Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó cikk lett, köszi az olvasnivalót!

(#2) litter


litter
tag

Most kaptam egy hete cégemtől ezt a típust, de kisebb "p"-s procival. Csak ajánlani tudom, kiforrott gépnek tűnik. Aztán remélem bírja úgy a strapát, mint a legendás D620-D630 házikó...

[ Szerkesztve ]

(#3) Misi1979


Misi1979
őstag

Jó gép, de még várok egy kicsit a d630c-m lecserélésével:))

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#4) qwertly


qwertly
addikt

Szia,köszi a cikket pont mostanában agyalok rajta,hogy a régi dell inspriron 1525 notimat lecserélem ilyen tipusra.Nekem is gondot okozott a driver dvd mert ugyan úgy felpakoltak rá olyan meghajtókat is amelyek nincsenek a gépemben.Milyen a hangchip jól szól?mert szeretek zenét hallgatni és én egy külső hangszórót csatlakoztattok a gépre és így megy a zene egész nap.Ha valaki 1440×900 felbontásban használja az nem szem gyilkos mert mostani 1280×800 helyet szívesen használnék egy nagyobb felbontást csak nem tudom,hogy a 14 notinál nem lesz-e nagyon kicsi a betű méret ilyen felbontásnál.A wifi milyen mert ami az enyémben van az egy broadcom 43 chip hát elég karcsú :F .Bocsi,hogy ennyit kérdeztem,de ilyet csak egy kicsit erősebbet vennék és nem szeretném ha később azért idegeskednék,hogy kiadtam 350ezert és valamivel elégedetlen vagyok.

(#5) stevve


stevve
nagyúr

Jó cikk lett, köszi! :C

Ami ebben a Dell-ben nem tetszik, az a kis felbontás. Üzletinél már nagyon megszoktam az 1920-at vagy az 1680-at, így ez az 1280 x 800 nekem bosszantó. Mondom még egyszer: üzleti, nem olcsó, nem consumer, még mielőtt valaki nekem esik, hogy de ez az átlagos.

Az X4500MHD-től meg nem is kell többet várni. A HD filmeket gyorsítja, átlagos felhasználásra tökéletes, nem melegszik. Más mi kell ebbe a kategóriába? Egyébként elfutnak rajta régebbi játékok, úgyhogy nagyon szidni sem lehet emiatt.

(#6) Solten


Solten
addikt

Profi vas, jo cikk.

Saor Alba

(#7) premete


premete
veterán

Negatívumként még az alján lévő fekete címke feliratát említeném: "Made in Poland",
Akinek volt már lengyel cucca, annak nem kell részletezni, azt hiszem. Lásd Polski Fiat vagy Grundig made by Unitra. Bár ebben legalább a wwan antennái elég hosszúak, sőt, megvan mindkettő, ez pozitív.
Egy 5530 wwan (Ericsson F3507g) szerintem megéri azt a cirka 50 fontos árat, amivel -köszönhetően a beépített 2 antennának - usb stickeknél jóval gyorsabb és érzékenyebb adatkapcsolatot nyerünk, ráadásul navigációra is tudjuk használni a laptopot, nagyon szépen elfut rajta az igo, vagy a sygic az anyósülésen.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8) premete válasza stevve (#5) üzenetére


premete
veterán

Van ez 1440x900-asban is, ennél nagyobb felbontás -legalábbis nekem - már olvashatatlan lenne 14.1"-os képernyőn.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9) ATI


ATI
senior tag

Nekem is pont ez a bajom ezzel a 6400-essel :) Ami viszont nagyon tetszik még benne az, hogy a monitor körül a káván nincsenek gumi tappancsok, mint a hp-mon :)
Összesen egy kiálló "kampó" van a káván, azt csá, ezt a hp is elleshetné :)

(#10) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Ennek a gépnek a design-ja egyből megfogott, csak a belseje a procin kívül eléggé közepes. Szóval a szerkezet rendben van, de tényleg jobb lenne nagyobb felbotású kijelzővel, diszkrét videókártyával, esetleg i5-tel látni. Amúgy profi munka a gép.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#11) Gusztáv válasza qwertly (#4) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szia,

Nálunk van pár D610-es, aminek nem 1024x768 a monitora, hanem 1400x1000. Nekem az már nagyon fura, fárasztó olvasni és a betűk/ ikonok sem az igaziak. A wifi Intel 5100, 2 antennához csatlakozik, nem tapasztaltam gondot vele. Mondjuk eddig nem nagyon kellett gyenge hálózatról működnie, otthon is csak azért van wifi, hogy ne keljen mindig a madzaggal szarakodni, az munkahelyen meg pont az irodámban van az álmennyezet alatt az egyik AP.

@Blindmouse

Nagyobb kijelző ehhez is kérhető (1440x900), dedikált vga is van. Ha meg Core i5 vagy i7-el szeretnéd, akkor ott a E6410.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#12) premete válasza Blindmouse (#10) üzenetére


premete
veterán

Van már E6410: http://www.euro.dell.com/hu/hu/kis-es-kozepvallalat/Laptopok/latitude-e6410-atg/pd.aspx?refid=latitude-e6410-atg&cs=hubsdt1&s=bsd

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#13) #43960832 válasza premete (#7) üzenetére


#43960832
törölt tag

Negatívumként még az alján lévő fekete címke feliratát említeném: "Made in Poland",
Akinek volt már lengyel cucca, annak nem kell részletezni, azt hiszem. Lásd Polski Fiat vagy Grundig made by Unitra.

Ezt komolyan gondoltad? Hidd el nekem, hogy már régesrég nem az ország neve minősíti a termék összeszerelési minőségét. Biztos vagyok benne, hogy a Dell, főleg a D széria kifogástalan összeszerelési minőséggel rendelkezik, akárhol is készült.

Én még egy D600-at nyúzok, és nem is tervezem lecserélni, mert amire nekem kell, arra tökéletes, gyors és megbízható. Az akku a mai napig 4 órát bír ami azért nem piskóta.

(#14) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

Gart jó kis teszt, jó kis gép:) De sajnos a minőséget meg is kell fizetni:(
qwertly:
Nekem is egy Dell Inspiron 1525 van, szegényke már közel 2,5 éves, nekem a wifi-vel (Dell Wireless 1395, broadcom chip-es) semmi gondom, mindenhol talál WIFI-t ahol van és stabilan tartja. Egyedül a vinyó halt meg és a bluetooth modul (leesett a laptom és 2 kis SMD porckondi eltörött rajta.) Amúgy meg tökéltes!

(#15) premete válasza #43960832 (#13) üzenetére


premete
veterán

Komolyan, a lengyelek a limericki "betanulás" alatt jobban elsajátították a kelta pub-szlenget, mint az összeszerelési technológiát.
3 db. E6400-as és 2 db. E4300-as volt a kezemben, "Made in Poland" felirattal, ebből az egyikből hiányzott az egyik wwan antenna, a másiknál az egyik nem ért el a modemig, a harmadikból hiányzott az egyik billentyűzet-lefogató csavar, a negyedikből 2 db. hdd rögzítőcsavar, kettőnél az antennák végén nem védőhüvely volt, hanem egy letépett szigetelőszalag-darab.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#16) Gusztáv válasza #43960832 (#13) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szerintem sem a gyártási hely határozza meg a minőséget. Gondolom azért a lengyel Dell gyárba hasonló körülmények vannak mint az Íreknél (szerintem ott is dolgozott pár lengyel :)) ). Megjegyezném, hogy pl Magyarországon gyártanak Blackberryket is, meg Audi TT-t. Tesómék még egy C610-et (P3 1000MHz) nyúznak netezős gépként, és abban pl fantasztikus volt hogy az optikai meghajtó helyére be lehetett rakni a standard akksiból egy másodikat. Nem kellett megvenni a méregdrága mediabay-be való spéci akksit. És így a gép elmegy 8-9 órát.

Laci

(#17) Gusztáv válasza qwertly (#4) üzenetére


Gusztáv
addikt

Megnéztem, szerintem elég jól szól. A billentyűzet mellett lévő hangszórók is tisztán és jó hangerővel szólnak. Rádugtam a 2.1-es, fa mélynyomós Dell hangfalszettre ami az irodában van, és igen szép telt mély hangzása volt (Norah Jones - Sunrise).

Laci

(#18) iSonic


iSonic
addikt

Jó kis cikk lett :C

(#19) Gusztáv válasza premete (#15) üzenetére


Gusztáv
addikt

Most gyorsba 6 db E6400 néztem meg, a kábelek rendben vannak, védőhüvely viszont már egyáltalán nincs. A szabad antennavége az erre kialakított helyre vannak becsíptetve (ez a rész műanyag, nem fém). A hatból 1 gépen viszont a gyári matricák elég rondán, ferdén vannak felragasztva. Mondjuk az új AMD procihűtőkhöz képest ez még mindig szép munka :D .

Laci

(#20) premete válasza Gusztáv (#19) üzenetére


premete
veterán

Ezek nüansznyi apróságok, csak ír, vagy us dellekhez szokottaknak okoznak meglepetést, még így is toronymagasan a madarasteszkós, laptopnak látszó tárgyak felett állnak. Az is tény, hogy Dellem az elmúlt 20 év laptop használat alatt szervizt még nem látott.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21) lapa


lapa
veterán

a dokkoló kompatibilis az előző szériával? és a töltő?

jó a külső akksi led meg a belső Win matrica.

nekem a D630 spec masszívabbnak tűnik a Thinkpadnél a fémház miatt, nem nyeklik annyira. viszont nálunk nem egy hullott már el alaplap hibával. a régi műanyag Latitude-ok pláne nem voltak tökéletesek.

(#22) remixboy


remixboy
tag

jó cikk lett,köszi :)

Hibás és nem müködő telefonokat,keresek gyűjteményembe!

(#23) harry


harry
veterán

Mellettem van két ilyen gép is, már 1 éves kb mindkettő, pár észrevétel
- ezek 1440*+LED-es kijelzősek, de még nincs n-es wifi és bluetooth
- szálcsiszolt mintázatú a hátlap, de műanyag, nem fém
- 2kg aksi nélkül, 6 cellással talán 2.5
- nekem valóban el kezdett kopni a jobb oldali rácsról a festék...
- folyadékállóságról én ennél a modellnél nem tudok
- egyetlen drivert nem telepítettem (ubuntu, win7 alatt). Igaz, így win alatt nincs scroll.
- nekem nem tetszik a fényerő szenzor, néha zavar, hogy kisebb-nagyobb fényváltozásokra is állítgatja a fényerőt.
- energia profil azt hiszem a control point nélkül is elérhető.
- alapjáraton nem megy a hűtés, a 7200 fordulatos vinyót viszont bizony hallani.
- touchpadot nem használok, de a trackpoint szerintem remek

Nem tudom, hogy szériahiba, vagy minden noti ilyen, de voltak melegedési gondok, mindkét gépnél. Jobban mondva inkább porosodás lehetett a baj. Mindkét gép nagyon belassult, minimális terhelés mellett is, különböző oprendszerek (sőt, ilyenkor restart után boot alatt is), tesztek alatt. Néha előjött webezésnél vagy idle-ben, néha meg tesztprogram alatt sem. A gép nem volt meleg, max 45° talán. Próbáltam legújabb bios-t is (elvileg a régihez képest új hő-táblázat), de nem nagyon segített semmit. Nem tudom már, mi oldotta meg, de az biztos, hogy mindkét gépet kifújkáltam, ami fontos, hogy a ventilátort és a hűtőbordát is. Nagyon kicsi az a hőleadó felület, könnyebben beporosodhat.
Takarítás után érezni lehetett a különbséget, hidegebb volt a gép, ritkábban zúgott fel a venti, stb. Csak azért nem értem, mert ténylegesen nem volt annyira meleg a gép, a szenzor sem jelezte, rendszerüzenet sem jelzett ilyesmi... szóval nem tudom, miért lehetett.

A két gép között mintha több különbség is lenne. A másik gépben talán puhább, finomabb járású a billentyűzet, mint az enyémben, a fedlap "könnyebben záródik" (nálam mintha két lépcsőben zárna, mert lenyomom, hallom, hogy mintha visszább csúszna a pöcök, de csak teljes lenyomásra zár - a másik gépen lehajtom, és ha kattan, akkor zárva is), illetve a bekapcs gombot ha kicsit mozgatom, így nyekereg, lehet csak piszkos (?), valamint a track-poinhoz tartozó bal egérgombnak nincs nyomáspontja, csak erősen rá kell feküdni; illetve itt-ott a kijelzőn mintha 1-1 folt világosabb lenne (tényleg így van, megfigyelhető, ellenben fogalmam sincs, miért).

Még a garanciáról: ezek brit, re-furbished gépek, mikor átvettük volna, a diag jelzett valami gondot az egyik vinyóra, bár a win bootolt. Azért szóltunk a szerviznek, akik másnap megjelentek, megkérdezték, hogy lementettünk-e mindent ami kell, kicserélték a vinyót, és kész is. Szóval a Dell garancia nagyon jó.

Gondolkodom is, hogy a fenti problémák miatt alkalmazni kéne egy szervizelést a gépre, de... kijelzőt gondolom nem cserélnének benne (foltok miatt), rácsot és trackpoint-egérgombokat esetleg, de ezek meg olyan gondok, hogy annyira nem nagy probléma, a gépet viszont szét kéne érte bontani, nem tudom, egyáltalán foglalkoznának-e vele, le kéne-e adni, stb...

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#24) nkmedve


nkmedve
őstag

A festéssel tényleg vannak helyenként gondok (nem egyedi eset az enyém, ahogy fórumokon olvastam):

Egyébbként elégedett vagyok a géppel (más gondom nem volt eddig), remélem hamarosan orvosolni tudom valahogy a lepattogott festéket.

[ Szerkesztve ]

(#25) qwertly válasza Gusztáv (#17) üzenetére


qwertly
addikt

Pistiboy88:
Szia:nekem 2 éves és volt már garis winyó csere,és a wifi nagyon gyenge vettem egy
ilyet és szinte jobban vete a környező wifiket mint a noti sajátja.Pedig kisebb az antennája.

Gusztáv:
Köszi :R,nekem sigmatec chip van benne és szívesen lecserélném ha lehetne,de noti csere lesz.

[ Szerkesztve ]

(#26) btotyi válasza lapa (#21) üzenetére


btotyi
tag

A dokkoló eltérő az E illetve a D szériánál (pld. az E displayport is van, de a gépeken a port replikátor is teljesen más), az adapter kompatibilis, csak az E-s csatlakozója kéken világít :) .

Nekem egy 6500-as van egy kicsit más felépítés (T9700,8GB, nVidia Quadro,1920x1200,300GBHDD, Vista64) de hasonlóan néz ki. A háztól nem vagyok elragadtatva az előző 810-es után. Annál sokkal gyengébb, elég komoly problémákkal (káva repedés, képernyő védő gumibak leesése).

[ Szerkesztve ]

(#27) JanR


JanR
addikt

Jok a Dell-ek nagyon. Egy rovid idejig nalam is volt egy Dell Sub XPS, hat le a kalappal elottuk :)

Bar azert a mostani HP-mat sem szolom leg, mert teszi a dolgat rendesen!

A cikk jo, teli van kepekkel :D Koszi :R

(#28) #40731136


#40731136
törölt tag

Hihetetlen minőségi, letisztult külseje van.
Tetszik. :K

(#29) negyedes


negyedes
addikt

Jo teszt, nemreg kijott a E6410, remelhetoleg abban megoldodott a festek problema.

Szerintem nagyon nem hatrany a DP, ugyan azt tudja mint a hdmi es ingyenes, szoval pirospont nekik. :K

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#30) Integra


Integra
titán

ez egy szar, a régi d630 sokkal jobb és minőségibb.
ne szépítsünk rajta.
kezdődik a szálcsiszolt fémnek tűnő MŰANYAG fedlappal...
a lenovo azóta nyugodtan alszik a t és x sorozattal, nem kell aggódniuk.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31) Integra válasza lapa (#21) üzenetére


Integra
titán

jaja, ez így van, masszívabbnak TŰNIK.
de nem az!!!! erős, de a t erősebb.
hűtésben meg szarrá veri a dell-t.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32) Integra válasza nkmedve (#24) üzenetére


Integra
titán

olcsó, igénytelen festés, műanyagok, spórol a dell is.
ami az ár tekintetében szerintem felháborító.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33) bwoay válasza Integra (#31) üzenetére


bwoay
nagyúr

hja persze, a T... :U Biztos vagy benne, hogy egy 2 kg alatti 14"-es Thinkpad erősebb, mint ez a 2 kg alatti Dell? ;] A D630 jobb volt... hát lehet, de a T42 is jobb volt, mint a T400. Annyi biztos, hogy a D630-amra még akár rá is mertem volna állni (ehhez meg is volt a súlya), a T400s-emre meg egy 5 éves gyereket nem állítanék rá.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#34) Integra válasza bwoay (#33) üzenetére


Integra
titán

én már lazán lépkedtem rajta (nem figyeltem), 75kg-ot simán bír:DDD
és igen, szerintem erősebb a t messze mint ez a dell, ez egy szégyen amit összehoztak, dell mércével. és itt most nem azt értem ez alatt, hogy ugrálunk egyiken vagy másikon.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35) tibi666 válasza Integra (#30) üzenetére


tibi666
senior tag

céges notim d630, hát nem mondom, hogy szeretem.
az otthoni mezei toshiba u300-am keresztben veri. a dellnek szar a zsanérja, elromlott a dvd írója, az aksija halott, bad sectorok a winchesteren, pedig gyakorlatilag csak asztalon volt használva. a toshiba sokkal többet ment már és ráadásul multimédiás, nem business.

most cseréljük le a céges gépeket, tuti nem dell lesz.

(#36) bwoay válasza Integra (#34) üzenetére


bwoay
nagyúr

megint megkérdem: melyik T erősebb, mint ez a Dell? 2 kg alatti 14.1"-esek közül mondj egyet ;)

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#37) simonzé


simonzé
addikt

Drakulálok, tényleg jó, felhasználói szemmel írt cikk.
Én egy D630-at nyúztam éveken át, és eléggé szerettem. Sajnos az akksija 8 havonta megdöglött, és a cég mindig 60k-ért vett bele újat. :Y :W Ezen túl csak azt fájlaltam, hogy a céges bulin a FretsOnFire 640x480-ban is játszhatatlanul szaggatott. Ezektől eltekintve a tökéletes rabszolga volt a gép. Ez az új a sérülékenységével, karcolhatóságával máris szerzett pár rossz pontot nálam. És a mai Dellek már nem olyanok mint a régiek. Már semmi forradalmi nincs bennük, beálltak a sorba. Eltörném a kezét annak aki egy ilyen kategóriájú gépnél a VGA-n spórol. Nehogy már ne férjen bele legalább egy Ati 4330...
Mindegy, sosem fogok ilyen gépet venni, de a teszt igazán élvezetes volt, köszönöm.

I don't fit in. I fit out.

(#38) Integra válasza tibi666 (#35) üzenetére


Integra
titán

nekem is d630 volt a céges, most ez az e-s történet lesz az utód. otthonim t.
nálunk marad a d cégesnek, nem én döntöm el a globális beszerzést:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39) tibi666 válasza Integra (#38) üzenetére


tibi666
senior tag

abba nekem sem, de hálistennek magamnak azért ki tudok bulizni valami értelmesebbet. :DDD

(#40) Integra válasza bwoay (#36) üzenetére


Integra
titán

nem tudom mire akarsz kilukadni, szerintem erősebb a t váz, a t400s-en nem ugrálnék már én sem a fedlapja miatt, jóval rugalmasabb lett, mint a réginek. igazából én meghagytam volna azon is a régi t-s fedlap vázat. de a súly nagy úr.

de legyen, tegyük fel hogy erősebb. és? ettől még se minőség, se megbízhatóság terén nem rúg labdába a t-vel szemben. főleg ez az új nem. a d630-am se volt világbajnok gép, de ez...
egészen biztosan bárkit lebeszélnék erről, amíg van thinkpad alternatíva.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41) simonzé


simonzé
addikt

Még egy dolog: Ha elmentek a Dell amerikai webshopjába, sokkoló árakat fogtok látni. Érdemes egy customized gép árát összevetni a hazai árakkal. Hihetetlen, és érthetetlen különbségek vannak...

I don't fit in. I fit out.

(#42) earlyrat


earlyrat
tag

nálunk a cégnél a 6400-as az alapgép, van belőle vagy 50 darab, de aki megteheti, Lenovo t400-ast kér, én is azt kértem, egyszerűen kézben fogva jobb cuccnak tűnik, bár úgy tudom, drágább is egy kicsit. mindenesetre a wifije szuper, sokkal jobb, mint a d6400.

Asus A320M-K, Ryzen 3 1300X, MSI Radeon HD 7770, Forza 8Gb DDR4 2400, Samsung 840 SSD, win 10 Pro

(#43) cellpeti


cellpeti
veterán

Egyszer kipróbálnék egy Dell gépet! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#44) bwoay válasza Integra (#40) üzenetére


bwoay
nagyúr

arra akarok kilyukadni, hogy ami ilyen súlyban van a Lenovonál, az nem feltétlenül strapabíróbb ennél (szuperkikönnyített, totál hajlékony rollcage :U ), ami igen, az meg nehezebb. én sem vagyok elájulva az E szériától, ehhez képest a D igazi tank volt, de nem is ennyit nyomott a mérlegen.

T400s-en ha meghagyják a régi fedlapot, akkor kb semmi értelme nincs a gépnek, csak az, hogy vékonyabb, ami meg kit érdekel. Így is fura egy szerkezet az, én szeretem nagyon, de irreálisan drága.

Megbízhatóság terén nem tudom véleményezni ezeket az újabb gépeket, ilyenem nem volt, és nem is lesz. D620-ak, 630-ak vannak a környezetemben szép számmal, sok gond nincs velük, kb semmi. Még az akksikkal sem, egy olyannal találkoztam, ahol az XP már háborgott a 35%-os akku miatt, de az egy 2 éves masina.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#45) buherka


buherka
addikt

tudjuk használni a laptopot, nagyon szépen elfut rajta az igo, vagy a sygic az anyósülésen.

Ezt nem ajánlom senkinek, mert rettentő balesetveszélyes, ha a notit buzeráljuk vagy bámuljuk az anyósülésen.
Navigációra navit (PNA, PDA) kell használni a szélvédőnél és nem pedig egy hülye laptopot, ami totál elveszi a figyelmünk.

Van baleseti helyszínelő ismerősöm, aki nem egy baleseteset vizsgált már emiatt, hogy a sofőr notizott vezetés közben. Volt akinek csak a pofázmánya bal oldala tört össze (félig leszakadt a bal füle), mert pont akkor csattant, amikor a mellette lévő notit nyomkurászta.
A vezetés veszélyes műszak...ne gépezzünk közben!. :(

A cikk tetszett.
Viszont ez a festékkopás dolog elég szánalmas egy ilyen kategóriájú laposnál. Ez a dolog még szerintem a konzumer szinten sem megengedett.
Valamint, a Display portból tudsz HDMI-t varázsolni ezzel a kis kütyüvel:
Display Port DP to HDMI Converter. 10$ postával...nem nagy pénz érte.
Én is ilyent vettem és jól szuperál vele a notim.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#46) Integra válasza bwoay (#44) üzenetére


Integra
titán

akksival nálunk se volt gond.
fagyás az sokkal gyakoribb volt, random szerű reboot... ezért majdnem falhoz vágtam már egyszer, de szerencsére időben le kellett adnom:)
a t400s most egész jó áron van a platform váltás miatt. annyira jó még mindig a t42-m, hogy nem látom értelmét venni. meg most kell egy játék pc.. :DDD de a fél milla nettos árhoz képest nagyon észhez tért a lenovo. és nekünk még mázlink van, hogy usd-huf árfolyamon számolnak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48) nkmedve válasza Integra (#30) üzenetére


nkmedve
őstag

A fedlap nem műanyag, pont olyan magnézium mint a gép alja.
Azért annyira nem gyenge az E széria, a D valamivel masszivabb volt az kétségtelen (D630-am nekem is volt) de nem olyan egetrengető a különbség.

(#49) rankesz válasza Integra (#46) üzenetére


rankesz
veterán

Én anno majdnem lecseréltem a t-met egy e4300-ra, de aztán utánaolvasva láttam hogy tele a net random fagyásos panaszokkal, állítólag alaplap probléma, és csak 2009 végére sikerült megoldani. De ha kifogsz egy fagyósat, egyszer sem biztos hogy a garanciában cserélt lap már mentes lesz ettől a bugtól. :N
Szóval jók nagyon ezek a dellek, de én egyelőre maradok thinkpaddikt

(#50) harry válasza simonzé (#37) üzenetére


harry
veterán

Fölösleges bele nagyobb vga alap felhasználásra, akinek meg nem elég, ott az nvidia. Szerintem teljesen megfelel az intel 4500, kisebb teljesítmény/fogyasztás, hosszabb üzemidő. Sőt, még pár régebbi játék is elfut rajta, ha arra lenne igény.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.