Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pug


Pug
veterán

Köszönöm az irományt :R

Egy ilyen kéne, nagyon, csak mondjuk Brazos alapokon nyugvó és nem az Atom + Intel IGP-s megoldás... :U

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#2) Djuree


Djuree
félisten

heh mik nem vannak :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3) stol


stol
addikt

Jó cucc....

Már látom magamelőtt a garr utáni átvezető kábelek cseréjét ;]

(#4) kexksz


kexksz
addikt

150-160? Kösz nem. :(

(#5) total90


total90
veterán

Pofás cucc, de nem kéne igazából. A bemutató jó, használd egészséggel :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem rosz, elfogadnám... Lehet rata értelmesen tevékenykedni, mert van billentyűzete, használható teljesítményű, de tablet üzemmódban kényelmes.

Ötletes. :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) JanFe


JanFe
aktív tag

Vannak hianyossagai, de osszesegeben nem rossz. Koszi a cikket :)

"There is nothing permanent except change"

(#8) Magnum_


Magnum_
nagyúr

kapacitív vagy rezisztív?

I humbly and respectfully decline™

(#9) benoce válasza Magnum_ (#8) üzenetére


benoce
tag

kapacitív Multi-touch képes kijelző

(#10) alamuszi


alamuszi
senior tag

Ez nagyon jüó cucc, jobban megéri, mint egy tablest, gyorsabb, okosabb, kényelmesebb. Jó cucc, ahhoz képest viszont nem is kerül sokba. Meg ugye a az az N550-n nem rossz benne.

Köszi a cikket. Hazsnáld egészséggel.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#11) azbest


azbest
félisten

Próbáltad már a crystal hd-t váltott soros videóval? (pl dvb-t hd adás)
Nálam nagyon gyenge minőségben, kis felbontással dekódolja ezt, ahogy olvastam nem egyedi eset, valószínűleg driver/firmware bug.

(#12) Tristis


Tristis
őstag

Nagyon komolyan elgondolkodtam az eszközön. Férfi létemre ez a súly meg sem kottyan, a táskában elfér, védettséget élvez nem úgy mint egy tablet. Mindenhová magammal tudom vinni, a gps számomra kifejezetten hasznos. Van egy megfelelő hardvere, ami az alap dolgokra megfelelő. Ez a teljesítmény messze jobb, mint egy tableté. Nálam az egyetlen gyenge pont az akkumulátor üzemideje. Ez a része kicsit problémás a dolognak.

A nyáron amerikába készülök és a munkám folyamán (vizimentő) elég sok időm lesz, plusz nagyon jól jön majd a gps is hogyha eltévednék a cangázás közben :) Egy mobil eszközben gondolkodtam, amit a táskámban mindenhová magammal vihetek. Egy olyan eszközre, ami könnyű, csendes, jó az üzemideje, minőségi és olcsó.

Ezideáig a Dell D430-as szubnotebook mellett tettem le a voksomat. USA-ban egy 3 éves példányt meg lehet használtan venni az ebay-on szállítással 50-60 körül. Ez az eszköz a kinti árakon nézve olyan 100.000 Ft körül mozog.

A cikkeddel egy jelentős fejtörést okoztál a számomra, mert a két variáció nagyon komoly vetélytársa egymásnak. Nem gondoltam volna, hogy el fogok gondolkodni, hogy melyiket válasszam. Az újraértékesítése a két eszköznek is hasonlóan jó Magyarországon.

Gratulálok, hogy felnyitottad a szemem, hogy ilyen is létezik. Remélem lesz lehetőségem kipróbálni a jövőben. :R

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#13) benoce válasza azbest (#11) üzenetére


benoce
tag

nem próbáltam, de ha küldesz valami demóról linket kipróbálom neked szívesen

(#14) azbest válasza benoce (#13) üzenetére


azbest
félisten

a ph tesztvideói közül a MPEG_1080i@6.5Mbps.ts 38,2 MB például ilyen.
Tetszőleges rendszeren (linux xbmc, win xbmc / alap media player és media palyer home cinema alatt is ugyanúgy viselkedik).
A broadcom oldalán letölthető driverrel használom és az csak 32bites codec-et tartalmaz, így 32 bites programokban használható (ott is akkor ha külső codec-et is tudnak használni)

[ Szerkesztve ]

(#15) rep3at


rep3at
őstag

Szerintem sok mindent elrontottak ezen a gépen, a minimális csatlakozási lehetőségek (még az UMPCmen is van VGA és ethernet) és a harmatos akkuidő zavar a legjobban, pedig az ötlet nem rossz.

Forward thinking. كرر

(#16) Tristis


Tristis
őstag

Ahogy látom a kijelző annyira pocsék, hogy nem lehet kint használni az eszközt. Ezt elnézve gyakorlatilag nincs is értelme foglalkoznom vele..... :F
Nagyon nagy kár érte. Remélem 3 hónap alatt kihozzák másik panellal is.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#17) Boxi88


Boxi88
őstag

Nekem nagyon bejön, bár nem vennék ilyet az atom proci miatt, inkább várok egy hasonló gépet fusion e350 alapokon...

Grat az íráshoz, mert jó volt! :R

(#18) benoce válasza azbest (#14) üzenetére


benoce
tag

lejátszás folyamatos, kép minősége, na az ami kívánnivalót hagy maga után
dell stage volt a lejátszó program

(#19) Bibby


Bibby
addikt

Azért az milyen már, hogy beletesznek egy HD lejátszásra való chip-et, de egy sz@r digitális kimenet nemhogy magán a gépen, de még a DOKKOLÓN sincs. :W

Ελευθερια η θανατος

(#20) azbest válasza benoce (#18) üzenetére


azbest
félisten

Aha, akkor ez tényleg általános hiba. Egyszer írtam a broadcom-nak de nem igazán válaszoltak. Ráadásul szerintem a firmware hibája (amit a driver tölt be egyébként) és bár a driver nyilt forrású, de a firmware zárt bináris melléklet hozzá. :U A másik tapasztalatom hogy 1080p videót 720p-re dekódol, de saját kijelzőn ez még nem is probléma.

[ Szerkesztve ]

(#21) Flatron710


Flatron710
tag

ez a formai megoldás nagyon állat! :)

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#22) Gergő_


Gergő_
őstag

Egy ismerősöm vásárolt ilyet nemrég. ez a gép valóban nem egy szélvész, de netezni és multimédiás programok futtatására, amelyek windózt igényelnek, nagyon is megteszi. Gyerekek kedvence lehet és hasznos is tanuláshoz az óvodás, kisiskolás korosztálynak.
Persze nálunk az ár megint érdekesen alakult, de hogy miért?! :(

(#23) benoce válasza azbest (#20) üzenetére


benoce
tag

"A másik tapasztalatom hogy 1080p videót 720p-re dekódol, de saját kijelzőn ez még nem is probléma."

Erről sajna nem tudok véleményt nyilvánítani, mert a fránya dokkoló nem alapszolgáltatás, s szerintem kis hazánkban nem nagyon forgalmazzák, ha jól sejtem.

Mondjuk amit maga a Crystal HD gyorsító produkált nekem nagyon tetszett.

Gergő_ gyerek teszt kipróbálva, volt hiszti mikor kivettem a kezéből, most, azonnal, vissza, ő rajzol :N

(#24) azbest válasza benoce (#23) üzenetére


azbest
félisten

Akku időre jótékony hatású az tuti.... :)

(#25) FID


FID
őstag

Nagyon igényes és részletes írás külön köszönet a részletes linkekért! :R
Szerk:
Broadcom Crystal HD ez nem létezik pl valami pcmica cuccos verzióban? nagy hasznát venném :K

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#26) benoce válasza FID (#25) üzenetére


benoce
tag

Tudtommal csak PCI express Mini Card formátumban létezik

(#27) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
Szép ez a Dell, tetszik :)

Dave666

(#28) Django00


Django00
csendes tag

Kedves szerző!

Az ötödik "készülék" után nem bírtam tovább folytatni.
Készülék:
Berendezés
Eszköz
Gép
Laptop/Notebook
Noti

Csak néhány szinonima, amelyek hirtelen eszembe jutottak.

(#29) Kroni1


Kroni1
veterán

Nekem bejön, elfogadnám.. végre a dell megint kiadott valami saját ötletet. legalábbis nem láttam másnál ilyet még!

(#30) Napfénysüti

Érdekes készülék. Nagyon nagy kár a kijelzőért ezzel sajnos nálam el is vérzett. :(

Més que un club!

(#31) jubilleum


jubilleum
senior tag

Az elképzelés jó, de egy androd lehetne rajta, meg persze erősebb hardver...
Persze nehéz jó öszvér gépezetet csinálni... (HTC Shift)

(#32) olbaidhun válasza kexksz (#4) üzenetére


olbaidhun
őstag

+1 ennyiből már korrekt cuccost lehet venni.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#33) Tristis


Tristis
őstag

Nem értem a véleményed. A készülék tökéletesen használható társ a mindennapokban, leszámítva azt, hogy a kijelzője használhatatlanná teszi nyílt ég alatti használathoz (vonat, autó stb.). Nem tudom videó nézéshez, netezéshez, dokumentum olvasáshoz, mi kellene ennél több.... Gondolom senki sem ezen fog játszani Crysis-t és nem ezen fog videót konvertálgatni.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#34) oxox


oxox
addikt

jo cikk...koszonjuk.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#35) waverider


waverider
senior tag

köszönet az írásért, már kiváncsi voltam rá! :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#36) benoce válasza jubilleum (#31) üzenetére


benoce
tag

Anno ezzel az Acer kísérletezett, netbook és Android párosítás. Pld. Aspire One D255 emlékeim szerint.
Akárkit megkérdeztem az ilyen gépnél, kb. 10-ből 1 tudta miről van szó, esetleg használta is.
Olyan mint a Vaio-n a Web gomb, jó dolog, de hogy ki használta??

(#37) lujó55


lujó55
őstag

Még, hogy minőségi az összeszerelés? mit kell ezen csodálkozni? álmomban nem láttam még olyan strapabíró és megbízható mobilgépeket, mint a Dell cuccok! Az ARM-mel nagyon komoly a dolog!

(#38) skajwa


skajwa
senior tag

2000mAh akku? :Y Basszus még a Samsung Galaxy Tab-nek is 4000mAh-ás van, pedug az egy jóval kisebb kütyü. A Delltől elvárható lett volna, hogy ilyenekre figyeljen.... :U

A Lenovo tabletjét volt "szerencsém" pár napig használni, de azt SENKINEK nem ajánlanám. Borzasztóan lassú, akad és totál gagyi a minőség...

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#39) waporka


waporka
tag

szerintem jobb lett volna ha egy kicsit odafigyelnek az áramellátásra... nemtudom hogy olyan nagy szükség volt erre a tablet megoldásra...

a privire illik válaszolni....

(#40) futo001 válasza hcl (#6) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Köszi az írást, hasznos volt. Húgom rábökött, hogy egy ilyen kell bordóban. :) Úgyhogy ilyen lesz, nagyon szimpatikus készülék.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#41) hcl válasza futo001 (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem én írtam :)) :U

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó, átfogó írás. :K

De az ára nagyon magas; kicsit rádobok, kb 180-ból veszek egy ilyesmit és máris sokkal jobban járok - bár igaz, ez nem új. :B

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43) Napfénysüti válasza lezso6 (#42) üzenetére

Én is 100* inkább a használt X200t-t venném de nem is egy kategória, nagyon nem. Ezeket össze se lehet hasonlítani. :)
Egyszer próbálgathattam egy SSD-s X200t-t. Brutál gép brutál áron, az újonnan 500k körül volt.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#44) benoce válasza lezso6 (#42) üzenetére


benoce
tag

Az árat sajnos nem én szabtam.
De az tény hogy a Lenovo x200t egy teljesen más kategória.
Ezért is szerepel a bemutató végén, hogy szerintem mi lenne a konkurencia (- Lenovo S10 3T,
- Asus EEE PC T101MT), azokhoz képest viszont jutányos áron van.

(#45) Thome


Thome
addikt

Egy videótesztet megnéznék róla, hogy is dolgozik a win7 ezen a képen, pláne érintőképernyőn! :K

(#46) ErikSon


ErikSon
csendes tag

Szép írás mester, teljesen meglepsz. Gratula.

- Mit csinál a jövendőmondó kannibál? - Jósokat eszik...

(#47) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Nagyon tetszik a gep, es az ara sem veszes. Par honapon belul gondolkodtam tablet vasarlason (ARM es Android) de ez elbizonytalanitott. Csak ne az atommal lenne..... Nem tudtok pletykakat AMD alapon nyugvo masinak eljovetelerol? (tablet funkcio nekem fontosabb mint a netbook, de nyilvan ha is-is lenne mint itt, az lenne maga a mennyorszag)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#48) Forchalad


Forchalad
tag

Ennek a kialakítása nekem is nagyon bejön, szerintem annyira nem vészesen drága, legalábbis ahhoz képest hogy két féle eszközt kapsz a pénzedért. Mondjuk én egy ilyen el tudnék képzeli egy kicsit nagyobb kivitelben, úgy lenne az igazi. No meg kéne bele egy jobb kijelző.

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#49) #43960832 válasza stol (#3) üzenetére


#43960832
törölt tag

Igen, de nem DELL-nél. ;)

(#50) Bóti


Bóti
senior tag

Nem rossz cucc!
Ötletes, de látszik, hogy két technológiát akartak ötvözni, és van egy két kompromisszum amit meg kell kötnünk... :(
Pl.:
1. Nem cserélhető az akksi... ekkora érintőkijelzőhöz elég bika akksi kéne, szerintem lehet majd kérni nagyobb akksival is 1-2-sok plusz ezresért...
2. Csak dokkolóval van RJ45, de a dokkolás tablet üzemmódban történik, szóval notebook üzemmódban nem tudunk kábeles nethez csatlakozni...
Meg még van 1-2, de mind1 is, mert úgyse lesz rá mani... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.