Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nike_


nike_
addikt

Hmm, nagyon tetszetős külsőre, a tudása is jó, de az ára... :( Na igen, a minőséget meg kell fizetni.

(#2) 7


7
addikt

Csak azt nem értem, hogy az otthoni lehuppanás miatt miért vállaltál be egy esetlegesen túlságosan nagyméretű gépet - ha otthon akarod használni, akkor rádobod a monitorodat meg a billentyűzetedet, egeredet (ha már az asztalid helyett akarod használni), úgy pedig szinte semmi különbség nincs egy asztali géphez képest (hacsak a teljesítményt nem nézzük ugye).

Persze tudom, hogy meg lehet szokni, én is tapasztaltam, egy hasonlóan böhöm masinával mászkálok Szombathelyre, de megvallom őszintén, rühellem hordozni. Remélem, te nem fogod megunni. :)

(#3) (Kolombusz) válasza 7 (#2) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az asztalim monitora, egere, billentyűzete itthon marad.:)
Na jó, egy egeret azért fog kapni.

Egy 15.4-eshez képest ez is kifejezetten légies.
Aztán, hogy naponta hordozáshoz mennyire alkalmas, az majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#4) Alex91


Alex91
félisten

Mondjuk a 12"-osnak is ugyanekkora lett volna a felbontasa... De megis konnyebb lett volna, bar lehet, hogy dragabb is.

Egyebkent jo kis gepnek nez ki!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5) Tomics


Tomics
addikt

Én is egy 14.1es gépre szeretnék majd július-augusztus környékén beruházni. Nekem is tetszik a D630, de a Vostro 1400 a masszívabb háza miatt jobban.
Sajnos ezekre nem lesz keret a mostani 270-300k-s árak mellett. Valószínű egy HPQ esetleg egy Lenovo lesz, olyan max 180-190ért. Csak új jöhet szóba. Az a baj, hogy ebben a szegmensben nagyon kicsi a választék, a 15.4esek meg már lényegesen nehezebbek.

Asztaliban is gondolkodtam, de azt meg nem merném a koliban hagyni.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#6) Rossi válasza nike_ (#1) üzenetére


Rossi
addikt

Jók kis írás. Kár hogy annak idején ragaszkodtam ahhoz, hogy ne integrált VGA-s notit vegyek, így a keretből nem futotta a márkára... Pont ennyibe került. Lassan 2 éves, és most kezdett el döglődni.

Szerk.: nem neked szántam, új helyett a válaszra kattintottam.

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#7) Ra3 válasza (Kolombusz) (#3) üzenetére


Ra3
őstag

Hát én most melóban egy d830-at hajtok, de megmondom őszintén nem vagyok elragadtatva tőle, a cipelést meg napi szinten még kocsival is kihagyom (mondjuk pont ma meg is szívtam, mehettem vissza délután fél hatkor). Lehet hogy véleményemet a Vista is befolyásolja, de nem vagyok hasraesve tőle. Az enyémban csak t7200 van, 2gb ram, meg valami nv quadro (gf8400 alapok), de a vista ablakkezelője, meg az egész gép időnként nagyon belassul. A bluetooth pl. képtelen összekapcsolódni bármivel, a Dell honlapjáról nagynehezen levadászom a kifejezetten D830-as vista bt drivert, erre kiírja hogy ezt a processzortípust (!!!) nem támogatja a driver. Na akkor úgy döntöttem hogy inkább elviselem így, a következő kolléga aki kapja megoldhatja a problémákat ha akarja :). De hogy jót is mondjak, az összeszerelése tényleg jó, a pöcökegér jól használható de szokni kell nagyon, az 1680*1050-es felbontás még 15.4"-os kijelzőn is nagyon jól használható, pedig tartottam tőle, egyeltalán nem szeretem a hangya betűket, de utána a 20"-as, 1400*1050-ös LG-n zavaróan nagynak tűntek a pixelek. Szóval nem rossz gép, de ennyi pénézért szerintem én inkább vennék egy jobban felszerelt VAIO-t.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#8) (Kolombusz) válasza Ra3 (#7) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A Vaionak itthon nulla szervizháttere van.
Gyárilag volt rá telepítve Vista, vagy utólag tetted fel?

A belassulások okát én nem a gépben és nem is feltétlenül a Vistában keresném.:F
Nekem az asztalin is hasít a Vista, meg a notin is. Pedig csak 1 gigabájt memória van bennük.

Egy 15"-os gépet már tényleg kényelmetlen lehet nap, mint nap cipelni. :)
A pöcökegér nem nekem lett kitalálva. :B

(#9) Sianis


Sianis
addikt

Az mekkora duma, hogy jegyzetelni akarsz vele. Hát sok sikert az esetleges képletek, levezetések és ábrák beviteléhet. :)

Ne hidd, hogy mindenki kész dia-sorokkal tolja az előadásokat.

Amúgy melyik egyetem is a szóban forgó?

Sianis

(#10) bwoay válasza Tomics (#5) üzenetére


bwoay
nagyúr

miért lenne masszívabb a D630 magnézium öntvény házánál
a nála szinte egy kategóriával alacsonyabb besorolású Vostroé?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11) (Kolombusz) válasza Sianis (#9) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Vagy ME-GÉK, vagy DE-IK.

Tudom, hogy mindent nem lehet majd notival jegyzetelni, de egy jó részét az anyagnak remélem, hogy igen. :)

(#12) Sianis válasza (Kolombusz) (#11) üzenetére


Sianis
addikt

Sok sikert. :C

Milyen szak?

Sianis

(#13) (Kolombusz) válasza Sianis (#12) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Mérnök infó.
Azon belül szakirányt majd választok, ha időszerű lesz. :)

Köszi!

(#14) Sianis válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére


Sianis
addikt

Megnéztem az óráidat, hajrá. Láttam pár embert akik próbálkoztak géppel jegyzetelni, nem jött nekik össze. Cáfolj rájuk. Amit nem lehet géppel írni, azt kézzel is elég, amit lehetne abból lesz diasorozat.

Minden esetre otthon jó szöveg az, hogy tanulásra kell. :)

Sianis

(#15) bwoay válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére


bwoay
nagyúr

és mi ez az avatar?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#16) (Kolombusz) válasza bwoay (#15) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Viccelődtünk az off topicban. :)

(#17) bdav válasza Sianis (#14) üzenetére


bdav
őstag

csatlakozom, igencsak sansztalannak tartom hogy az órák többségén tudnál vele jegyzetelni. arra tabletpc kell.

egyébként jó kis gép, nekem d620-am van, ahogy néztem túl sok különbség nincs köztük (már a típusok közt, nekem 1440*900 kijelző, 2gb ram és nVidia quadro), nagyon bírom a sajátomat, megérte az árát. Bluetooth simán megy, legalábbis telefonomról szoktam távirányítani (előtelepített Vista Ultimate) és eddig mindig sikerült :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#18) leonit


leonit
csendes tag

Hú, ha nekem ilyen gondom lett volna, mikor elkezdtem az egyetemet, hogy milyen notebook-ot vegyek...
Talán harmadéves lehettem, amikor az első mobilomat megvettem. (Ericsson GA628) :-)
Mindenesetre sok sikert a géphez és a sulihoz is.

(#19) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Ja, én is láttam, hogy az egyetemre készülés jó indok, hogy a családtól laptopot kunyeráljon a gyerek, de baromira nem gogja használni. Infón eddig csak netezni láttam előadáson embereket, jegyzetelni képtelenség bármelyik tárgyról is van szó, ez csak álom, hogy majd a notbookba beírod. De sok sikert.

Legalább te nem azok közé tartozol, akik jgy kezdik:
"Kéne egy laptop egyetemre, de azért az újabb játékok fussanak rajta."

Szép írás.

(#20) Neptunfű


Neptunfű
tag

Üdv!
Jó kis gép ez a D630-as!
Pár hónapja én is gépeket nézegettem, majd eszembejutott az egyik ph-s hsz: "Az ember elsőre vesz egy jó gépet, másodszorra pedig vesz egy olyat amit elsőre szeretett volna" :)

Valahogy így jutottam el egy használt D420-as hoz.
Szuper gép, vista ultimate is futot rajta amíg le nem szedtem...

Mindenre megfelel ami egy diplomamunka írásához kellene ;)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

as long as you don't choose everything remains possible

(#21) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Jegyzetelésre egyes tárgyaknál (leginkább előadáson) egy diktafon praktikusabb szerintem.Kifejezetten hasznos ha katalógus van és másnaposan is muszáj benni reggel 8-ra :DDD .Én előszeretettel használtam amikor csak annyira voltam képes,hogy valahogy bevánszorogjak.Rec-gomb benyom,fej lehull. :D Este meg kijegyzeteltem. De notival is próbálkoztam...esélytelen.

Üdv, Balázs

(#22) Kovács84 válasza (Kolombusz) (#3) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Gratula Kolombusz, jó lett és a képek is szépek. :R Szerintem én is elkövetek egy írást az X61s-ről, csak még megvárom, hogy kijöjjön az új Ubuntu, így oprendszer-gépteszt egyszerre lesz ;)

(#23) Kovács84 válasza (Kolombusz) (#3) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Gratula Kolombusz, jó lett és a képek is szépek. :R Szerintem én is elkövetek egy írást az X61s-ről, csak még megvárom, hogy kijöjjön az új Ubuntu, így oprendszer-gépteszt egyszerre lesz ;)

(#24) Kovács84 válasza (Kolombusz) (#3) üzenetére


Kovács84
aktív tag

:O Bocs, nem tudom miért ment el kétszer

[ Szerkesztve ]

(#25) sto1911


sto1911
veterán

Az iras jo, hasznald a gepet egeszseggel!

Amit viszont a cikk eleje eszembe juttatott, az az, hogy van egy srac, aki most megy egyetemre, es mar vett/van/vettek neki stb. (gonolom miosegibb) hangfalrendszert, LCD TV-t, Xbox-ot, meg havi fizum duplajaert laptopot.

Felreertes ne essek, nem (csak) a cikkirorol beszelek (ill. nincs vele bajom), csak nekem szurja a szemem picit. :D De ez akar masik topik temaja is lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#26) craine12


craine12
tag

Én is a fenti okokból vettem egy HP 6510b-t, a melóhelyen viszont T61-esen dolgozom. Az én 14.1-esemhez képest batár nagynak tűnik (15.4-es wide), nem szívesen cipelem. Igényeltem volna egy X61-est, de nem engedélyezték. Viszont ellent kell mondjak neked: a 6 cellás akku nem lóg ki belőle egy millimétert sem. Mondjuk az enyémben 9 cellás van, na az kitüremkedik rendesen, cserébe max fényerőn használat közben is elvan 5-5,5 órán keresztül.

Amúgy jó kis írás, sok szerencsét a D630-asodhoz.

UI: a cégnél sok D600-as van, nagyon jól bírják a strapát, ha a 630-as legalább ilyen jó, hosszú évekig nem lesz vele gondod.

No woman. No cry. No kidding.

(#27) twollah


twollah
nagyúr

Ez eleg karcsu volt.
Teszt sehol sincs, csak egy kis ismerteto, amit akar a gyarto oldalarol is be lehetett volna Crtl+C Ctrl+V billentyuzetkomboval masolni.

(#28) Rossi válasza Neptunfű (#20) üzenetére


Rossi
addikt

Mi is jól nyomtuk annak idején. Órák már nem nagyon voltak, napközben a notijainkon szakdolgozatot csináltuk, este Age of Mithology lan party...

Jegyzetelés notival esélytelen. Én az utolsó évben vettem, szülők csak besegítettek az árába, de én így kezdtem: vagy notebook, vagy viszem az asztali gépet...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#29) bwoay válasza bdav (#17) üzenetére


bwoay
nagyúr

D620-hoz képest:
Santa Rosa platform (más chipset, más integrált VGA),
infra helyet firewire, picit változtattak a billentyűzet szitázásán
(rondább lett a windows gomb :D ),
a bal oldalon található wi-fi (catcher)/BT kapcsoló nagyobb lett, jobban kiáll,
az akkumulátor alatt a váz lyukacsos, a hátsó szellőzőrácsok széle lekerekített,
és a gép alján az egyik láb gumból fémmé változott.
Asszem ki is veséztem a különbségeket,
lényegében egy modellfrissítés.
ja, még két dolog! máshová került a Kensigton-zár foglalata,
valamint a jobb oldalon a két USB port be van süllyesztve.
Látható, hogy óriási eltérések vannak a két típus között :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#30) Kbali válasza Tomics (#5) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem a Vostronak egyáltalán nem masszívabb a háza...

(#31) glutamin


glutamin
őstag

Nem rossz kis noti ez, de én inkébba az olcsóbb noti+monitor+külső bill híve vagyok. Persze a koliban valóban fontos szempont ahely kérdése is.

Az órai jgyezetelést laptopon dolgot még mindig nem tudom, hogy csináljátok. Számomra ez elképzelhetetlen. Még mindig úőgy gondolom, hogy vagy papírra tollal, vagy letölteni más jegyzeteit, és azt kiegészítgetni.

Az viszont tény, hogy manapság már fősuli/egyetem mellé (de igazából már középsuliban is hasznos - persze nem az órákon) kell a számítógép.

Még egy megjegyzés. Sokan megemlítik, hogy hosszú időre terveznek, ha valamit drágán vesznek. Szerintem 2-3 évnél hosszabb időre nem szabad tervezni. Addigra már olcsón megkapod a jóval nagyobb teljesítményt is. Tehát én inkább veszek sűrűbben olcsóbb gépet, mint ritkábban drágát. Az elmúlt évek tapasztalatai szerint így ugyanabból a pénzből átlagosan jobb gépeim vannak.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#32) kavicssli


kavicssli
addikt

Jó a cikk és a gép is jó! mi itt bent a cégnél nyomkodtam ilyet és tényleg nagyaon jó!nekem az a kis pöcök tetszik benne a legjobban amit ha elhúzol feltudod nyitni a kijelzőt!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#33) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Egyetemre visszatérve. Se notebook, se diktafon nem vált be, ugyanis a diktafon nem veszi fel amit a táblára karcolnak, és nehogy azt hidd, hogy akkora a tábla, mint gimiben...

Ha valami hasznos dolgot akar az ember fia egyetemi felvétele okán, akkor az egy régi HP lézernyomtató, jó olcsó tonerrel. Pl. egy lj2200DN.

Ugyanis fénymásolni, nyomtatni annyit kell, hogy megőszülsz. Csak a BME körül van vagy 10 fénymásolószalon, volt, hogy egy utcában 3 is és mindegyik megél... Csak győzze az ember pénzzel...

(#34) Gave válasza (Kolombusz) (#3) üzenetére


Gave
addikt

"Egy 15.4-eshez képest ez is kifejezetten légies.
Aztán, hogy naponta hordozáshoz mennyire alkalmas, az majd kiderül."

En egy Dell XPS 1530-at (15.4") hurcibalok ...a hordozasra elsosorban neked kell alkalmasnak lenned sztem...nekem az összes cuccaval ~4kilo ez nem nagy suly szerintem. ...megfelelo taskaban pedig alig erezni

(#35) (Kolombusz) válasza craine12 (#26) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én a 14.1-es T61-ről beszélek. Abból kilóg a 6 cellás aksi.

(#36) (Kolombusz) válasza twollah (#27) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Sajnálom, hogy nem tetszett.
Leírtam, hogy miért nem közlök teszteredményeket.

(#37) (Kolombusz) válasza sto1911 (#25) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nincs LCD TV, nincs komoly hangfalrendszer, csak Xbox van.
Előbbi kettő majd lesz.

Nekem más szúrja a szemem, neked is. :)

(#38) bwoay válasza twollah (#27) üzenetére


bwoay
nagyúr

karcsú, de nem is akar több lenni.
én max egy kedvcsináló overview-ként tekintek rá,
szerintem a szerző is annak szánta.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#39) bwoay válasza glutamin (#31) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha az a célod, hogy mindig up-to-date géped legyen,
akkor valóban így kell csinálni.
sokszor viszont nem ez lebeg az ember szeme előtt.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#40) Kovács84 válasza Macilaci457 (#33) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Én csak magamból tudok kiindulni, ami az egyetemhez kell számtech/tech terén: egy könnyű hordozható, nagy akkuidős noti, egy lézernyomtató, diktafon sem árt/jó fajta mp3-al, hogy vissza is tudd hallgatni és végül egy digifényképező a "piros/kölcsönözhetetlen" könyvek fontosabb oldalaihoz

[ Szerkesztve ]

(#41) Rossi válasza Macilaci457 (#33) üzenetére


Rossi
addikt

Megélnek? Pécsett is egymást érik a fénymásolók, és csúcsidőben mindegyikben sorba kellett állni, roszabb esetben otthagyni a cuccot. Bölcsészek iszonyat mennyiségű cuccal szoktak menni.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#42) lorcsi


lorcsi
veterán

nem rossz noti
De én az egyetemeken nem láttam eddig ~300k notival szaladgálni senkit
arra a néhány évre, megkockáztatva, hogy mennyire használod ki nekem pénzkidobásnak tűnik.
diktafon olcsóbb notival jobb megoldás

(#43) glutamin válasza bwoay (#39) üzenetére


glutamin
őstag

3 éves kora után már egyre több kompromisszumot kell kötni egy géppel. Legyen az asztali vagy laptop. Addigra már általában előjön egy olyan új funkció, ami már zavaró tud lenni, ha hiányzik. (pl Wifi, vagy régebben DWD író, vagy pl USB kapuk hiánya). Erre sajnos elég következetesen odafigyelnek a gyártók.

Természetsen az "Up to date" gép nekem sem csúcsteljesítmányű eszközt jelent. Annyit nem vagyok hajalndó költeni eme "hobbymra".

A digit fgép vagy AF-es mobil tényleg nagyon hasznos tud lenni jegyzetek gyors "lemásolásához":D

A lézernyomtató is valóban hasznos lehet, de érdemes előtte kicsit körbejárni, hogy a festékutántöltést mennyiből tudjátok megúszni. A tintasugarasok sztem még mindig a legolcsóbbak ezen a téren.

Diktafonos téma: tényleg van, aki ezzel a módszerrel tud hatékonyan tanulni? Én egyszer próbáltam ilyesmit, de végighallgatni már nem nagyon volt türelmem. Ráadásul keresni is elég nehéz egy hanganyagon.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#44) bwoay válasza glutamin (#43) üzenetére


bwoay
nagyúr

abból indulok ki, hogy a 99-ben épített asztali gépemet
2006-ban építettem tovább :)
ok, a vége felé már hiányzott az USB 2.0 hiánya :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#45) DarkByte


DarkByte
addikt

Programtervező szakon tanulok és nekem is az a véleményem hogy a notival nem megy az ember semmire előadáson jegyzetelés témában. Ha a tanyag olyan akkor többnyire prezentáció van, az pedig már többnyire előre fent van valamilyen közös helyen, mert nem változik évről évre, vagy ha mégis, akkor is előtte való nap már fentvan; így ki is nyomtathatod (vizsgaidőszakban egyébként is sokkal kényelmesebb számomra papírról tanulni mint gépről), ráadásul a kinyomtatott papírra könnyebb jegyzetelgetni is (bár én nem nagyon járok előadásra sem már, mert a legtöbb előadó csak felolvassa a prezentációt, amit hozzátesznek azt többnyire a gyakorlaton is elmondják, oda meg ugye kötelező bejárni. Unatkozni senki sem akar fölöslegesen oktalanul.). A többi előadáson amelyeken szóban tart előadást a tanár, ott meg igencsak füstölve kell gépelned ha meg akarod jegyezni (megjegyzem nekem ezzel nem volna gond, de notin két órán át gépelni elég kényelmetlen), a rajzoknál bukott az egész, ahhoz tényleg tablet pc kellene (az meg gépelés szempontjából lenne borzalmas). Esetleg egy digitális fényképezővel karöltve az ábrákat lefotózod (nem egy ember csinál ilyet). A diktafon szerintem egy baromság, a legtöbb előadó annyit ért a kihangosításhoz hogy nem egyszer előfordult már hogy 15 perce mondta az anyagot és utánna kérdezte meg hogy ugye működik ez az izé? És hát az az izé nem működött. :Y Amilyen halkan hangosítanak ki azt diktafonnal fel nem veszed szerintem, én mondjuk mobillal, headsettel próbálkoztam és közvetlen a hangfalak környezetében ültem felvételkor. Nem értettem utánna belőle semmit amikor visszahallgattam. Ezeknek utánna meg a vágása, rendszerezése stb. meg annyi munka volna hogy szerintem ezt senki nem vállalja magára. Talán videókamerával kellene felvenni az egészet, de ez meg besötétített teremben megint borzalmas, a tábláról nem fogod tudni elolvasni a dolgot, a prezentációból pedig egy nagy fehérséget látsz homályos foltokkal (van egy szakom amire netről kell tanulni és fel van téve videóban az egész előadás.. gyakorlatilag a videó nem ér semmit, elég lett volna csak a hangot felrakni, a prezentációt így is mellette kell nézni). És akkor még nem beszéltünk ennek a rendszerezéséről, tömörítéséről. Gyakorlatokon szintén semmi haszna, mivel úgyis gép előtt ül az ember ha infós órája van, a többinél meg mondjuk matekon megnézem hogyan viszel be egy fél táblányi gyökvonásos, integrálos több emeletes törtet olyan gyorsan mint leírsz lapra. Ha infós gyakon vagy a cuccaidat mentheted a hálózati meghajtódra ami ha tényleg tanulásra használod több mint elég, ezt pedig bárhol eléred ahol van net. A noti egyetlen haszna a kötelező progik megoldása, de ezeknél már úgy is otthon van az ember vagy az albérletben. Avagy vannak nagy nyitott termek ahová ingyen bemehetsz diákkal és akár egész délután dolgozhatsz, minden progi készretelepítve és MB/s-es sebességű net is van. Ez meg hülye duma hogy az albérletben nem fér el egy asztali gép. Haveromnak egy Antec bazinagy háza meg 22" os LCDje + 5.1 es hangrendszere van és hárman vannak egy szobának csúfolt kis folyosón végülis.

Nemrégiben gondoltam rá hogy talán notit kellene venni a suli melletti programozgatós munkám végett, de aztán ezt is elvetettem mert otthon úgyis ottvan tesóm gépe aki mostmár barátnő végett ritkán van otthon, útközben meg nem dolgoznék úgysem vele, jobban félteném a vinyót egy ilyen drága gépben. (közben most a munka is szünetel úgyhogy márcsak ezért sem kell) A noti előnye hogy halk és keveset fogyaszt.. és ennyiben be is zárult, egyébként mindenben csak a hátrányait látom. Azért pedig nem veszek notit hogy otthon azt használjam asztali gépnek. Majd ha egyszer gazdag leszek akkor talán, de addig az ésszerű érvek győznek.

[ Szerkesztve ]

(#46) gerii válasza Gave (#34) üzenetére


gerii
addikt

nekem 15,4"os gépem van, és a hátizsákban tényleg szinte semmit nem érezni a súlyából.
"könnyebb" mint az Adidas zsákom 1-2 könyvvel, de persze azért mert olyan jól ki van párnázva+ ergonómikus a kialakítása hogy lényegében eloszlik az a pár kiló az egész hátadon, és nem csak a válladat nyomja mint egy sima hátizsák. persze megkérik az árát is :D
jegyzetelni tényleg nem fogsz a notin :)
én is próbáltam de semmi értelme, mert vagy fennt van neten az egész tananyag, vagy csupa képlet az egész. legalábbis a BME-n így van, de szerintem mindenki átáll a digitális tanításra, mert a krétát nem sok tanár szeretni.

(#47) #56573440


#56573440
törölt tag

én ha ilyenben gondolkoznék akkor lehet hogy kis gép+dokkoló+moncsi egér bill lenne a vége, hazaérve rávágni a dokkra és lehet is tolni. bár tény hogy neked ez nem lenne megoldás, mert nem sok hely van...

nekem a 12"-os laposom is nehéz volt a hátamat húzta rendesen, ezekkel az a bajom hogy ha viszed valahova akkor külön táska, töltővel, mindennel, az meg nem kicsi, de embere válogatja :DDD

(#48) glutamin válasza bwoay (#44) üzenetére


glutamin
őstag

7 évig kibírtad egy géppel? Az nem semmi? Procicsere sem volt közben? (bár ez sokszor nem lehetséges a lap miatt)

Nálam olyan 3 év után már nagyon erős a motiváció a cserére. Lehet, hogy a szüleimnél lévő gép lesz a kivétel, mert szeptemberben lesz 3 éves a jelenlegi felállásban és egyelőre nem látok olyan alkalmazást, amire nekik ne volna tökéletesen elég.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#49) nike_ válasza (Kolombusz) (#11) üzenetére


nike_
addikt

Tesóm a ME-GÉK-re jár. :) Most elsőéves.

(#50) twollah válasza (Kolombusz) (#36) üzenetére


twollah
nagyúr

Tetszett, csak tobbet vartam toled.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.