birni, azaz h mind a 3 egyidejulegmukodik?
mert nekem csak 2 ot (barmelyik kombinacioban) hajlando meghajtani

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#23) Z86


Z86
őstag

Jó bemutató lett. A formája nekem is tetszik és érdekes ez a Latitude ON extra szolgáltatás. :)

(#24) blueMerle


blueMerle
veterán

Nagyon bejövős üzleti noti és a cikk is jóra sikeredett. Sose volt Dell-em nincs különösebb problémám vele, könnyen lehet hogy akár a köv. notim egy Dell lesz :))

(#25) Csontikka válasza harry (#21) üzenetére


Csontikka
aktív tag

köszönöm!

(#26) cildren válasza Konflikt (#22) üzenetére


cildren
tag

szia
nem tudom hogy a quadro tud-e 3 monitort kezelni de a sima NVIDIA nem tud szóval azért nem megy az 5000-6000 szériás ATI-k tudnak 3-at kezelni ha abból 1 display porton megy ki.
remélem tudtam segíteni

(#27) Kobe


Kobe
veterán

én ilyent használok melóra, egész korrekt gép és nagyon jó opciók vannak rajta. a gombnyomásra bármikor kivehető dvd meghajtó és a helyére illeszthető caddy pl pont ilyen, de a 6 óra akksiról sem rossz, bár én inkább dokkolóval használom. A műanyag borítás kicsit visszalépés (az előd elérhető volt fém verzióban is) akárcsak a kisebb felbontásu kijelző (1280 az "átlagos") de szerintem erre a méretre pont elegendő.

(#28) extraktor válasza Kobe (#27) üzenetére


extraktor
tag

Sziasztok!

Csak nekem nincs Powershare USB, meg az optikai meghajtó helyére tehető akkumulátor? :(

(#29) harry válasza extraktor (#28) üzenetére


harry
veterán

- Powershare alapvetően BIOS beállítás kérdése, lehet alapból tiltva (ha jóra gondolok egyáltalán - hogy kikapcsolva is ad áram az USB)
- Ha nincs az a benyomható kis fül a meghajtó szélén, akkor nem hiszem.
Bár úgy tudom, ezek alap dolgok.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#30) audi100td válasza extraktor (#28) üzenetére


audi100td
nagyúr

akksit külön kell megvenni

(#31) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

csak végiglapoztam a cikket, de már én is ilyet használok lassan fél éve.
Nem rossz, de:
Kattog a billentyűzete (rohadt hangos, rám szóltak, hogy némítsam már le a telefont, ha gépelek :D)
A képernyője ... hát ... elég gáz, hogy 2010-ben ilyen f#stré képe van egy laptopnak, ami nem is olcsó.
Valami rejtélyes oknál fogva sem a laptopon, sem a hozzá kapott billentyűzeten nem tudok rendesen gépelni, és azóta az itthoni gépelési teljesítményem is leromlott :(( A régi D620-asnál ilyesmit nem figyeltem meg

Viszont jópofa, hogy a Display Portján kijön a hang is :D
Még jópofább volt, hogy mikor kiesett belőle a vinyó (igen, nincsenek benne a csavarok arra az esetre, ha cserélni kéne, nem mintha lett volna rá példa), és a windows 1 jó percet molyolt, mire rájött, hogy ideje nyomni egy kékhalált XD
Egyes kollégák E5410-est kaptak, mert olcsóbb. Igaz, jóval xarabb is :(((

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32) rekid válasza cudar07 (#1) üzenetére


rekid
addikt

Pontosan ahogy mondod.
Olvasgass kicsit. Köszönjük Emese.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#33) audi100td válasza -=RelakS=- (#31) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hat nem tudom, de a Latitude valahogy nekem is gagyibbnak tünik mostaban, hallottam olyat is, hogy egy idö utan leesnek a gomok, nem tudom ez mennyire gyakori, mindenesetre a D620/630 meg azert jol össze volt rakva, a többivel nem volt tapasztalatom.

(#34) alamuszi válasza cudar07 (#1) üzenetére


alamuszi
senior tag

Figyi,a tudatlanság komoly fegyvertény :D Neker egy Jó Acer kell.

(#2) cudar07

Süt a szakértelem a mondataidból. Na ja mint monották volt, MSN vár.

(#12) cudar07:

Ismét? még mindig :D

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#35) Kobe válasza audi100td (#33) üzenetére


Kobe
veterán

engem nem nagyon izgat, amig 5 évig van rá garancia, bár tény hogy nem egy HP elitebook....de azt is kétlem, hogy ha komoly problémák lennének vele, beruháztak volna rá nálunk ekkora mennyiségben

[ Szerkesztve ]

(#36) McLaca válasza Kobe (#35) üzenetére


McLaca
őstag

De nem is kerül annyiba... :)
Téged, mint tulajt kérdezlek: szubjektíve mennyire hangos a hűtés? Értem ez alatt, hogy a hűtő motorzaját lehet-e hallani, vagy inkább csak a szélzajt?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#37) audi100td válasza Kobe (#35) üzenetére


audi100td
nagyúr

Alapbol 3 ev van ra ha jol tevedek, nem? 5 evre ki lehet terjeszteni, de az plussz penz megint, arban meg ugyanott van mint egy EliteBook vagy ThinkPad es garanciakiterjesztes van a Lenovo-nal es ha minden igaz a HP-nal is.
Cegeknel kicsit bonyolultabb a helyzet, a gyartoktol kapnak egyedi arajanlatot es aki epp a legolcsobb, attol vesznek. A masik, meg, hogy elöre soha nem tudhatod, hogy milyen lesz egy szeria, tehat ezt a kijelentest nem ertem. A masik meg, hogy amig gari van ra, szerintem magasrol leszarja egy ceg az ilyesmit, 3-4 ev utan, ugy is lecserelik ujabb tipusra.

[ Szerkesztve ]

(#38) Manson válasza Duree (#6) üzenetére


Manson
csendes tag

nekem van egy e6400am (arról írok épp ),de már a tököm kivan vele.

Kijött rajt a szokásos széria hiba ennél a sorozatnál,
a naccerű nvidia gpu próbál kiolvadni a helyéről, és nyugalmi állapotban 62fokos a gpu. Ha megnézek egy flash videót, 80ra is felmegy. Mindezt bios frissítés után...elötte 95fokos is volt, és használhatatlanul belassult a gép.

Tele van a net hasonló hiba panaszokkal,csak a dell szépen eltusolta...

http://give-me-stuffs.com - a legjobb árakkal! Innen vedd a hardvert!

(#39) McLaca válasza audi100td (#37) üzenetére


McLaca
őstag

Nettó 6500 körül van a 3-ról 4 évre kiterjesztés az NBD garira... Az szerintem egyáltalán nem sok. 4-ről 5-re se lehet több és a legolcsóbb Elitebook sem olcsóbb, mint az azonos kiépítésű Latitude.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#40) audi100td válasza McLaca (#39) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudom, hogy nem olcsobb az EliteBook, csak arra utaltam, hogy a Dell sem olcsobb mint a masik 2 nagy, megis minösegben mar nem közeliti meg öket, legalabbis többször hallottam mar ezt es mint mar irtam, mindharom ceg egyforman arazza a termekeit a vegfelhasznalok fele.

Az tenyleg nem olyan sok, de ne allitsuk mar be ugy a dolgot, mint ha a Dell alapbol 5 evet adna a gepeire es ezert lenne jobb mint egy HP vagy Lenovo, csak, hogy ne legyen torzitas, tudod (ez meg -=Libria=- hsz-ere szol, csak hogy ertsd mire is reagaltam). Gar. kiterjesztes van a többieknel is, hogy mennyiert, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#41) McLaca válasza audi100td (#40) üzenetére


McLaca
őstag

Oké, így már árnyaltabb, ill. ebben igazad van. De a billentyűzet leesés, és társai azért szerintem sok esetben user errorok. Sok felhasználó nem csak használja, hanem elhasználja a gépeit.
Az alap gari amúgy szerintem minden gyártónál egy év (a Dell-nél biztosan), és alapból opciósan kínálnak hozzá még +1, de mostanában már szinte kivétel nélkül +2 évet, amit aztán lehet tovább bővíteni.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#42) audi100td válasza McLaca (#41) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az üzleti gepeknel 3 ev az alap, legalabbis az emlitett gyartoknal Europaban, USA-ban mas a helyzet.

Hat nem tudom, de nem hiszem, hogy valaki szetverne a billzetet, de nem tudom milyen gyakori ez a problema, en is ugy hallottam a Latitude "E" szeriarol, lehet idövel javitottak is a hibat.

(#43) McLaca válasza audi100td (#42) üzenetére


McLaca
őstag

Majd kiderül, mert 3-4 héten belül jön a 6410-esem. :)
Ha kibír annyit és ilyen minőségben, hűvösen és csendesen, mint a Vostro 1400-asom (a billentyűzet fényesedését leszámítva mintha új lenne), akkor elégedett leszek.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#44) DMG


DMG
senior tag

Nekem a nagyobbik testvére van (azt hiszem a 6500E, csak mindig keverem a sorozatszámokat) Nincs vele bajom alapvetően, de rohadtúl tud melegedni. A kolléganőmnek meg szétment a zsanérja, igaz ő a csemetéin tesztelte, nekik még az üzleti noti sem nagy falat. :)

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#45) Gusztáv válasza Szabtom (#10) üzenetére


Gusztáv
addikt

Köszi a visszajelzést, javítottam. Tudtam, hogy még valamit meg akartam csinálni a cikkel, csak aztán a nagy kapkodásban elmaradt.

@cudar07: Valószínűleg valamiért kialakult a gyakorlat a nyugati cégeknél, hogy a 3 gyártó hasonló gépeit vásárolják, és nem pl Asus-t, Acer-t stb. Hidd el, ezek a vállalatok nem nagyon szokták két marékra szórni a pénzt. Pár dolog amivel ez a Latitude többet tud pl az Inspiration-nél (csak hogy márkán belül maradjak):
- ezek a gépek még 5 év aktív használat után is egyben lesznek (a cégnél van több olyan D600, ami még gyakorlatilag újszerűnek tűnik, ezek több mint 7 éves gépek. 20 gépből talán 1 ment tönkre, pedig a legtöbbet nem irodában használták, hanem szerviztechnikusok)
- ezekhez a gépekhez 5 év után is lehet alkatrészt rendelni
- ha garancián belül tönkremegy valami, akkor másnapra ott a szerviz a cserealkatrésszel (vagy amint megjön, ha külföldről kell rendelni). Ja és itt nem kell bizonygatni, hogy valami elromlott. Ha azt mondom, hogy rossz, akkor szó nélkül cserélnek hdd-t vagy akár alaplapot is.

@audi100td: nálunk most szóba került, hogy esetleg váltunk valamelyik másik nagyra. A beszállítónk szerint a Lenovo gagyibb minőség és olcsóbb (nem nagyon érdeke egyiket sem fikázni, mindhárom márkát forgalmazzák). Láttam én már hiányos billentyűzetet D610 - 620 - 630-on is. Általában simán vissza lehet pattintani a gombot, gond csak akkor van, ha 1. nincs meg a billentyű, 2. letört az alu pöcök ami rögzíti. De ekkor kb 10e Ft-ért lehet új billentyűzetet rendelni, beszerelés kb.3 perc.

@McLaca: Az alap garancia a 3 év, de pl. a céges gépeink 4 év garival jönnek (gondolom így egyezett meg az anyacég a Dell-el).

Laci

(#46) harry válasza DMG (#44) üzenetére


harry
veterán

Érdemes néha kitakarítani, be tud porosodni. Egy csavar tartja a hátlapot, azt lekapod, ventit két csavar tartja, szintén kivehető, és szépen ki lehet fújni. Nekem szokott segíteni. Igaz maga a gép váza akkor is meleg lehet, mivel ugye fémből van, és nem műanyag, de attól még jót tesz egy takarítás.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#47) gerii válasza Manson (#38) üzenetére


gerii
addikt

Ha abból a sz@r sorozatából van az Nvidia-nak a gpu, akkor valszeg temetheted hamarosan, én is vittem szerelőhöz 32K-ért...
Ha bekapcsoláskor nem lesz kép(külső monitoron se) akkor annyi neki, és ez nem csak Dell hiba, mert nekem pl a 320.000-es Compal gépemben ment tönkre a 8600GT :((( , de az Acer-ok is halnak ha jól tudom.
Amúgy a takarítás sokat jelent, félévente érdemes megcsinálni.

(#48) McLaca válasza harry (#46) üzenetére


McLaca
őstag

Bizony érdemes... Nekem nagy terhelésnél már 95 fok körül járt a proci (Vostro 1400), és a ventilátor se ment 3000rpm alá, alapállapotban 3000 körül ment, terhelve 4500-ra kapcsolgatott. 3 éve nem volt kitakarítva, szétszedtem, és a hűtőrácsra belülről rá volt filcesedve a por, szinte átfújhatatlan volt, éreztem is már, hogy alig "lehel" levegőt a hűtő. Kipucoltam, most ott tartok, hogy terhelve megáll 69 foknál a proci, sőt, odáig sokszor el se jut, 65 körül áll be, a ventilátor meg 3100rpm fölé nem megy azóta, 2400-3000 közt mozog, de inkább 2400-2600rpm, sőt, ha nincs terhelés, gyakran meg is ál,lés persze szépen szelel a hűtő.
Évente javasolt kipucolni. Én újra is kentem a procit ezüst tartalmú pasztával, emiatt hűvösebb a gép, mint új korában.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#49) McCoy20


McCoy20
tag

Majd ha lesz zseton akkor ilyenre váltanék, külvilág nagyon tetszetős, belseje is korrekt.
Jó leírás. :R

A legelső hozzászólónak meg javaslom, hogy googlizzon, olvasson utána pár dolognak mielőtt hülyeségeket ír... :W

Amúgy ja, 6910p-m van, 2,5 éves, de no para, winreinstall óta (2010 aug.) nem volt kékhalá se fagyás se semmi, szóval csak a business class. Ja és van amikor egyhuzmaban megy 10-16 órákat. (eddig 21 óra volt a max :D )

[ Szerkesztve ]

(#50) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis lapos, köszönöm a cikket! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.